4 2

Rapida

4
2 głosów
Maksymalna kwota pożyczki: 25 000 zł
Weź pożyczkę
w Rapida

Rapida - Opinie

Rapida udziela pożyczek długoterminowych na maksymalną kwotę 25000 zł, które należy spłacić od 12 do 48 miesięcy. Są to pożyczki przeznaczone głównie dla osób, które potrzebują zastrzyku sporej sumy pieniędzy. Rapida wykorzystuje do udzielenia pożyczek zgody gwaranta.

Rapid Finance Polska Sp. z o.o. to firma z zagranicznym kapitałem, której początki sięgają 2012 r. Jej pośrednikiem kredytowym jest Mispra Solutions Limited (Gibraltar). W Polsce Rapid Finance Polska Sp. z o.o reprezentowana jest przez dwie marki: Filarum.pl oraz Soho Credit.

Rapida - Pożyczki przez internet

RapidaMoney to szybkie, łatwe i dopasowane do potrzeb klienta pożyczki od 5000 do 25 000 zł. Zła historia kredytowa nie jest istotna, jeśli pożyczkobiorca ma gwaranta. Gwarant musi wykazać zdolność kredytową oraz posiadać nieruchomość. Okres spłaty pożyczki może wynosić 12, 24 lub 36 miesięcy – nawet do 48 miesięcy dla pożyczek od 20 tys.

Rapida - Ogólne warunki

Jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać pożyczkę w Rapida? Pożyczka może być przyznana osobie w wieku 18-75 lat, która posiada status rezydenta, czyli zamieszkuje na terenie Polski i może wylegitymować się dowodem osobistym. Pożyczkobiorca nie może być w trakcie postępowania o ogłoszenie upadłości konsumenckiej oraz musi wykazać zdolność do pokrycia miesięcznej raty. Potrzebny będzie również znajomy lub członek rodziny, który zgodzi się być naszym gwarantem. Dzięki temu Rapida akceptuje wnioski klientów, którzy nie mają najlepszej historii kredytowej. Trzeba jednak znaleźć odpowiedniego żyranta, który zgodzi się w razie konieczności przejąć nasz dług. To nie należy do łatwych zadań. Ale jeśli jesteśmy odpowiedzialnymi pożyczkobiorcami i cieszymy się zaufaniem rodziny lub znajomych, nie będzie problemu, by ktoś z nich został naszym gwarantem.

Rapida - Pożyczka krok po kroku

Wnioskowanie o pożyczkę w Rapida jest bardzo proste. Pierwszy krok to wypełnienie i podpisanie online, jak obiecuje firma – pięciominutowego formularza zgłoszeniowego.Wybieramy na stronie głównej interesującą nas kwotę od 5000 zł do 25 000 zł i okres spłaty w przedziale od 12 miesięcy do nawet 48 miesięcy w przypadku pożyczek powyżej 20 000 zł. Po zaakceptowaniu zgłoszenia wysyłamy otrzymany link dla gwaranta, który musi wypełnić formularz i podpisać swoją część aplikacji. Pożyczkobiorca wraz z gwarantem proszeni są również o wypełnienie prostego formularza online dotyczącego dochodów oraz miesięcznych wydatków. Firma prosi o takie dane, aby upewnić się, że obydwie osoby dadzą radę spłacić raty kredytu. Kolejny krok to krótka rozmowa telefoniczna z Pożyczkobiorcą oraz gwarantem, w celu potwierdzenia szczegółów. Taka rozmowa ma na celu upewnienie się, że obie strony rozumieją swoje obowiązki wynikające z umowy. Jeśli gwarant zaakceptuje umowę, firma stara się wypłacić pieniądze do 48 godzin. Pieniądze są przelewane na rachunek bankowy gwaranta, który przekazuje pieniądze Pożyczkobiorcy.

Rapida - Koszty pożyczki

Rapida stosuje zmienne 49.8% RRSO. Całkowity koszt pożyczki (koszty pożyczkowe) obejmuje odsetki, prowizję za udzielenie pożyczki oraz opłatę za administrowanie. Jeśli nie dopełnimy zobowiązania, będziemy musieli ponieść koszty wynikające z odsetek za opóźnienie. Zgodnie z ustawą o kredycie konsumenckim, wysokość opłat z tytułu zaległości w spłacie kredytu oraz odsetek za opóźnienie nie może przekroczyć w tym przypadku odsetek maksymalnych za opóźnienie – obecnie 14 % w skali roku. Odsetki są naliczane do momentu otrzymania przez Rapida płatności, co nie wyklucza ewentualnego naliczenia odsetek za opóźnienie w przypadku, gdy spóźnimy się z płatnością miesięcznych rat.

Reprezentatywny przykład: pożyczasz 25000 zł na 12 miesięcy, płacąc 2566.92zł na miesiąc, całkowita kwota do zapłaty 30802.93 zł. Prowizja za udzielenie pożyczki w kwocie 1750 zł. Opłata administracyjna w kwocie 2500 zł. Oprocentowanie 10% (zmienna)

Oprocentowanie może ulec zmianie w trakcie trwania Umowy jedynie w przypadku zmiany stopy referencyjnej NBP. O zmianie stopy referencyjnej NBP firma poinformuje nas co najmniej 30 dni przed wejściem w życie tej zmiany.

Pożyczasz250038005000
Czas (miesięcy)484848
Rata256625662566
Oddajesz123168123168123168

Rapida - Dane firmy

 • czesc@rapidamoney.pl
 • Telefon do Działu Windykacji: 128 813 123
 • e-mail do Działu Windykacji: windykacja@rapidamoney.pl
 • Rapida sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy ul. Elektoralnej 13 lok 121,00-137 w Warszawie.

 

Zalety

 • Wysokie kwoty pożyczki
 • Akceptowalna zła historia BIK

Wady

 • Potrzebujesz gwaranta

Ocena

4 (80%)
2 głosów

Komentarze

13 odpowiedzi na “Rapida”

 1. Anna napisał(a):

  Rapida to super pożyczka dla osób bez zdolnosci kredytowej

 2. Beata napisał(a):

  Oferta Rapida skusiła mnie tym, że oferują wysokie koszty pożyczki na dopasowany okres spłaty. Potrzeba gwaranta ale nie miałam z tym żadnego problemu. Formalności zdecydowanie szybciej przebiegają niż w banku a co wielki plus. Spłata przebiega bez najmniejszych problemów i nie nękają klienta. Jestem bardzo zadowolona. Poleca.

 3. Klaudia napisał(a):

  Potrzeba kasy ? Rapida Ci da. 😉

 4. Zarian napisał(a):

  Ja zaufałem firmie Rapida już na dobre, bo jestem ich klientem od kilku dobrych lat. Nie lubię korzystać z banków, bo ich wszystkie procedury przeciągają się w nieskończoność. Tutaj jest zupełnie inaczej. Spłacanie nie jest problematyczne, a spłacanie kolejnych pożyczek przychodzi mi z łatwością. Zrealizowałem już tyle planów, że jestem naprawdę zadowolony 🙂 A ziszczę jeszcze więcej 😉

 5. Greg napisał(a):

  mnie najbardziej spasowało, że można u Rapida pożyczyć większa kasę i to bardzo szybko. Jakbym chciał iść do banku, to by mnie sprawdzili z każdej strony i kazali czekać nie wiadomo ile. A ja potrzebowałem kasy na już, bo trzeba było wpłacac zaliczkę na mieszkanie, co kupilismy z narzeczoną. Jakbyśmy tego nie zrobili, to by przepadło, bo było sporo chętnych na nasze miejsce. Polecam firmę z czystym sumieniem i nie wykluczam, że znowu skorzystamy z jej usług, jak nam np braknie na remont 😛

 6. Danuśka napisał(a):

  Pół roku temu zadzwonił do mnie kumpel z pracy z informacją, że mogę w okazyjnej cenie kupić prawie nowy samochód. Opcja fajna, tylko skąd wziąć ponad 20 tys. zł? Poszperałam w necie i znalazłam ofertę Rapida. Pożyczyli mi tak dużą kwotę, mimo tego, że jestem w BIK. Jestem naprawdę bardzo im wdzięczna i zawsze jak mogę to polecam tą firmę 🙂

 7. Grześ napisał(a):

  Jako że jestem stałym klientem Rapidy, zdecydowałem się na pożyczkę kilku tysięcy złotych. Jak zwykle dość szybko pieniądze trafily w moje ręce, mogłem przeznaczyć je na wakacje za granicą. Za część wyjechałem pierwszy raz od dawna wspólnie z rodziną. Kilka tysięcy przeznaczę z kolei na dopłatę do samochodu. Rapida to ciekawa opcja dla osób, które chcą pożyczyć dużo pieniędzy na długi okres. Jestem jednym z nich.

 8. Mirek napisał(a):

  Fachowość i wychodzenie klientom naprzeciw. Rapida jest właśnie taka, lubię to!

 9. Globetrotter napisał(a):

  Fantastyczne jest to, że Rapida pozwala na pożyczenie bardzo dużych sum, ja korzystałem z ich usług kilka razy i nie dam na nich złego słowa powiedzieć. Za pożyczone pieniądze zwiedziłem kawał świata i zyskałem kilku nowych kontrahentów 🙂

 10. Rabarbarbar napisał(a):

  Potwierdzam, Rapida działa szybko i elegancko. Nie miałem problemów z otrzymaniem pożyczki i potem ze spłacaniem. Pieniądze potrzebowałem na nową drukarkę, bo gadzina padła akurat jak miałem masę dokumentów do drukowania, a nie chciałem już biegać do sąsiada na górę i zawracać mu głowy. Kupiłem więc nową, bardziej nowoczesną drukarkę i śmiga.

 11. Karol67 napisał(a):

  Jestem w BIK więc Rapida to była dla mnie jedyna opcja. Polecam!

 12. Adamus napisał(a):

  Z Rapida nie było problemów, mogę polecić. Szybko i profesjonalnie, dają radę.

 13. Tomek napisał(a):

  Jeśli potrzeba szybko dużych pieniędzy, a zaliczyłeś już wcześniej wpadki w spłaceniu zadłużenia i bank odprawi cię z kwitkiem, spróbuj tutaj. Potrzebujesz kogoś kto w razie czego za ciebie poświadczy, albo spłaci, ale jest to zwykle do zrobienia, a dają duże kwoty nawet na 48 miesięcy, więc jest to opcja zastępująca pożyczki bankowe. Ja potrzebowałem konkretnych pieniędzy na jeden z moich interesów, ciężko znaleźć kogoś kto zaufa w ciemno i wyłoży kasę, więc zgłosiłem się do Rapidy. Czytałem, że działają szybko i nie ma z nimi większych problemów, więc postanowiłem spróbować. Jestem zadowolony, pieniądze przyszły szybko, a jak interes ruszy, to nie poczuje specjalnie tych prowizji i kosztów, które też trzeba brać pod uwagę, jak się pożycza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *