Bank Pekao sesje ELIXIR oraz kody IBAN i SWIFT

Jakub Grzybowski Jakub Grzybowski  • 
Zaktualizowano:
 • 
Przeczytasz w ciągu 4 minut
Bank Pekao sesje ELIXIR

Bank Pekao sesje ELIXIR przychodzące

Godziny przelewów przychodzących w Bank Pekao sesje ELIXIR

  • 11:00
  • 15:00
  • 17:30

Bank Pekao sesje ELIXIR wychodzące

Godziny przelewów wychodzących w Bank Pekao sesje ELIXIR

  • 8:30
  • 12:30
  • 15:00

Czym są sesje przychodzące i wychodzące ELIXIR?

Sesje ELIXIR zostały wprowadzone przez Krajową Izbę Rozliczeń w celu usprawnienia realizacji przelewów międzybankowych. W efekcie każda instytucja finansowa wprowadziła do swojego systemu trzy sesje (poranną, popołudniową oraz wieczorną) wychodzące oraz przychodzące. Ich dokładne godziny zależą od indywidualnych decyzji banku. Jest to na tyle istotne, ponieważ odpowiadają one za czas oczekiwania na zaksięgowanie wpłaty. Informacje te przydadzą nam się zwłaszcza, kiedy zależy nam na szybkiej realizacji transakcji lub nie chcemy, aby nasz przelew doszedł jeszcze przed weekendem. Takie sytuacje mają miejsce szczególnie podczas wnioskowania o pożyczkę.

Godziny sesji ELIXIR mogą skutkować wydłużonym czasem oczekiwania na decyzję pożyczkodawcy, ponieważ pożyczkodawca będzie czekał na zaksięgowanie wpłaty na swoim koncie. Bez tego poprawna weryfikacja tożsamości będzie niemożliwa.

Jaki kod IBAN Bank Pekao?

Zlecając przelew walutowy lub zagraniczny, pamiętajmy o kodzie IBAN. W przypadku Bank Polska Kasa Opieki jest to:
PL  + numer rachunku bankowego
Przykład: PL 01 1122 3344 5566 7788 9900 1234

Jaki kod SWIFT Bank Polska Kasa Opieki?

Jeśli nie chcemy ponieść wyższych kosztów realizacji transakcji, nie zapominajmy o kodzie SWIFT: PKOPPLPWXXX

Czym jest IBAN?

Jedną z obowiązkowych informacji, o które zostaniemy poproszeni podczas zlecania przelewu zagranicznego, jest kod IBAN (International Bank Account Number). W tłumaczeniu na język polski oznacza to międzynarodowy numer konta bankowego. Pozwoli on na szybką identyfikację instytucji finansowej, do której został nadany przelew. Składa się standardowo z numeru konta, czyli ciągu 26 cyfr oraz symbolu danego kraju. W przypadku Polski  mowa tu o dwóch literach: PL. Poprawny IBAN otrzymamy po wpisaniu ich na samym początku, przed numerem rachunku. W efekcie powinien składać się z 28 znaków. Pominięcie tej informacji grozi opóźnieniem w realizacji transakcji lub zwrotem pieniędzy na konto nadawcy.

Co to jest SWIFT?

Podczas składania zleceń zagranicznych możemy zostać poproszeni o dodatkowe informacje dotyczące odbiorcy przelewu. Wśród nich znajduje się opcjonalne podanie kodu SWIFT. Możemy spotkać go również pod nazwą BIC. Jednak bez względu na to, jak jest nazwany, pełni taką samą funkcję. Ma ułatwić identyfikację instytucji bankowej, do której została skierowana transakcja. Za nadawanie kodu oraz prowadzenie ich rejestru odpowiedzialne jest Stowarzyszenie dla Światowej Międzybankowej Telekomunikacji Finansowej. Każda instytucja finansowa w Polsce oraz na świecie otrzymuje unikalny ciąg 8 lub 11 znaków. Standardowo składa się on z:

  • identyfikatora instytucji (pierwsze cztery znaki),
  • symbolu kraju, czyli w naszym przypadku PL, (dwa następne znaki),
  • ostatnie zaś to lokalizacja banku.

Jak już zostało wspomniane, możemy spotkać się z kodem składającym się z 11 znaków. Oznacza to, że zostało w nim uwzględnione również miejsce konkretnego oddziału.

Bank Polska Kasa Opieki infolinia i kontakt

TELEFON:
+48 (22) 59 12 232
801 365 365
24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu

EMAIL:
info@pekao.com.pl

ADRES:
Bank Polska Kasa Opieki S.A.
ul. Grzybowska 53/57
00-950 Warszawa

REGON: 000010205
NIP: 5260006841
KRS: 0000014843

Bank Polska Kasa Opieki w skrócie Bank Pekao S.A. to jedna z instytucji finansowych, za której działaniem stoi wieloletnie doświadczenie. Została założona w 1929 roku i obecnie może pochwalić się statusem jednej z największych w Europie Środkowo-Wschodniej. Jak czytamy na stronie, jest to międzynarodowy bank uniwersalny. Jego oferta została skierowana zarówno do klientów indywidualnych, jak i korporacji czy małych oraz średnich przedsiębiorstw. Dodatkowo konsumenci mają możliwość skorzystania z systemu Private Banking. Daje to możliwość dostosowania usługi do naszych potrzeb. W ramach współpracy otrzymujemy kontakt do dedykowanego Doradcy bankowego oraz stworzenie modelu strategii zarządzania finansami w oparciu o nasze indywidualne uwarunkowania.

Ponadto mamy szansę na skorzystanie z atrakcyjnych rabatów nawet do 30% w sieciach sklepów, takich jak: Duka, Answear czy Świat Książki. W ofercie znajdziemy: konta osobiste, ubezpieczenia, pożyczki i kredyty, produkty oszczędnościowe oraz inwestycyjne czy usługi maklerskie.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Sprawdź również ostatnie artykuły