Rapida recenzja oferty oraz opinie klientów

Ocena klientów Zobacz opinie
51%

RapidaMoney to firma, która zajmowała się udzielaniem pożyczek do 25 000 zł nawet osobom o złej historii kredytowej, jeśli posiadały one gwaranta. Obecnie serwis nie jest dostępny dla nowych klientów, wyłączona została możliwość zaciągania pożyczek.

W przypadku chęci uzyskania dodatkowego wsparcia finansowego, zachęcamy do wypełnienia formularza na naszej stronie.

Pożyczkowy Portal

Rapida - Dane kontaktowe

Siedziba firmySiedziba firmy: ul. Królewska 57, 30-081 Kraków
TelefonTelefon: 128 813 123
Godziny pracyGodziny pracy:
E-mailE-mail: czesc@rapidamoney.pl

Weryfikacja w bazach dłużników

bik
big
erif
krd
kbig
kaczmarski
crif
Brak weryfikacji w bazach.

Dane firmy Rapida sp. z o.o.

Kapitał zakładowy:
KRS: 0000647952
NIP: 5252684957
REGON: 365892926

Zalety i wady firmy Rapida

RapidaMoney – Pożyczki przez internet

Przypomnijmy raz jeszcze Rapida udziela pożyczek długoterminowych na maksymalną kwotę 25000 zł, które należy spłacić od 12 nawet do 60 miesięcy. Są to pożyczki przeznaczone głównie dla osób, które potrzebują zastrzyku sporej sumy pieniędzy. Rapida wykorzystuje do udzielenia pożyczek zgody gwaranta, bez której nawet osoby posiadające dobrą historię kredytową nie otrzymają zgody na otrzymanie wsparcia finansowego. Jak w takim razie wygląda wnioskowanie o pożyczkę w Rapida?

RapidaMoney – Ogólne warunki

Jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać pożyczkę w Rapida? Pożyczka może być przyznana osobie w wieku 18-75 lat, która posiada status rezydenta, czyli zamieszkuje na terenie Polski i może wylegitymować się dowodem osobistym. Pożyczkobiorca nie może być w trakcie postępowania o ogłoszenie upadłości konsumenckiej oraz musi wykazać zdolność do pokrycia miesięcznej raty. Potrzebny będzie również znajomy lub członek rodziny, który zgodzi się być naszym gwarantem. Dzięki temu Rapida akceptuje wnioski klientów, którzy nie mają najlepszej historii kredytowej. Trzeba jednak znaleźć odpowiedniego żyranta, który zgodzi się w razie konieczności przejąć nasz dług. To nie należy do łatwych zadań. Ale jeśli jesteśmy odpowiedzialnymi pożyczkobiorcami i cieszymy się zaufaniem rodziny lub znajomych, nie będzie problemu, by ktoś z nich został naszym gwarantem.

RapidaMoney – Pożyczka krok po kroku

Warunki stawiane klientom przez pożyczkodawcę Rapida nie są zbyt wymagające. Jednak znalezienie osoby, która zdecyduje się na zostanie gwarantem, może okazać się nie lada wyzwaniem. Jeżeli uda nam się spełnić wszystkie wymagane warunki, przychodzi czas na proces wnioskowania. Firma Rapida Money proponuje swoim klientom inny system niż pozostali pożyczkodawcy. Jak to działa? Sprawdźmy ten proces krok po kroku!

Wybranie kwoty oraz terminu spłaty

Jednym z elementów, który pozostaje niezmienny, jest przejście na stronę pożyczkodawcy i wybranie parametrów pożyczki. Kiedy znajdziemy się na stronie internetowej pożyczkodawcy, na stronie głównej wyświetli się prosty kalkulator, w którym należy wybrać interesującą kwotę i okres kredytowania. Przypominamy, że maksymalna wartość pożyczki to 25 000 zł, a minimalna 2 500 zł. Każda z tych kwot jest dostępna zarówno dla nowych, jak i stałych klientów firmy. Rapida charakteryzuje się jednym z najdłuższych terminów spłaty. Może on wynosić nawet 60 miesięcy, co oznacza, że zwracamy pożyczkę w 60 równych miesięcznych ratach. Z kolei minimalny okres kredytowania to 12 miesięcy. Jeżeli podjęliśmy decyzję o parametrach pożyczki, możemy kliknąć “Złóż wniosek” i przejść dalej.

Wypełnianie formularza wniosku

Co znajduje się w formularzu wniosku? Zostaniemy poproszeni standardowo o podanie:

 • danych osobowych – imię i nazwisko, PESEL i numer dowodu osobistego,
 • danych kontaktowych – numer telefonu, adres e-mail,
 • danych adresowych – stały adres zamieszkania w Polsce,
 • danych finansowych – miesięczny dochód oraz wydatki.

Dzięki tym informacjom pożyczkodawca może sprawdzić naszą historię kredytową, sporządzić właściwą umowę oraz zweryfikować, czy jesteśmy w stanie spłacić pożyczkę w terminie. Zatrzymajmy się na chwilę przy danych finansowych. Rapida udostępnia swoim klientom kalkulator, dzięki któremu z łatwością zweryfikujemy swoją zdolność do spłaty. Po wpisaniu miesięcznego dochodu oraz wydatków otrzymamy informację, jaka kwota pozostaje w naszym budżecie jako wolna od zobowiązań. W ten sposób sprawnie porównamy ją z podaną poniżej wysokością raty. Czytajmy również komunikaty pojawiające się między konkretnymi polami. Dowiemy się z nich, między innymi tego, że w zobowiązaniach nie należy uwzględniać informacji dostępnych w bazie BIK. Natomiast kliknięcie przycisku “Dalej” oznacza deklarację, że nasz dochód nie zmieni się przez cały okres kredytowania. Jak widać, są to istotne informacje, które łatwo pominąć.

Podpisanie umowy

Po kliknięciu przycisku “Dalej” zostaniemy przeniesieni na stronę, która u pozostałych pożyczkodawców nie pojawia się tak szybko. Przed ostateczną weryfikacją tożsamości oraz podanych w formularzu informacji zostaniemy poproszeni o podpisanie umowy. Pożyczkodawca zaznacza, że należy ją podpisać wyłącznie w sytuacji, kiedy faktycznie jesteśmy zainteresowani ofertą. Przed podjęciem decyzji powinniśmy się zapoznać z treścią podpisywanego dokumentu! Umowa ma charakter online, dlatego też musimy po prostu wpisać w odpowiednią rubrykę swoje imię i nazwisko. Następnie w poniżej wypisanych “checkboxach” zgadzamy się na udzielenie pełnomocnictwa pracownikowi firmy, który w naszym imieniu złoży podpis na umowie. Innym rozwiązaniem może być skorzystanie z podpisu elektronicznego pod warunkiem, że jest potwierdzony odpowiednim certyfikatem.  Jeżeli zgadzamy się na proponowane przez pożyczkodawcę warunki, klikamy “Zgadzam się”.

Zakończenie, czyli wypełnienie danych gwaranta

Po podpisaniu umowy online możemy przejść do kolejnego etapu. Zakończenie, bo tak został nazwany przez pożyczkodawcę, oznacza podanie informacji dotyczących gwaranta. Następnie firma Rapida wyśle na podane dane kontaktowe link do pozostałej części formularza. Ma to na celu zweryfikowanie, czy w razie problemów pożyczkodawca będzie w stanie wyegzekwować od niego spłatę pożyczki.

Pamiętajmy, że gwarant obowiązkowo musi posiadać dobrą historię kredytową oraz stabilną sytuację finansową. Jak widać, czas oczekiwania na wypłatę pieniędzy zależy również od tego, jak szybko nasz gwarant wypełni wszystkie informacje. Następny krok to rozmowa telefoniczna z pożyczkodawcą.

Rozmowa telefoniczna

Po wypełnieniu niezbędnych formularzy i wysłaniu ich pożyczkodawcy skontaktuje się z nami jeden z jego przedstawicieli. Pamiętajmy o tym, aby nie przeoczyć telefonu i nie stracić szansy na szybkie przejście przez proces wnioskowania. Rapida zadzwoni również do naszego gwaranta, aby upewnić się, że wie, do czego zobowiązuje go podpisanie umowy. W razie wątpliwości pożyczkodawca może nam zadać kilka dodatkowych pytań. Jeżeli zarówno żyrant, jak i pożyczkobiorca potwierdzą swoje zgody, a Rapida nie będzie miała żadnych wątpliwości, możemy czekać na przelew środków.

Przelew pożyczki!

Z komentarzy użytkowników wynika, że niektórzy nie do końca zapoznają się z warunkami obowiązującymi w firmie Rapida. Spójrzmy, jak to wygląda z otrzymaniem pieniędzy. Okazuje się, że pożyczkę otrzymuje na swoje konto tak naprawdę gwarant. Następnie jego obowiązkiem jest przekazanie tych pieniędzy właściwemu pożyczkobiorcy. Na wypłatę gotówki będziemy czekać maksymalnie 48 godzin. Warto zaznaczyć, że czas ten będzie liczony dopiero od momentu zaakceptowania aplikacji gwaranta.

Jakie problemy mogą się zdarzyć po drodze?

Zdarza się, że cały proces może się przedłużyć. Jednym z powodów takiej sytuacji może być brak kontaktu z pożyczkobiorcą lub gwarantem. Jeżeli zdecydujemy się na wnioskowanie w niedzielę i święta, również powinniśmy zdawać sobie sprawę z dłuższego czasu oczekiwania na kontakt z pożyczkodawcą. W niektórych przypadkach może wystąpić konieczność dostarczenia dodatkowych dokumentów. Jeżeli pożyczkodawca ma wątpliwość co do naszej tożsamości, może poprosić o potwierdzenie tożsamości. Z kolei kiedy problem dotyczy dochodów, wówczas konieczny będzie wyciąg z konta bankowego.

W innych przypadkach wszystko powinno przebiec sprawnie i bez zbędnych formalności.

RapidaMoney – Koszty pożyczki

Rapida stosuje zmienne 62.41% RRSO. Całkowity koszt pożyczki (koszty pożyczkowe) obejmuje odsetki, prowizję za udzielenie pożyczki oraz opłatę za administrowanie. Jeśli nie dopełnimy zobowiązania, będziemy musieli ponieść koszty wynikające z odsetek za opóźnienie. Zgodnie z ustawą o kredycie konsumenckim, wysokość opłat z tytułu zaległości w spłacie kredytu oraz odsetek za opóźnienie nie może przekroczyć w tym przypadku odsetek maksymalnych za opóźnienie – obecnie 14 % w skali roku. Odsetki są naliczane do momentu otrzymania przez Rapida płatności, co nie wyklucza ewentualnego naliczenia odsetek za opóźnienie w przypadku, gdy spóźnimy się z płatnością miesięcznych rat.

Reprezentatywny przykład pożyczki:

62.41% RRSO (zmienna) Pożyczasz 20000 zł na 48 miesięcy, płacąc 963.3zł na miesiąc, całkowita kwota do zapłaty 46237.91 zł. Prowizja za udzielenie pożyczki: 20000 zł. Oprocentowanie stałe: 10%

Oprocentowanie może ulec zmianie w trakcie trwania Umowy jedynie w przypadku zmiany stopy referencyjnej NBP. O zmianie stopy referencyjnej NBP firma poinformuje nas co najmniej 30 dni przed wejściem w życie tej zmiany.

RapidaMoney – Opinie

Czy znalazłeś się kiedykolwiek w sytuacji, że twój wniosek został odrzucony? Prawdopodobnie nie przeszedłeś scoringu kredytowego, z braku np. zbyt niskiego comiesięcznego wynagrodzenia, czy nieposiadania odpowiednich, wymaganych dokumentów. Rapida pożyczki oferuje udzielenie pożyczek z gwarantem dla osób, które wpisane są w bazach dłużników. Jednakże stawia sobie odpowiednie do tego warunki. Pożyczkobiorca musi znaleźć osobę zaufaną, która zgodzi się zostać jego gwarantem. Osoba taka, będzie potrzebna w sytuacji, gdy klient będzie miał problemy ze spłatą kredytu i zapłaci za niego ratę pożyczki. Gwarantem w firmie pożyczkowej Rapida Money może zostać osoba między 25 a 75 rokiem życia. Pamiętajmy, że gwarant musi posiadać pozytywną zdolność kredytową.

Firma Rapida to jedna z polskich firm pozabankowych, która mimo złej historii kredytowej pożyczkobiorcy, udziela pożyczek swoim klientom. Warunkiem jest posiadanie gwaranta, który wspomoże w trudnej sytuacji finansowej. Jesteś w podobnej sytuacji? A czy zastanawiałeś się, jakie firma rapida opinie posiada wśród swoich klientów? Jeżeli nie, wystarczy wpisać “pożyczki rapida opinie” a wśród sporej liczby informacji zobaczyć, jak firma Rapida Money kształtuje się spośród innych firm udzielających pożyczek ratalnych. My postanowiliśmy w ramach podsumowania, zebrać wszystkie opinie klientów i opisać je w prosty sposób. Firma Rapida Money ceniona jest przede wszystkim za dużą przyznawalność pożyczek. Wsparcie finansowe oferowane jest dla wszystkich osób, nawet tych ze złą historią kredytową. Dobrym atutem jest wysoka kwota pożyczki oraz długi okres kredytowania. Strona internetowa firmy, stworzona jest w sposób przejrzysty, dlatego każdy nowy użytkownik z pewnością bez problemu poradzi sobie z przejściem przez cały proces wypełnienia wniosku o pożyczkę. Co ciekawe, firma nie oczekuje od pożyczkobiorcy podania żadnych wyjaśnień, w jakim celu chce wydać pieniądze z uzyskanej pożyczki.

Pamiętaj, że zostawiając komentarz pomagasz innym!
Jeśli korzystałeś już z usług firmy Rapida zostaw swoją opinię.

49 komentarzy

Otis

Wypłata w 48h? Wolne żarty. Wniosek zaakceptowany, gwarant zaakceptowany, umowa zawarta (potwierdzenie na sms i maila jest) i co? I nic… obietnica wypłaty w 48h to mit. 6 dni i cały czas jedna śpiewka. Wniosek znajduje się w dziale oceny ryzyka, po akceptacji pieniądze zostaną przelane. Tylko, że ocena ryzyka już po podpisaniu umowy? Za kilka dni będzie termin pierwszej raty (tak, rata już w tym samym miesiącu) i nadal brak pieniędzy. Wolne żarty. Rozumiem, że każdy dzień trzymania pieniędzy na ich kontach to dla nich odsetki, ale ja za te pieniądze płacę od momentu podpisania umowy czyli zanim je dostanę. Pieniądze potrzebne na jutro, a perspektyw y ich otrzymania nadal brak… jutro odstępuję od umowy i składam pozew za niedotrzymanie warunków umowy, nieprawdę w reklamie i ofercie. Sprawa dla UOKIK. Rozumiem, ze to parabank, ale jak juz maja podpis na umowie to wy…bane na klienta. Ale jesli to Ty sie spoznisz… tegobsamego dnia obciazenie i karty i konta gwaranta. Jesli chcesz miec wrzody i w ciul stresu… polecam szczerze.

0-1 Odpowiedz
  Iwona

  Rapida to tragedia

  10 Odpowiedz
Baranowska

Ludzie nie bądźcie głupi odsetki że ro was a ta firma najgorsza że wszystkich nekaja telefonami są najtrudniejsze ludzie nie polecam

20 Odpowiedz
  ewa

  mam takim sytuację wzięłam 10000 ty i niemam umowy i nenkajom mnie i menza sondem a nie wiemy jle mamy salkowicie wpłacić bo brarysmy 205 r i nie jdzie cię donicy dodzwonić ani na mejle nie odpisujom proszę oporade

  00 Odpowiedz
Sanczez

Ludzie bardzo sobie chwalą no ciekawe kto pisze takie super opinie Boziu drogi jak można wziąść 20tys a oddajesz ponad 46tys na 48mc
Ludziska opamietajcie sie i nie bierzcie w takich firmach, pojdziecie z torbami

00 Odpowiedz
Mati

Witam
Składałem wniosek o pożyczke niestety po wstępnej rozmowie i zatwierdzeniu że wszystko okej i że pieniądze w drodze dostałem informację że jednak gwarant którym miała być żona nie odpowiada.
Bez uzasadnienia.
Zatem potrzebuje gwaranta. Ze spłata nie będzie problemu.

00 Odpowiedz
.....?..........?

Rapida to bank,ktory straszy klienta,lekceważy a niech rozważy swoje zachowanie wobec klientów bo rapida to my bez nas nie będzie rapidy!!!!!!!!! musicie to zrozumieć chociaż dla was to będzie trudne bo do tego trzeba mieć to coś inne banki mają i chwała im za to.

00 Odpowiedz
Daria

Jestem bardzo zadowolona z usług firmy Rapida. Nie było żadnych problemów z akceptacją wniosku, a pieniądze bardzo znalazły się na moim koncie. Polecam.

0-7 Odpowiedz
Grzesiek

Nigdy wcześniej nie spotkałem się z taką łatwością przy uzyskaniu pożyczki. Posiadając Gwaranta w bardzo krótkim czasie wszystkie formalności zostały załatwione. Osobiście polecam tę firmę.

0-7 Odpowiedz
Gabi

Bardzo łatwo można u nich dostać pożyczkę. Miałam to szczęście, że kuzynka zgodziła się zostać Gwarantem i na następny dzień po złożeniu wniosku miałam pieniądze. Bardzo proste zasady a i rata rozsądna. Polecam.

0-6 Odpowiedz
Patryk

Bardzo szanuję firmy, w których można załatwić wszystko od ręki. Rapida jest jedną z nich. Nie robią problemów, pożyczka bardzo szybko znajduje się na koncie, a harmonogram spłat jest bardzo czytelny. Nie mam powodów by narzekać na tę firmę.

0-5 Odpowiedz
Wojtek

Nigdy nie miałem problemów z kontaktem w tej firmie. Przed podjęciem decyzji o złożeniu wniosku zadzwoniłem do konsultanta w celu uzyskania interesujących mnie informacji. Miła pani przedstawiła mi wszystko czarno na białym bez żadnych niedomówień. Zdecydowałem się i nie żałuję.

0-4 Odpowiedz
Norbert

Nie doświadczyłem żadnych przykrych sytuacji w związku z udzieleniem pożyczki. Jak dla mnie Rapida jest rzetelna i ich konsultanci informują o wszystkim w kwestii wysokości rat i warunków jakie trzeba spełnić. Polecam.

0-3 Odpowiedz
Romek

Niegdy nie miałem nieprzyjemności związanych z tą firmą. Wziąłem pożyczkę już drugi raz i bardzo chwalę sobie współpracę z ludźmi tam pracującymi. Chętnie służą pomocą i udzielają informacji.

0-4 Odpowiedz
Sławek

Wziąłem pożyczkę na trzy lata. Formalności mi dosłownie mignęły. Wszystko działo się bardzo szybko i sprawnie. Raty ustalone, harmonogram przekazany. Obsługa bardzo miła. Ja nie mam problemów ze spłatą, bo jestem wstanie sobie odłożyć całą kwotę dzięki stałemu oprocentowaniu.

0-5 Odpowiedz
Bożena

Rok temu wzięłam pożyczkę w Rapidzie. Miła Pani konsultant wszystko mi dokładnie wyjaśniła i nie miałam żadnych obaw związanych z tym zobowiązaniem. Ustaliłam sobie stałe zlecenie na ratę i nie muszę się martwić, że zapomnę o spłacie pożyczki.

1-3 Odpowiedz
Angela

Bardzo łatwy wniosek, który można złożyć nie wychodząc z domu. Wszystko jest przedstawione w prosty do zrozumienia sposób, a jeśli pojawią się jakieś wątpliwości to obsługa chętnie pomaga je rozwiać.

0-6 Odpowiedz
Ola

W zeszłym roku wzięłam pożyczkę w tej firmie. Nie mogę się do niczego przyczepić. Formalności załatwiliśmy niezwykle sprawnie w towarzystwie miłej obsługi. Środki wypłacone na drugi dzień. Polecam Rapide.

0-3 Odpowiedz
Krystian

Rok temu zdecydowałem się na pożyczkę w tej firmie. Bardzo dobrze wspominam kontakt z ludźmi tam pracującymi, ponieważ podeszli profesjonalnie do sprawy. Raty ustaliłem na dwa lata i cały czas ich wysokość jest jednakowa.

0-1 Odpowiedz
Paweł

Zawsze obawiałem się tego typu pożyczek, jednak czytając wiele opinii na temat tej firmy, postanowiłem zaryzykować. Cóż mogę rzec, jak dla mnie jest to strzał w dziesiątkę. W moim odczuciu, nie ma równie dobrej firmy jak Rapida

0-3 Odpowiedz
Beata

Mam pożyczkę w tej firmie na okres 36 mięsiecy. Regularnie spłacam raty i nigdy nie miałam żadnych nieprzyjemności związanych z płatnościami. Ustaliłam stały przelew i nie muszę się o nic martwić.

0-2 Odpowiedz
Emilia

Rok temu spłaciłam pożyczkę i nie miałam żadnych przykrych doświadczeń z tą firmą. Przeciwnie, byłam zadowolona ponieważ dostałam pieniądze od razu. Myślę, że jeszcze kiedyś skorzystam z ich usług.

0-1 Odpowiedz
Robert

Nikomu nie życzę, by musiał brać pożyczkę. Jeśli jednak zdarzy się sytuacja, że trzeba, to mogę polecić Rapidę. Mnie pomogła i jestem bardzo zadowolony zarówno z jakości ich usług jak i podejścia do ludzi.

0-1 Odpowiedz
Olga

Nigdy nie sądziłam, że kiedyś będę potrzebowała pieniędzy na już. Postanowiłam zaryzykować i wzięłam pożyczkę w tej firmie. Wszystko przebiegło gładko, a ja po dwóch dniach cieszyłam się pieniędzmi na koncie.

0-1 Odpowiedz
Agnieszka

Drodzy czytający na samym początku nadmienię iż dokładnie i szczegółowo opisałam moją sytuację, której w żaden sposób nie dało rady przewidzieć oraz poświęciłam dla tego postu trochę czasu z życia KU PRZESTRODZE , której ja nie miałam podczas podejmowania decyzji o podpisaniu umowy.

Zastanawiający się nad umową z firmą Rapidą – proszę zapoznajcie się z ostatnimi 6 miesiącami mojego życia, gdzie dosłownie wywróciło się ono na głowę i na moje szczęście na „styki” udało mi się wyjść z opresji dzięki pomocy rodziny i znajomym.

Gdyby nie to że miałam na kogo liczyć… nie chcę nawet myśleć co firma Rapida była by w stanie dokonać w swoim „wyrafinowanym braku poszanowania”

W skrócie dla opornych przed tak długim postem:

STANOWCZO ODRADZAM WSZYSTKIM ALE TO WSZYSTKIM BEZ WYJĄTKU KORZYSTANIA Z USŁUG TEJ….. POWIEDZMY „POŻYCZKODAJNII” z zasadami SEKTY/MAFII zwanej RAPIDĄ !!

Proszę zapoznajcie się z moją sytuacją z powagą i przemyśleniami
Pamiętajcie proszę, że nigdy tak naprawdę nie wiecie co może przytrafić każdemu z nas z dnia na dzień.
Dziś jest dobrze, ale jutro może wszystko stanąć na głowie – wtedy „leżycie” i o ile jest na kogo szczerze liczyć (rodzina, przyjaciele, znajomi) to super…. gorzej jak i to finalnie okaże się w biedzie nie wystarczające………

W calym swoim życiu ( obecnie mam 32 lata) spotkałam się pierwszy raz się z takim chamstwem i prostactwem ze strony pracowników jakiegokolwiek pożyczkodajnii, zakładu pracy czy jakiejkolwiek innej infolinii dla konsumentów, w sumie tak naprawdę nie wiem szczerze jak nazwać bezpośrednio firmę Rapida.
Jest to mieszanina komunistyczno-sekciarsko-mafijno-przestępcza organizacja – według mnie to najlepsze określenie tego powstałego jakiś czas temu „tworu” na naszym rynku.
Pożyczkę wzięłam pod koniec 2017 roku.
W okresie tym akurat kończyłam pewną inwestycję, nałożył się na domiar tego okres Bożonarodzeniowy więc dodatkowa gotówka była dla mnie jak najbardziej na rękę.
W tamtym okresie podajże firma ta dopiero startowała i w sumie nie było na jej temat żadnych konkretnych opinii na żadnym z portali internetowych (wiadomo na stronach danych firm nie ma co czytać przez nich samych sobie wystawionych opinii), a o samym temacie Rapidy powiedział mi po raz pierwszy mój znajomy w rozmowie, iż okres grudniowy to cięzki okres kredytowy, jeżeli chodzi o banki, dodatkowo koniec roku za pasem więc ciężko będzie cokolwiek na szybko uzyskać.
Wstępnie zapoznałam się na stronie Rapidy o co chodzi, poprosiłam mojego szwagra czy nie mógł by zostać moim gwarantem z racji posiadania ewentualnych możliwości spłaty zadłużenia.
Szwagier nie przekonany ale znając moją sytuację za wstawienictwem siostry ostatecznie przystał na tzw: „żerowanie”
Kredyt na 25 tysięcy został odpalony, kasa wypłacona (nie będę juz wnikała w chory proces weryfikacji bo nie o tym teraz), no i świeta jak i rok 2017 zostały zamknięte ze spokojem.
Nadmienię tylko iz podczas ich dosłownie NIE NORMALNYCH WERYFIKACJI trzeba było ustawić przelew stały na okres w jaki spłaca się pożyczkę i na odpowiednią kwotę (warunek konieczny przyznania kredytu – głupota straszna ale cóż niech im będzie)
Oczywiście wszystkie raty przez cały okres spłacane były zgodnie z umową w terminie tj. 25 dnia każdego miesiąca.
Sytuacja na która nie miałam wpływu skomplikowała mi się w końcówce października 2017 roku.
Wtedy też wykonując swoje obowiązki w zakładzie pracy uległam wypadkowi – zostałam dość znacznie potrącona przez boczny wózek widłowy, z młodym operatorem posiadającym zaledwie kilkudniowy staż, który mnie po prostu nie zauważył.
Doznałam dość poważnych obrażeń (złamany obojczyk, 2 żebra, złamana noga wraz ze zwichniętą kostką i uszkodzoną łękotką, pęknięta miednica oraz oczywiście siniaki w innych miejscach ciała)
Oczywiście zakład pracy wypłacił mi wszelkie należne mi świadczenia oraz złożył do ZUS-u informację z moim pośrednictwem jako iż odbył się z moim udziałem wypadek na terenie zakładu pracy i resztę świadczeń powinien zacząć wypłacać ZUS.
W tym momencie ZUS nagle zaczął robić problemy, zaczął żądać dosłownie miliona papierów czy na pewno to wypadek w pracy, w tym jeździłam cała obolała po lekarzach ZUS-owskich, w celu przeprowadzania ich wywiadów czyli tzw” komisji lekarskich” z założeniem „że przecież na pewno z zakładem pracy coś wspólnie szwindlujemy” mimo oczywiście posiadania świadków zdarzenia.
Oczywiście ZUS w między czasie nie wypłacił mi ani złotówki ponieważ rozpoczął swoje dochodzenie i tu cytat: „musiał ustalić podstawy do wypłacenia świadczenia oraz warunki rzeczywiste przedstawionej sytuacji podpartej między innymi dokumentacją lekarską oraz przewidywanym czasem rozpoczęcia rehabilitacji, która dla wypłaty jakiegokolwiek świadczenia jest konieczna ” – masło maślane ale tak działają ZŁODZIEJSKIE URZĘDY W TYM KRAJU!
ale do sedna ponieważ temat rozpoczęliśmy odnośnie innej bardzo nie moralnej organizacji – Rapidzie.
A więc od momentu ulegnięcia wypadkowi poza środkami wypłaconymi z zakładu pracy zostałam bez jakichkolwiek świadczeń finansowych.
Wszelakie leki, wyjazdy (sama nie mogłam prowadzić auta), rozpoczęcie rehabilitacji, środki niezbędne do życia, rachunki, opłaty związane z egzystencją oraz święta Bożego Narodzenia 2018 wraz z nadal na bieżąco terminowo spłacanymi ratami w w/w Rapidzie sprawiły, iż pod koniec 2018 roku zostałam praktycznie bez środków do życia, nadal łaskawie czekając na jakąkolwiek decyzję z ZUS-u odnośnie środków które bądź co bądź dawno już powinny zostać wypłacone.
Oczywiście w miarę możliwości i posiadanych siłach notorycznie naciskałam ZUS aby jak najszybciej podjął decyzję.
Wreszcie dnia 09.01.2019 otrzymałam długo wyczekiwaną POZYTYWNĄ DECYZJĘ (na szczęście!) co do wypłaty odszkodowań, świadczeń itd.
Warunkiem było dostarczenie kilku papierków od lekarzy z pieczątkami, które w przeciągu dosłownie 2 dni miałam w pełni skompletowane i dostarczyłam do ZUS.
Po tym otrzymałam pismo z ZUS iż środki w odpowiedniej kwocie zostaną mi wypłacone wraz ze wszelkimi zaległościami dnia 31.01.2019 roku.
Dosłownie pomimo nadal dolegających obrażeń pourazowych z radości i podniecenia wręcz zaczęłam „skakać” oczywiście na ile było to możliwe 🙂
W między czasie na leki, wyjazdy na rehabilitacje i w celu „prze-egzystowania” stycznia musiałam pożyczyć jakiekolwiek środki od kilku znajomych i rodziny po dosłownie 50 -250 zł, kto co mógł, a wiadomo że styczeń to tzw” chudy miesiąc” i ludzie nie koniecznie są przy „kasie”. W tym okresie niestety nie opłaciłam również rachunków (czynsz prąd woda), ponieważ dosłownie z pieniązkami było bardzo, bardzo „cienko”
Wiedząc że nie uzbieram pełnej kwoty na ratę w kwocie 1242 zł brutto postanowiłam poinformować 3 dni szybciej (22 styczeń 2019) przed terminem spłaty firmę Rapida, oczywiście przedstawiając w sposób wyczerpujący( tak jak w tym momencie, na tym forum) swoją nie miłą, losową sytuację,oraz iż niestety nie z mojej winy mogę do tygodnia mieć obsunięcie czasowe, albowiem ZUS przelewa mi na moje konto środki dopiero ostatniego dnia miesiąca co oczywiście mogę podeprzeć stosem wszelkich dokumentów poczynając od dokumentacji lekarskiej po wszelkie wezwania od ZUS-u na różne wymyślone przez nich „komisje lekarskie” oraz ostateczne potwierdzenie wypłaty świadczeń przypadających na 31.01.2019 r.
Zaznaczyłam również iż na stan obecny dysponuję środkami finansowymi w kwocie 300 zł (dosłownie OSTATNIE MOJE I TAK POŻYCZONE PIENIĄDZE), które mogę wpłacić nawet w formie przedłużenia o tydzien terminu spłaty i oczywiście zobowiązuję się iż dnia 31.01.2019 przeleję resztę, lub jeżeli będzie wymagana nadal całość to bez problemu przeleję im tego dnia całość na konto.

Usłyszałam w słuchawce od maksymalnie chamowatego faceta,któremu całą sytuację na swój koszt (połaczenie) przez co najmniej 20 min szczegółowo opisałam i który wszystko kompletnie potraktował jak jedną wielką „ściemę” i szorstko, olewackim wręcz wyśmiewającym, moją sytuację tonem oznajmił mi że: (i tu dosłowny cytat albowiem rozmowę tą i wszelkie inne z Rapidą mam nagrane): „w takim razie oni są zmuszeni wypowiedzieć mi umowę, oraz skontaktują sie z moim gwarantem jeżeli wpłata nie odbędzie się terminowo na dzień 25.01.2019 i w ten sposób odzyskają pożyczone mi pieniądze za całość zadłużenia które pozostało do stanu obecnego wraz ze wszelkimi kosztami i karą umowną za rozwiązanie umowy z MOJEJ WINY”
Oczywiście mnie mocno zszokował ponieważ tego się nie spodziewałam.
Poprosiłam do telefonu przełożonego, gbur na linii odparł że to nie urząd i każdy konsultant jest osobą maksymalnie decyzyjną odnośnie indywidualnego klienta – JESZCZE WIĘKSZY SZOK!
Na moje kolejne pytanie czy mogę wpłacić część zadłużenia w kwocie 300 zł dostałam zdawkową, BARDZO bezczelną odpowiedź: „Proszę Pani to nie koncert życzeń i wpłaca Pani całą wymaganą na dzień 25.01.2019 ratę albo dzień po tym terminie wypowiadamy Pani umowę na podstawie nie dostosowania się do warunków umowy. NIech Pani pojmie że to nie jest czas i miejsce na użalanie się nad swoim losem, a ja nie jestem cudotwórcą ani jasnowidzem, żeby weryfikować Pani słowa ani Pani stan . Każdy proszę Pani jest kowalem swojego losu za który jest odpowiedzialny. Mam nadzieję że wyraziłem się jasno i nie będę musiał powtarzać. Przypominam raz jeszcze że termin spłaty Pani raty przypada na 25.01.2019 tj. w ten piątek i jest to termin ostateczny i w żaden sposób nie przekraczalny. Rozumiemy sie? ”
Po usłyszeniu tej bezczelnej odpowiedzi byłam w nie ukrywam ciężkim szoku….
Dodałam jedynie że ciężko będzie mi zorganizować w obecnej sytuacji takie pieniądze i że dotychczas nie miałam problemów ze spłatami jakichkolwiek rat w Rapidzie i wszystko odbywało sie terminowo oraz zgodnie z umową, no ale w tym przypadku mając na uwadze naprawdę bardzo losową sytuację, którą nawet cięzko było w sumie przewidzieć to chyba można w jakiś sposób tą sytuację rozwiązać, tym bardziej że wyrażam chęć spłaty raty i informuje firmę szybciej że taka sytuacja wystapila i moge wyslac na potwierdzenie skany dokumentow z pieczatkami lekarzy i ZUS-u oraz jeszcze dodatkowo chcę wpłacić swoje ostatnie środki do życia aby przesunąć termnin.
Pan na infolini zupełnie znudzony moją wypowiedzią po raz kolejny gburowato odparł że: (i tu dokładny cytat): Proszę Pani, Pani dokumenty kompletnie nas nie interesują tak jak nie interesuje nas nie pełna kwota spłaty oraz jak nie ma Pani na ratę to niech Pani porozmawia z gwarantem – z niego bedziemy egzekwowali te środki jezeli nie bedzie ich w wymaganym terminie splaty. Nie ma opcji zadnych przesuniec to nie fundacja z zyczeniami.
Jak Pani ani Pani gwarant nie wplacicie środkow to sprawa zajmą sie odpowiednie urzedy i po sprawie. czy w czyms moge jeszcze sluzyc?
Rozłączyłam się bez słowa – z chamem nie będę rozmawiała!

Spanikowana pożyczałam od ludzi pieniądze którzy dla mnie brali ZALICZKI po 100 – 200 zł u pracodawcy.

Naprawdę w cięzkich „bólach” udało mi się zebrać, a w sumie dosłownie „WYŻEBRAĆ” wymaganą kwotę spłaty raty i wpłaciłam ją na konto bankowe dnia 24.01.2019, aby bezpiecznie bank mógł pobrać środki na dzień spłaty raty na zlecenie stałe.

Miałam dosłownie wyrzuty sumienia, iż dałam się przekonać co do tak bezdusznej organizacji z tak totalnie chamskim i bezczelnym personelem bez serca, no ale cóż pomyślałam sobie, że na szczęscie sprawa już zamknięta, kasa wpłacona i mam spokój. Za raz ZUS wypłaca „pieniążki” więc i raty będą sie spłacać i ludziom pooddaje i wszystko wraca „do normy”

I tu kolejne rozczarowanie z jak bardzo BEZDUSZNĄ ORGANIZACJĄ/FIRMA RAPIDA PRZYSZŁO MI „SIĘ ZWIĄZAĆ”
Proszę sobie wyobrazić jaki szok mni ogarną kiedy w poniedziałek dnia 28.01.2019 na mój adres listonosz dostarczył list od RAPIDY z (tu dosłowny cytat): „OSTATECZNYM WEZWANIEM DO ZAPŁATY w terminie nie przekraczalnym na dzień 28.01.2019!!
TREŚC LISTU: „BEZZWŁOCZNIE NALEŻY uiścić kwotę spłaty raty 1242 zł BRUTTO wraz z odsetkami karnym na nr konta (nie będę już przepisywała całej treści wezwania), oraz brak wpłaty na dzien 28.01.2019 SKUTKUJE NATYCHMIASTOWYM ROZWIĄZANIEM UMOWY POŻYCZKI ZAWARTEJ DNIA… BEZ MOŻLIWOŚCI JEJ WZNOWIENIA ORAZ BEZZWŁOCZNIE NALEŻY WPŁACIĆ POZOSTAŁA KWOTĘ POŻYCZKI NA DZIEŃ 28.01.2018 WRAZ Z ODSETKAMI KARNYMI ORAZ KARĄ UMOWNĄ Z TYTUŁU WYPOWIEDZIANEJ UMOWY PRZEZ WIERZYCIELA Z WINY POŻYCZKOBIORCY Z POWODU NIE WYWIĄZYWANIA SIĘ Z JEJ WARUNKÓW I NIEPRZESTRZEGANIA WYMAGALNEGO TERMINU SPŁATY RATY POŻYCZKI”

I oczywiście podpisano
Agnieszka Rapida…. – czyli szukaj wiatru w polu….

Jak powiem że o mało nie zemdlałam w pierwszym momencie po przeczytaniu tego listu to nie żart…
Zrobiło mi się wręcz słabo i od razu zszokowana głęboko pomyślałam że coś się stało z operacjami na moim koncie albo coś poszło nie tak i zlecenie stałe które przecież zawsze było realizowane co miesiąc po prostu ze strony mojego banku na konto Rpaidy nie zostało wykonane.
Lecz po zalogowaniu się na moje konto bankowe jednak okazało się iż ze zlecenia stałego dnia 25.01.2019 zostały mi pobrane środki z konta bankowego i przekazane do Rapidy jak odbywało się to za każdym razem.

W tym momencie dotarło do mnie że szwagier też może otrzymać podobną korespondencję.
Szybko zadzwoniłam do niego wytłumaczyłam że mogę mu wysłać potwierdzenie dokonania przelewu i że za raz wyjaśnię z tą ZŁODZIEJSKĄ ORGANIZACJĄ o co tu chodzi i żeby się nie przejmował.
Na szczęście nie jesteśmy dziećmi i szwagier na spokojnie przyjął wiadomość i na szczęście dla mnie skontaktowałam się z nim przed przybyciem listonosza.

W tym momencie również cała w ogromnych nerwach i stresie zadzwoniłam do Rapidy dla 100% potwierdzenia (standardowo godzina oczekiwania na infolinii w oczekiwaniu kogokolwiek a kasę za połączenie „żre”)

Tym razem trafiłam na kobietę z identycznym podejściem, brakiem chęci zrozumienia drugiego człowieka oraz bez totalnego poszanowania osoby. Kobieca wersja chama, gbura z olewackim podejściem. Typ: „dawaj kase i spier… bo mi dupe zawracasz” – wypisz wymaluj jak poprzedni nazwijmy to „pseudo konsultant” (oczywiście nie uwłaczając konsultantom)
Dowiedziałam się od tej „damskiej chamskiej wersji” iż: (i tu dokładny cytat): „Ma Pani szczęście że 25 pieniądze były u nas zaksięgowane, bo juz na biurku miałam do podpisu wypowiedzenie Pani umowy wraz ze wszelkimi kosztami i z przygotowanym pismem do gwaranta odnośnie nakazu spłaty PANI ZADŁUŻENIA!
Na przyszłość proszę pamiętać że termin spłaty jest nieprzekraczalny i nie ma opcji że jakkolwiek będzie Pani na niego wpływać. Jeżeli spóźni się Pani ze spłatą raty nawet o jeden dzień to niech Pani zapamięta iż w każdej chwili mamy możliwość wypowiedzieć Pani umowę a Pani sama będzie musiała świecić oczami przed gwarantem, a tego chyba by Pani nie chciała prawda?
Czy podczas brania pożyczki właściwie zapoznała się Pani z treścią umowy?
Nie jesteśmy jak inne firmy pożyczające pieniądze. U nas nie ma opcji jakichkolwiek sytuacji tak zwanych losowych mogących wpłynąć na jakiekolwiek przesunięcie terminu spłaty i proszę przez cały okres trwania umowy o tym pamiętać. Ma przecież Pani to w umowie pożyczki i gwarant też powinien się z tym zapoznać.
Jeżeli Państwo jeszcze tego nie zrobiliście polecam sie za to jak najszybciej wziąć ponieważ w przyszłości, czego oczywiście nie życzę może się Pani nie miło zdziwić i wziąc…..”

W tym momencie rozłączyłam się uzyskując tak naprawdę informację iz środki zostały prawidłowo zaksięgowane, a po prostu dalsze słuchanie wywodów tej cwaniaczkowatej b”aby” było nie do wytrzymania nerwowo.
Po tej rozmowie co prawda kamień spadł mi z serca i poczułam ogromną ulgę.
Skontaktowałam się również ze szwagrem (gwarantem) i umówiliśmy się na wieczór na kawkę i na odsłuchanie nagranych rozmów z BANDYCKĄ, WRĘCZ PORÓWNYWALNĄ W SWOIM ZACHOWANIU I PODEJŚCIU DO SEKTY LUB MAFII i ustaleniem co dalej możemy z tym fantem zrobić oraz gdzie, oczywiście poza UOKiK jeszcze można zgłosić taką sytuację i przedstawić wraz z kompletem dowodów i udowodnić w jaki sposób ta „firma pożyczkowa” funkcjonuje i jaką formę presji stosuje na swoich klientach.

I tu dosłownie myślałam że w związku z tą „ORGANIZACJĄ” już mnie nic nie zaskoczy, a tu proszę:
odwiedza mnie szwagier na umówioną kawę i przynosi mi swoją korespondencję od Rapidy, w której oczywiście ani on, ani ja w tych nerwach i stresie nie zwróciliśmy wcześniej uwagi na datę wysłania korespondencji.

Data ta opiewała na dzień 22.01.2019, a data wysyłki 23.01.2019.
Korespondencja więc ta została prawdopodobnie natychmiast wydrukowana po tym jak zgłosiłam brak możliwości spłaty z powodu braku środków i prośbę o przedłużenie terminu, a wysłana pilnie dnia 23.01.2019 do mnie i mojego gwaranta na adres zamieszkania!!

