Szanowni Państwo!


Aby zapewnić wysoką jakość świadczonych usług, prosimy o wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych. Przekazane dane wykorzystywane będą w celu personalizacji serwisu, w celach analitycznych, a także dla celów marketingu produktów własnych. Wyjaśniamy, że wyrażenie zgody na przekazanie danych jest dobrowolne. Po wyrażeniu zgody w szczególności mają Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych osobowych, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Wyjaśniamy ponadto, że dane te przechowywane są jedynie przez okres niezbędny do dla prawidłowego wykonywania celu, w którym dane te zostały pobrane.

Dla lepiej dostosowanej do Państwa potrzeb personalizacji serwisu, w celach analitycznych, a także dla celów marketingu produktów własnych, prosimy także o wyrażenie zgody na przekazanie danych do zaufanych partnerów. Wyjaśniamy, że podanie zgody jest dobrowolne.

Prosimy ponadto o wyrażenie zgody na przechowywanie informacji lub uzyskiwanie dostępu do informacji już przechowywanej w telekomunikacyjnym urządzeniu końcowym. Wyjaśniamy, że powyższe służy celom marketingu produktów własnych, w celom analitycznym oraz w celom personalizacji serwisu. Mają Państwo prawo dostępu do tych informacji, a także istnieje możliwości określenia warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do tej informacji za pomocą ustawień oprogramowania zainstalowanego w wykorzystywanym przez Państwa telekomunikacyjnym urządzeniu końcowym lub konfiguracji usługi. Informujemy, że wyrażenie zgody jest dobrowolne.

Jednocześnie wyjaśniamy, że szczegółowe informacje o celach przetwarzania danych osobowych, ich odbiorcach, a także inne istotne dla Państwa wiadomości, zawarte są w Polityce Prywatności.
Provident

2.78
83 głosów
Maksymalna kwota pożyczki: 15 000 zł
Weź pożyczkę
w Provident

Provident - Opinie

Provident jest międzynarodową instytucją finansową i jednym z liderów na rynku pożyczek gotówkowych. Provident Polska działa już ponad 18 lat i należy do międzynarodowej grupy finansowej International Personal Finance, notowanej na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Jak możemy wyczytać na stronie internetowej firmy z usług Provident Polska skorzystało już 3,9 miliona klientów. Firma promuje się również wysokim poziomem satysfakcji klientów z jakości obsługi. Provident Polska jest jedną z najbardziej popularnych firm z pożyczkami za darmo w naszym kraju.

Provident - Pożyczki przez internet

W zestawieniu pożyczek ratalnych Provident pojawia się bardzo często w wynikach wyszukiwania, ponieważ jest marką bardzo rozpoznawalną. Kluczowymi zasadami, jakimi kierują się w komunikacji jest przejrzystość oferty i model biznesowy oparty na odpowiedzialności i zaufaniu. Oprócz ofert przygotowanych dla indywidualnych klientów, pożyczki Provident cieszą się również zainteresowaniem firm. Firmy mogą liczyć na wsparcie finansowe rzędu nawet 15 tys. zł np. na zakup nowego sprzętu potrzebnego do wykonywania usług, pokrycia kosztów wynajmu lokalu lub spłaty ZUS, czy też zakupu towarów do sklepu. Firmy mogą liczyć ponadto na pakiet wsparcia “Osobisty Prawnik dla firm”, szybką decyzję – nawet w 1 dzień przelew na konto lub gotówka, i ponadto możliwość wliczenia kosztów pożyczki w koszty prowadzonej działalności gospodarczej.

Zobacz również opinie o:

Provident - Ogólne warunki

Jak wygląda oferta firmy Provident? Maksymalnie możemy wnioskować o pożyczkę ratalną w wysokości 15000 zł, pamiętając jednak, że kwota powyżej 10000 zł uniemożliwia rozłożenie rat na mniejszy okres spłaty niż 24 miesiące. Porównując pożyczki pozabankowe jest to dla niektórych osób oczywiście bardzo korzystne rozwiązanie, pozwalające na długi i wygodny okres spłaty.

Aktualnie oferta obejmuje trzy rodzaje pożyczek, dopasowane do potrzeb różnych klientów:

 • Pożyczka Dopasowana
 • Pożyczka Samoobsługowa – pożyczka ratalna online
 • Pożyczka dla firm

Provident Opinie – wniosek

Jak złożyć Provident wniosek o udzielenie pożyczki? Po pierwsze należy przejść na stronę internetową pożyczkodawcy, gdzie zaraz po otworzeniu będzie dostępny wirtualny kalkulator. Za pomocą suwaków wybieramy interesującą nas kwotę oraz czas kredytowania, a następnie klikamy “Złóż wniosek”. W tym momencie otworzy się formularz, który należy wypełnić i wysłać pożyczkodawcy. Jakie dane będą nam potrzebne? Imię, nazwisko, PESEL, numer i seria dowodu osobistego, a także numer telefonu. Następnie będziemy musieli podać adres e-mail oraz hasło do swojego nowego konta użytkownika. Po jego założeniu otrzymamy dostęp do Provident Portal Klienta.

Provident Opinie Klientów znajdziesz w komentarzach na dole strony.

Provident - Koszty pożyczki

Provident 10000

Jeśli klient zdecyduje się na pożyczkę Provident o wartości 10 000 zł na 24 miesiące, wówczas rata miesięczna będzie wynosiła 847.54 zł. Natomiast łączna kwota do zapłaty przy RRSO 117.76%  równa się 20 340.96 zł.

Reprezentatywny przykład dla Pożyczki Dopasowanej tygodniowej w Gotówce:
Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 166,11%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 3 100 zł, całkowita kwota do zapłaty 5 221,93 zł, Provident oprocentowanie stałe 10%, całkowity koszt kredytu 2 121,93 zł (w tym: prowizja 1 252,30 zł, opłata przygotowawcza 40 zł, opłata za elastyczny plan spłat 536,70 zł, odsetki 292,93 zł), 60 tygodniowych rat równych w wysokości 87,04 zł.Kalkulacja została dokonana na dzień 08.09.2017 na reprezentatywnym przykładzie.

Reprezentatywny przykład dla Pożyczki Dopasowanej miesięcznej w Gotówce / na Konto:
Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 160,50%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 2 400 zł, całkowita kwota do zapłaty 3 882,36 zł, Provident oprocentowanie stałe 10%, całkowity koszt kredytu 1 482,36 zł (w tym: prowizja 879,20 zł, opłata przygotowawcza 40 zł, opłata za elastyczny plan spłat 376,80 zł, odsetki 186,36 zł), 12 miesięcznych rat równych w wysokości  323,53 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 08.09.2017 na reprezentatywnym przykładzie.

Reprezentatywny przykład dla Pożyczki Samoobsługowej:
Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 149,15%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 3 000 zł, całkowita kwota do zapłaty 4763,66 zł, Provident oprocentowanie stałe 10%, całkowity koszt kredytu 1763,66 zł (w tym: prowizja 1598,40 zł, odsetki 165,26 zł), 12 miesięcznych rat równych w wysokości 396,98 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 11.05.2017 na reprezentatywnym przykładzie.

 

Pożyczasz200048001220015000
Czas (miesięcy)36363636
Rata119.89239.79719.37899.21
Oddajesz4316.048632.4425897.3232371.56

Provident - Dane firmy

 • Infolinia: 48 801 707 990
 • bok@provident.pl
 • odziny pracy – Pożyczka dopasowana – konsultanci czynni na infolinii:
  pn. – nd.: 7.00 – 21.00
  Pożyczka Samoobsługowa – konsultanci czynni na infolinii
  pn. – pt.: 8.00 – 21.00
  sb. – nd.: 9.00 – 15.00
 • Provident Polska S.A., ul. Inflancka 4A, 00-189 Warszawa

 

Zalety

 • przejrzyste zasady
 • wysokie kwoty wnioskowania - 15000 zł
 • długi okres kredytowania
 • pożyczka dostępna od 18 roku życia
 • największa i najstarsza firma pożyczkowa w Polsce

Wady

 • wysokie koszty związane z nieterminową spłatą pożyczki
 • pożyczka niespłacona w terminie może spowodować wizytę agentów w miejscu zamieszkania
 • stosunkowo wysoki koszt pożyczki przy niektórych opcjach

Ocena

2.78 (55.6%)
83 głosów

Komentarze

21 odpowiedzi na “Provident”

 1. oferta_ok napisał(a):

  Pożyczka samoobsługowa to kolejny produkt firmy Provident. Jest to w pełni internetowa pożyczka. Kwota pożyczki waha się w przedziale od 300 do 15 000 zł, a okres kredytowania wynosi od 3 do 36 miesięcy. Provident oferuje nie tylko pożyczki dla klientów indywidualnych. Wśród jego propozycji znajdują się także pożyczki dla firm. To bardzo ważna informacja, ponieważ nie każda instytucja pozabankowa przewiduje takie rozwiązanie.

 2. Profeska napisał(a):

  Firmę Provident znam od lat. Kiedyś rozważałam pożyczkę ratalną w tej firmie, ale oprocentowanie było za wysokie. Dwa miesiące temu skorzystałam z opcji 4×0% i jestem zadowolona. Potrzebowałam pieniędzy do czasu, gdy nie znajdę nowej pracy, a brak dodatkowych kosztów mi to ułatwił. Pożyczka wzięta przez internet. Brak spamu mailowego i miła obsługa.

 3. Hejcia napisał(a):

  Pożyczka, która jest chyba najbardziej znana Polakom. Świetnie się reklamują dlatego sama stwierdziłam, że skorzystam z ich oferty. Mają dość dużą prowizję, jednak wiedziałam że mogę im zaufać. Mają przejrzyste zasady i interfejs, a do tego można rozłożyć na wiele rat i spłacać w dogodnych dla siebie ratach.

 4. Vp@ napisał(a):

  Provident to bardzo znana firma pożyczkowa, gdy tylko słyszę że ktoś wziął pożyczkę, to akurat tutaj. Niestety najniższą kwotą, którą można wziąć jest 1500 zł, przez co pożyczka i jej spłata ciągnie się nawet przez 36 dni. Jednak zdecydowałam się, ze względu na dobre opinie znajomych i przez czytelny interfejs.

 5. Mozebyc napisał(a):

  Sprawdziłam na sobie każdy ich produkt i uważam, że to bardzo dobry sposób na dodatkowe środki w sytuacjach kryzysowych. Rozpatrzenie wniosku nie zajmuje zbyt wiele czasu, a pieniądze najczęściej są przelewane na konto wnioskodawcy. Ile czasu zajmuje cała procedura? Nie wiem, ale u mnie trwała krócej niż godzinę.

 6. Victoria napisał(a):

  Provident był mi do niedawna znany tylko z reklam, ale sprawdziłam ich wtedy, kiedy potrzebowałam dodatkowej gotówki na organizację ślubu panieńskiego siostry. Impreza była znakomita, przyszła pani młoda zachwycona, a dziewczyny wprost piszczały z radości. Dla takich emocji warto pożyczyć trochę kasy, a spłata jest niewymagająca  w sumie nie wiem, czego mogłabym chcieć więcej 😉

 7. krzys napisał(a):

  o firmie Provident słyszał chyba już każdy, jest to tak popularny pożyczkodawca. Niestety stuacja zyciowa zmusila mnie do zadłuzenia sie. Potrzebowałem pieniedzy na biezace potrzeby, kilka tysiecy złotych. Pozyczyłem i nie żalue. kiedys twierdzilem ze nigdy nie zaciagne zobowiazań, ale wszystko weryfikuje zawsze zycie. Ciesze sie ze mogłem zrobić to w Providencie!

 8. Marek napisał(a):

  Provident to już marka sama w sobie. Warto skorzystać z jego usług i polecam dalej!

 9. Agata napisał(a):

  Provident daje radę, szczególnie najnowsza oferta jest naprawdę warta uwagi, warto przekonać się samemu

 10. Łucja napisał(a):

  Kiedyś miałam bardzo złą opinię o tej firmie bo jeszcze dobrych kilka lat temu polityka Providenta była bardzo dziwna i według mnie ocierała się o zastraszanie. Jednak jakis czas temu bank odmówił mi pożyczki i koleżanka poleciła mi żeby spróbować własnie u nich. Dziś mogę powiedzieć, że firma jest rzetelna i ma korzystne warunki umowy

 11. Agnieszka napisał(a):

  Potrzebowałam pożyczkę na remont mieszkania po babci. Zostawiła mi je w spadku, a że mam już swoją rodzine i swój dom, postanowiliśmy z mężem, że mieszkanie będziemy wynajmować. Wydatek był dość niespodziewany (babcia odeszła nagle), ale dzięki wynajmowi szybko się zwróciło i teraz na siebie zarabia. Pożyczyliśmy w Providencie, bo wzbudził nasze zaufanie.

 12. Lidia napisał(a):

  Provident mogę polecić , bo szybko działaja i nie robią problemów 🙂

 13. ..12 napisał(a):

  Dopasowana pożyczka Provident idealnie dopasowała się do moich potrzeb. Wystarczył jeden telefon, szybka sprawna obsługa i pieniążki u mnie. Dzięki dopasowaniu mogłam spłacać pożyczkę w ratach tygodniowych co znacznie mniej obciążało mój budżet domowy. Jednak co doświadczenie to doświadczenie. Brawo dla Providenta za tyle lat pomocy.

 14. mała napisał(a):

  Wielokrotnie Provident pomagał w kryzysowej sytuacji. Przejrzyste zasady i plus za długi czas spłaty

 15. mała napisał(a):

  Wielokrotnie Provident pomagał w kryzysowej sytuacji. Przejrzyste zasady i plus za długi okres kredytowania.

 16. Tosia19 napisał(a):

  Na przestrzeni lat wiele się w tej firmie zmieniło. Kiedyś miałam inne zdanie, ale teraz z Providenta jestem zadowolona.

 17. Marian napisał(a):

  Providenta to chyba kazdy zna z reklam TV i ostatnio tez jakies plakaty na miescie widzialem, moj kumpel tez u nich pracuje. Ogolnie jak z nim kiedys gadalem to mowil ze firma fajna, dlugo na rynku wiec znana i ze nie musi walic ludziom sciemy, bo to co sprzedaje to faktycznie tak jest. nie robia walkow, tylko maja jasne zasady i jak bede kiedys potrzebowac, to mam przyjsc. tak sie stalo ze wlasnie ostatnio potrzebowalem, zadzwonilem do niego, przyjechal do mnie, pomogl mi wypelnic wniosek i zlozyc jak trzeba. potrzebowalem w sumie 2000zl wiec tez nie jakos bardzo duzo, ale akurat tyle mi brakowalo. Wszystko poszlo fajnie i szybko, dostalem pieniadze i teraz juz koncze splacac. Pozdrowienia dla Marka, jak to czyta! Dzieki Provident.

 18. Piotrek napisał(a):

  Zbliżała się osiemnastka mojej dziewczyny i chciałem jej dać coś wyjątkowego. Znalazłem coś co mojej pięknej by się spodobało. Tylko było mega drogie. No i co tu zrobić? Na starych nie miałem co liczyć, na kumpli też nie. W końcu starsza siostra podsunęła mi ofertę Providenta. Przeczytałem i stwierdziłem: czemu by nie skorzystać? Złożyłem wniosek, kaskę otrzymałem. Moja laska była wniebowzięta jak zobaczyła prezent ode mnie a ja spokojnie i bez spiny spłacam już ostatnie raty. Dlatego polecam Provident każdemu.

 19. Tomek napisał(a):

  Wysokie kwoty i to jedyny plus.

 20. Ewa napisał(a):

  Dobra firma z tradycjami ( 20 lat na rynku zoobowiązuje). Ja korzystałam raz i nie narzekam.

 21. Zenon z Kielc napisał(a):

  Niby drożej niż w banku, ale miałem komornika, w banku nie pożyczyli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.