Bluefino recenzja oferty oraz opinie klientów

Ocena klientów Zobacz opinie
100%

Bluefino oferuje pożyczki ratalne, które dostarczane są do domów klientów. Firma działa na terenie paru miast, przede wszystkim na Śląsku, ponieważ w siedziba firmy znajduje się Tychach. Biura można również znaleźć we Wrocławiu oraz Krakowie. Bluefino wcześniej znane było jako Profinet, który również działał, jak znane firmy typu Eurocent, czy Provident. Firma udziela pożyczek w wysokości od 600 zł do 3000 zł, na 12 miesięcy.

W przypadku chęci uzyskania dodatkowego wsparcia finansowego, zachęcamy do wypełnienia formularza na naszej stronie.

bluefino logo
Kwota
600zł - 3000zł
Okres
12 miesięcy
Pożyczkowy Portal

Bluefino - Dane kontaktowe

Siedziba firmySiedziba firmy: ul. Metalowa 3, Tychy
TelefonTelefon: 693 200 200
Godziny pracyGodziny pracy:
E-mailE-mail: formularz kontaktowy

Weryfikacja w bazach dłużników

bik
big
erif
krd
kbig
kaczmarski
crif
Brak weryfikacji w bazach.

Dane firmy Profinet S.A.

Kapitał zakładowy:
KRS: 0000320642
NIP: 6462617169
REGON: 27814244000000

Zalety i wady firmy Bluefino

Bluefino – Pożyczki przez internet

W Bluefino pożyczki dostarczane są do domów i mieszkań klientów. Przedstawiciele przygotowują umowy zgodnie z preferencjami klienta i osobiście przekazują ją pożyczkobiorcy. Możliwe jest zaciągnięcie maksymalnie 3000 zł, na okres spłaty zobowiązania do 10 miesięcy. Na stronie firmy znajdują się dokumenty, z którymi przed podpisaniem umowy warto się zapoznać. Są to: wzór umowy pożyczki, formularz informacyjny oraz tabela spłat. Wniosek możemy wypełnić na dwa sposoby. Jest on dostępny online na stronie firmy i tam wpisujemy dane, o które prosi pożyczkodawca, lub podczas wizyty agenta uzupełniamy dokumenty. Firma niestety nie działa, na terenie całej Polski. Siedziba znajduje się w Tychach i właśnie głównie na terenie województwa śląskiego można uzyskać pożyczkę ratalną w Bluefino. Również stacjonarne biura możemy znaleźć w Krakowie i we Wrocławiu.

Wcześniej firma, wtedy pod nazwą Profinet oferowała pożyczki długoterminowe w wysokości od 400 do 3000 zł, oraz krótkoterminowe chwilówki od 200 do 1000 zł. Kolejno zrezygnowano z chwilówek i zwiększono kwotę pożyczki ratalnej do 5000 zł. Firma Profinet powstała w 2003 roku, później dopiero zmieniła swoją nazwę na Bluefino.

Bluefino – Ogólne warunki

Jeżeli staramy się o zaciągnięcie pożyczki w Bluefino, musimy spełnić następujące warunki:

  • Pożyczkobiorca musi być osobą pełnoletnią, posiadającą ważny dokument tożsamości,
  • Ma udokumentowany stały dochód (może być to: umowa o pracę, zlecenie, dzieło, renta czy emerytura),
  • Wymagany jest wpływ na konto bankowe, w przypadku uzyskiwania wynagrodzenia,
  • Klient zapoznał się i zgadza się z wszystkimi warunkami umowy udostępnionymi przez pożyczkodawcę.

Bluefino – Pożyczka krok po kroku

W Bluefino możemy starać się o pożyczkę ratalną na parę sposobów. Pierwszym z nich jest wypełnienie formularza dostępnego na stronie firmy. Jesteśmy zobowiązani wybrać kwotę pożyczki, jaka nas interesuje oraz czas jej spłaty. Poniżej znajdują się puste pola, które trzeba wypełnić. Są to następujące dane: imię i nazwisko, PESEL, kod pocztowy, numer telefonu, adres e-mail. Jeżeli uzupełniliśmy wszystko klikamy na „wyślij wniosek” i czekamy na kontakt z agentem firmy. Kolejną opcją, jest skontaktowanie się z przedstawicielem, dzwoniąc na infolinię: +48 693 200 200 i zaprosić go do naszego domu, w celu umówienia warunków umowy lub od razu do jej podpisania. Możemy również od razu wypełnić dostępny na stronie formularz, w którym podajemy imię i nazwisko oraz numer telefonu i czekamy na telefon od Bluefino. Jeżeli cały proces przejdziemy pomyślnie, zostanie nam czekanie na przyjazd przedstawiciela firmy Bluefino wraz z umową oraz pieniędzmi.

Jak zostało wcześniej wspomniane firma Bluefino, funkcjonowała wcześniej jako Profinet pożyczki. Zmiana nazwy wywołała wiele zamieszania wśród pożyczkobiorców, którzy nadal identyfikują pożyczkodawcę z dawną marką. Co to jest Profinet? To pożyczkodawca udzielający wsparcia finansowego z opcją obsługi domowej. W pewnym momencie postanowiono jednak zmienić nazwę identyfikującą instytucje na Bluefino. Dlatego odpowiedź na pytanie, jak działa Profinet, jest prosta. Nic się nie zmieniło. System udzielania pożyczek pozostał taki sam.

Z pożyczkodawcą można się kontaktować za pośrednictwem infolinii pod numerem podanym na stronie internetowej. Podczas rozmowy umawiamy się na spotkanie z konsultantem, który przedstawi nam warunki pożyczki. Innym rozwiązaniem może być pozostawienie formularza kontaktowego lub wiadomości e-mail. Warto również zaznaczyć, że Bluefino prowadzi swoją działalność głównie na terenie województwa śląskiego. Jednak zdarzają się wyjątki, którymi są przykładowo przedstawiciele pożyczki niskie oprocentowanie Wrocław.

Bluefino – Koszty pożyczki

Reprezentatywny przykład pożyczki:

Całkowita kwota pożyczki, która chcemy zaciągnąć – 1500,00 zł; łączna kwota odsetek – 86,97 zł; prowizja – 485,00 zł; opłata przygotowawcza – 50,00 zł; opłata za dostarczenie gotówki do domu – 50,00 zł; roczna stopa oprocentowania – 9,00%; ilość rat – 10; wysokość miesięcznych rat: 9 rat w wysokości 232,20 zł, ostatnia 10 rata w wysokości 232,17 zł; całkowita kwota do zapłaty – 2321,97 zł; RRSO – 176,7 %; całkowity koszt pożyczki – 821,97 zł.

Pamiętaj, że zostawiając komentarz pomagasz innym!
Jeśli korzystałeś już z usług firmy Bluefino zostaw swoją opinię.

1 komentarz

Sylwia

Bardzo miła obsługa szybko i rzetelna firma wystarczyło złożyć wniosek przez internet potwierdzić dochody szybki kontakt z doradcą dowód osobisty i już pieniądze do ręki w domu w ten sam dzień polecam

00 Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Zobacz także...
Prześwietlamy każdą firmę pożyczkową dostępną na rynku
bluefino logo
600zł - 3000zł
Kwota
12 miesięcy
Okres
Podobne oferty do Bluefino
Uprzejmie informujemy, że oferta jest aktualnie nieaktywna.
Zapraszamy do zapoznania się z produktami innych pożyczkodawców!
Listę aktywnych pożyczkodawców znajdą Państwo na stronie głównej
Wybierz rodzaj informacji, której szukasz: