Pożyczki dla firm – najważniejsze informacje w jednym miejscu

28 sierpnia 2020

Przedsiębiorcy mają niemały orzech do zgryzienia. Chcąc rozwijać swoją firmę, a przy tym podążać za zmieniającym się rynkiem, muszą ciągle inwestować w swój biznes. Jedną z najpopularniejszych form finansowania inwestycji, poprawy kondycji finansowej firmy czy rozkręcenia biznesu są pożyczki dla firm. Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje dotyczące pożyczek dla firm, które na pewno pomogą ci w wyborze tej właściwej. Sprawdź!


Z artykułu dowiesz się:

 

Najlepsza pożyczka dla firm

Pożyczkodawca Maksymalna kwota pożyczki Maksymalny okres spłaty pierwszej pożyczki
wspieramyfirmy - logo 3 000 000 zł informacje u pożyczkodawcy

 

 

Pożyczki dla firm – co warto o nich wiedzieć?

Osoby prowadzące własną firmę obarczone są dużą odpowiedzialnością, która wiąże się również z ryzykiem. Utrata płynności finansowej, sezonowość zamówień, niespodziewane wydatki – to tylko niektóre przyczyny problemów finansowych, które mogą się pojawić na naszej drodze. Rozwiązaniem może być kredyt w banku. Jednak, aby z niego skorzystać, nasza działalność gospodarcza musi być prowadzona minimum 12 miesięcy, posiadać udokumentowane przychody na rachunku firmowym oraz czysty BIK. Wymogi te, mogą być trudne do spełnienia dla przedsiębiorców, którzy dopiero rozkręcają swoją firmę, albo brak im gotówki na inwestycje, pozwalające na dalszy rozwój. Na szczęście, na rynku pojawiają się instytucje oferujące pożyczki dla firm pozabankowe. Są one coraz łatwiej dostępne, nawet dla początkujących przedsiębiorców. Możemy je wziąć na rozmaite cele, związane z prowadzeniem firmy, na różnej wysokości kwoty, a także rozłożyć je na dogodne raty. Przy ogromie ofert dostępnych na rynku, wybór nie jest dla nas łatwy. Jedną z zalet finansowania działalności taką pożyczką jest szybka decyzja, a w przypadku skorzystania z rozwiązania, jakim jest pożyczka dla firm bez zaświadczeń – mała ich ilość, lub całkowity brak tych dokumentów.

Pożyczki dla firm są udzielane bez względu na wielkość przedsiębiorstwa. Właściciele firm, bez problemów mogą składać wnioski o przyznanie pożyczki pozabankowej dla firm, jeśli tylko spełniają określone kryteria, wyznaczone przez instytucje pożyczkowe. Na pewno są one mniej rygorystyczne od tych, jakie oferują banki. Jedyne co pozostaje nam zrobić to wypełnić wniosek i oczekiwać na decyzję firmy pożyczkowej.

Niektórzy pożyczkodawcy przygotowali kilka propozycji pożyczki dla firm, dzięki czemu mamy możliwość wyboru, tak aby nasze przyszłe zobowiązanie było dopasowane do celu na jaki chcemy się zadłużyć. Najpopularniejsze rodzaje pożyczek dla firm to:

 • pożyczka inwestycyjna (na zrealizowanie projektów inwestycyjnych, wymagających większego kapitału)
 • pożyczka obrotowa (dodatkowe środki finansowe na pokrycie bieżących wydatków przedsiębiorstwa)
 • pożyczka pomostowa (służy intensyfikacji działalności firmy)
 • pożyczka płatnicza (pozwala zachować płynność finansową)
 • pożyczka technologiczna (pomaga w rozwoju technologicznym firmy)

 

Jak widać, pożyczka dla przedsiębiorców ma wiele oblicz. Wszystkie rodzaje pożyczek pozabankowych dla firm posiadają różne parametry, co jest dla nas pozytywnym zjawiskiem. Jako przedsiębiorcy, możemy dostosować nasz wybór do indywidualnych potrzeb. To ciekawe propozycje instytucji finansowych, stworzone na potrzeby rynku.

Pożyczki pozabankowe dla firm – czy różnią się od pożyczek dla osób indywidualnych?

Rynek produktów pozabankowych dla firm nie rozwija się tak dynamicznie jak ten, dla osób indywidualnych. Tylko kilka firm na rynku oferuje pożyczki pozabankowe dla firm. Ale czy są jakieś znaczne różnice między tymi grupami klientów? Okazuje się, że w przypadku braku zabezpieczenia, koszty pożyczek, które udzielane są jednoosobowym działalnością gospodarczym i firmom, nie różnią się znacznie od pożyczek dla konsumentów.

Proponowane przez firmy pożyczkowe oprocentowanie, jest zazwyczaj podobne w obu przypadkach, a możliwość negocjacji, firmy dopuszczają dopiero przy wysokich kwotach. Niestety, to że jesteśmy przedsiębiorcami, nie oznacza, że pożyczka pozabankowa dla firm będzie dla nas korzystniejsza. Jedyną możliwością na otrzymanie lepszych warunków, przedsiębiorca otrzyma wtedy, gdy będzie się starać o pożyczkę lub kredyt w banku. W takim przypadku, faktycznie, ma szansę na otrzymanie pomocy finansowej na dużo lepszych warunkach. Dzięki takiemu rozwiązaniu będzie mógł zachować płynność finansową, bez konieczności ubiegania się o pożyczkę.

Co w sytuacji, kiedy jako przedsiębiorca znalazłeś się w sytuacji, która zmusza cię do natychmiastowego zdobycia środków finansowych? W takim przypadku, doskonałym rozwiązaniem będą pożyczki pozabankowe dla firm. Dzięki nim, firmy mogą otrzymać szybkie wsparcie finansowe i bez problemu realizować swoje wszystkie zaplanowane działania. Z kolei, jeśli martwisz się, że takie rozwiązanie będzie dla ciebie za bardzo obciążające, poszukaj pożyczkodawców, oferujących raty na firmę. Korzystając z pożyczki ratalnej na firmę, rozłożysz całą pożyczoną kwotę na kilka miesięcy, dzięki czemu nie będziesz miał problemów z uwzględnieniem spłaty zobowiązania w swoich miesięcznych wydatkach.

Pożyczka na działalność gospodarczą – kto może się o nią ubiegać?

W dzisiejszych czasach, przedsiębiorcy stawiający pierwsze kroki w biznesie, mogą skorzystać z dostępnego na rynku rozwiązania, jakim jest pożyczka na otwarcie firmy! Taka pożyczka dla firmy na start, to rozwiązanie, którego jeszcze kilka lat temu w ogóle nie było. Obecnie istnieją nawet firmy pożyczkowe, specjalizujące się w obsłudze firm z sektora mikro i małych przedsiębiorstw, które oferują pożyczki na działalność gospodarczą. Niestety i w tym przypadku możemy spotkać się z jedną, główną przeszkodą. Jest nią brak możliwości określenia zdolności kredytowej firmy, a także możliwych szans na jej powodzenie. Dlatego pożyczka na działalność gospodarczą, rzadko jest udzielana młodym przedsiębiorcom. Aby zwiększyć nasze szanse na otrzymanie pożyczki dla firmy oraz naszą zdolność kredytową, możemy:

 • postarać się o otrzymanie poręczenia z funduszu
 • dostać gwarancję de minimis
 • posiadać nieruchomość pod zastaw

Pożyczka na działalność dla nowych firm jest droższa niż pozostałe pożyczki, a to ze względu na większe ryzyko jakie stwarza taki potencjalny pożyczkobiorca. Jeśli mamy dodatkowe zabezpieczenie, z tych wyżej wymienionych, pożyczkodawcy będą bardziej skłonni do zaproponowania nam lepszych warunków, np. w postaci obniżonego oprocentowania.

Jak wybrać najlepszą pożyczkę dla naszej firmy?

Wybierając pożyczki dla firm, jednym z głównych aspektów, na który powinniśmy zwrócić uwagę są koszty przyszłego zobowiązania. Dobra pożyczka na naszą działalność gospodarczą, to taka, która nie będzie dużym obciążeniem finansowym dla firmy. Przecież wystarczą nam już koszty działalności gospodarczej, które jak wiemy, nie są małe. Na koszt pożyczki dla firm wpływa nie tylko wysokość oprocentowania, jakie zaproponował na pożyczkodawca oraz prowizja. Jest to również:

 • opłata przygotowawcza
 • cel kredytu
 • staż firmy na rynku
 • obowiązkowe ubezpieczenie
 • rodzaj zabezpieczenia

 

Szczególnie zwracajmy naszą uwagę na wskaźnik RRSO, który jest najbardziej miarodajny i uwzględnia wszystkie koszty naszego przyszłego zobowiązania.

Pożyczka dla firm online – jak otrzymać pożyczkę bez wychodzenia z domu?

Jeśli chcemy otrzymać pożyczkę tradycyjną metodą, musimy odwiedzić oddział stacjonarny banku, nieraz czekać w długiej kolejce, a następnie przejść przez skomplikowane procedury, sprawdzające czy spełniamy rygorystyczne warunki stawiane przez bank. Nie zapominajmy, że potrzebne pieniądze, zazwyczaj otrzymamy dopiero po kilku dniach, a nie od razu. To wszystko trwa w sumie bardzo długo. My z kolei znajdujemy się w sytuacji, w której potrzebujemy pieniądze na już! W takim przypadku, doskonałym rozwiązaniem będzie dla nas szybka pożyczka dla firm, bez wychodzenia z domu.

Ratkomat dla firm

Jedną z nich jest pożyczka dla firmy stworzona przez Ratkomat dla firm. Przedsiębiorca może wnioskować o kwoty od 1 000 do 20 000 zł. Minimalny okres kredytowania to 1 miesiąc, a maksymalny wynosi nawet 36 miesięcy, czyli 3 lata. Aby otrzymać pożyczkę w firmie Ratkomat nasza firma musi być zarejestrowana w CEIDG, powinna posiadać siedzibę na terytorium RP, a także nie może figurować w rejestrze dłużników BIG. Przeczytaj więcej w opinii Ratkomat dla firm!

Aasa dla biznesu

Z kolei pożyczka na firmę to kolejna oferta na rynku przygotowana, tym razem przez Aasa dla biznesu. Wysokość pożyczki jest taka sama, jak w firmie powyżej – od 1 000 do 20 000 zł. Okres kredytowania wynosi od 1 do 36 miesięcy. Cały proces przebiega przez Internet, dlatego mamy pewność, że wszystko przebiegnie sprawnie i szybko. Pożyczkodawca nie będzie wymagać od nas: dokumentów rejestracyjnych, księgowych lub bankowych, a także poręczeń czy zabezpieczeń. Pożyczka firmowa zostanie nam przyznana tylko w przypadku, gdy nie posiadamy złej historii kredytowej, ponieważ pożyczkodawca sprawdzi nas w BIK, BIG, ERIF, oraz ZDB. Więcej o firmie przeczytasz w opinii Aasa dla biznesu!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.