Ranking pozabankowych kart kredytowych

Jakub Grzybowski
O aktualność rankingu dba:
podium
1 miejsce w rankingu
1 miejsce w rankingu
2 miejsce w rankingu

Kiedy w budżecie zaczyna brakować pieniędzy, a my zapomnieliśmy o ważnym zakupie lub pojawił się nieplanowany wydatek, szukamy szybkiego rozwiązania naszego problemu. W takiej sytuacji możemy skorzystać ze standardowej pożyczki. Jednak może okazać się, że żadna z nich nie będzie idealna. W takiej sytuacji mamy do dyspozycji jeszcze pozabankowe karty kredytowe. Jak wybrać odpowiednią? Sprawdź ranking pozabankowych kart kredytowych!

Ranking pozabankowych kart kredytowych – lipiec 2024

100 - 5000 zł
Kwota
360 dni
Okres spłaty
15 minut
Czas wypłaty
20 - 70 lat
Wiek pożyczkobiorcy
93%
Przykład RRSO:

Maksymalna wartość RRSO – 341,95%. Przykład pożyczki: 1000 zł na 360 dni. Suma do zapłaty: 2 472,86 zł.

-
Kwota
45 dni
Okres spłaty
Czas wypłaty
Wiek pożyczkobiorcy
84%
1500 - 6000 zł
Kwota
61 dni
Okres spłaty
60 minut
Czas wypłaty
od 21 lat
Wiek pożyczkobiorcy
97%
Przykład RRSO:

Maksymalna wartość RRSO – 326,5%. Przykład pożyczki: 2 700 zł na 12 miesięcy. Suma do zapłaty: 5 457,03 zł

do 3000 zł
Kwota
30 dni
Okres spłaty
15 minut
Czas wypłaty
od 18 lat
Wiek pożyczkobiorcy
90%
Przykład RRSO:

Maksymalna wartość RRSO – 142,43%. Przykład pożyczki: 2000 zł na 12 miesięcy. Suma do zapłaty: 4848,50 zł

Konsumenci w Polsce mają aktualnie duży wybór produktów finansowych. Możemy korzystać zarówno z produktów w banku, jak i tych oferowanych przez inne instytucje. W poniższym artykule zostaną omówione karty kredytowe i debetowe pozabankowe. Każdy z analizowanych produktów oferuje atrakcyjne warunki i gwarantuje bezpieczeństwo.

Karta Twisto powstała przy współpracy z ING Bankiem Śląskim. Informacje na ten temat podkreślają, że są to oferty najwyższej jakości, przygotowane z dbałością o dobro klienta. Poniższe porównanie kart kredytowych pozabankowych umożliwi nam dopasowanie produktu do swoich potrzeb i możliwości finansowych. W zestawieniu znajduje się najtańsza karta kredytowa pozabankowa, z największym limitem, a także innymi atrakcyjnymi warunkami.

Jak działa karta kredytowa pozabankowa?

Zacznijmy od wyjaśnienia, jak działa pozabankowa karta kredytowa. Warto wiedzieć, że zasady rządzące tym produktem są nieco inne niż te wprowadzane przez banki. Wnioskując o kartę kredytową pozabankową (zobacz jak to zrobić), otrzymujemy limit tak samo jak w przypadku produktów bankowych. Pozabankowa karta od bankowej różni się wydawcą, przyznawalnością i często kosztami za pożyczkę. Karty pozabankowe wydają firmy pożyczkowe, a zwykłe kredytowe banki. Pozabankowe mogą pochwalić się wyższą przyznawalnościa, ale często ich użytkowanie jest nieco droższe.

Obecnie może on wynosić maksymalnie 6 000 zł. Następnie kiedy pojawi się nieplanowany wydatek, możemy zapłacić za niego pieniędzmi z limitu. Wydając 500 zł, koszty będą naliczone wyłącznie za tę kwotę. Rozliczenie odbywa się zazwyczaj po 30 dniach, choć można na rynku spotkać karty z ponad 50-dniowym okresem rozliczeniowym. Po tym okresie musimy zwrócić pieniądze lub minimalną kwotę spłaty. Następnie limit się odnawia, a my możemy korzystać ze środków znajdujących się na karcie. Jednak warto zwrócić uwagę, że w banku mamy dodatkowo okres bezodsetkowy, w którym nie ponosimy żadnych kosztów zobowiązania. Jak wygląda to w przypadku pozabankowych kart kredytowych?

Ważną kwestią jest możliwość wypłacania pieniędzy za pomocą karty kredytowej z bankomatu, nie ponosząc przy tym żadnych opłat! Wypłacasz i nie płacisz!

Okres bezodsetkowy karty kredytowej

Okres bezodsetkowy składa się z cyklu rozliczeniowego oraz czasu na spłatę zadłużenia. W efekcie otrzymujemy nawet do 56 dni korzystania z limitu bez ponoszenia jakichkolwiek opłat. Wiele zależy od tego, kiedy wypłacimy pieniądze.

Natomiast w przypadku karty pozabankowej sytuacja wygląda inaczej. Jeżeli zdecydujemy się na skorzystanie z limitu, już od pierwszego dnia zostaną nam naliczane koszty. W przypadku karty Cardina nie będą to odsetki, ponieważ oprocentowania wynosi 0%. W zamian mamy do czynienia z opłatą za obsługę wykorzystanego limitu, która wynosi obecnie 9,45 zł za każdy dzień.

Z kolei w Axi Card oprocentowanie miesięczne wynosi 0.57%, a roczne 6,94%. Każdego miesiąca otrzymamy wyciąg z karty kredytowej z informacją, ile pieniędzy musimy zwrócić na konto. Jednak pierwsze 30 dni jest bez żadnych opłat i RRSO wynosi 0%. Jeżeli spłacimy zadłużenie w tym czasie nie  poniesiemy kosztów. Wypłacając 1000 zł pierwszego dnia miesiąca, mamy dokładnie 30 dni do pierwszego dnia następnego miesiąca na uregulowanie zadłużenia bez odsetek. Odsetki to jednak nie jedyna opłata za korzystanie z karty, bo w Axi obowiązuje jeszcze prowizja za udzielenie limitu kredytowego, która stonowi zdecydowaną większą część opłat.

Firmy pozabankowe oferują swoim klientom również pozabankowe karty kredytowe. Jedną z nich jest Twisto. W ramach tej oferty otrzymujemy limit na karcie, z którego możemy korzystać bez żadnych opłat i prowizji nawet przez 45 dni. Jest to świetny sposób na płatność za zakupy w internecie. Korzystając z debetu, możemy odłożyć płatność aż do momentu otrzymania przesyłki i sprawdzenia produktów.

Karta Twisto umożliwia również płatności w każdym miejscu, w którym dostępny jest terminal. W przypadku transakcji zagranicznych otrzymujemy najlepsze kursy wymiany, bez prowizji. Jeżeli nie korzystamy z karty Twisto nie poniesiemy żadnych kosztów. Jednak należy pamiętać, że nie możemy nią wypłacać pieniędzy z bankomatu!

Jak spłacać pozabankową kartę kredytową?

Jak widać, okres bezodsetkowy karty kredytowej pozabankowej istnieje. Jednak rządzą nim inne zasady niż w przypadku banków. Nawet jeśli RSO wynosi 0%, mogą pojawić się inne opłaty za obsługę kredytu. Wyjątkiem jest Axi Card, który gwarantuje 30 dni bez odsetek. W tym momencie może pojawić się pytanie, jak w takiej sytuacji spłacać pozabankową kartę kredytową? W przypadku Axi Card termin płatności wszystkich zadłużeń przypada między 1 a 5 dniem następnego miesiąca. Istnieje możliwość wpłacenia minimalnej kwoty spłaty, która wynosi 15% przyznanego limitu. Natomiast od pozostałego zadłużenia będą naliczane koszty. W przypadku karty kredytowej Cardina termin płatności przypada na 14 dzień od daty wygenerowania zestawienia. Rozliczenie będzie zawierało informację na temat minimalnej kwoty spłaty. 

↓↓↓

Sprawdź również artykuł: BONUS 50 zł Z TWISTO: REJESTRACJA KROK PO KROKU!

Jak aktywować kartę kredytową pozabankową?

Ważną kwestią jest również aktywacja karty kredytowej pozabankowej. Tylko pod tym warunkiem możemy rozpocząć korzystanie z tego instrumentu płatniczego. W przypadku karty kredytowej Cardina aktywacja jest możliwa poprzez dedykowaną infolinię, czynną 24h przez 7 dni w tygodniu. W tym celu należy przygotować dowód osobisty oraz kartę kredytową. Z kolei karta debetowa Twisto wymaga przejścia na profil klienta, gdzie w zakładce “Karty” należy wpisać indywidualny kod zabezpieczający, 4 cyfry z numeru karty i ustawić kod PIN dla karty. Jak widać, w tym przypadku wiele zależy od wewnętrznych ustaleń firmy.

twisto

Jak wnioskować o kartę?

Jak wnioskować o pozabankowe karty kredytowe? Cały proces wnioskowania odbywa się przez internet. Nie musimy umawiać dodatkowych spotkań w oddziale stacjonarnym. Aby złożyć wniosek, wystarczy przejść przez kilka kroków wymienionych poniżej.

1.Wybieramy na wirtualnym kalkulatorze kwotę preferowanego limitu. Możemy również w tym miejscu sprawdzić koszt. Jeżeli jesteśmy zdecydowani, klikamy “Złóż wniosek”, “Start” lub inny przycisk przenoszący do kolejnego etapu wnioskowania.

2.Kolejnym krokiem będzie uzupełnienie danych osobowych, adresowych, kontaktowych oraz finansowych. Będą one niezbędne do przeanalizowania naszej zdolności kredytowej i podjęcia decyzji.

3.Następnie należy zaznaczyć wszystkie zgody i oświadczenia. Jeżeli to zrobimy, pozostaje nam jeszcze wybór karty (jeśli firma oferuje taką możliwość).

4.Niezbędnym elementem jest również weryfikacja tożsamości zazwyczaj przez przelew. Jednak zdarza się, że wykorzystywane są również inne metody, na przykład specjalna aplikacja do natychmiastowej weryfikacji.

5.Po wykonaniu powyższych kroków należy czekać na decyzję firmy pozabankowej. Jeśli będzie pozytywna, karta zostanie do nas wysłana pocztą. Zazwyczaj klient nie ponosi przy tym żadnych kosztów.

Jakie warunki należy spełniać?

Kiedy zdecydujemy się złożyć wniosek o karty kredytowe, musimy pamiętać o sprawdzeniu szczegółowych wymagań względem klientów. Axi Card, czyli pozabankowa karta kredytowa bez opłat przez 30 dni, wymaga od swoich klientów ukończenia co najmniej 21 lat, udokumentowanego dochodu w wysokości minimum 1200 zł miesięcznie i ważnego dowodu osobistego. Zaznacza również, że bierze pod uwagę historię kredytową w BIG i BIK.

Natomiast Cardina wymaga wieku od 25 do 65 lat, obywatelstwa Polski, aktywnego numeru telefonu komórkowego, własnego rachunku bankowego oraz żadnych zaległości w spłacie zobowiązań. Firmy pozabankowe mają prawo indywidualnie ustalać wymagania względem klientów.

Jaka karta kredytowa pozabankowa?

Kiedy szukamy odpowiedniego produktu finansowego, zależy nam, aby charakteryzował się najlepszymi warunkami spłaty. Jednak najlepsze karty kredytowe pozabankowe to pojęcie względne, ponieważ dla każdego może znaczyć coś innego. Ranking pozabankowych kart kredytowych i debetowych zawiera oferty wyróżniające się najwyższym limitem (do 6 000 zł karta kredytowa Axi Card), brakiem naliczania odsetek (Twisto, Cardina, Axi Card) czy też terminem płatności (45 dni Twisto, 44 dni Cardina). Ciekawym rozwiązaniem jest również NetCredit, który nie nalicza żadnych opłat za obsługę karty, jako że jest o karta wirtualna.

Przed wyborem powinniśmy przeanalizować swoją sytuację finansową i wybrać produkt, który odpowiada naszym potrzebom. Dlatego też odpowiedź na pytanie karta kredytowa gdzie najlepiej, kryje się w naszym budżecie. Najlepsza karta kredytowa pozabankowa może znajdować się w poniższym zestawieniu. 

Lista pozabankowych kart kredytowych

Przedstawiamy listę pozabankowych kart

  • AxiCard – do 4 000 zł, 30 dni za darmo.
  • Twisto – limit zależny od zarobków, do 45 dni za darmo.
  • Cardina – do 3 000 zł, bez darmowego okresu.
  • NetCredit – do 5 000 zł – karta wirtualna, jedynie do zakupów online lub do wykorzystania w wirtualnym portfelu (więc np. do płatności telefonem w sklepie). Za pierwszym razem 30 dni za darmo.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone