Aby rozwijać swoją firmę, a przy tym podążać za dynamicznie zmieniającym się rynkiem, musimy ciągle inwestować w swój biznes. Popularnymi sposobami na finansowanie naszych inwestycji, poprawy kondycji finansowej firmy czy rozkręcenia nowego biznesu są: kredyt dla firm i pożyczki dla firm. Na co mogą być przeznaczone? Co warto o nich wiedzieć? Sprawdźmy!
Ranking kredytów dla firm – wrzesień 2024
- Ranking kredytów dla firm – wrzesień 2024
- Czym są kredyty gotówkowe dla firm?
- Dla kogo kredyt firmowy będzie dobrym rozwiązaniem?
- Kredyt gotówkowy dla firm zalety
- Najczęściej zadawane pytania o kredyty gotówkowe dla firm
- 1. Na co można przeznaczyć kredyty gotówkowe dla firm?
- 2. Jakie dokumenty będą potrzebne do złożenia wniosku o kredyt dla firm online?
- 3. Kiedy otrzymam decyzję kredytową i kredyt dla firmy?
- Rodzaje kredytów dla firm
- Kredyt obrotowy dla firm – co to jest?
- Kredyt obrotowy dla firm – zalety
- Kredyt obrotowy dla firm – oprocentowanie i inne koszty
- Na czym polega kredyt dla firmy na rachunku kredytowym?
- Kredyt dla firm na rachunku bieżącym
- Zalety i wady kredytu na rachunku bieżącym
- Czym charakteryzuje się kredyt inwestycyjny dla nowych firm lub doświadczonych?
- Kredyt kupiecki co to?
- Jaki kredyt dla nowych firm będzie najlepszy?
- Czy kredyt na otwarcie działalności gospodarczej jest możliwy?
- Jakie warunki należy spełniać, wnioskując o kredyt dla firm na start?
- Gdzie otrzymam kredyt firmowy na start?
- Kredyty dla przedsiębiorstw – bankowe propozycje
- Odnawialny kredyt obrotowy dla nowych firm i nie tylko – przykładowy kredyt dla firm
- Pożyczki dla firm – pozabankowe propozycje, czyli kredyt dla firm bez zaświadczeń
- Podsumowanie: jakie wybrać kredyty gotówkowe dla firm?
Czym są kredyty gotówkowe dla firm?
Kredyty gotówkowe dla firm to oferta banków skierowana do klientów biznesowych. Dzięki niej osoby prowadzące działalność gospodarczą mogą otrzymać nawet do 550 000 zł. Wiele zależy od indywidualnej oferty kredytodawcy. Maksymalny okres kredytowania wynosi natomiast nawet 120 miesięcy. Kredyt gotówkowy dla prowadzących działalność gospodarczą działa na podobnych zasadach jak ten dla klientów indywidualnych. Możemy go otrzymać, składając wstępny wniosek przez internet. Jednocześnie należy podkreślić, że banki stawiają swoim klientom pewne wymagania dotyczące stażu firmy.
Pamiętajmy, że wstępny formularz możemy złożyć przez internet. Następnie w wielu przypadkach będziemy musieli udać się do placówki w celu złożenia pozostałych dokumentów oraz podpisania umowy. Jednocześnie należy zaznaczyć, że szczegółowy proces wnioskowania różni się w zależności od instytucji bankowej.
Dla kogo kredyt firmowy będzie dobrym rozwiązaniem?
Kredyty gotówkowe dla firm są dostępne zazwyczaj dla trzech grup klientów:
- osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą,
- spółki, na przykład: spółka cywilna, jawna, partnerska, komandytowa, z ograniczoną odpowiedzialnością, akcyjna
- rolnicy bez względu na sposób opodatkowania.
Kredyt gotówkowy dla firm zalety
Zastanawiasz się, czy kredyty gotówkowe dla firm to dobra rozwiązanie? Sprawdź poniższe zalety!
- szybka decyzja kredytowa
- formalności ograniczone do minimum
- pieniądze na spłatę bieżących zobowiązań
- pomoc w realizowaniu nowych inwestycji
- wsparcie finansowe na start
Najczęściej zadawane pytania o kredyty gotówkowe dla firm
1. Na co można przeznaczyć kredyty gotówkowe dla firm?
Kredyty gotówkowe można przeznaczyć na dowolny cel związany z prowadzoną działalnością gospodarczą. Możemy złożyć wniosek o kredyt na spłatę zaległych faktur lub bieżących wydatków, a także konsolidację innych aktywnych zobowiązań bankowych i pozabankowych, w tym konsolidację kredytów firmowych.
2. Jakie dokumenty będą potrzebne do złożenia wniosku o kredyt dla firm online?
Musimy pamiętać, że jako wnioskodawcy musimy mieć przy sobie ważny dowód osobisty. Dodatkowo powinniśmy zabrać na spotkanie z doradcą niezbędne dokumenty finansowe. Szczegółowe wymagania zależą od sposobu rozliczenia z Urzędem Skarbowym. Rozliczanie w formie:
- KPiR – KPiR za okres bieżący i PIT 36/36L z potwierdzeniem złożenia,
- karty podatkowej – decyzja Urzędu Skarbowego w sprawie ustalenia stawki karty podatkowej na rok bieżący,
- Pełnej Księgowości – bilans oraz Rachunek Zysków i Strat,
- Ryczałt Ewidencjonowany – ostatni PIT 28 z potwierdzeniem złożenia.
3. Kiedy otrzymam decyzję kredytową i kredyt dla firmy?
Jeżeli dostarczymy wszystkie niezbędne dokumenty finansowe i wypełnimy wniosek o kredyty gotówkowe dla firm, decyzję kredytową otrzymamy nawet w ciągu 5 minut. Środki finansowe zostaną wypłacone nawet w ciągu 24 godzin od zaakceptowania naszego wniosku.
Rodzaje kredytów dla firm
Prowadzenie każdego biznesu wiąże się ze sporym ryzykiem. Należy bardzo dobrze planować wydatki, by nie wpaść w tarapaty finansowe, a i tak to może okazać się niewystarczające. Niespodziewane wydatki, utrata płynności finansowej z powodu niezapłaconych przez zleceniodawców faktur lub opóźnienia w płatnościach, sezonowość zamówień – to tylko niektóre przyczyny problemów finansowych, jakie mogą pojawić się na naszej drodze. Remedium na zaistniałe kłopoty może być kredyt na firmę w banku.
Aby go otrzymać, należy spełnić wiele kryteriów stawianych przez bank. Niektórzy kredytodawcy przygotowali kilka propozycji finansowania dla firm, dzięki czemu mamy możliwość wyboru odpowiedniego rozwiązania finansowego, tak aby było ono dopasowane do celu na jaki chcemy się zadłużyć.
Najpopularniejsze rodzaje kredytów dla firm to:
- Oferta kredyt obrotowy (dodatkowe środki finansowe na pokrycie bieżących wydatków przedsiębiorstwa)
- Kredyt inwestycyjny dla nowych firm lub doświadczonych przedsiębiorców (na zrealizowanie projektów inwestycyjnych, wymagających większego kapitału)
- Kredyt płatniczy (pozwala zachować płynność finansową)
- Produkt kredyt pomostowy (służy intensyfikacji działalności firmy)
- Kredyt samochodowy dla firm
- Kredyt na innowacje technologiczne (pomaga w rozwoju technologicznym firmy)
- Kredyt kupiecki, handlowy lub towarowy (pozwala na dokonywanie płatności po realizacji zlecenia)
Jak widać, kredyt dla firm ma wiele oblicz. Instytucje finansowe podążają za zmieniającym się rynkiem i przygotowują specjalne oferty dla firm, tak aby odpowiadały indywidualnym potrzebom przedsiębiorców.
Kredyt obrotowy dla firm – co to jest?
Kredyt obrotowy to jeden z najpopularniejszych rodzajów kredytów dla firm. Jest to kredyt bankowy, który przydaje się zwłaszcza małym i średnim przedsiębiorstwom. Kredyty obrotowe są zwykle udzielane zazwyczaj na okres od 12 do 36 miesięcy. Umożliwia on finansowanie wydatków związanych z bieżącą działalnością firmy. O taki kredyt dla firm możemy się ubiegać, jeśli potrzebujemy środków finansowych, na przykład na pokrycie:
- części kosztów zatrudnienia personelu,
- kosztów administracyjnych,
- zakup wyposażenia biura lub
- opłacenie bieżących faktur,
- opłacenie składek itp.
- Podkreślamy – bieżących, bo pieniędzmi z kredytu obrotowego nie uregulujemy tych, których termin płatności już minął.
Wielu przedsiębiorców traktuje kredyt obrotowy jako stały sposób na zachowanie płynności finansowej i nie wyobraża sobie bez niego swojej działalności. Nie ma w tym nic złego, tym bardziej, że banki, wiedząc o takich działaniach przedsiębiorców, oferują dwa rodzaje takiego kredytu – na rachunku bieżących, czyli odnawialny (zazwyczaj umowa podpisywana na rok) i na rachunku kredytowym, co wiąże się z jego spłatą w ratach (umowa podpisywana na maksymalnie 3 lata).
Kredyt obrotowy dla firm – zalety
Zaletą kredytu obrotowego niewątpliwie jest to, że nie musimy podawać celu, na jaki zaciągamy zobowiązanie. Pozwala nam on uporać się z płatnościami, które mają nadejść, ale wiemy już, że obecna kondycja firmy nie pozwoli uregulować ich w terminie. Kredyt tego typu możemy zaciągać i spłacać wiele razy.
Kredyt obrotowy dla firm – oprocentowanie i inne koszty
Zła wiadomość jest taka, że aby otrzymać kredyt obrotowy zazwyczaj trzeba istnieć dłuższy czas na rynku. Oferowany jest on firmom, które istnieją minimum rok, a w najbardziej uprzywilejowanej pozycji są przedsiębiorstwa z wieloletnim stażem
Pamiętajmy także, że to drogi produkt. Jego koszty związane są nie tylko z oprocentowaniem na poziomie +/- 4-9%. Bank pobierze od przedsiębiorcy również prowizję, a ta oscyluje między 1-5% kwoty zobowiązania. Bardzo często, nieodłącznym elementem skorzystania z kredytu obrotowego w danym banku jest otwarcie w nim konta firmowego, co także może generować dodatkowe koszty. Jeśli kredyt obrotowy okaże się poza naszym zasięgiem lub nie chcemy z niego korzystać, a nasi kontrahenci mają problemy z terminowym regulowaniem zobowiązań, warto pomyśleć o faktoringu. Więcej na ten temat przeczytasz w naszym artykule Faktoring dla firm.
Na czym polega kredyt dla firmy na rachunku kredytowym?
Jak wspomnieliśmy wcześniej, kredyt obrotowy dla firm może zostać udzielony na rachunku kredytowym, co wiąże się z otwarciem odrębnego rachunku kredytowego. Jeśli korzystamy z kilku tego typu produktów, łatwo nam będzie monitorować ich wykorzystanie. Tutaj widać również zasadniczą różnicę między tą formą kredytowania, a kredytem na rachunku bieżącym, który powiązany jest z kontem rozliczeniowo-oszczędnościowym przedsiębiorcy.
Wyróżnić możemy kilka typów kredytów na rachunku kredytowym.
- Kredyt docelowy, czyli taki, który zaciągamy na pokrycie konkretnego transakcji lub inwestycji.
- Kredyt, dzięki któremu pokryjemy zobowiązania.
- Innym rodzajem jest kredyt kasowy, dzięki niemu pokryjemy braki gotówki w kasie.
W przypadku kredytu na rachunku kredytowym, przedsiębiorca jest zobowiązany przedstawić bankowi konkretny cel, na jaki chce wziąć kredyt oraz plan spłaty zadłużenia. Oznacza to, że jeśli wnioskowaliśmy, na przykład, o pieniądze na zakup nowych komputerów, nie możemy ich wydać na nic innego. Niedotrzymanie warunków takiej umowy wiąże się z tym, że bank może zażądać natychmiastowego zwrotu funduszy. Niewykluczone są także kary finansowe.
Kredyt na firmę na rachunku kredytowym to też najczęściej jasno określony termin jego spłaty. Wypłacanie pieniędzy następuje jednorazowo lub w kilku transzach. Zobowiązanie powinniśmy spłacać według przedstawionego harmonogramu, a cały kapitał musi być spłacony w ostatnim dniu okresu kredytowania.
Kredyt dla firm na rachunku bieżącym
Kredyt na rachunku bieżącym (tzw. linia kredytowa lub kredyt odnawialny), zwykle przyznawany jest na okres 12 miesięcy, chociaż znajdziemy i takie oferty banków, które proponują, by zadłużenie spłacić nawet w ciągu kilku lat. Jego niewątpliwą zaletą jest fakt, że nie musimy tłumaczyć się bankowi, na co potrzebujemy pieniądze, o które wnioskujemy. A to oznacza kredyt dla firm na dowolny cel, m.in.:
- na pokrycie stałych wydatków,
- regulowanie bieżących zobowiązań handlowych czy
- sfinansowanie zakupu materiałów i towarów. Takim kredytem zarządzamy z poziomu konta, na którym zostaje ustalony limit.
Jeżeli w danym momencie nie będziemy posiadali środków, by zapłacić za towar czy usługę, zawsze możemy podjąć pieniądze, ale tylko do wysokości wspomnianego limitu. Stopniowe spłacanie kredytu zmniejsza saldo naszego zadłużenia oraz powiększa kwotę jaką możemy dysponować. Co ważne, nie mamy harmonogramu spłat – dokonujemy je zgodnie z bieżącymi możliwościami firmy.
Zalety i wady kredytu na rachunku bieżącym
Największą zaletę kredytu na rachunku bieżącym jest to, że odsetki naliczane są od wykorzystanej kwoty. Przy składaniu wniosku formalności jest bardzo mało. Bank widząc nasze obroty na koncie zazwyczaj udzieli go nam bez np. zaświadczeń z urzędu skarbowego czy ZUSu.
Minusami tego typu finansowania naszych firmowych zobowiązań są jak zwykle opłaty. Bank za odnowienie dostępu do przyznanych środków na kolejny rok pobiera opłaty. Jeśli kredytodawca zauważy, że na nasz rachunek nie wpływają regularnie środki, może zarządać natychmiastowej spłaty.
Czym charakteryzuje się kredyt inwestycyjny dla nowych firm lub doświadczonych?
Przedsiębiorcy sięgają po niego w momencie, kiedy potrzebny jest zastrzyk gotówki na pokrycie inwestycji, które pozwolą na rozwój firmy. Jest to jeden z najpopularniejszych produktów wybieranych przez firmy, jednak chcąc z niego skorzystać musimy być zaopatrzeni w bardzo dobry biznesplan, prognozy finansowe, dokumenty mówiące o kondycji firmy, ponieważ nowa, niesprawdzona inwestycja zawsze może okazać się chybiona. Bank zazwyczaj wymaga od kredytobiorcy wkładu własnego. Czas jego spłaty jest długi, bywa, że wynosi nawet 20 lat.
Przed wzięciem kredytu inwestycyjnego, podobnie jak w innych przypadkach sprawdź oprocentowanie kredytu, w jakiej wysokości bank pobiera prowizję, czy wymagane jest dodatkowe ubezpieczenie. W przypadku pożyczania pieniędzy na finansowanie inwestycji warto sprawdzić jakie są koszty rozpatrzenia wniosku, a także za przyznanie i wypłatę pieniędzy. Pamiętaj, że marże możesz negocjować.
Zapoznaj się dokładnie z treścią umowy o kredyt dla firm, żeby nie być zaskoczonym na jakich warunkach nastąpi spłata kredytu, czy np. możesz go spłacić wcześniej, a jeśli tak z jakimi to się wiąże kosztami. Ważne, by wiedzieć ile czasu bank potrzebuje na weryfikację i rozpatrzenie Twojego wniosku kredytowego.
Kredyt kupiecki co to?
Kredyt kupiecki zwany też jest handlowym lub towarowym. Jest to forma odraczania terminu płatności dzięki czemu małe, jak i większe firmy mogą zachować płynność finansową. W prawie nie ma konkretnych uregulowań, a kredyt ten udzielany jest na zasadzie odroczonego terminu płatności na fakturach.
Jaki kredyt dla nowych firm będzie najlepszy?
Chociaż kredyt obrotowy nie jest kredytem wyłącznie dla przedsiębiorców, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki na rynku, stanowią oni liczną grupę wnioskodawców. Zaciągany przez nich kredyt dla firm wcale nie musi być udzielony w złotówkach – równie dobrze może to być euro, frank szwajcarski czy dolar. Decyzję o jego wysokości podejmuje bank, na podstawie analizy aktualnej sytuacji firmy i jej rokowań na przyszłość. Przedsiębiorstwa, które już na starcie generują więcej strat niż zysków albo takie, które zalegają z płatnościami, nie mają co liczyć na wysoką kwotę kredytu. O ile w ogóle go dostaną.
Nie da się ukryć, że kwota kredytu bardzo mocno zależy od stażu firmy na rynku, jej doświadczenia i historii transakcji. Bank zwraca też uwagę na to, czy wnioskujący posiada zabezpieczenie kredytu, na przykład nieruchomość – szczególnie jeśli wnioskuje o wysoką kwotę pożyczki, rzędu kilkunastu lub kilkuset tysięcy złotych.
Należy przy okazji pamiętać, że kredyt obrotowy dla firm także podlega oprocentowaniu. Aktualnie wynosi ono ok. 5% rocznie. Wspomniane warunki raczej nie podlegają negocjacjom, dlatego jeśli nie odpowiadają one młodemu przedsiębiorcy, ma on inne możliwości kredytowania swojej działalności gospodarczej. Niewykluczone, że otwarta linia kredytowa lub kredyt inwestycyjny gotówkowy będą lepszymi rozwiązaniami. Zanim zapadnie ostateczna decyzja, należy zastanowić się nad naszymi potrzebami i oczekiwaniami – dokładnie tak, jak w przypadku innych produktów bankowych.
Czy kredyt na otwarcie działalności gospodarczej jest możliwy?
Młodzi przedsiębiorcy mogą starać się o kredyt na założenie firmy. Nie jest to tania sprawa, ale jeśli nie dysponujemy potrzebnym kapitałem warto i taką możliwość rozważyć. Oferta bankowa jest dosyć szeroka. Przy podpisywaniu umowy należy zwrócić uwagę na oprocentowanie, ale także na czas w jakim będziemy spłacać nasze zadłużenie. Bardzo często czas ten oscyluje w okolicach 10 lat.
Warto także uważać na “bonusy” jakie możemy otrzymać od banku, które często zwiększają kwotę, jaką przyjdzie nam zapłacić. Sprawdźmy czy nie doliczono nam opłat za polisę na życie, dodatkowe ubezpieczenia, usługi takie jak wirtualny księgowy, czy dodatkowe konto bankowe.
Z racji tego, że oferta jest szeroka, konkurencja nie śpi, banki prześcigają się tworzeniu takich propozycji, które mogą być jak najbardziej atrakcyjne dla potencjalnego kredytobiorcy. W tym przypadku możesz spotkać się z bonusem, dzięki któremu bank przez rok będzie za Ciebie opłacał składki na ZUS (preferencyjne). W grę wchodzą także dobra materialne, takie jak tablety, telefony, czy wyjazd wypoczynkowy. Korzystnym rozwiązaniem będzie na pewno odroczenie pierwszej wpłaty, np. o 3 miesiące lub bonus pieniężny (zwrot pierwszej raty lub części odsetek).
Jakie warunki należy spełniać, wnioskując o kredyt dla firm na start?
Wspomnieliśmy już o tym, z czego rezygnują banki. Jednak warto odpowiedzieć na pytanie, co będzie nam niezbędne podczas wnioskowania o kredyt na start firmy. Podstawą jest zarejestrowanie działalności w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Oznacza to również wybór formy prowadzonego przedsiębiorstwa. Banki oferują kredyty dla firm start dla: osób fizycznych zakładających własną działalność gospodarczą, spółek cywilnych, jawnych i partnerskich, a także rolników. Dodatkowo zostaniemy zapytani o biznesplan, na podstawie którego należy wypełnić wniosek na stronie banku.
Mimo że niektóre banki rezygnują z zaświadczeń i dodatkowych dokumentów, nadal wiele z nich wymaga takich potwierdzeń od przedsiębiorców. Dlatego warto przygotować się na taką okoliczność i dysponować:
- wyciągami z konta bankowych,
- zaświadczeniami z ZUS i US,
- wpisem do CEIDG
- oraz wspomnianym już biznesplanem.
Pamiętaj, aby przed podjęciem tak poważnej decyzji, jak wnioskowanie o kredyt firmowy na start, przeanalizować sytuację finansową przedsiębiorstwa. Należy mieć pewność, że będziemy w stanie spłacić zobowiązanie.
Gdzie otrzymam kredyt firmowy na start?
Kredyty dla nowych firm można otrzymać w mBanku. Dzięki niemu zyskujemy możliwość spłaty zobowiązania nawet w formie 84 rat miesięcznych. Ponadto w przypadku problemów finansowych można skorzystać z trzech miesięcy zawieszenia, czyli zwolnienia z obowiązku uiszczenia raty. Jednak w takiej sytuacji termin spłaty zostanie przedłużony. mBank kredyt na start dla nowych firm to wsparcie finansowe sięgające nawet 30 000 zł. Nie ulega wątpliwości, że jest to atrakcyjna oferta. Jednocześnie należy pamiętać, że pieniądze będą dostępne wyłącznie dla przedsiębiorstw aktywnych nie dłużej niż 12 miesięcy.
Drugą propozycją, o której warto również pamiętać, jest ing bonus na start. Oprócz atrakcyjnego kredytu na otwarcie działalności gospodarczej, który wynosi nawet do 500 000 zł, można otworzyć konto firmowe z dostępem do licznych promocji.
Kredyty dla przedsiębiorstw – bankowe propozycje
Skoro już mowa o decyzji… przyjrzyjcie się bliżej trzem propozycjom kredytu obrotowego dla firm, który możemy otrzymać w ING Banku Śląskim, Idea Banku lub Deutsche Banku. Co je łączy, a co dzieli?
Jeśli mamy już konto osobiste w ING Banku Śląskim albo, zwyczajnie, słyszeliśmy o tym banku same pozytywne opinie, zapoznajmy się z ich ofertą linii kredytowej. Aby ją otworzyć, przedsiębiorstwo musi funkcjonować co najmniej pół roku. To jedyny twardy warunek, jaki stawia bank. Jeżeli go spełnimy, ING kredyt dla firm wyniesie nawet 500 000 zł. W przypadku jeśli nie mamy solidnego zabezpieczenia, będziemy mogli pożyczyć maks. 200 000 zł, a nasza działalność musi być prowadzona co najmniej 12 miesięcy. Umowę podpisujemy na rok, ale z możliwością przedłużenia terminu spłaty zadłużenia. Zaletą tej propozycji jest to, że kredyt dla firm może być spłacany dowolnymi kwotami i w dowolnym momencie. Rozliczani będziemy z efektu końcowego.
Dobrym rozwiązaniem jest również Pożyczka Przekorzystna Biznes od Banku Pekao S.A.. Można tu dostać nawet 300 000 zł środków ma dowolny cel związany z firmą. Pożyczka jest udzielana bez zabezpieczeń rzeczowych, a okres kredytowania wynosi do 84 miesięcy. Środki z kredytu są wypłacane bez faktur i innych dokumentów mających potwierdzać na co wydawane są pieniądze z pożyczki. Wadą jest konieczność prowadzenia firmy od co najmniej 18 miesięcy. Dla tego kredytu istnieje możliwość skorzystania z gwarancji de minimis.
Odnawialny kredyt obrotowy dla nowych firm i nie tylko – przykładowy kredyt dla firm
Spójrzmy teraz na odnawialny kredyt obrotowy w Deutsche Banku. Kwota minimalna takiego kredytu to 10 000 zł – górna granica nie istnieje. Umowę podpisuje się na 12 miesięcy, ale, jak sama nazwa wskazuje, można ją odnowić. Warunkiem takiego kredytu jest jednorazowa spłata zadłużenia pod koniec okresu kredytowania, choć bank umożliwia również wcześniejszą spłatę kredytu. Ważne, by nie dzielić tej sumy na raty.
Czy któraś z tych ofert przypadła Wam do gustu? A może wolicie sprawdzić jeszcze oferty innych banków? Niezależnie od tego pamiętajcie, że kredyt obrotowy dla firm to naprawdę przydatne narzędzie w rękach przedsiębiorców świadomie zarządzających swoimi finansami i dbającymi o płynność finansową firmy. Może być pierwszym krokiem do rozwoju przedsiębiorstwa oraz do pomnażania jego przychodów. Natomiast w sytuacji podbramkowej może wybawić firmę z finansowej opresji. To, czy zostanie wykorzystany w rozsądny i efektywny sposób, zależy tylko i wyłącznie od osoby, która o niego wnioskuje.
Pożyczki dla firm – pozabankowe propozycje, czyli kredyt dla firm bez zaświadczeń
Rynek kredytów i pożyczek stale się rozwija. Obecnie również wiele firm pozabankowych przygotowało propozycje pożyczek dla firm. Gdy jako przedsiębiorca znalazłeś się w sytuacji, która zmusza cię do natychmiastowego zdobycia dodatkowych środków finansowych, pożyczki pozabankowe dla firm będą dla Ciebie odpowiednim rozwiązaniem. W porównaniu z bankami, mniej formalności i skomplikowanych procedur sprawi, że dzięki nim, możesz otrzymać szybkie wsparcie finansowe, i bez problemu zrealizujesz swoje plany biznesowe.
Jedną z ciekawszych ofert na rynku znajdziemy w Ratkomat dla firm. Jest to pożyczka online, gdzie możemy ubiegać się nawet o 20 000 zł. Jak widać, kwoty, jakie oferują instytucje pozabankowe są porównywalne z niektórymi ofertami banków. Całą kwotę możemy rozłożyć na dogodne dla nas raty – w tym przypadku na maksymalnie 36 miesięcy. Aby otrzymać pożyczkę musimy spełnić proste warunki – nasza działalność gospodarcza musi być zarejestrowana i musimy wypełnić prawidłowo wniosek na stronie pożyczkodawcy. Następnie zostaniemy poddani analizie kredytowej i otrzymamy decyzję.
Podsumowanie: jakie wybrać kredyty gotówkowe dla firm?
Na koniec warto odpowiedzieć w skrócie na kilka istotnych pytań, które zadają przedsiębiorcy.
1. Czy istnieje kredyt dla nowych firm na start w banku? Coraz więcej banków decyduje się na wsparcie finansowe dla powstających firm. Dzięki temu młodzi przedsiębiorcy mają szansę realizować swoje plany biznesowe już od pierwszego dnia działalności. Z taką propozycją wychodzą między innymi: BNP Paribas, PKO BP, mBank. Warto jednak pamiętać, że każdy bank ma prawo ustalić indywidualne zasady rozpatrywania wniosków i przyznawania wsparcia finansowego.
2. Jaki kredyt na rozwój firmy będzie najlepszy? W tym przypadku warto zastanowić się nad tym, na jaki cel przeznaczymy pieniądze. Jeżeli chcemy kupić nowy sprzęt, wyremontować biuro, wybudować magazyny, wówczas lepszym rozwiązaniem może okazać się kredyt inwestycyjny. Z kolei w przypadku mniejszych wydatków, które nie wymagają takiego nakładu finansowego, sprawdzi się kredyt obrotowy. Pozwoli on na rozwój firmy pomimo nietereminowych płatności od kontrahentów.
3. Czy dostanę kredyt dla mikrofirm bez zabezpieczeń? Kredyt dla mikrofirm bez zabezpieczeń można otrzymać między innymi w instytucji ING Bank Śląski. Akceptuje on wnioski nawet od osób prowadzących indywidualną działalność gospodarczą. W tym przypadku wymaga się jednak odpowiedniego stażu pracy. Jeżeli interesuje nas produkt bez zabezpieczeń, będzie to minimum 12 miesięcy. Warto również zwrócić uwagę na bogatą ofertę mBanku.