AleRatka recenzja oferty oraz opinie klientów

Ocena klientów Zobacz opinie
0%

Jak sama nazwa wskazuje, AleRatka to firma specjalizująca się w udzielaniu pożyczek ratalnych. Gwarantuje swoim klientom wnioskowanie o wsparcie finansowe całkowicie przez internet. Nie musimy przejmować się również zbędnymi formalnościami, ponieważ pożyczkodawca dołożył wszelkich starań, aby ograniczyć je do minimum. Jeżeli zdecydujemy się na skorzystanie z tej oferty, mamy szansę otrzymać nawet do 10 000 zł na 36 miesięcy. AleRatka należy do większej spółki Primus Finance, którą możemy kojarzyć również z produktów krótkoterminowych, takich jak Alegotówka czy minipożyczka.

Pożyczkowy Portal

AleRatka - Dane kontaktowe

Siedziba firmySiedziba firmy: ul. Rodziny Hiszpańskich 8, 02-685 Warszawa
TelefonTelefon: 22 203 56 02
Godziny pracyGodziny pracy:
E-mailE-mail: kontakt@aleratka.pl

Weryfikacja w bazach dłużników

bik
big
erif
krd
kbig
kaczmarski
crif
Brak weryfikacji w bazach.

Dane firmy Primus Finance Sp. z o.o.

Kapitał zakładowy:
KRS:
NIP:
REGON:

Zalety i wady firmy AleRatka

AleRatka – Pożyczki przez internet

Jak już wspomnieliśmy, AleRatka to gwarancja formalności ograniczonych do minimum. Aby otrzymać pożyczkę, wystarczy wypełnić krótki wniosek, potwierdzić swoją tożsamość oraz spełniać kilka warunków stawianych potencjalnym pożyczkobiorcom. Tak więc musimy dysponować urządzeniem podpiętym do internetu, którym może być zarówno laptop, jak i telefon komórkowy czy laptop. Pożyczkodawca zapewnia swoich klientów, że ratkę można dopasować w taki sposób, aby spełniła oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Pożyczka AleRatka należy do Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych, co potwierdza jej wiarygodność i gwarantuje nam działania zgodne z prawem.

Partnerami firmy są również Biura Informacji Gospodarczej, w których z pewnością zostanie zweryfikowana nasza historia kredytowa oraz zdolność do spłacenia zobowiązania. Wśród nich znajdziemy ERIF, BIG InfoMonitor oraz KRD, czyli Krajowy Rejestr Długów. Czym charakteryzują się pożyczki AleRatka? To przede wszystkim atrakcyjne warunki i szybka decyzja kredytowa. Z pewnością będziemy na nią czekać krócej niż w przypadku kredytów w banku. Dodatkowo AleRatka zapewnia swoich klientów o swoim ludzkim podejściu. W przypadku problemów ze spłatą zobowiązania w terminie, pożyczkodawca prosi swoich klientów o szybki kontakt. Wspólnie z pracownikiem firmy możemy znaleźć rozwiązanie, które zadowoli zarówno nas jako klientów, jak i pożyczkodawcę.

AleRatka – Ogólne warunki

Szczegółowe warunki dotyczące zasad udzielania pożyczki AleRatka z łatwością znajdziemy na stronie internetowej. Z informacji podanych przez pożyczkodawcę możemy dowiedzieć się, że jest to oferta przeznaczona dla osób pełnoletnich, które nie przekroczyły 75 roku życia. Dodatkowo każdy klient musi posiadać polskie obywatelstwo, co może potwierdzić ważnym dowodem osobistym. Dokument tożsamości umożliwi również poprawne sporządzenie umowy oraz wstępną weryfikację naszych danych. Musimy również pamiętać, że pożyczka online AleRatka zostaje przekazana klientom w formie przelewu. Dlatego też naszym obowiązkiem jest posiadanie indywidualnego konta bankowego. Pożyczkodawca zastrzega, że rachunki w SKOK nie będą akceptowane.

Zgodnie z zasadami odpowiedzialnego pożyczania zostanie zweryfikowana również nasza zdolność kredytowa. Część informacji na ten temat udzielimy samodzielnie we wniosku. Natomiast pozostałe zostaną sprawdzone w bazach Biura Informacji Kredytowej oraz Biura Informacji Gospodarczej. Dzięki temu ogranicza się ryzyko nieterminowej spłaty. Dodatkowo w razie wątpliwości pożyczkodawca może zaproponować nam inne parametry zobowiązania, niż te, o które wnioskowaliśmy. Ostatnim z wymienionych warunków jest oczywiście wypełnienie wniosku o pożyczkę oraz zweryfikowanie tożsamości. Jeżeli spełniamy powyższe warunki, możemy przystąpić do wnioskowania o pożyczki AleRatka od 1000 do 10 000 zł z okresem kredytowania od 3 do 36 miesięcy.

AleRatka – Pożyczka krok po kroku

Jak wnioskować o pożyczkę? Czy formalności naprawdę zostały ograniczone do minimum?

  1. Aby złożyć wniosek o pożyczkę AleRatka, należy przejść na stronę pożyczkodawcy. Możemy to zrobić za pomocą przycisku “Weź pożyczkę” znajdującego się na tej stronie lub przez kliknięcie jednego z banerów.
  2. Następnie za pomocą wirtualnego kalkulatora znajdującego się na stronie głównej określamy interesujący nas okres spłaty od 3 do 36 miesięcy oraz kwotę pożyczki od 1000 do 10 000 zł.
  3. Pamiętajmy o zapoznaniu się z kosztami pożyczki wyświetlanymi poniżej. Jeżeli decydujemy się na takie zobowiązania, klikamy “Biorę pożyczkę”.
  4. W tym momencie zostaniemy przekierowani na stronę z formularzem rejestracyjnym, który należy wypełnić: imieniem, nazwiskiem, adresem e-mail, numerem telefonu oraz hasłami.
  5. Następnie czytamy zgody, akceptujemy je i klikamy “Utwórz konto”.
  6. Kolejnym krokiem będzie wypełnienie pozostałych informacji we wniosku, takich jak dane adresowe, kontaktowe, numer konta bankowego oraz dowodu osobistego czy informacje na temat naszej sytuacji finansowej.
  7. Po uzupełnieniu formularza musimy zweryfikować podane dane. Możemy to zrobić za pomocą przelewu weryfikacyjnego lub szybkiej identyfikacji. W pierwszym przypadku kwota wynosi 1 zł i możemy dokonać płatności przez system BlueCash, co zapewnia nam uniknięcie sesji Elixir. Wszystko zajmie nam chwilę. W drugim przypadku klient loguje się na swoje konto bankowe za pośrednictwem specjalnej strony, po czym specjalny program pobiera z rachunku podstawowe informacje niezbędne do analizy zdolności i wiarygodności klienta. Wśród nich znajdą się dane osobowe oraz podstawowa historia przelewów.
  8. Po przejściu przez weryfikację tożsamości czekamy na decyzję kredytową, która powinna przyjść w ciągu kilku minut. Informacje otrzymamy w formie wiadomości e-mail i SMS.
  9. AleRatka korzysta z systemu BlueCash dzięki czemu mamy szansę na otrzymanie pieniędzy niemal natychmiast po otrzymaniu decyzji kredytowej z pominięciem sesji Elixir. Warto jednak wcześniej sprawdzić, czy nasz bank współpracuje z BlueCash.

AleRatka – Koszty pożyczki

Jak już wspominaliśmy, AleRatka to pożyczki od 1000 do 10000 zł ze spłatą do 36 miesięcy. Pożyczka spłacana jest w równych miesięcznych ratach, a jej koszt zależy od wybranych przez nas parametrów. Poniżej przedstawiamy reprezentatywny przykład pożyczki.

Reprezentatywny przykład na dzień 08.04.2019

Całkowita kwota pożyczki 3000 zł, czas obowiązywania umowy wynosi 18 miesięcy, roczne oprocentowanie nominalne 10%, prowizja 2 100,00 zł, łączna kwota odsetek: 243,08 zł, Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) 123,6%, całkowita kwota do spłaty przez Pożyczkobiorcę: 5 343,08 zł, całkowity koszt pożyczki 2 343,08 zł. Jednorazowy Przelew Weryfikacyjny, który jest niezwłocznie zwracany Wnioskodawcy, wynosi 1 złoty. W przypadku skorzystania z usługi Szybkiej Identyfikacji, Wnioskodawca nie ponosi żadnych opłat.

Pamiętaj, że zostawiając komentarz pomagasz innym!
Jeśli korzystałeś już z usług firmy AleRatka zostaw swoją opinię.

1 komentarz

Uczciwy a nękany

Wpłaciłem ratę terminowo. Sami wysłali mi smsa potwierdzającego, że dziękują za wpłatę. Było to dwa dni przed terminem. Pomimo tego następnego dnia dostałem informacje z ponagleniem do wpłaty. Po następnych 3 dniach otrzymałem smsa, że jest dwa dni po terminie i mam zapłacić ratę pomimo tego, że uczciwie spłaciłem!!! Zgłosiłem to telefonicznie – Pani mi przerywała i zachowywała się niegrzecznie. Następnym razem zgłaszam do KNF-u i wytaczam sprawę o nękanie i godzenie w dobre imię klienta. Nieważne ile lat to potrwa. W razie bezskuteczności takich działań będzie pozew zbiorowy.

00 Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Zobacz także...
Prześwietlamy każdą firmę pożyczkową dostępną na rynku
aleratka logo
Podobne oferty do AleRatka
Uprzejmie informujemy, że oferta jest aktualnie nieaktywna.
Zapraszamy do zapoznania się z produktami innych pożyczkodawców!
Listę aktywnych pożyczkodawców znajdą Państwo na stronie głównej
Wybierz rodzaj informacji, której szukasz: