Kredyt na dowód 2020

14 lutego 2020

Kredyt na dowód – czy to możliwe? Przeglądając oferty instytucji finansowych, można zauważyć, że firmy pożyczkowe często gwarantują otrzymanie pożyczki na dowód. Jednak jak sytuacja wygląda w przypadku ofert banków? Czy dokument tożsamości wystarczy, aby przejść przez proces wnioskowania? Sprawdźmy!


Spis treści:

Kredyt na dowód osobisty

Zazwyczaj klienci banków korzystają z oferty kredytów w dwóch sytuacjach. Pierwsza z nich to zaplanowana inwestycja, której sfinansowanie wymaga od nas większego kapitału niż ten zgromadzony w oszczędnościach. Druga grupa to osoby wnioskujące o wsparcie finansowe wskutek zawirowań w budżecie domowym, nie planując wcześniej takiego kroku. Jednak bez względu na to, z jakiego powodu sięgamy po kredyt, zależy nam na szybkim załatwieniu formalności. Czy to możliwe? 

Każda instytucja finansowa ma obowiązek zweryfikować swojego klienta pod względem zdolności kredytowej. Nikt nie udzieli wsparcia finansowego bez zabezpieczenia osobie, która nie będzie w stanie wywiązać się ze swoich obowiązków. W przypadku banków możemy liczyć na wyższe kwoty wsparcia finansowego niż w firmach pożyczkowych. Dlatego też kredytodawcy dokładniej sprawdzają swoich wnioskodawców, co nie powinno nas dziwić. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko zarówno dla klienta, jak i banku. Jakie dokumenty będą nam potrzebne podczas wnioskowania o pożyczki na dowód?

Kredyt na dowód 2020

Jesteś zainteresowany ofertą kredytów gotówkowych? Sprawdź poniższe zestawienie i sam zdecyduj, co będzie dla Ciebie najlepsze!

Bank Maksymalna kwota kredytu Maksymalny okres spłaty
150 000 zł 108 miesięcy
credit agricole 150 000 zł 120 miesięcy
150 000 zł 120 miesięcy
santander bank polska 300 000 zł 120 miesięcy

 

Kredyt na dowód bez zaświadczeń – na czym polega?

Bez wątpienia jednym z niezbędnych dokumentów do otrzymania kredytu w banku jest dowód osobisty. Dlatego też przed przystąpieniem do składania wniosku warto sprawdzić, czy nie skończył się jego termin ważności. Dzięki temu zaoszczędzimy swój czas. Następnie należy pamiętać o jednym ze składników zdolności kredytowej, czyli dochodzie. Wszystkie banki wymagają od swoich klientów potwierdzenia zatrudnienia lub/i wysokości samego wynagrodzenia. W ten sposób kredytodawca weryfikuje, czy źródło dochodu nie skończy się w trakcie okresu kredytowania oraz na jaką ratę miesięcznie możemy sobie pozwolić.

Do niedawna podstawą do potwierdzenia tych informacji było zaświadczenie o dochodach z miejsca pracy. Jednak wymaga to poinformowania pracodawcy o swoich planach, czego nie każdy sobie życzy, a dodatkowo zabiera cenny czas.

Aktualnie wiele banków oferuje zamienniki zaświadczeń o dochodach, które realnie ograniczają formalności. Można więc twierdzić, że kredyt na dowód jest możliwy. Jakie dokumenty będą akceptowane?

 

Santander kredyt na dowód – jakie dokumenty?

Santander informuje na swojej stronie internetowej, że akceptuje dochody w różnych walutach nie tylko złotówkach, ale również euro, dolarach, funtach czy też koronach. Jednak oprócz dowodu osobistego wymaga od swoich klientów dodatkowych zaświadczeń. Spójrzmy, jakie dokumenty należy przygotować. Warto zaznaczyć, że wystarczy przedłożyć jeden wybrany z poniższych list.

  • umowa o pracę: zaświadczenie o dochodzie, wyciąg bankowy, przekaz pocztowy, aktualny pasek płacowy, informacja o wynagrodzeniu i ubezpieczeniach, deklaracja podatkowa PIT. W przypadku korzystania z zasiłków lub innych świadczeń również należy zadbać o specjalne zaświadczenia lub decyzje.
  • renta/emerytura: zaświadczenie lub decyzja o przyznanym świadczeniu, odcinek świadczenia emerytalno–rentowego, wyciąg z banku lub przekaz pocztowy, deklaracja podatkowa PIT, decyzja o waloryzacji lub zaświadczenie z zakładu pracy o przyznanym świadczeniu.
  • własna działalność gospodarcza: wyciąg bankowy,  przekaz pocztowy, zaświadczenia/decyzja o zasiłku, Rachunek Zysków i Strat, wydruk KPiR, bilans z księgi, zestawienie obrotów, KPiR jako kopia strony, decyzja US o karcie podatkowej, wyciągi potwierdzające wpłaty na rzecz podatku dochodowego z US, Ewidencja przychodów, deklaracje podatkowe lub rejestr sprzedaży VAT,
  • gospodarstwo rolne: zaświadczenie decyzja KRUS, decyzja US, deklaracje podatkowe, zaświadczenie z Urzędu Gminy o dochodach z gospodarki, decyzja/zaświadczenie Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, umowa kontraktacji/inny dokument potwierdzający współpracę,faktury, zaświadczenie z Urzędu Gminy o wymiarze podatku rolnego,
  • pozostałe umowy cywilno–prawne mogą być potwierdzone na takiej samej podstawie jak umowa o pracę. 
4.47 (89.4%)
47 głosów
Pożyczasz 10000 zł Rata 500.47 zł Koszt 12011.28 zł Złóż wniosek Szczegóły Opinie o Santander Bank Polska

 

Kredyt online na dowód – jak złożyć wniosek?

Kredyt na dowód przez internet jest możliwy. Jednak nie każdy bank oferuje takie rozwiązanie. Dodatkowo tylko część formalności można dopełnić online. Jak to wygląda? Przechodząc na stronę internetową banku, otrzymujemy dostęp do wirtualnego kalkulatora. Za pomocą suwaków wybieramy interesujące parametry kredytu. Po sprawdzeniu kosztów wypełniamy formularz wnioskowania. W niektórych przypadkach będzie zawierał on wyłącznie rubryki dotyczące danych kontaktowych. Oznacza to, że pozostała część wnioskowania odbędzie się podczas rozmowy telefonicznej z doradcą. Innym rozwiązaniem jest umożliwienie wnioskodawcy samodzielnego wypełnienia wszystkich informacji. 

Następnie należy czekać na decyzję kredytową. Jeśli będzie ona pozytywna, wówczas możemy zostać zobowiązani do zatwierdzenia umowy przez internet, spotkania z doradcą w oddziale banku lub podpisania dokumentu w obecności kuriera. Kiedy to zrobimy, pozostaje nam jedynie czekać aż kredyt na dowód przez internet trafi na nasze konto.

Kredyt online na dowód

Mamy dla Ciebie również listę kredytów na dowód przez internet. Jeśli zależy Ci na procesie wnioskowania bez zbędnych formalności, sprawdź poniższe oferty! Aby poznać ich szczegóły, wystarczy kliknąć “Złóż wniosek”. 

Bank Maksymalna kwota kredytu Maksymalny okres spłaty
200 000 zł 120 miesięcy
200 000 zł 120 miesięcy
120 000 zł 96 miesięcy
millennium 150 000 zł 108 miesięcy

 

Czy można wziąć kredyt bez dowodu osobistego?

Jak już wspomnieliśmy, aby złożyć wniosek o kredyt, należy potwierdzić swoją tożsamość. Podstawowym dokumentem, który może posłużyć nam w tym celu, jest dowód osobisty. Jednak co w sytuacji, kiedy aktualnie nim nie dysponujemy? Niektóre banki akceptują również inne dokumenty, między innymi:

  • kartę pobytu z zezwoleniem na osiedlenie lub pobyt długoterminowy,
  • inny dokument stwierdzający prawo do stałego pobytu,
  • zaświadczenie o zarejestrowaniu pobytu,
  • karta pobytu lub stałego pobytu jednego z członków rodziny. 

Jednak pamiętajmy, że przed przystąpieniem do wnioskowania należy sprawdzić, czy wybrany przez nas bank akceptuje inne dokumenty niż dowód osobisty.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.