Kredyt dla zadłużonych

Jakub Grzybowski
O aktualność rankingu dba:
podium
1 miejsce w rankingu
1 miejsce w rankingu
2 miejsce w rankingu

Kiedy nie zareagujemy na problemy finansowe w odpowiednim momencie, możemy stać się dłużnikami. W takiej sytuacji nie otrzymamy pomocy od banku. Jeśli widzimy sygnały alarmujące o nadchodzącym kryzysie w naszym budżecie, powinniśmy szybko reagować. Gdzie otrzymamy kredyty dla zadłużonych? Na czym to polega? Kto może je otrzymać?

Ranking kredytów dla zadłużonych – lipiec 2024

Ostatnia aktualizacja 23.07.2024
do 120 miesięcy
Okres spłaty
do 250 000 zł
Kwota
12,55%
RRSO
15%
Oprocentowanie
94%
4 - 36 miesięcy
Okres spłaty
1000 - 3000 zł
Kwota
8,29%
RRSO
7,99%
Oprocentowanie
95%
6 - 120 miesięcy
Okres spłaty
do 300 000 zł
Kwota
18,55%
RRSO
12,49%
Oprocentowanie
90%
12 miesięcy
Okres spłaty
do 3000 zł
Kwota
21,59%
RRSO
19%
Oprocentowanie
92%
6 - 120 miesięcy
Okres spłaty
1 000 - 150 000 zł
Kwota
24,24%
RRSO
16,75%
Oprocentowanie
92%
2 - 96 miesięcy
Okres spłaty
1 500 - 200 000 zł
Kwota
14,32%
RRSO
8%
Oprocentowanie
79%
3 - 120 miesięcy
Okres spłaty
500 - 200 000 zł
Kwota
9,02%
RRSO
7,19%
Oprocentowanie
88%
6 - 120 miesięcy
Okres spłaty
1000 - 200 000 zł
Kwota
11,01%
RRSO
7,99%
Oprocentowanie
88%
do 120 miesięcy
Okres spłaty
do 150 000 zł
Kwota
7,23%
RRSO
7%
Oprocentowanie
89%
do 120 miesięcy
Okres spłaty
do 200 000 zł
Kwota
8,97%
RRSO
6%
Oprocentowanie
84%
3 - 120 miesięcy
Okres spłaty
2000 - 200 000 zł
Kwota
13,2%
RRSO
12,49%
Oprocentowanie
91%
Spis treści

Czym jest kredyt dla zadłużonych online?

Kredyty to produkty, które oferują zarówno banki, jak i firmy pożyczkowe. Oba produkty spełniają kryteria określone w ustawie z dnia 12 maja 2011 roku o kredycie konsumenckim (Dz. U. 2011 Nr 126 poz. 715). Dzięki nim możemy otrzymać wsparcie finansowe w wysokości nie większej niż 255 550 zł, a kredytobiorcą jest konsument. Jeżeli ktoś ma wątpliwości, warto zajrzeć również do art. 3 pkt 2, gdzie ustawodawca podkreśla, że za umowę o kredyt konsumencki uważa się w szczególności umowę pożyczki.

Dlatego też w powyższym rankingu znajdziemy również pozabankowe pożyczki ratalne. Jednak nie każdą ofertę możemy nazwać bankowym kredytem dla zadłużonych. Dotyczy to propozycji instytucji finansowych, które obniżają wymagania względem swoich klientów i gwarantują łagodny scoring. Takie podmioty akceptują wnioski od osób posiadających negatywne wpisy w bazach czy też więcej aktywnych zobowiązań.

Kredyty dla zadłużonych, czyli dla kogo?

Przyjrzyjmy się teraz drugiemu członowi nazwy kredyt dla zadłużonych. Kim jest zadłużony? Należy podkreślić, że możemy tak określić zarówno osoby posiadające jakiekolwiek zobowiązania względem instytucji bankowych lub pozabankowych, jak i klientów z poważnymi problemami finansowymi. Firmy pożyczkowe akceptują wnioski od osób, które mają więcej niż jedno zobowiązanie w innych instytucjach, jednak wykluczają udzielenie kolejnego wsparcia klientom, którzy jeszcze nie spłacili aktywnego zobowiązania.

Jeżeli chcemy otrzymać kredyt dla zadłużonych z kilkoma zobowiązaniami, wówczas znajdziemy odpowiednie rozwiązanie w powyższym rankingu. Drugą grupą, którą interesują kredyty dla zadłużonych, są osoby z negatywną historią kredytową, komornikiem poważnymi kłopotami finansowymi.

Jeśli znaleźliśmy się w takiej sytuacji, nie otrzymamy kredytu w banku, ale nadal mamy szansę na wsparcie od firm pozabankowych.

Kredyty dla bardzo zadłużonych opierają się na zabezpieczeniach takich jak: zastaw czy poręczenie gwaranta. Kiedy nasze problemy nie są aż tak duże, wówczas możemy sięgnąć po kredyty bez baz, które również znajdziemy w powyższym zestawieniu. 

Kredyt dla zadłużonych bez zaświadczeń zalety

Kredyty dla zadłużonych bez zdolności kredytowej charakteryzują się przede wszystkim możliwością:

Najczęściej zadawane pytania o kredyt dla dłużników

1.  Czy kredyty dla zadłużonych to dobre rozwiązanie?

Jeżeli podejmiemy przemyślaną decyzję popartą analizą budżetu domowego, bez wątpienia kredyty bez BIKu dla zadłużonych okażą się dobrym rozwiązaniem. Warto podkreślić, że wysokość ewentualnego zobowiązania oraz okres kredytowania powinien być dostosowany do naszych możliwości finansowych. Kiedy zignorujemy to zalecenie, wówczas taki kredyt może jedynie pogorszyć naszą sytuację. Dlatego pamiętajmy o przeanalizowaniu budżetu domowego!

2.  Jakie kredyty dla zadłużonych będą najlepsze?

Jeżeli interesuje nas kredyt bez zdolności kredytowej, wówczas warto poszukać rozwiązania wśród ofert firm pożyczkowych. Banki mają rygorystyczne wymagania, którym możemy nie podołać, kiedy posiadamy zbyt dużą liczbę zobowiązań lub wpisy w bazach. Pamiętajmy, że propozycje uwzględnione w rankingu zostały wybrane przez ekspertów według ogólnych kryteriów. Natomiast każdy z nas powinien je zweryfikować, biorąc pod uwagę swoje indywidualne potrzeby. 

3. Czy kredyty bez baz dla zadłużonych są możliwe?

Kredyty bez baz znajdziemy w ofercie wielu firm pożyczkowych. Jednak to, czy są to wyłącznie zapewnienia, a może realna oferta, zależy od naszej sytuacji finansowej. Pamiętajmy, że żadna instytucja finansowa nie udzieli wsparcia finansowego osobie, która nie będzie w stanie go spłacić. Wyjątkiem są kredyt pod zastaw lub z gwarantem

Kredyty dla zadłużonych – ranking

Pożyczki kredyty dla zadłużonych umożliwiają nam otrzymanie wsparcia finansowego w trudnych sytuacjach. Zestawienie na początku artykułu zawiera wyłącznie sprawdzone oferty, które działają zgodnie z regulacjami prawnymi oraz zasadami odpowiedzialnego pożyczania. Wśród nich znajdują się zarówno kredyty pozabankowe, jak i te oferowane przez banki. Pożyczki ratalne będą doskonałym rozwiązaniem dla osób z poważniejszymi problemami finansowymi. Natomiast krótkoterminowe kredyty pozabankowe zaleca się jedynie klientom, którzy borykają się z chwilowym zadłużeniem i będą w stanie w ciągu miesiąca spłacić zaciągnięte zobowiązanie. 

Należy podkreślić, że pod żadnym pozorem nie powinniśmy zaciągać chwilówki na spłatę innych zobowiązań! Jeżeli nie dostosujemy się do tego zalecenia, wówczas grozi nam pętla zadłużenia!

Warto zaznaczyć, że podczas tworzenia powyższego zestawienia wzięto pod uwagę nie tylko parametry dotyczące sprawdzania baz, akceptacji klientów z kilkoma aktywnymi zobowiązaniami, ale również maksymalne kwoty i terminy spłat, godziny pracy instytucji oraz wymagania stawiane wnioskodawcom. Skorzystanie z rankingu kredytów dla zadłużonych zagwarantuje nam szybki dostęp do najlepszych ofert.

Gdzie wziąć kredyt dla dłużników?

Kiedy znajdujemy się w trudnej sytuacji finansowej, szukamy nie tylko taniego, ale również szybkiego rozwiązania. Wpisując słowo pożyczki dla zadłużonych w google, otrzymujemy wiele wyników wyszukiwania. Warto jednak zaznaczyć, że nie każda z ofert jest wiarygodna i zagwarantuje nam odpowiednią pomoc. Część z instytucji reklamujących się jako pożyczkodawcy udzielający wsparcia zadłużonym tak naprawdę blokują takie wnioski ze względu na negatywne wpisy w bazach. Aby zaoszczędzić czas i nie wnioskować o takie wsparcie finansowe, warto sprawdzić kilka informacji. Pierwsza z nich dotyczy sprawdzanych baz dłużników. Odpowiedź znajdziemy zazwyczaj w najczęściej zadawanych pytaniach lub w sekcji warunków stawianych klientom.

Musimy być również świadomymi konsumentami, którzy zdają sobie sprawę z obowiązujących przepisów. Każdy bank ma obowiązek sprawdzać zdolność kredytową swoich klientów. Dlatego jeżeli zobaczymy reklamę takiej instytucji, która gwarantuje pożyczki bez BIK i sprawdzania baz dłużników, powinniśmy wiedzieć, że to tylko słowa puszczane na wiatr. Oprócz tego powinniśmy pamiętać o różnicy między postępowaniem komorniczym a windykacyjnym. Osoby z zajęciem komorniczym nie mają z reguły szans na jakiekolwiek wsparcie finansowe. Jeśli natomiast toczy się wobec nas postępowanie windykacyjne, wówczas istnieje taka szansa, na przykład w przypadku ofert z gwarantem.

Jeżeli weźmiemy pod uwagę wszystkie powyższe informacje, będziemy mogli samodzielnie odpowiedzieć sobie na pytanie, gdzie dostanę pożyczkę dla zadłużonych.

Czym różnią pozabankowe pożyczki dla zadłużonych w BIK od oferty banków?

Pozabankowe pożyczki dla zadłużonych charakteryzują się przede wszystkim łagodniejszym scoringiem niż te oferowane przez banki. Dzięki temu osoby z wątpliwą historią kredytową mają większe szanse na otrzymanie pozytywnej decyzji kredytowej. Oprócz tego formalności ograniczone do minimum pozwalają nam na skorzystanie z możliwości wnioskowania online. W ten sposób pożyczkodawcy skracają również czas oczekiwania na decyzję. Warto jednak zaznaczyć, że między ofertami znajdziemy różnice działające na niekorzyść firm pożyczkowych. Banki gwarantują dostęp do znacznie wyższych kwot wsparcia finansowego, które sięgają nawet 200 000 zł. Ponadto udostępniają również dłuższy okres kredytowania wynoszący nawet 120 miesięcy. Niestety, posiadając negatywne wpisy w bazach, nie mamy szans na skorzystanie z tej oferty! Szczegółowe różnice zostaną opisane w dalszej części artykułu.

Czy istnieją darmowe kredyty dla zadłużonych?

Wielu osobom zależy przede wszystkim na oszczędności pieniędzy. Nie ma w tym nic dziwnego, skoro borykamy się z problemami finansowymi. Jednak należy pamiętać, że darmowe kredyty dla zadłużonych dotyczą wyłącznie oferty chwilówek. Maksymalny termin spłaty takiego zobowiązania wynosi tradycyjnie 30 dni. Natomiast spłata odbywa się w formie jednorazowej wpłaty na konto pożyczkodawcy. Dlatego też musimy pamiętać, że kwota, jaką pożyczymy musi być spłacona w całości już po miesiącu. Zdarza się, że termin ten jest przedłużony nawet do 60 dni. Jednak forma spłaty pozostaje bez zmian. Jeżeli jesteśmy w stanie podjąć takie zobowiązanie i oddać pożyczone w terminie, warto o tym pomyśleć. Mimo że maksymalne kwoty sięgają nawet kilku tysięcy złotych, zaleca się podejmowanie rozważnych decyzji. Jeżeli spóźnimy się ze spłatą, będziemy musieli pokryć standardowe koszty zobowiązania oraz opłaty za opóźnienie.

Jeszcze raz podkreślamy, że chwilówki na spłatę innych zobowiązań nie są dobrym pomysłem. Jeżeli mamy zbyt dużo zobowiązań, aby otrzymać pozytywną decyzję w banku i potrzebujemy niewielkiej kwoty, wówczas takie rozwiązanie może okazać się trafione. Pamiętajmy o przeanalizowaniu budżetu domowego przed złożeniem wniosku!

Czy można dostać kredyt dla zadłużonych online (przez internet)?

Jeżeli zdecydujemy się na skorzystanie z oferty firm pożyczkowych, wówczas możemy otrzymać potrzebne pieniądze bez wychodzenia z domu. Cały proces wnioskowania odbywa się wyłącznie przez internet! Kredyty dla zadłużonych bez zdolności kredytowej online są dostępne i każdy może spróbować złożyć taki wniosek z dowolnego miejsca. Warto podkreślić, że formularze znajdują się na stronach internetowych, co gwarantuje całodobowy dostęp i możliwość dopełnienia formalności o każdej porze. Proces wnioskowania o kredyt bez zdolności kredytowej przez internet jest prosty i nie zajmuje zbyt wiele czasu. Należy wykonać kilka prostych kroków.

 1. Przejdź na stronę internetową i wybierz kwotę oraz okres kredytowania.
 2. Sprawdź dokładnie koszt i zweryfikuj swój budżet domowy.
 3. Jeśli wszystko się zgadza, przejdź do wypełniania formularza. W tym celu przygotuj: dane personalne, adresowe, kontaktowe oraz finansowe.
 4. Po uzupełnieniu formularza należy zweryfikować swoją tożsamość.
 5. Teraz czekaj na decyzję kredytową.
 6. Jeśli będzie pozytywna, pieniądze trafią na Twoje konto nawet tego samego dnia. Maksymalny czas oczekiwania wynosi 24 godziny.

Jak złożyć wniosek o pozabankowy kredyt gotówkowy dla zadłużonych bez wychodzenia z domu?

Powyższa instrukcja dotyczy składania wniosku przez internet. Warto jednak zaznaczyć, że firmy pożyczkowe umożliwiają również inne rozwiązania.

 • Na rynku znajdziemy pożyczkodawców, którzy oferują swoim klientom możliwość złożenia wniosku przez SMS-a. Jest to udogodnienie przeznaczone dla osób wnioskujących o wsparcie finansowe po raz kolejny. W takiej sytuacji musimy podać jedynie kwotę i okres kredytowania oraz potwierdzić, że nasz dochód oraz inne informacje nie uległy zmianie.
 • Innym rozwiązaniem, które niektórzy pożyczkodawcy wprowadzają zarówno dla nowych, jak i stałych klientów, jest możliwość wnioskowania przez telefon. Podczas rozmowy z doradcą podajemy wszystkie informacje, który w innej sytuacji musielibyśmy samodzielnie wpisać do formularza wniosku. Po zakończeniu całej procedury otrzymamy informację o decyzji kredytowej. Jeśli będzie pozytywna, pieniądze trafią na nasze konto.
 • Niektórzy pożyczkodawcy gwarantują również możliwość wnioskowania o pożyczki z obsługą domową. W takiej sytuacji doradca pomoże nam w wypełnieniu wniosku, przychodząc pod wskazany adres. W takiej sytuacji odbiór kolejnych rat również odbywa się w warunkach domowych.

Czy kredyt gotówkowy dla zadłużonych można wziąć na dowód?

Jak zostało niejednokrotnie wspomniane, firmy pożyczkowe ograniczają wszelkie formalności do minimum. Bardzo często możemy spotkać się ze propozycją kredytu dla zadłużonych na dowód. Czy w rzeczywistości jest to możliwe? Należy podkreślić, że nikt nie może wymagać od nas przesłania skanu lub ksera dokumentu tożsamości.

Jeżeli spotkamy się z taką ofertą, najpewniej mamy do czynienia z oszustami. Dlatego powinniśmy być wyczuleni na tego typu propozycje, które bazują na ludzkim nieszczęściu i problemach. Zapamiętajmy, że kredyty dla zadłużonych na dowód oznacza nie więcej niż formalności ograniczone do minimum. Ważny dokument tożsamości jest nam potrzebny do uzupełnienia kilku rubryk w formularzu. Następnie je weryfikujemy metodą udostępnioną przez wybraną instytucję.

Pamiętajmy, że pożyczkodawca nie potrzebuje nic więcej, aby przygotować zgodną z prawem umowę kredytu! 

Powinniśmy uważać szczególnie na prywatne kredyty dla zadłużonych z komornikiem. Bardzo często stoją za nimi oszuści lub osoby, które chcą się wzbogacić na cudzych problemach. W takiej sytuacji możemy zostać obciążeni wysokimi kosztami. Aby tego uniknąć, warto korzystać z ofert sprawdzonych firm pożyczkowych lub banków.

Jakie warunki należy spełniać, wnioskując o kredyt online dla zadłużonych?

Warto zwrócić uwagę na warunki, jakie należy spełniać, wnioskując o kredyt bez BIK. Okazuje się, że nie każdy ma szansę na otrzymanie potrzebnych pieniędzy nawet w firmie pożyczkowej. Musimy pamiętać przede wszystkim o tym, że klient z wieloma zaległościami w spłacie innych zobowiązań nie otrzyma oczekiwanej pomocy. Oprócz tego należy spełniać takie warunki jak:

 • ukończenie co najmniej 18 lat,
 • obywatelstwo Polski,
 • miejsce zamieszkania na terytorium RP,
 • ważny dowód osobisty,
 • adres e-mail oraz aktywny numer telefonu komórkowego,
 • indywidualny rachunek bankowy,
 • stałe źródło dochodu umożliwiające spłatę zobowiązania.

Dopiero po spełnieniu tych wymagań zyskujemy szansę na otrzymanie pozytywnej decyzji kredytowej.

Jakie dokumenty są potrzebne aby zaciągnąć kredyt dla zadłużonych z BIKiem?

Firmy pożyczkowe oferują kredyt dla zadłużonych raty bez zbędnych formalności. W praktyce oznacza to, że potrzebujemy jedynie dwóch dokumentów. Pierwszy z nich to ważny dowód osobisty, który każdy z nas posiada. Natomiast drugi to uzupełniony wniosek o kredyt dla zadłużonych, który należy wypełnić podczas procesu zaciągania zobowiązania. Pożyczkodawcy nie wymagają od nas dostarczania zaświadczeń z miejsca pracy ani żadnych innych dokumentów zastępczych.

Jak wygląda sytuacja w bankach? W tym przypadku zostaniemy poproszeni o dostarczenie pisma, które potwierdzi otrzymywane przez nas dochody. Jednak coraz częściej pojawiają się alternatywne rozwiązania takie jak: 

 • wyciąg z przelewami wynagrodzenia za ostatnie 3/6 miesięcy,
 • PIT za ostatni rok,
 • druki ZUS RMUA lub paski płacowe z ostatnich 3 miesięcy,
 • zaświadczenie z ZUS o zgłoszeniu do obowiązkowych ubezpieczeń zawierające wysokość podstawy naliczania składek,
 • umowy o dzieło lub umowy zlecenia zawarte w ostatnich 6 miesiącach lub rachunki potwierdzające otrzymanie wynagrodzenia za ten okres.

Do czego potrzebne jest zaświadczenie o zarobkach?

Zaświadczenie o zarobkach z miejsca pracy jest wymagane przez banki, kiedy staramy się o kredyt. Służy on kredytodawcy jako jeden z elementów w procesie oceny zdolności kredytowej. Jeżeli go nie dostarczymy, wówczas nasz wniosek zostanie odrzucony. Natomiast w przypadku złożenia fałszywego dokumentu czekają nas sankcje prawne. Jednocześnie należy podkreślić, że coraz więcej banków umożliwia dostarczenie alternatywnych dokumentów wymienionych powyżej. 

Jak otrzymać szybki kredyt dla zadłużonych w firmie pożyczkowej?

Zdarza się, że firmy pożyczkowe gwarantują kredyty dla zadłużonych w BIK nawet w 15 minut. Zanim zdecydujemy się na złożenie wniosku w ramach takiej oferty, powinniśmy wiedzieć, kiedy istnieje możliwość otrzymania szybkiej pożyczki. Dzieje się tak w przypadku pożyczkodawców wprowadzających dla swoich klientów kilka różnych rozwiązań.

 • Pierwsze z nich może wydać się nieistotne, skoro składamy wniosek online. Dotyczy to godzin otwarcia firmy pożyczkowej. Taka informacja pojawia się na stronach firm pożyczkowych nie bez powodu. Okazuje się, że pożyczkodawcy weryfikują wnioski wyłącznie w wyznaczonych godzinach pracy. Dlatego przed wnioskowaniem powinniśmy zapoznać się z tymi informacjami. Oprócz tego musimy mieć na uwadze metody weryfikacji i sposób wypłaty gotówki.
 • Musimy być świadomi, że często powodem opóźnienia są obowiązujące sesje Elixir. Są to godziny realizacji transakcji międzybankowych. Jeżeli zależy nam na szybkiej gotówce, warto zrobić wszystko, aby ich uniknąć. Możemy to zrobić, korzystając z ekspresowych metod weryfikacji. Wśród nich wymienia się między innymi: specjalne aplikacje typu Instantor oraz systemy przelewów ekspresowych.
 • Druga z dostępnych możliwości jest również stosowana podczas wypłacania pożyczki. Powyższe rozwiązania zwiększają nasze szanse na otrzymanie pieniędzy w ciągu 15 minut, ale nadal nie dają nam takiej gwarancji. Opóźnienie może wynikać również z obłożenia pracowników i liczby złożonych wniosków.

Czy biorąc kredyt dla zadłużonych, zostanę sprawdzony w bazach BIK, BIG, KRD, ERIF?

Ustawa  z dnia 12 maja 2011 roku o kredycie konsumenckim (Dz. U. 2011 Nr 126 poz. 715) zobowiązuje instytucje finansowe do oceny zdolności kredytowej klientów. W tym celu mogą one wykorzystać informacje podane we wniosku, zgromadzone przez siebie dane oraz bazy informacji kredytowej lub gospodarczej. Jednak nie każda instytucja sprawdza wszystkie dostępne rejestry. Dlatego możemy spotkać się z ofertami kredytów bez BIK, BIG, ZBP, KRD lub ERIF. Jednocześnie należy podkreślić, że bank nie zaakceptuje wniosku od osoby, która posiada negatywne wpisy w bazach. Z kolei kredyt dla zadłużonych w BIK udostępniają firmy pożyczkowe. Mamy taką możliwość w czterech sytuacjach:

 • gdy wpis dotyczy spłaconego już zadłużenia – BIK przechowuje informacje o długach nawet do 5 lat od dnia spłaty,
 • kiedy wpis dotyczy niewielkiego zadłużenia lub klient wykazuje zdolność i chęć do uregulowania długu,
 • gdy klient nie posiada żadnej historii kredytowej  – co często może być powodem negatywnej decyzji kredytowej w banku,
 • kiedy klient wnioskuje o kredyt pod zastaw lub z gwarantem.

Jak znaleźć korzystną ofertę kredytów dla zadłużonych? Konsolidacja!

Jeżeli nie radzimy sobie ze spłatą aktywnych zobowiązań, możemy skorzystać z oferty kredytu konsolidacyjnego na chwilówki. Jest on dostępny zarówno w bankach, jak i firmach pożyczkowych. Konsolidacja polega na połączeniu kilku zobowiązań w jedno z mniejszą ratą. Pomoc finansowa dla zadłużonych w bankach jest możliwa nawet w przypadku chwilówek. Jednak należy pamiętać, że rozwiązanie to dotyczy wyłącznie nieprzeterminowanych zobowiązań. W innym przypadku możemy zdecydować się na kredyt konsolidacyjny w postaci pożyczki ratalnej. Jest to opcja dostępna również dla firm. Jeżeli zdecydujemy się na skorzystanie z konsolidacji, musimy pamiętać, że wysokość zobowiązania powinna być równa sumie aktywnych zobowiązań. Natomiast rata musi odpowiadać naszym możliwościom finansowym. 

Dlatego wnioskując o kredyty dla zadłużonych firm lub osób fizycznych, należy brać pod uwagę dostępny budżet. Jeżeli uzyskamy odpowiedź na pytanie, ile pieniędzy potrzebujemy i na jaką ratę nas stać, możemy zweryfikować, czy dostępne powyżej oferty spełniają te kryteria. Warto również wprowadzić te dane do kalkulatora w zakładce “Pożyczki ratalne” i przejrzeć wszystkie dostępne rozwiązania. Pamiętajmy, że firmy pożyczkowe udostępniają również kredyty dla zadłużonych rolników!

Jaką kwotę mogę pożyczyć?

Kredyty dla zadłużonych ze złą historią kredytową różnią się pod względem maksymalnych dostępnych kwot. Jeżeli zdecydujemy się na pomoc firm pożyczkowych, możemy uzyskać wsparcie finansowe sięgające nawet 60 000 zł. Jednocześnie należy podkreślić, że nie każdy pożyczkodawca oferuje tak wysokie kwoty. Najczęstszą propozycją jest 20  000 lub 10 000 zł. Pamiętajmy przy tym o rozsądnym dopasowaniu okresu kredytowania. Przy wysokich kwotach warto skłonić się ku maksymalnym terminom spłaty, na przykład 24, 36, 48, a nawet 60 miesięcy!

Ile kosztuje pozabankowy kredyt dla zadłużonych bez BIK?

Nie zapominajmy, że firmy pożyczkowe również podlegają określonym rozporządzeniom prawnym. Wśród nich najważniejszym dokumentem okazuje się ustawa z dnia 12 maja 2011 roku o kredycie konsumenckim (Dz. U. 2011 Nr 126 poz. 715). Informuje ona o maksymalnym koszcie pozaodsetkowym, jaki może być wprowadzony przez firmy pożyczkowe. 31 marca został on zaktualizowany przez na mocy zapisów w “Ustawie antykryzysowej”. Jeżeli zdecydujemy się na złożenie wniosku o pożyczkę na okres nie krótszy niż 30 dni, wówczas obowiązuje limit obliczony według poniższej reguły:

maksymalny koszt pozaodsetkowy jest równy sumie 15% całkowitej kwoty kredytu oraz 6% tej kwoty w stosunk rocznym. Jednocześnie nie może przekraczać 45% całkowitej kwoty kredytu.

Dzięki temu nie musimy obawiać się kolosalnych kosztów, które stały się niejako mitem dotyczącym pozabankowych firm pożyczkowych. Jeżeli skorzystamy z oferty wiarygodnego pożyczkodawcy, nie mamy powodu do zmartwień. Koszt pożyczki może jednak znacznie podwyższyć nieobowiązkowe ubezpieczenie.

Jakie oprocentowanie powinien mieć kredyt dla zadłużonych?

Pozabankowe kredyty dla zadłużonych ze złą historią kredytową podlegają regulacjom prawnym takim jak: ustawa  z dnia 12 maja 2011 roku o kredycie konsumenckim (Dz. U. 2011 Nr 126 poz. 715) oraz ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 roku Kodeks cywilny (Dz.U. 1964 nr 16 poz. 93). Kodeks cywilny określa maksymalne oprocentowanie, które stosuje się również w przypadku umów pożyczki.

Zgodnie z art. 359 § 2, ustawowe odsetki są równe sumie stopy referencyjnej NBP i 3,5 punktów procentowych. Na dzień 23 marca 2020 roku jest to 5%. Natomiast maksymalna wysokość odsetek to dwukrotność tej liczby, czyli 8%. To właśnie z takim oprocentowaniem najczęściej spotkamy się w przypadku kredytów dla zadłużonych. Pamiętajmy, że są to wartości podane w stosunku rocznym.

Czy da się wziąć kredyt dla zadłużonych w banku?

Kredyt dla zadłużonych w banku jest możliwy jedynie w przypadku konsolidacji zobowiązań, których termin płatności jeszcze nie upłynął. W takiej sytuacji mamy możliwość połączenia aktywnych produktów kredytowych w jedną dopasowaną do naszych możliwości ratę. Jeżeli posiadamy jakiekolwiek zaległości w spłatach odnotowane w bazach dłużników, wówczas nie otrzymamy pozytywnej decyzji kredytowej. Nie mamy również szans na kredyt z komornikiem. Kiedy znajdujemy się w trudnej sytuacji finansowej, lepszym rozwiązaniem wydaje się złożenie wniosku o pozabankowe pożyczki ratalne.

Jakie banki oferują kredyty gotówkowe dla zadłużonych?

Kredyt dla zadłużonych na spłate aktywnych zobowiązań jest dostępny w poniżej wymienionych bankach:

 • Citi Handlowy,
 • BNP Paribas,
 • Alior Bank,
 • Santander Bank Polska,
 • T-Mobile Usługi Bankowe,
 • Getin Bank,
 • Bank Pekao,
 • mBank,
 • Millennium Bank,
 • Credit Agricole.

Jak są oceniane kredyty dla zadłużonych?

Jeżeli zastanawiamy się, jak wybraną przez nas ofertę oceniają specjaliści, warto zajrzeć do zakładki, gdzie znajdują się opinie o kredytach. Przechodząc do analizy konkretnego produktu, otrzymamy najważniejsze informacje dotyczące parametrów zobowiązania, procesu wnioskowania, warunków stawianych klientom, godzin pracy instytucji, a także podstawowych danych identyfikujących wybraną firmę. Dodatkowo pod opinią ekspertów znajdziemy komentarze użytkowników, którzy opisują swoje doświadczenia. Natomiast obok logo kredytodawcy została umieszczona średnia ocena również wystawiona przez klientów. Dzięki tym informacjom będzie nam łatwiej wybrać najlepszą dla nas ofertę. 

Na co uważać, szukając kredytu bez BIK dla zadłużonych?

Jeżeli decydujemy się na złożenie wniosku o kredyt bez BIK dla zadłużonych, musimy uważać przede wszystkim na oferty prywatnych pożyczkodawców. Bardzo często są one umieszczane na słupach lub tablicach ogłoszeniowych. Nazywane są np. kredytami oddłużeniowymi, czyli kredytami przeznaczonymi na spłatę zadłużenia. Można jednak znaleźć również reklamy takich ofert w internecie.

Co powinno być dla nas sygnałem ostrzegawczym? Jeżeli przed złożeniem wniosku i wypełnieniem jakiegokolwiek formularza jesteśmy zobowiązani do przelania na konto “pożyczkodawcy” określonej kwoty, powinno wzbudzić to w nas wątpliwości. Pamiętajmy, że firmy pożyczkowe nie wymagają żadnych opłat za rozpatrzenie wniosku, a mikroprzelew (1 zł, 10 gr lub 1 gr) jest zwracany na konto klient niemal natychmiast po potwierdzeniu tożsamości.