Podsmumowując:

-Nigdy nie słyszałam żeby tak działała jakakolwiek firma, gdziekolwiek w świecie – typowo komunistyczne, socjalistyczne zagrywki.
-Szok dla mnie, dla mojej rodziny oraz znajomych
– Żałuję z całego serca że skusiłam (choć nie do końca musiałam) na podjęcie powiedzmy „współpracy” z tą ORGANIZACJĄ zwaną RAPIDĄ
– Ewidentnie ludzie tam są szkoleni aby zastraszać swoich klientów i ściągać bezdusznie KASE! Oczywiście nie mają oni nic wspólnego z tzw konsultantem – zwierzęta w ludzkiej formie. Nie mam nawet trafnego okręslenia.
– Gdyby sytuacja w moim przypadku z ZUS-em potrwała miesiąc dłużej z tą „SEKTĄ” były by ogromne problemy.
– Posiadam wszelkie niezbędne dokumenty i dowody wraz z zapisami rozmów z ludzmi na infolinii Rapidy na treść przedstawionej wyżej opisywanej sytuacji.
– Żałuję, że gdy szukałam jakiejkolwiek opinii na ich temat w internecie w 2017 nie było żadnej negatywnej informacji lub po prostu na nią nie trafiłam bezpośrednio – nigdy z nimi nie podpisała bym nawet umowy na „ubicie muchy w kiblu” jak mawiał klasyk a tym bardziej nie pozwoliłabym sobie na stworzenie im możliwości zarobkowania na mojej osobie.

– oczywiście zwróciłam się kilka dni temu z prośbą do radcy prawnego oraz kancelarii prawnej i z ich pomocą twardymi działaniami postaram się może jakkolwiek ukrócić ich działania w stosunku do osób w podobnej sytuacji , które jak ja znalazły się z dnia na dzień w tzw „czarnej de..”, a kto wie gdyby znalazło się więcej osób poszkodowanych, lub „szmaciarsko” potraktowanych przez tą „SEKTĘ”/RAPIDE to może udało by się stworzyć jakiś pozew zbiorowy?

Wyżej opisaną sytuację zamieszczę w możliwe jak największej ilości opiniotwórczych portali aby może dzięki mojemu poświeconemu na napisanie tego postu czasu przestrzec przed firmą Rapida wszystkich którzy zechcą zapoznać się z moją sytuacją.
Na szczęscie dla mnie miałam na kogo liczyć i za to dziękuje:

-siostrze Asi
– szwagrowi Andrzejowi
-imienniczce i odwiecznej przyjaciółce Agnieszce
-drogiej Weronice
– przyjacielowi Pawłowi i jego zespołowi za pomoc w trudnych chwilach.

Z poważaniem
Agnieszka

10 Odpowiedz
Janusz

Nie polecam tej firmy!!! Zastraszania, groźby, szantaże i mnie i gwaranta. Miliony smsów, ciągłe telefony. Ludzie mają rózne problemy i różnie w życiu się zdarza! ale zeby za 2-3 dni obsunięcia z płatnościa takie cyrki!? To jest jakaś mafia. Okropni ludzie. Dzisiaj idę do prawnika i nie pozwolę sobie na takie traktowanie. Mało zawału serca nie dostałem jak mnie mój gwarant zaczął obrzucac ze poręczył a nie spłacam. a ja po prostu byłem w szpitalu… SZOK i nie dowierzanie!!!!! NIE NIE NIE NIE NIE NIE BIERZCIE U NICH KASY. BEDZIECIE ZALOWAC…

20 Odpowiedz
Xxx

Nie dajcie się nabrać gwaranci ponieważ naciagaja tylko emerytów i rencistów od kiedy gwarantowi przelewaja pożyczkę na jego konto a nie na pozyczkobiorcy umowy nie przesyłają nie informują że pieniądze będą na koncie gwarant a w umowie nic nie informija

10 Odpowiedz
Kama

Absolutnie odradzam wszystkim jakikolwiek kontakt z tą instytucją !!! ludzie ! Nie bierzcie w tej firmie żadnych Pożyczek. Rapida money to ludzie bez skrupułów! Zero jakichkolwiek negocjacji nawet jeżeli opóźnisz się ze spłatą chociażby jeden dzień !!! Mam straszny problem zostałam z dzieckiem sama prosiłam o tydzień wydłużenia czasu spłaty i absolutnie nie zgodzili się. Pracują tam okropni nieczuli i nie ludzcy ludzie. Strasza, ponaglają To normalnie stalkerzy!!! Chrysta Panie w co ja sie wpieprzylam!!!!??? Takiej firmy za taką obsługę klienta powinny być karane ! Miałam pożyczki i w Providencie i w proficredit i w życiu nie miałam takiej sytuacji jak tutaj !!! Ludzie naprawdę zastanówcie się nad tym zanim weźmiecie pożyczkę w tej firmie jaką Kol wiek bo nie daj Boże coś się wam wydarzy i oni doprowadzą was do ciężkiej choroby, zapaści czy zawału!!!
piszę to wszędzie gdzie się da ponieważ chcę uprzedzić ludzi którym mogę oszczędzić normalnie życie i zdrowie !!!!!! Wszendzie wszyscy piszą że jest tak super Bzdura ludzie nie wierzcie w Marketing szeptany który oni sobie sami piszą po tych internetach

10 Odpowiedz
Monika

Nie polecam. Najgorsza instytucja z jaką miałam do czynienia.
Nie dajcie się nabrać na „pozytywne” komentarze, które z pewnością piszą pracownicy.
Niekompetentna obsługa, nękanie klientów.
Porażka

2-1 Odpowiedz
Halinka

Jeśli tak jak ja potrzebujesz pożyczki z możliwym długim okresem spłaty, to bez zastanawiania się możesz wybrać firmę RAPIDA. Okres na jaki możesz wziąć pożyczkę wynosi aż 60 miesięcy. Akurat mi wytarczyło 36 mcy ale warto wiedzieć, że możliwe są dłuższe terminy. Cała procedura przebiega szybko i w miłej atmosferze. Wypłata na konto również bez problemów. Co warto zaznaczyć, to jest to pożyczka, do której potrzebujesz gwaranta. Ale mimo tego, jestem pewna, że każdy ktoś takiego znajdzie w rodzinie, czy wśród znajomych. W końcu jeśli się znacie i macie dobre relacje, nie powinno być z tym problemu. W moim przypadku nie było to konieczne, ale może niektórym przyda się – przymykają oko na złą historię BIK. Jeśli musiałabym ponownie skorzystać z jakiejś pożyczki, to po moim pozytywnym doświadczeniu z tą firmą, wybrałabym ją ponownie. Jestem zadowolona z ich usług. Wdzięczna za pomoc. Halinka

0-2 Odpowiedz
Gwarant

Żaden bank nie chciał udzielić mi kredytu. Na szczęście trafiłam na Rapida w internecine i mimo negatywnej historii kredytowej otrzymałam bardzo wysoką pożyczkę. Musiałam jedynie wskazać gwaranta, którego bez problemu miałam. Teraz regularnie spłacam zobowiązanie i rozwiązałam swoje problemy z finansami. Pożyczka godna polecenia.

0-1 Odpowiedz
profeska

Muszę tutaj pochwalić profesjonalną obsługę. Pierwszy raz zdecydowałem się na prywatną pożyczkę i z tego powodu nie wiedziałem dokładnie, z czym się to je. Zadzwoniłem do firmy i konsultant dokładnie poprowadził mnie przez każdy punkt pożyczki.. Dodatkowo był bardzo pomocny. Pożyczka na bardzo dobrych warunkach.

0-1 Odpowiedz
lajt11!

Warunki super, lajtowo patrzą na historie kredytową. Tylko skąd wziąc tego żyranta, kto mi podżyruje 10 koła 😀 Zgłaszajcie się do mnie drodzy gwaranci, bo chce kasy od Rapida – tutaj mój mailik marekkrokusz49@o2.pl

0-1 Odpowiedz
kierowniczka

Pożyczkę w Rapidzie wzięłam na samochód. Potrzebowałam pieniędzy na już, a w tej firmie działa to bardzo szybko. W banku sama wizyta zajmuje około godzinę. Jednak tutaj trwa to chwilę. Nawet jeżeli nie masz zdolności kredytowej, tutaj pożyczka jest dla ciebie dostępna, pod warunkiem że masz osobę zaufaną (gwaranta), który spłaci za Ciebie ratę, gdybyś przypadkiem aktualnie nie miał na koncie pieniędzy.

0-1 Odpowiedz
Paweł

Korzystałem już z szybkich pożyczek, ale póki co pożyczka od Rapida jest dla mnie bezkonkurencyjna. To wygodna pożyczka o którą wnioskowałem przez Internet w weekend. Pożyczka była na moim koncie po jednym dniu. I nie musiałem składać żadnych zaświadczeń, tylko gwaranta, bo nie chciałem, aby w firmie się dowiedzieli, że korzystam z pozyczek.

00 Odpowiedz
Ala

Nie mam dobrej historii kredytowej, zdarzały mi sie wcześneij problemy ze splatą pozyczki, a to za późno, a to naliczali odsetki i juz nie było z czego spłacać. Zapętliłam się trochę bo jedną pożyczką chciałam spłacać drugą i potem te odsetki i w koło odd nowa. Ten czas mam już za sobą. Znalazłam lepszą pracę i parę stówek więcej miesięcznie wpada, poza tym też mąż więcej teraz zarabia i już jakoś leciało. Ostatnio jednak pojawiły sie problemy zrdowotne i ciągle wizyty u specjalistow. Od lekarza do lekarza, a z nfztu to sie bardzo dlugo czeka i pewnie bym sie nie doczekala. Musielismy pozyczyc pieniadze ale mnie bank juz nie da. Znalazlam wledy pozyczke w rapida ktora po prostu uratowala mi zycie. moja siostra podpisala mi jakos gwarant i dostalam pieniadze. teraz jak juz dochodze do siebie po zabiegu powoli splacimy dlug.

00 Odpowiedz
Anna

Rapida to super pożyczka dla osób bez zdolnosci kredytowej

00 Odpowiedz
Beata

Oferta Rapida skusiła mnie tym, że oferują wysokie koszty pożyczki na dopasowany okres spłaty. Potrzeba gwaranta ale nie miałam z tym żadnego problemu. Formalności zdecydowanie szybciej przebiegają niż w banku a co wielki plus. Spłata przebiega bez najmniejszych problemów i nie nękają klienta. Jestem bardzo zadowolona. Poleca.

00 Odpowiedz
Klaudia

Potrzeba kasy ? Rapida Ci da. 😉

00 Odpowiedz
Zarian

Ja zaufałem firmie Rapida już na dobre, bo jestem ich klientem od kilku dobrych lat. Nie lubię korzystać z banków, bo ich wszystkie procedury przeciągają się w nieskończoność. Tutaj jest zupełnie inaczej. Spłacanie nie jest problematyczne, a spłacanie kolejnych pożyczek przychodzi mi z łatwością. Zrealizowałem już tyle planów, że jestem naprawdę zadowolony 🙂 A ziszczę jeszcze więcej 😉

00 Odpowiedz
Greg

mnie najbardziej spasowało, że można u Rapida pożyczyć większa kasę i to bardzo szybko. Jakbym chciał iść do banku, to by mnie sprawdzili z każdej strony i kazali czekać nie wiadomo ile. A ja potrzebowałem kasy na już, bo trzeba było wpłacac zaliczkę na mieszkanie, co kupilismy z narzeczoną. Jakbyśmy tego nie zrobili, to by przepadło, bo było sporo chętnych na nasze miejsce. Polecam firmę z czystym sumieniem i nie wykluczam, że znowu skorzystamy z jej usług, jak nam np braknie na remont 😛

00 Odpowiedz
Danuśka

Pół roku temu zadzwonił do mnie kumpel z pracy z informacją, że mogę w okazyjnej cenie kupić prawie nowy samochód. Opcja fajna, tylko skąd wziąć ponad 20 tys. zł? Poszperałam w necie i znalazłam ofertę Rapida. Pożyczyli mi tak dużą kwotę, mimo tego, że jestem w BIK. Jestem naprawdę bardzo im wdzięczna i zawsze jak mogę to polecam tą firmę 🙂

00 Odpowiedz
Grześ

Jako że jestem stałym klientem Rapidy, zdecydowałem się na pożyczkę kilku tysięcy złotych. Jak zwykle dość szybko pieniądze trafily w moje ręce, mogłem przeznaczyć je na wakacje za granicą. Za część wyjechałem pierwszy raz od dawna wspólnie z rodziną. Kilka tysięcy przeznaczę z kolei na dopłatę do samochodu. Rapida to ciekawa opcja dla osób, które chcą pożyczyć dużo pieniędzy na długi okres. Jestem jednym z nich.

00 Odpowiedz
Mirek

Fachowość i wychodzenie klientom naprzeciw. Rapida jest właśnie taka, lubię to!

00 Odpowiedz
Globetrotter

Fantastyczne jest to, że Rapida pozwala na pożyczenie bardzo dużych sum, ja korzystałem z ich usług kilka razy i nie dam na nich złego słowa powiedzieć. Za pożyczone pieniądze zwiedziłem kawał świata i zyskałem kilku nowych kontrahentów 🙂

00 Odpowiedz
Rabarbarbar

Potwierdzam, Rapida działa szybko i elegancko. Nie miałem problemów z otrzymaniem pożyczki i potem ze spłacaniem. Pieniądze potrzebowałem na nową drukarkę, bo gadzina padła akurat jak miałem masę dokumentów do drukowania, a nie chciałem już biegać do sąsiada na górę i zawracać mu głowy. Kupiłem więc nową, bardziej nowoczesną drukarkę i śmiga.

00 Odpowiedz
Karol67

Jestem w BIK więc Rapida to była dla mnie jedyna opcja. Polecam!

00 Odpowiedz
Adamus

Z Rapida nie było problemów, mogę polecić. Szybko i profesjonalnie, dają radę.

00 Odpowiedz
Tomek

Jeśli potrzeba szybko dużych pieniędzy, a zaliczyłeś już wcześniej wpadki w spłaceniu zadłużenia i bank odprawi cię z kwitkiem, spróbuj tutaj. Potrzebujesz kogoś kto w razie czego za ciebie poświadczy, albo spłaci, ale jest to zwykle do zrobienia, a dają duże kwoty nawet na 48 miesięcy, więc jest to opcja zastępująca pożyczki bankowe. Ja potrzebowałem konkretnych pieniędzy na jeden z moich interesów, ciężko znaleźć kogoś kto zaufa w ciemno i wyłoży kasę, więc zgłosiłem się do Rapidy. Czytałem, że działają szybko i nie ma z nimi większych problemów, więc postanowiłem spróbować. Jestem zadowolony, pieniądze przyszły szybko, a jak interes ruszy, to nie poczuje specjalnie tych prowizji i kosztów, które też trzeba brać pod uwagę, jak się pożycza.

00 Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Zobacz także...
Prześwietlamy każdą firmę pożyczkową dostępną na rynku
rapida money logo
Podobne oferty do Rapida
Uprzejmie informujemy, że oferta jest aktualnie nieaktywna.
Zapraszamy do zapoznania się z produktami innych pożyczkodawców!
Listę aktywnych pożyczkodawców znajdą Państwo na stronie głównej
Wybierz rodzaj informacji, której szukasz: