Oferta nieaktywna!

Oferta nieaktywna. Klienci tej firmy wybierali również:

AleRatka

3.93
69 głosów
Maksymalna kwota pożyczki: 10 000 zł
Weź pożyczkę
w AleRatka

AleRatka - Opinie

Jak sama nazwa wskazuje, AleRatka to firma specjalizująca się w udzielaniu pożyczek ratalnych. Gwarantuje swoim klientom wnioskowanie o wsparcie finansowe całkowicie przez internet. Nie musimy przejmować się również zbędnymi formalnościami, ponieważ pożyczkodawca dołożył wszelkich starań, aby ograniczyć je do minimum. Jeżeli zdecydujemy się na skorzystanie z tej oferty, mamy szansę otrzymać nawet do 10 000 zł na 36 miesięcy. AleRatka należy do większej spółki Primus Finance, którą możemy kojarzyć również z produktów krótkoterminowych, takich jak Alegotówka czy minipożyczka.

AleRatka – Dane kontaktowe

Nazwa: AleRatka
Darmowa pierwsza pożyczka: Nie udziela
Maksymalna pożyczka: 10 000 do 36 mies.
Siedziba firmy: Rodziny Hiszpańskich 8, Warszawa 02-685
Telefon: 22 203 56 02
e-mail: kontakt@aleratka.pl
Godziny pracy: Pn-Pt 8:00-20:00 Sb 8:00-15:00
Wniosek: Wypełnij wniosek

AleRatka - Pożyczki przez internet

Jak już wspomnieliśmy, AleRatka to gwarancja formalności ograniczonych do minimum. Aby otrzymać pożyczkę, wystarczy wypełnić krótki wniosek, potwierdzić swoją tożsamość oraz spełniać kilka warunków stawianych potencjalnym pożyczkobiorcom. Tak więc musimy dysponować urządzeniem podpiętym do internetu, którym może być zarówno laptop, jak i telefon komórkowy czy laptop. Pożyczkodawca zapewnia swoich klientów, że ratkę można dopasować w taki sposób, aby spełniła oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Pożyczka AleRatka należy do Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych, co potwierdza jej wiarygodność i gwarantuje nam działania zgodne z prawem.

Partnerami firmy są również Biura Informacji Gospodarczej, w których z pewnością zostanie zweryfikowana nasza historia kredytowa oraz zdolność do spłacenia zobowiązania. Wśród nich znajdziemy ERIF, BIG InfoMonitor oraz KRD, czyli Krajowy Rejestr Długów. Czym charakteryzują się pożyczki AleRatka? To przede wszystkim atrakcyjne warunki i szybka decyzja kredytowa. Z pewnością będziemy na nią czekać krócej niż w przypadku kredytów w banku. Dodatkowo AleRatka zapewnia swoich klientów o swoim ludzkim podejściu. W przypadku problemów ze spłatą zobowiązania w terminie, pożyczkodawca prosi swoich klientów o szybki kontakt. Wspólnie z pracownikiem firmy możemy znaleźć rozwiązanie, które zadowoli zarówno nas jako klientów, jak i pożyczkodawcę.

AleRatka - Ogólne warunki

Szczegółowe warunki dotyczące zasad udzielania pożyczki AleRatka z łatwością znajdziemy na stronie internetowej. Z informacji podanych przez pożyczkodawcę możemy dowiedzieć się, że jest to oferta przeznaczona dla osób pełnoletnich, które nie przekroczyły 75 roku życia. Dodatkowo każdy klient musi posiadać polskie obywatelstwo, co może potwierdzić ważnym dowodem osobistym. Dokument tożsamości umożliwi również poprawne sporządzenie umowy oraz wstępną weryfikację naszych danych. Musimy również pamiętać, że pożyczka online AleRatka zostaje przekazana klientom w formie przelewu. Dlatego też naszym obowiązkiem jest posiadanie indywidualnego konta bankowego. Pożyczkodawca zastrzega, że rachunki w SKOK nie będą akceptowane.

Zgodnie z zasadami odpowiedzialnego pożyczania zostanie zweryfikowana również nasza zdolność kredytowa. Część informacji na ten temat udzielimy samodzielnie we wniosku. Natomiast pozostałe zostaną sprawdzone w bazach Biura Informacji Kredytowej oraz Biura Informacji Gospodarczej. Dzięki temu ogranicza się ryzyko nieterminowej spłaty. Dodatkowo w razie wątpliwości pożyczkodawca może zaproponować nam inne parametry zobowiązania, niż te, o które wnioskowaliśmy. Ostatnim z wymienionych warunków jest oczywiście wypełnienie wniosku o pożyczkę oraz zweryfikowanie tożsamości. Jeżeli spełniamy powyższe warunki, możemy przystąpić do wnioskowania o pożyczki AleRatka od 1000 do 10 000 zł z okresem kredytowania od 3 do 36 miesięcy.

AleRatka - Pożyczka krok po kroku

Jak wnioskować o pożyczkę? Czy formalności naprawdę zostały ograniczone do minimum?

