Pożyczka na PIT 2020 – jak pożyczać online na PIT 36 i 37


Każdy, kto posiada zatrudnienie, zobowiązuje się do corocznego złożenia odpowiedniej deklaracji podatkowej. W wielu przypadkach odpowiednie pismo dostarcza za nas pracodawca. Dokument ten zawiera między innymi dane miejsca pracy, a także wysokość naszych dochodów. Dlatego też często uznawany jest w zastępstwie za specjalne zaświadczenia od przełożonych. Na czym polega pożyczka na PIT? Sprawdźmy!


Spis treści:

Pożyczki na PIT w banku!

W jakim banku masz szansę na pożyczki gotówkowe na PIT? Poniżej przedstawiamy zestawienie instytucji uwzględniające w swojej ofercie tego typu produktu. Jeżeli klikniemy “złóż wniosek”, zostaniemy przekierowani do odpowiedniego formularza.  Warto również wspomnieć, że nowi klienci to osoby, które wcześniej nie posiadały produktu kredytowego w danym banku. Kiedy zależy nam na otrzymaniu wsparcia finansowego bez jakichkolwiek dokumentów, zapraszamy do zapoznania się z ofertą firm pozabankowych, która znajduje się poniżej.

 

Bank Maksymalna kwota kredytu Maksymalna liczba rat miesięcznych
santander

Stali klienci 50 000 zł /

Nowi klienci 35 000 zł

Stali klienci 84 /

Nowi klienci 60

Złóż wniosek

 

Pożyczka na PIT na czym polega taka pożyczka?

Pożyczka na PIT to oferta skierowana do osób, które chcą ograniczyć wszelkie formalności do minimum oraz uniknąć rozmowy z pracodawcą na temat swoich planów. Będzie to jednak niemożliwe, kiedy staniemy przed koniecznością złożenia zaświadczenia o dochodach. Najczęściej zostaniemy poproszeni o przedłożenie takiego dokumentu podczas wnioskowania o kredyt w banku. Mimo to przy większych kwotach może być również wymagany w placówkach pozabankowych. Bez wątpienia zwrócenie się do szefa z prośbą o podpisanie pisma dotyczącego wsparcia finansowego w jakiejkolwiek instytucji nie należy do najprzyjemniejszych. Warto również pamiętać, że szef ma prawo do odmowy wydania odpowiedniego dokumentu. Jeżeli nasze kontakty z pracodawcą pozostawiają wiele do życzenia, istnieje ryzyko nieotrzymania potrzebnych zaświadczeń.

Jednak nie ma sytuacji bez wyjścia. W takich przypadkach zarówno banki, jak i firmy pozabankowe proponują swoim klientom alternatywne rozwiązania. Jednym z nich są właśnie pożyczki na PIT. Jak wspominaliśmy na początku, zawierają one nie tylko niezbędne dane na temat naszego pracodawcy, ale także wysokości dochodów. 

Pamiętajmy o terminie składania deklaracji! W przypadku PIT36 i PIT37 to 30 kwietnia!

Należy jednak pamiętać, że w przypadku instytucji bankowych przyjmowanie dokumentu ograniczone jest terminem składania deklaracji do Urzędu Skarbowego, czyli dla PIT36 i PIT37 będzie to 30 kwietnia. Zdarza się jednak, że niektórzy kredytodawcy przedłużają ten termin. Szczegółowych informacji należy szukać na stronie danej instytucji. Natomiast jeśli chodzi o firmy pozabankowe, coraz więcej pożyczkodawców decyduje się na całkowitą rezygnację z dokumentów poświadczających dochody klienta. W zamian oczekuje się wypełnienia specjalnie przygotowanego w tym celu oświadczenia lub skorzystania z aplikacji weryfikacyjnej. Programy typu Instantor umożliwiają pożyczkodawcy dostęp do podstawowych danych osobowych oraz informacji na temat transakcji. Ostatecznie firma dostaje raport, na którego podstawie może stwierdzić, ile wynosi nasz miesięczny dochód.

Pożyczka na PIT 37 gdzie ją otrzymasz?

Pożyczka na PIT jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą uniknąć proszenia pracodawcę o zaświadczenie dla banku czy firmy pozabankowej. W ten sposób czas poświęcony na zgromadzenie niezbędnych dokumentów zostaje ograniczony do minimum. Każdy z nas ma dostęp do swojej deklaracji podatkowej, a dzięki temu możemy w prosty sposób uniknąć dodatkowych czynności niezbędnych do zebrania dokumentacji. Przeglądając oferty wsparcia finansowego w bankach, mamy dostęp do listy wymaganych zaświadczeń. Wśród nich bardzo często znajdziemy te uwzględniające możliwość otrzymania pożyczki na PIT.  Jeżeli nie jesteśmy w posiadaniu odpowiedniego formularza, możemy poświadczyć swoje dochody przykładowo wyciągiem z banku. Takie rozwiązanie udostępniają Bank Millennium, Credit Agricole, a także Santander Consumer Bank.

Z kolei pożyczka gotówkowa na PIT w instytucjach pozabankowych jest coraz rzadziej spotykana ze względu na ograniczenie formalności do minimum. Przypomnijmy raz jeszcze. Nie potrzebujemy żadnych zaświadczeń z miejsca pracy ani nawet pitu. Do naszych obowiązków należy wypełnienie krótkiego oświadczenia dotyczącego sytuacji finansowej, przejście przez proces weryfikacji tożsamości oraz otrzymanie pozytywnej oceny zdolności kredytowej.  Pożyczka na PIT 37 będzie skierowana do osób, które rozliczają się za pośrednictwem płatników lub otrzymali deklarację PIT 11 od pracodawcy wypłacającego im wynagrodzenie. Podczas szukania tego typu produktów należy sprawdzić, jaki dokładnie dokument będzie od nas wymagany. Musimy również posiadać wiedzę na temat własnego sposobu rozliczeń. Wszystko to pomoże nam uniknąć pomyłki oraz straty czasu.

Pożyczka na PIT online – jak zaciągnąć ją przez internet?

Pożyczka na PIT online będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą załatwić wszelkie formalności bez wychodzenia z domu. Jeżeli posiadamy konto w danym banku, wówczas zatwierdzenie umowy nastąpi z poziomu bankowości. W innym przypadku zostaniemy poproszeni o złożenie podpisu w instytucji lub podczas wizyty kuriera. Niektórzy kredytodawcy korzystają również z możliwości akceptacji umowy za pomocą jednorazowego kodu autoryzacyjnego. Wszystko zależy od ich wewnętrznych ustaleń.

W większości przypadków pierwszym krokiem do otrzymania pożyczki jest wypełnienie odpowiedniego wniosku na stronie internetowej instytucji. Będą nam potrzebne podstawowe dane osobowe, dane adresowe, a także kontaktowe. Zostaniemy również zapytani o naszą sytuację finansową, co pomoże w ocenie zdolności kredytowej. Przygotujmy również kserokopię deklaracji PIT oraz dowód osobisty. Dzięki temu cały proces przebiegnie sprawnie i szybko. Następnie po uzupełnieniu wszelkich informacji należy czekać na telefon od konsultanta. Zweryfikuje on informacje przez nas podane lub pomoże w uzupełnieniu wniosku. Podczas rozmowy otrzymamy również szczegółowe warunki dostosowane do naszej sytuacji finansowej oraz decyzję kredytową. Jeżeli wszystko nam odpowiada, pozostaje jedynie podpisać umowę pożyczki na PIT i czekać na przelew.

Jeżeli chodzi o podpisanie umowy, kredytodawcy proponują różne rozwiązania. Jak już wspomnieliśmy, jako stali klienci banku otrzymujemy możliwość zatwierdzenia umowy w bankowości elektronicznej. Inne instytucje stosują jednorazowy kod autoryzacyjny. Warto zaznaczyć, że w wielu przypadkach uprzednio zostaniemy zobowiązani do wykonania przelewu weryfikacyjnego. Kiedy zależy nam na pominięciu tego etapu, pozostaje nam udać się do placówki banku w celu podpisania dokumentów lub skorzystać z usług kuriera. W takiej sytuacji wystarczy pokazać swój dowód osobisty, zatwierdzić warunki umowy, a następnie czekać na aż pożyczka na PIT trafi na nasze konto.

W przypadku instytucji pozabankowych cały proces odbywa się za pośrednictwem stron internetowych pożyczkodawców. Do złożenia wniosku niezbędne będą:

  • dowód osobisty,
  • numer telefonu,
  • adres e-mail,
  • konto bankowe,
  • pełna zdolność do czynności prawnych,
  • znajomość swojej sytuacji finansowej,
  • regularne dochody
  • oraz brak negatywnych wpisów w bazach.

Jak wspominaliśmy, tak robimy. Poniżej prezentujemy oferty pożyczek pozabankowych gwarantujących swoim klientom ograniczenie wszelkich formalności do minimum. 

Pożyczki ratalne online

Pożyczkodawca Maksymalna kwota pierwszej pożyczki Maksymalny okres spłaty pierwszej pożyczki
super grosz 15 000 zł 48 miesięcy Złóż wniosek
25 000 zł 48 miesięcy Złóż wniosek
10 000 zł 24 miesiące Złóż wniosek

 

Pożyczka na PIT 36 – jaki czas oczekiwania na decyzję?

Jeżeli jesteśmy zatrudnieniu z tytułu umowy o pracę, umowy zlecenie lub umowy o dzieło, możemy otrzymać pożyczki na PIT 40 lub 36. Należy jednak pamiętać o skserowaniu dokumentu lub przeskanowaniu w taki sposób, aby móc dołączyć go do wniosku. Warto zrobić to wcześniej, ponieważ pozwoli nam to na sprawne przejście przez proces wnioskowania. Z pożyczki na PIT 36, 36L lub 28  możemy również skorzystać, kiedy źródłem naszego dochodu jest własna działalność gospodarcza. Pamiętajmy jednak, że ograniczenie formalności dotyczy jedynie wybranych produktów.

Według informacji podanych na stronach internetowych instytucji bankowych decyzję możemy otrzymać nawet w ciągu 10 minut od złożenia wniosku. Jednak całkowity czas wnioskowania zależy od tego, jak szybko zadzwoni do nas konsultant czy nawet budowy formularza. W przypadku skomplikowanych wniosków musimy uzbroić się w cierpliwość. Jeżeli zdecydujemy się na skorzystanie z oferty innej niż pożyczka na PIT w firmie pożyczkowej, mamy szansę na wypełnienie formularza w ciągu kilku minut, a decyzję otrzymamy niemal natychmiast. Ponadto pożyczkodawcy umożliwiają możliwość weryfikacji tożsamości innymi metodami niż zwykły przelew. Dzięki temu sesje Elixir nie stanowią ograniczenia, a cały proces przebiega zarówno sprawnie, jak i bezpiecznie.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.