Inicjatywa Mikro recenzja oferty oraz opinie klientów

Ocena klientów Zobacz opinie
20%

Inicjatywa Mikro to działający w Małopolsce fundusz pożyczkowy, będący częścią dużej międzynarodowej sieci organizacji mikropożyczkowych Opportunity International (działa od ponad 30 lat w 42 krajach świata), a także członek Polskiego Stowarzyszenia Funduszy Pożyczkowych. Inicjatywa Mikro początkowo działała dzięki wsparciu finansowemu przyznanemu przez rząd Stanów Zjednoczonych, a obecnie funkcjonuje dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej, konkretnie Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

W przypadku chęci uzyskania dodatkowego wsparcia finansowego, zachęcamy do wypełnienia formularza na naszej stronie.

Pożyczkowy Portal

Inicjatywa Mikro - Dane kontaktowe

Siedziba firmySiedziba firmy: ul. Emaus 5, 30-201 Kraków
TelefonTelefon: 699 605 000
Godziny pracyGodziny pracy:
E-mailE-mail: sekretariat@inicjatywamikro.pl

Weryfikacja w bazach dłużników

bik
big
erif
krd
kbig
kaczmarski
crif
Brak weryfikacji w bazach.

Dane firmy Inicjatywa Mikro sp. z o.o.

Kapitał zakładowy:
KRS: 0000101459
NIP: 6761067713
REGON: 35095025900000

Zalety i wady firmy Inicjatywa Mikro

Inicjatywa Mikro – Pożyczki dla firm przez internet

Najmniejsze podmioty gospodarcze często mają problem z otrzymaniem kredytu bankowego, nie potrafią spełnić wymagań i wszelkich formalności. Pożyczka w Inicjatywie Mikro może okazać się dobrą i opłacalną alternatywą. Głównym celem działania Inicjatywy Mikro jest więc rozwój przedsiębiorczości za pomocą stworzenia firmom dostępu do środków finansowych. Eksperci pomagają w wyborze produktów finansowych, które ułatwią przedsiębiorcy rozwinięcie biznesu, a także przeprowadzenie licznych inwestycji. Inicjatywa Mikro oferuje wiele form pożyczania pieniędzy, a także dość elastyczny wybór harmonogramu spłaty zadłużenia. Konsultanci służą radą i pomocą oraz mogą doradzić najodpowiedniejsze rozwiązanie. Firma zachęca do kontaktu szczególnie tych pożyczkobiorców, którzy mają problem z terminową spłatą zobowiązania. Pożyczkodawca zapewnia, że z każdej sytuacji można znaleźć wyjście, a rozmowa z konsultantem pozwoli wypracować zadowalający obie strony kompromis. Infolinia jest czynna 7 dni w tygodniu, firma posiada także oddziały w kilku miastach w Polsce.

Inicjatywa Mikro – Ogólne warunki

Oferta skierowana jest przede wszystkim do małych przedsiębiorców, startupów czy działalności gospodarczych sezonowych, które potrzebuję krótkoterminowego wsparcia finansowego. Inicjatywa Mikro dobiera swoje produkty do potrzeb nawet najbardziej wymagających klientów. Wysokość świadczenia to nawet 600 000 zł, na tak wysoką pożyczkę mogą jednak liczyć wyłącznie stali klienci z dobrą historią i dużą zdolnością kredytową. Okres spłaty może wynosić maksymalnie 60 miesięcy. O pożyczkę mogą starać się przedsiębiorcy, których firmy działają co najmniej jeden dzień. Klienci mogą ponadto skorzystać z tak zwanych wakacji pożyczkowych. Co to takiego? Dają one możliwość zawieszenia spłaty pożyczki nawet na okres roku, co może pomóc pożyczkobiorcy wyjść na prostą i zgromadzić środki na uregulowanie zobowiązania. Co ważne, każda z ofert dostosowywana jest indywidualnie do potrzeb danego klientów, Inicjatywa Mikro dba bowiem o zadowolenie i pełen komfort przedsiębiorców.

Inicjatywa Mikro – Pożyczka dla firm krok po kroku

Ubieganie się o pożyczkę w Inicjatywie Mikro nie sprawia wielkich problemów i jest mało czasochłonne. Wystarczy wykonać kilka podstawowych kroków i spełnić wszystkie niezbędne warunki. Po pierwsze, klient musi wypełnić fomularz dostępny na oficjalnej stronie firmy: www.inicjatywamikro.pl. Przygotowanie go zajmie zaledwie kilka minut. Pożyczkobiorca będzie musiał wypisać między innymi rubrykę: imię i nazwisko, PESEL, serię oraz numer dowodu osobistego, nazwę firmy, jej Numer Identyfikacji Podatkowej, swój numer telefonu oraz adres e-mail, potrzebny do kontaktu. Co ważne, już na tym etapie należy podać dokładną kwotę pożyczki, o jaką się wnioskuje, a także jej cel. Oczywiście może on być ogólny, ale kryterium koniecznym jest to, aby oczywiście dotyczył sfery działalności gospodarczej. Po drugie, z klientem skontaktuje się pracownik Inicjatywy Mikro, który dokładnie wyjaśni warunki pożyczki, poda wszelkie wady i zalety, a także zagrożenia, w szczególności finansowe, mogące być następstwem niespłacania zobowiązania. Jeśli decyzja zostanie rozpatrzona pozytywnie, strony podpiszą umowę, a następnie przyznane pieniądze zostaną wpłacone na jego konto bankowe do 24 godzin od złożenia wniosku. Na samą decyzję czeka się czasami kilkanaście minut. Inicjatywa Mikro podaje, że pomogła już tysiącom firm, udzielając ponad 20 tysięcy pożyczek na łączną kwotę przekraczającą 320 milionów zł.

Inicjatywa Mikro – Koszty pożyczki dla firm

Na oficjalnej stronie Inicjatywy Mikro dostępny jest kalkulator, dzięki któremu klient może policzyć miesięczną ratę swojej pożyczki.

Reprezentacyjny przykład pożyczki: klient otrzymuje 120 000 zł na maksymalny okres kredytowania, czyli pięć lat. Jego miesięczna rata wynosi dokładnie 2 533 zł, wszelkie comiesięczne koszty to 533 zł. W przypadku, gdy pożyczkobiorca zadłuża się na tą samą kwotę, tyle że na czas jednego roku, miesięczna rata wynosi według kalkulatora 10 539 zł. Koszty mogą oczywiście wzrosnąć. Klient ma poza tym między innymi możliwość ubezpieczenia pożyczki na wypadek sytuacji losowej.

Pamiętaj, że zostawiając komentarz pomagasz innym!
Jeśli korzystałeś już z usług firmy Inicjatywa Mikro zostaw swoją opinię.

6 komentarzy

Karol

Ta firma, to jedna wielka lichwa i oszusci. Na kazdym kroku chca wyludzic jakies dodatkowe oplaty. Sprawa zostala zgloszona do prokuratury i KNF. Juz jest ponad 100 poszkodowanych i bedzie pozew zbiorowy. Nie maja biura i nigdy nie odpowiadaja na pisma. Wielkie oszustow i nic wiecej. Niech nikt u nich nic nie pozycza!!!!

50 Odpowiedz
    Zośka

    proszę o kontakt

    00 Odpowiedz
Vera

Ta firma to lichwa, skandalicznie wysokie opłaty z kilka dni spóżnienia. Uzasadnienie w stylu miała Pani świadomość co podpisuje.Ja napiszę do KNF skargę.Do Biura Ochrony Konsumenta również, niech się ktoś tej bandzie dobierze do skóry.

50 Odpowiedz
Kasia

Nigdy w życiu nie pożyczajcie tu pieniędzy. Jeden dzień spóźnienia z ratą, i robią Ci na siłę masakryczne koszty, wysyłają regularnie zwykłe listy, maile , listy od jakichś firm zewnętrznych. Nękają aroganckimi hamskimi telefonami. Za każde takie powiadomienie liczą po kilkadziesiąt złotych. Jeżeli masz dwie ostatnie raty z 60 ciu do spłaty po ok.600 zl każda -wypowiadaja Ci umowę – dotajesz pisemko że masz im przelać 7000 tys. Masz na to 14 dni, inaczej wypełniają twój weksel inblanco na sume jeszcze wyższą , o której piszą że 7000 tys nie jest sumą ostateczną. Te dodatkowe kilka tysiecy jest ujęte jako koszty upomnień. Prokurator Generalny już zaczął przyglądać sie temu bandyctwu. Czekamy na szybką reakcje.

50 Odpowiedz
Anonim

Uciekajcie z daleka bo sie nie wyplacicie sms u nick kosztuje 110 zl

30 Odpowiedz
Poziomka

Omijac szerokim łukiem, firmałnalicza sobie dodatkowe koszty nawet z 2 dnuowym opoznieniem w splacie raty, przy podpisywaniu umowy naliczane dodatkowe uslugi, nekanie poreczycieli przy kilkudniowym opoznieniu. Omijac szerokim łukiem

30 Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Zobacz także...
Prześwietlamy każdą firmę pożyczkową dostępną na rynku
inicjatywa mikro logo
Podobne oferty do Inicjatywa Mikro
Uprzejmie informujemy, że oferta jest aktualnie nieaktywna.
Zapraszamy do zapoznania się z produktami innych pożyczkodawców!
Listę aktywnych pożyczkodawców znajdą Państwo na stronie głównej
Wybierz rodzaj informacji, której szukasz: