Opinia o kredycie dla firm Pekao SA

Jakub Grzybowski Jakub Grzybowski  • 
Zaktualizowano:
 • 
Przeczytasz w ciągu 6 minut

Bank Pekao SA co roku obsługuje tysiące klientów zainteresowanych ofertą kredytów firmowych udzielanych na preferencyjnych warunkach. W przypadku tej instytucji w ramach finansowania dla przedsiębiorców dostępne są różne opcje takie, jak np. kredyt w rachunku bieżącym, obrotowy odnawialny i nieodnawialny oraz inwestycyjny. Tak bogata oferta produktów sprawia, że duża część przedsiębiorców w kraju decyduje się na współpracę właśnie z tą instytucją finansową.

Opinia o kredycie dla firm Pekao SA

W ramach udzielanych kredytów dla firm Pekao SA gwarantuje minimum formalności, możliwość dostosowania warunków do indywidualnych potrzeb klienta oraz atrakcyjne oprocentowanie każdego kredytu. Dla przykładu – kredyt w rachunku bieżącym udzielany jest na okres 36 miesięcy, natomiast inwestycyjny można wydłużyć nawet do 10 lub 15 lat w przypadku zakupu nieruchomości. Opinie klientów biznesowych ze względu na powyższe są bardzo dobre, co przekłada się na coraz większe zainteresowanie ofertą produktów finansowych dla biznesu.

Pekao SA – dane kontaktowe

Dane firmyBank Pekao SA – Centrala ul. Grzybowska 53/57 00-844 Warszawa
Telefon+48 22 656 00 00
Godziny pracyod 8:00-9:00 do 16:00-17:00, godziny placówek są ruchome
E-mailinfo@pekao.com.pl

Jakie bazy danych weryfikuje bank podczas wnioskowania o kredyt?

Bank Pekao SA weryfikuje swoich klientów przede wszystkim, analizując dane zawarte w Biurze Informacji Kredytowej, BIG oraz KRS. To główne miejsca, gdzie instytucja sprawdza firmy i osoby prywatne, które wnioskują o kredyt lub pożyczkę.

W tym temacie pomocny może okazać się artykuł: Ocena wiarygodności kredytowej – czym jest scoring kredytowy? Ten wskaźnik dotyczy nie tylko klientów indywidualnych, ale i biznesowych praktycznie każdego banku w Polsce. Jeśli scoring będzie zbyt niski, a sytuacja finansowa przedsiębiorstwa niepewna bank najczęściej odmawia udzielenia finansowania w postaci kredytu firmowego lub konsumenckiego.

Wady i zalety kredytu dla firm Pekao SA?

Zarówno wad, jak i zalet kredytów firmowych w Pekao SA jest wiele. Duża grupa konsumentów docenia przede wszystkim takie aspekty, jak:

 • Minimum formalności;
 • Wiele opcji złożenia wniosku;
 • Gwarancja bezpieczeństwa ze względu na wieloletnie doświadczenie firmy;
 • Kompleksowa pomoc przy załatwianiu formalności – także poprzez infolinię;
 • Finansowanie firm w wielu walutach;
 • Możliwość przełożenia terminu spłaty oraz dostosowania formy finansowania do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa.

Oczywiście Pekao SA udzielając kredytów dla firm, ma też pewne wady, o których warto wspomnieć jeszcze przed nawiązaniem współpracy. Kiedy chodzi o pewne minusy finansowania przedsiębiorstwa przez tę firmę, należy zaznaczyć, iż:

 • Wnioskowanie nie może odbywać się w żadnym przypadku przez Internet, a wszelkich formalności trzeba dopełnić osobiście;
 • Aby poznać szczegóły oferty, trzeba skontaktować się z pracownikiem banku przez infolinię lub osobiście w oddziale.

Warunki finansowania – jak to wygląda w rzeczywistości?

Biorąc pod uwagę opinie konsumentów biznesowych na temat funkcjonowania banku Pekao SA w zakresie kredytów firmowych, można powiedzieć, iż warunki są szczególnie atrakcyjne w porównaniu do innych propozycji finansowania.

Pomocna może być też porównywarka usług finansowych. W ramach korzystania z takiego narzędzia można z łatwością analizować szczegółowe warunki współpracy z Pekao SA w kwestii finansowania biznesu.

W ramach pożyczki firmowej w Pekao SA można zaciągnąć od ręki nawet do 300 000 złotych na dowolny cel. Co ciekawe, bank wypłaca środki bez weryfikacji faktur firmowych i zabezpieczeń rzeczowych.

Jak złożyć wniosek o kredyt w Pekao SA?

W przypadku banku Pekao SA wniosek o udzielenie finansowania w dowolnej formie dla swojego przedsiębiorstwa można złożyć głównie osobiście, udając się do dowolnego oddziału na terenie kraju. Załatwianie wszelkich formalności na miejscu z pomocą doradcy to dobra opcja, gdyż pozwala na uniknięcie niedomówień oraz skompletowanie niezbędnej dokumentacji w całości.

Aby jednak poznać szczegóły oferty kredytu firmowego na inwestycję, obrotowego lub w rachunku bieżącym można zadzwonić na infolinię, lub zamówić kontakt poprzez stosowny formularz. Następnie pracownik banku przedstawi dokładne warunki finansowania, dzięki czemu podjecie decyzji o nawiązaniu współpracy, będzie o wiele łatwiejsze.

W celu zaciągnięcia zobowiązania na firmę trzeba udać się do wybranego oddział i posiadać ważny dowód osobisty. Konieczne będą też upoważnienia współwłaścicieli jeśli finansowanie dotyczy spółki oraz wszelkie dane firmy wraz z wykazem jej sytuacji finansowej. Bank dokładnie weryfikuje przedsiębiorców ubiegających się o finansowanie w dowolnej formie, dlatego trzeba zadbać o to, aby zawsze dostarczyć komplet dokumentów.

Po złożeniu wniosku i rozpatrzeniu sprawy następuje podpisanie umowy kredytowej oraz wypłata środków na konto wskazane w wyżej wymienionej umowie. Nie ma możliwości zaciągnięcia zobowiązania telefonicznie lub przez serwis Internetowy. Bank Pekao SA wymaga osobistej wizyty w oddziale w celu złożenia wniosku lub podpisania umowy kredytowej.

Kredyt dla firm Pekao SA – jakie są koszty finansowania?

Analizując koszty finansowania firmy w banku Pekao SA, warto nadmienić, że większość ofert wiąże się z zerową prowizją na rzecz banku, dzięki czemu koszty finansowania są stosunkowo niskie.

Zarówno za uruchomienie kredytu firm owego, jak i jego wcześniejszą spłatę bank Pekao SA nie pobiera żadnych dodatkowych opłat. Ciekawe jest też to, że dla stałych klientów posiadających konta firmowe oferta finansowania jest jeszcze atrakcyjniejsza.

Jak wygląda proces logowania w Pekao SA?

Logowanie do serwisu Internetowego w Pekao SA to bardzo prosta czynność, z którą poradzi sobie nawet początkujący przedsiębiorca. Proces logowania w tej instytucji zamyka się w kilku krokach, a mianowicie:

 1. Wejść na stronę serwisu Pekao24.
 2. Podać numer klienta lub login.
 3. Wpisać hasło.

To już wszystko, co należy zrobić, aby zalogować się do serwisu transakcyjnego Pekao24. Każdy przedsiębiorca może to zrobić z dowolnego miejsca z dostępem do Internetu. Z poziomu bankowości online można zarządzać nie tylko swoim kontem firmowym, ale także wszystkimi zobowiązaniami finansowymi dokonując nadpłat kapitału, spłat raty lub zmiany daty rozliczania się z bankiem.

Jako ciekawostkę odnoszącą się do bezpieczeństwa logowania do serwisu Internetowego banku, warto nadmienić, iż ta instytucja uwzględnia restrykcje związane z dyrektywą PSD2. Zmiany wynikające z tej dyrektywy dotyczą głównie ujednolicenia sposobu autoryzacji użytkowników i logowania do serwisów online w bankach, aby dodatkowo chronić konsumentów przed oszustami.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Sprawdź również ostatnie artykuły