ByCard recenzja oferty oraz opinie klientów

Nasza ocena
91%
Ocena klientów Zobacz opinie
80%

ByCard to całkowicie nowy portal internetowy, na którym od ręki można otrzymać wirtualną kartę kredytową. Zobacz ile kosztuje taka karta, jak szybko można ją dostać i czy warto ją zamawiać! Prześwietlamy ofertę tego serwisu by przedstawić naszym czytelnikom rzetelną recenzję!

Kwota
100zł - 5000zł
Okres
365 dni
Pierwsza za darmo?
Tak
Pożyczkowy Portal

ByCard - Dane kontaktowe

Siedziba firmySiedziba firmy: Warszawa (00-844) przy ul. Grzybowska 87
TelefonTelefon: 22 598 77 99
Godziny pracyGodziny pracy: Pn-Pt 8:00-20:00, Sb 8:00-17:00
E-mailE-mail: kontakt@netcredit.pl

Weryfikacja w bazach dłużników

bik
big
erif
krd
kbig
kaczmarski
crif

Dane firmy Net Credit Sp. z o. o.

Kapitał zakładowy: 200.000,00 zł
KRS: 0000401570
NIP: 527-267-02-66
REGON: 145874815

Zalety i wady firmy ByCard

ByCard – czym jest wirtualna karta kredytowa?

ByCard to portal oferujący wirtualną, pozabankową karta kredytowa. Taka karta posiada wszystkie funkcje normalnej karty płatniczej z limitem kredytowym, ale nie posiada fizycznej postaci. Nie można jej więc schować do portfela. Konieczne jest dodanie karty do wirtualnego portfela na przykład na telefonie komórkowym, albo używanie jej wyłącznie do zakupów online. 

Faktycznym pośrednikiem kredytowym na stronie ByCard jest NetCredit. Można się o tym przekonać składając wniosek o kartę. ByCard od razu przekieruje nas do formularza karty NetCredit. Finansowania udziela firma Fincard, znana wcześniej jako Twincard. Jest to fintech pochodzący z Łotwy. 

Warunki

Na stronie ByCard można wnioskować o limit kredytowy w wysokości 3 000 zł. Raz przyznany limit można wykorzystywać przez cały rok. Okres rozliczeniowy trwa 30 dni. Co 30 dni otrzymamy zestawienie operacji wykonanych na karcie. W ciągu 5 dni od wygenerowania zestawienia operacji limit należy spłacić w co najmniej minimalnej kwocie.

Jeżeli spłaca się regularnie kwotę minimalną, to jedyną opłatę za kartę będzie stanowić comiesięczna prowizja. Co ciekawe kartę otrzymuje się natychmiast po akceptacji wniosku. Nie trzeba czekać na przesyłkę karty pocztą czy aktywację. Kartę można zatem dostać właściwie od ręki

Wymagania

ByCard nie stawia przed swoimi klientami skomplikowanych wymagań. Wystarczy posiadać:

  • dowód osobisty
  • telefon komórkowy
  • adres e-mail
  • własne konto bankowe

Jak dostać kartę ByCard krok po kroku?

By otrzymać kartę pozabankową od ByCard wystarczy złożyć odpowiedni formularz. Kliknij aplikuj na stronie ByCard i wypełnij krótki wniosek. Podczas wypełniania wniosku konieczne będzie podanie:

  • danych osobowych – takich jak imię, nazwisko, adres, numer dowodu osobistego
  • danych dochodowych – takich jak o zarobkach, miejscu pracy, zawodzie

ByCard weryfikuje tożsamość klientów na trzy sposoby.

  • Najszybszy i najskuteczniejszy do Blue Media AIS, czyli usługa dostępu do informacji bankowych bezpośrednio z konta. Weryfikacja nastąpi w ciągu kilku chwil.
  • Sposób drugi to złotówkowy przelew natychmiastowy przez system BlueMedia. Taka weryfikacja zajmie zaledwie 15 minut.
  • Trzeci sposób to tradycyjny, złotówkowy przelew bankowy. Może zająć do jednego dnia roboczego. 

Ile kosztuje ByCard?

Jako że ByCard jest pozabankowym odpowiednikiem karty kredytowej, to ciężko jest oszacować koszty tej pożyczki. Strona internetowa deklaruje, że nie zapłacimy nic za wydanie i obsługę karty, wczesniejsze zakończenie umowy i wypłaty pieniędzy z bankomaty. Dodatkowo darmowe są płatności przez internet, zbliżeniowe, a nawet przelewy. Koszt karty wynosi 16% miesięcznie za wykorzystany limit kredytowy. W przypadku opóźnienia mogą zostać naliczone odsetki za opóźnienie, które obecznie wynoszą 24,5% rocznie. Oprócz tego za kartę nie ponosimy żadnych opłat. 

Reprezentatywny przykład dla limitu kredytowego w karcie kredytowej oferowanego przez pożyczkodawcę, na rzecz którego Net Credit Sp. z o.o. świadczy usługę pośrednictwa kredytowego: Dla przykładowej kwoty limitu kredytowego 1.000,00 zł: RRSO wynosi 341,95% (obliczone na dzień 01.02.2023); całkowita kwota limitu: 1.000,00 zł; oprocentowanie stałe w skali roku: 0%; całkowity koszt: 1.472,86 zł, w tym: Prowizja 1.472,86 zł, Odsetki 0 zł; okres obowiązywania umowy: 360 dni; całkowita kwota do spłaty: 2.472,86 zł.

Karta zamówiona w ByCard będzie prawie zawsze droższa od tradycyjnej karty kredytowej z banku, chyba, że tą drugą będziemy chcieli wypłacać pieniądze z bankomatów i dokonywać przelewów, co tradycyjnie jest bardzo drogie. 

Nasza opinia o ByCard – wady i zalety

ByCard jest dobrą opcją dla osób poszukujących finansowania od zaraz. Mądrze korzystając z karty można uniknąć większości kosztów związanych z finansowaniem. Wystarczy nie przekraczać limitu kredytowego i regularnie spłacać kwotę minimalną.

W porównaniu do tradycyjnych, bankowych kredytówek ByCard ma pewne przewagi. Są nimi darmowe wypłaty z bankomatów i przelewy jak i brak opłat za wydanie i obsługę karty. Można z niej niekorzystać cały rok i w przeciwieństwie do bankowej kredytówki nie zapłacimy wtedy za ByCard nic. Zaletą jest też błyskawiczny wniosek i zdalna weryfikacja tożsamości. 

Pamiętaj, że zostawiając komentarz pomagasz innym!
Jeśli korzystałeś już z usług firmy ByCard zostaw swoją opinię.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Zobacz także...
Prześwietlamy każdą firmę pożyczkową dostępną na rynku
100zł - 5000zł
Kwota
365 dni
Okres
Tak
Pierwsza za darmo?
Złóż wniosek w ByCard
Wybierz rodzaj informacji, której szukasz: