Bank Pekao recenzja oferty oraz opinie klientów

Nasza ocena
98%
Ocena klientów Zobacz opinie
80%

Bank Pekao S.A. jest drugim pod względem wielkości aktywów bankiem w Polsce. Założony w roku 1929, szczycić się może prawie 100-letnią tradycją. Z usług banku korzystają nie tylko klienci z Polski, ale również z całego świata. W skład Grupy Banku Pekao S.A. wchodzi szereg spółek zależnych. Wśród nich wyróżniają się takie instytucje jak Centralny Dom Maklerski Pekao S.A., Centrum Bankowości Bezpośredniej Sp. z o.o. czy Centrum Kart S.A.

 

bank pekao sa logo
Kwota
100 zł - 250 000 zł
Okres
24 miesiące
Pożyczkowy Portal

Bank Pekao - Dane kontaktowe

Siedziba firmySiedziba firmy: ul. Grzybowska 53/57, 00-844 Warszawa
TelefonTelefon: 801 365 365
Godziny pracyGodziny pracy: Infolinia czynna 24h/7
E-mailE-mail: formularz kontaktowy

Weryfikacja w bazach dłużników

bik
big
erif
krd
kbig
kaczmarski
crif

Dane firmy Bank Pekao S.A.

Kapitał zakładowy: 262 470 034 zł
KRS: 0000014843
NIP: 5260006841
REGON: 000010205
Sprawdź sesje ELIXIR Bank Pekao S.A.

Zalety i wady firmy Bank Pekao

Bank Pekao – Podstawowe informacje

Bank kieruje swoją szeroką ofertę usług i produktów do Klientów zarówno indywidualnych, jak i biznesowych. Również został wielokrotnie nagradzany i wyróżniany przez bankowych ekspertów. Przede wszystkim za najważniejsze osiągnięcie można wyróżnić nagrodę Złotego Bankiera, która przyznana została za wdrożenie technologii PeoPay HCE. Ten sposób płatności mobilnych i karta walutowa sprawiły, że Bank Pekao uznany został za jeden z najbardziej innowacyjnych na świecie. Również w 2021 roku bank zdobył nagrodę Złotego Bankiera za najlepsze konto osobiste.

Korzystając z usług Banku Pekao S.A. można otrzymać od banku szereg benefitów w postaci profesjonalnej pomocy informatycznej, rabatu na usługi prawne, firmowe karty z całorocznym ubezpieczeniem i wiele innych.

Bank Pekao – Opinie

W ofercie Banku Pekao S.A. znaleźć można szeroki wachlarz produktów finansowych skierowanych do klientów indywidualnych jak i biznesowych. Jeśli chodzi o konta bankowe, dostępne są one w wariantach kont osobistych oraz kont firmowych. Co ważniejsze, bank oferuje też konta dla dzieci (w wieku 0-17 lat) i osób młodych (do 26 r.ż.). Bank oferuje też konta oszczędnościowe i lokaty.

Pekao S.A. ma w swojej ofercie również pożyczki i kredyty z atrakcyjnym oprocentowaniem, długim okresem spłaty oraz wysoką kwotą. Wśród nich znajdziemy na przykład kredyty gotówkowe, kredyty hipoteczne czy kredyty dla firm.

Poza tym bank sprzedaje też różne ubezpieczenia, między innymi do kont, kart kredytowych czy kredytów i pożyczek, jak również ubezpieczenia PZU, dostępne w oddziałach bankowych.

Bank Pekao – Ogólne warunki

Warunkiem otrzymania kredytu gotówkowego w Banku Pekao S.A. jest przede wszystkim posiadanie zdolności kredytowej, czyli zdolności do spłaty zobowiązań finansowych wraz z odsetkami w ustalonym terminie. Jednakże to nie jedyny warunek do spełnienia.

Wymogi otrzymania kredytu gotówkowego:

  • dobra historia kredytowa;
  • polskie obywatelstwo oraz polski adres zamieszkania;
  • pełnoletniość.

Wymagany jest również dokument potwierdzający tożsamość:

  • dowód osobisty– jeśli posiadamy konto bankowe w Pekao S.A, gdzie udokumentowane są wynagrodzenia z tytułu umowy o pracę lub
  • dowód osobisty plus zaświadczenie o zatrudnieniu (w przypadku gdy konto posiadamy w innym banku) lub
  • w przypadku posiadania innych źródeł dochodu- dokument potwierdzający wysokość zarobków.

Bank Pekao – Jak złożyć wniosek?

Istnieją dwa sposoby złożenia wniosku o kredyt gotówkowy:

1) w oddziale Banku (liczne placówki dostępne są na stronie Pekao S.A.)

2) formularz online (wypełniamy krótki formularz i czekamy na połączenie od konsultanta banku).

Znacznym ułatwieniem jest posiadamy konto w Banku Pekao S.A. Bankowość elektroniczna jest na tyle rozwinięta i bezpieczna, że wystarczy parę klików, a gotówka znajdzie się na naszym koncie tego samego dnia. Wniosek online złożyć możemy poprzez serwis Pekao24 lub w aplikacji PeoPay. Często też bank oferuje kody rabatowe z korzystniejszymi warunkami pożyczek lub kredytów, o czym informuje poprzez SMS lub bezpośrednio w aplikacji po zalogowaniu.

Bank Pekao – Koszty pożyczki

Reprezentatywny przykład:

RRSO ‒ rzeczywista roczna stopa oprocentowania pożyczki wynosi 12,04% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów) 2 341 zł, pożyczka zaciągnięta na 24 miesiące, oprocentowanie zmienne 11,45% w stosunku rocznym, całkowity koszt pożyczki 289,36 zł (w tym: odsetki 289,36 zł), całkowita kwota do zapłaty 2 630,36 zł, płatna w 23 ratach miesięcznych po 109,60 zł, 24. rata wyrównująca 109,56 zł. Kwota udostępniana pożyczkobiorcy 2 341 zł. Kalkulacja została podana na podstawie przykładu reprezentatywnego wg stanu na 18.07.2023 r.

Niniejsza symulacja ma charakter wyłącznie poglądowy. Podane wartości są orientacyjne i mogą odbiegać od ostatecznych wyliczeń.

Pamiętaj, że zostawiając komentarz pomagasz innym!
Jeśli korzystałeś już z usług firmy Bank Pekao zostaw swoją opinię.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Zobacz także...
Prześwietlamy każdą firmę pożyczkową dostępną na rynku
bank pekao sa logo
100 zł - 250 000 zł
Kwota
24 miesiące
Okres
Złóż wniosek w Bank Pekao
Wybierz rodzaj informacji, której szukasz: