Oferta nieaktywna!

Klienci tej firmy wybierali również:

Bluefino

2.44
25 głosów
Maksymalna kwota pożyczki: 3 000 zł
Weź pożyczkę
w Bluefino

Bluefino - Opinie

Uprzejmie informujemy, że oferta jest aktualnie nieaktywna. Zapraszamy do zapoznania się z produktami innych pożyczkodawców! Listę aktywnych pożyczkodawców znajdą Państwo na w zakładce pożyczki ratalne.

 

 

Bluefino oferuje pożyczki ratalne, które dostarczane są do domów klientów. Firma działa na terenie paru miast, w szczególności tych, które leżą na terenie śląska, ponieważ w Tychach znajduje się siedziba firmy. Biura można również znaleźć we Wrocławiu oraz Krakowie. Bluefino wcześniej znane było jako Profinet, który również działał, jak znane firmy typu Eurocent, czy Provident.

Firma udziela pożyczek w wysokości od 600 zł do 3000 zł, na okres spłaty pożyczki do 10 miesięcy.

Bluefino – Dane kontaktowe

Nazwa: Bluefino
Darmowa pierwsza pożyczka: Nie udziela
Maksymalna pożyczka: 3000 na 12 mies.
Siedziba firmy: Metalowa 3, Tychy 43-100
Telefon: 693 200 200
e-mail: brak
Godziny pracy: brak
Wniosek: Wypełnij wniosek

Bluefino - Pożyczki przez internet

W Bluefino pożyczki dostarczane są do domów i mieszkań klientów. Przedstawiciele przygotowują umowy zgodnie z preferencjami klienta i osobiście przekazują ją pożyczkobiorcy. Możliwe jest zaciągnięcie maksymalnie 3000 zł, na okres spłaty zobowiązania do 10 miesięcy. Na stronie firmy znajdują się dokumenty, z którymi przed podpisaniem umowy warto się zapoznać. Są to: wzór umowy pożyczki, formularz informacyjny oraz tabela spłat. Wniosek możemy wypełnić na dwa sposoby. Jest on dostępny online na stronie firmy i tam wpisujemy dane, o które prosi pożyczkodawca, lub podczas wizyty agenta uzupełniamy dokumenty. Firma niestety nie działa, na terenie całej Polski. Siedziba znajduje się w Tychach i właśnie głównie na terenie województwa śląskiego można uzyskać pożyczkę ratalną w Bluefino. Również stacjonarne biura możemy znaleźć w Krakowie i we Wrocławiu.

Wcześniej firma, wtedy pod nazwą Profinet oferowała pożyczki długoterminowe w wysokości od 400 do 3000 zł, oraz krótkoterminowe chwilówki od 200 do 1000 zł. Kolejno zrezygnowano z chwilówek i zwiększono kwotę pożyczki ratalnej do 5000 zł. Firma Profinet powstała w 2003 roku, później dopiero zmieniła swoją nazwę na Bluefino.

Bluefino - Ogólne warunki

Jeżeli staramy się o zaciągnięcie pożyczki w Bluefino, musimy spełnić następujące warunki:

 • Pożyczkobiorca musi być osobą pełnoletnią, posiadającą ważny dokument tożsamości,
 • Ma udokumentowany stały dochód (może być to: umowa o pracę, zlecenie, dzieło, renta czy emerytura),
 • Wymagany jest wpływ na konto bankowe, w przypadku uzyskiwania wynagrodzenia,
 • Klient zapoznał się i zgadza się z wszystkimi warunkami umowy udostępnionymi przez pożyczkodawcę.

Bluefino - Pożyczka krok po kroku

W Bluefino możemy starać się o pożyczkę ratalną na parę sposobów. Pierwszym z nich jest wypełnienie formularza dostępnego na stronie firmy. Jesteśmy zobowiązani wybrać kwotę pożyczki, jaka nas interesuje oraz czas jej spłaty. Poniżej znajdują się puste pola, które trzeba wypełnić. Są to następujące dane: imię i nazwisko, PESEL, kod pocztowy, numer telefonu, adres e-mail. Jeżeli uzupełniliśmy wszystko klikamy na “wyślij wniosek” i czekamy na kontakt z agentem firmy. Kolejną opcją, jest skontaktowanie się z przedstawicielem, dzwoniąc na infolinię: +48 693 200 200 i zaprosić go do naszego domu, w celu umówienia warunków umowy lub od razu do jej podpisania. Możemy również od razu wypełnić dostępny na stronie formularz, w którym podajemy imię i nazwisko oraz numer telefonu i czekamy na telefon od Bluefino. Jeżeli cały proces przejdziemy pomyślnie, zostanie nam czekanie na przyjazd przedstawiciela firmy Bluefino wraz z umową oraz pieniędzmi.

Bluefino Opinie

Jak zostało wcześniej wspomniane firma Bluefino, funkcjonowała wcześniej jako Profinet pożyczki. Zmiana nazwy wywołała wiele zamieszania wśród pożyczkobiorców, którzy nadal identyfikują pożyczkodawcę z dawną marką. Co to jest Profinet? To pożyczkodawca udzielający wsparcia finansowego z opcją obsługi domowej. W pewnym momencie postanowiono jednak zmienić nazwę identyfikującą instytucje na Bluefino. Dlatego odpowiedź na pytanie, jak działa Profinet, jest prosta. Nic się nie zmieniło. System udzielania pożyczek pozostał taki sam.

Bluefino Kontakt

Z pożyczkodawcą można się kontaktować za pośrednictwem infolinii pod numerem podanym na stronie internetowej. Podczas rozmowy umawiamy się na spotkanie z konsultantem, który przedstawi nam warunki pożyczki. Innym rozwiązaniem może być pozostawienie formularza kontaktowego lub wiadomości e-mail. Warto również zaznaczyć, że Bluefino prowadzi swoją działalność głównie na terenie województwa śląskiego. Jednak zdarzają się wyjątki, którymi są przykładowo przedstawiciele pożyczki niskie oprocentowanie Wrocław.

Bluefino - Koszty pożyczki

Reprezentatywny przykład kosztów pożyczki Bluefino: całkowita kwota pożyczki, która chcemy zaciągnąć – 1500,00 zł; łączna kwota odsetek – 86,97 zł; prowizja – 485,00 zł; opłata przygotowawcza – 50,00 zł; opłata za dostarczenie gotówki do domu – 50,00 zł; roczna stopa oprocentowania – 9,00%; ilość rat – 10; wysokość miesięcznych rat: 9 rat w wysokości 232,20 zł, ostatnia 10 rata w wysokości 232,17 zł; całkowita kwota do zapłaty – 2321,97 zł; RRSO – 176,7 %; całkowity koszt pożyczki – 821,97 zł.

Pożyczasz000
Czas (miesięcy)000
Rata000
Oddajesz000

Bluefino - Dane firmy

 • +48 693 200 200
 • Formularz dostępny na stronie firmy
 • Profinet S.A., ul. Metalowa 3, Tychy.

Zalety

 • Długi okres kredytowania
 • Niskie oprocentowanie pożyczki
 • Dostępny wzór umowy na stronie firmy

Wady

 • Wysokie koszty pożyczki
 • Możliwe zaciągnięcie pożyczki tylko na terenie niektórych miast
 • Niska kwota pożyczki

Ocena

2.44
25 głosów

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.