 1. Aby złożyć wniosek o pożyczkę AleRatka, należy przejść na stronę pożyczkodawcy. Możemy to zrobić za pomocą przycisku “Weź pożyczkę” znajdującego się na tej stronie lub przez kliknięcie jednego z banerów.
 2. Następnie za pomocą wirtualnego kalkulatora znajdującego się na stronie głównej określamy interesujący nas okres spłaty od 3 do 36 miesięcy oraz kwotę pożyczki od 1000 do 10 000 zł.
 3. Pamiętajmy o zapoznaniu się z kosztami pożyczki wyświetlanymi poniżej. Jeżeli decydujemy się na takie zobowiązania, klikamy “Biorę pożyczkę”.
 4. W tym momencie zostaniemy przekierowani na stronę z formularzem rejestracyjnym, który należy wypełnić: imieniem, nazwiskiem, adresem e-mail, numerem telefonu oraz hasłami.
 5. Następnie czytamy zgody, akceptujemy je i klikamy “Utwórz konto”.
 6. Kolejnym krokiem będzie wypełnienie pozostałych informacji we wniosku, takich jak dane adresowe, kontaktowe, numer konta bankowego oraz dowodu osobistego czy informacje na temat naszej sytuacji finansowej.
 7. Po uzupełnieniu formularza musimy zweryfikować podane dane. Możemy to zrobić za pomocą przelewu weryfikacyjnego lub szybkiej identyfikacji. W pierwszym przypadku kwota wynosi 1 zł i możemy dokonać płatności przez system BlueCash, co zapewnia nam uniknięcie sesji Elixir. Wszystko zajmie nam chwilę. W drugim przypadku klient loguje się na swoje konto bankowe za pośrednictwem specjalnej strony, po czym specjalny program pobiera z rachunku podstawowe informacje niezbędne do analizy zdolności i wiarygodności klienta. Wśród nich znajdą się dane osobowe oraz podstawowa historia przelewów.
 8. Po przejściu przez weryfikację tożsamości czekamy na decyzję kredytową, która powinna przyjść w ciągu kilku minut. Informacje otrzymamy w formie wiadomości e-mail i SMS.
 9. AleRatka korzysta z systemu BlueCash dzięki czemu mamy szansę na otrzymanie pieniędzy niemal natychmiast po otrzymaniu decyzji kredytowej z pominięciem sesji Elixir. Warto jednak wcześniej sprawdzić, czy nasz bank współpracuje z BlueCash.

AleRatka - Koszty pożyczki

Jak już wspominaliśmy, AleRatka to pożyczki od 1000 do 10000 zł ze spłatą do 36 miesięcy. Pożyczka spłacana jest w równych miesięcznych ratach, a jej koszt zależy od wybranych przez nas parametrów. Poniżej przedstawiamy reprezentatywny przykład pożyczki.

Reprezentatywny przykład na dzień 08.04.2019: całkowita kwota pożyczki 3000 zł, czas obowiązywania umowy wynosi 18 miesięcy, roczne oprocentowanie nominalne 10%, prowizja 2 100,00 zł, łączna kwota odsetek: 243,08 zł, Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) 123,6%, całkowita kwota do spłaty przez Pożyczkobiorcę: 5 343,08 zł, całkowity koszt pożyczki 2 343,08 zł. Jednorazowy Przelew Weryfikacyjny, który jest niezwłocznie zwracany Wnioskodawcy, wynosi 1 złoty. W przypadku skorzystania z usługi Szybkiej Identyfikacji, Wnioskodawca nie ponosi żadnych opłat.

Pożyczasz10002800820010000
Czas (miesięcy)36363636
Rata60.05120.09480.36645
Oddajesz2161.84323.2417292.9623220

AleRatka - Dane firmy

 • +48 22 203 56 02
 • kontakt@minipozyczka.pl
 • Godziny pracy:
  pn. – pt.: 8.00 – 20.00
  sb.: 08:00 – 15:00
 • Primus Finance Sp. z o.o.
  ul. Rodziny Hiszpańskich 8,
  02-685 Warszawa
  KRS: 0000594858
  NIP: 5213717701
  REGON: 363443466

Zalety

 • Formalności ograniczone do minimum
 • Krótki czas oczekiwania na decyzję kredytową
 • Przelewy realizowane systemem BlueCash
 • Okres kredytowania do 36 miesięcy
 • Kwota pożyczki do 10 000 zł

Wady

 • Brak przedłużenia terminu spłaty
 • Sprawdzanie w bazach dłużników

Ocena

3.93
69 głosów

Komentarze

Jedna odpowiedź do “AleRatka”

 1. Uczciwy a nękany pisze:

  Wpłaciłem ratę terminowo. Sami wysłali mi smsa potwierdzającego, że dziękują za wpłatę. Było to dwa dni przed terminem. Pomimo tego następnego dnia dostałem informacje z ponagleniem do wpłaty. Po następnych 3 dniach otrzymałem smsa, że jest dwa dni po terminie i mam zapłacić ratę pomimo tego, że uczciwie spłaciłem!!! Zgłosiłem to telefonicznie – Pani mi przerywała i zachowywała się niegrzecznie. Następnym razem zgłaszam do KNF-u i wytaczam sprawę o nękanie i godzenie w dobre imię klienta. Nieważne ile lat to potrwa. W razie bezskuteczności takich działań będzie pozew zbiorowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.