BOŚ Bank recenzja oferty oraz opinie klientów

Ocena klientów Zobacz opinie
100%

BOŚ Bank jest częścią dużej grupy kapitałowej o tej samej nazwie, w której skład wchodzi kilka różnych spółek zależnych. Są to między innymi BOS Finance AB i BOŚ Eko Profit S.A. Te złożone struktury, ukształtowane ponad 20 lat temu nadzorowane są przez wysokiej klasy ekspertów od oszczędzania pieniędzy. To właśnie oni dbają o rozwój oferty produktowej. Wdrażają również innowacyjne rozwiązania tworzone na miarę klientów przyzwyczajonych do nowoczesnej bankowości. Warto też zaznaczyć, że zarząd spółki od lat kładzie, zgodnie z jej statutem, duży nacisk na ochronę środowiska naturalnego. By realizować ważne projekty związane z tym celem, przeznaczono dotąd blisko 19 miliardów złotych.
Najwyższą wartością pozostaje jednak dbanie o dobro klientów indywidualnych oraz wsparcie w realizacji inwestycji związanych z ochroną środowiska. Oni przekonali się, że mogą polegać na pożyczkodawcy funkcjonującym w Polsce od lat.

Pożyczkowy Portal

BOŚ Bank - Dane kontaktowe

Siedziba firmySiedziba firmy: ul. Żelazna 32, 00-832 Warszawa
TelefonTelefon: 801 355 455
Godziny pracyGodziny pracy:
E-mailE-mail:

Weryfikacja w bazach dłużników

bik
big
erif
krd
kbig
kaczmarski
crif
Brak weryfikacji w bazach.

Dane firmy BOŚ S.A

Kapitał zakładowy:
KRS:
NIP:
REGON:

Zalety i wady firmy BOŚ Bank

BOŚ Bank – Kredyt gotówkowy przez internet

W ofercie BOŚ Bank znajdziemy specjalne wsparcie finansowe przeznaczone między innymi na ekologiczne cele takie jak: fotowoltaika, zapobieganie i niwelowanie skutków suszy.

Oprócz tego dostępna jest EKOpożyczka “Otwarci na przyszłość”, która oferuje klientom możliwość przeznaczenia pieniędzy na realizację dowolnego celu. W tym przypadku nie jest powiedziane, że wsparcie finansowe musi być przeznaczone na wydatki i realizacje związane z ekologią. Każdy, kto złoży wniosek o EKOpożyczkę będzie mógł otrzymać wsparcie finansowe w wysokości nawet 80 000 zł. Jeżeli zależy nam na niższej kwocie wsparcia finansowego, możemy wnioskować o kwoty w wysokości 1 000 zł. Warto również zwrócić uwagę na maksymalny okres kredytowania, który wynosi w tym przypadku 72 miesiące. Oznacza to, że możemy rozłożyć spłatę na 72 miesięczne raty. 

Warto również podkreślić, aby odpowiedzialnie dobierać okres kredytowania. Zwróćmy uwagę, że od niego zależy rodzaj oprocentowania oraz jego wysokość. Informacje te przeanalizujemy szczegółowo w części opinii o BOŚ Bank, która dotyczy kosztów. Wspomnijmy, że na stronie BOŚ Banku nie znajdziemy wirtualnego kalkulatora. 

BOŚ Bank – Ogólne warunki

Aby mieć szansę na otrzymanie wsparcia finansowego w BOŚ Banku, musimy spełniać kilka podstawowych warunków. Wśród nich znajduje się między innymi posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych, osiągnięcia co najmniej pełnoletności. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że decyzja banku zależy w dużej mierze od zdolności kredytowej.

Wśród wszystkich czynników, które na nią wpływają, warto zwrócić uwagę głównie na wysokość dochodów, formę zatrudnienia oraz historię kredytową. Banki wymagają od swojego klienta potwierdzenia dochodów, które pozwolą na bezproblemową spłatę zobowiązania. Dodatkowo bank oczekuje od klienta gwarancji, że będzie otrzymywał wsparcie finansowe przez cały okres kredytowania. Oznacza to, że w najlepszej sytuacji znajdują się osoby posiadające umowę o pracę na czas nieokreślony. 

Jednocześnie należy podkreślić, że BOŚ Bank akceptuje również umowy cywilnoprawne, na przykład umowę zlecenie. Musi mieć jednak pewność, że została ona podpisana na cały okres kredytowania lub zostanie przedłużona. W przypadku historii kredytowej należy mieć świadomość, że jakiekolwiek negatywne wpisy w bazach spowodują odrzucenie wniosku o kredyt w BOŚ Banku. Podobnie dzieje się, kiedy klient nie ma żadnej historii kredytowej. Bank nie może zaakceptować wniosku od osoby, której nie jest pewien. 

BOŚ Bank – Kredyt gotówkowy krok po kroku

BOŚ Bank zachęca swoich klientów do nawiązania kontaktu z przedstawicielami banku. Można to zrobić poprzez wykonanie telefonu lub wypełnienie krótkiego formularza znajdującego się na stronie BOŚ Banku. Jak wygląda proces wnioskowania o kredyt w BOŚ Banku? Musimy przede wszystkim wykonać kilka kroków:

1. Po pierwsze należy złożyć wniosek o pożyczkę w BOŚ Banku. Zostaniemy poproszeni o podanie danych osobowych, kontaktowych, adresowych i finansowych.

2. Następnie zostanie sprawdzona nasza zdolność kredytową i skontaktuje się z nami doradca lub otrzymamy informację na temat warunków online.

3. Musimy się z nimi zapoznać. Jeżeli się na nie zgodzimy, wówczas możemy podpisać umowę kredytową w wybranej placówce BOŚ S.A..

4. W kolejnym kroku BOŚ Bank przekaże pieniądze bezpośrednio na numer naszego rachunku.

BOŚ Bank – Koszty kredytu przez internet

RRSO pożyczki BOŚ Bank dla reprezentatywnego przykładu pożyczki wynosi 6,80%. Jednocześnie warto zwrócić uwagę, że prowizja wynosi jedynie 0,5%. Bez wątpienia są to atrakcyjne warunki spłaty. Warto jednak zwrócić uwagę, że okres kredytowania do 36 miesięcy zakłada stałe oprocentowanie w wysokości 6,5%. Po tym czasie do 72 miesięcy obowiązuje oprocentowanie zmienne w wysokości WIBOR 6M + 6,10 p.p. marży. Jak prezentują się szczegółowe koszty kredytu? Najważniejsze informacje na ten temat znajdują się w reprezentatywnym przykładzie: 

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 6,80%, przy założeniu że całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów) wynosi 25.000 zł, całkowita kwota do zapłaty to 29 418,36 zł, oprocentowanie zmienne w wysokości 6,39 %, które składa się z aktualnej stopy bazowej WIBOR 6 M (z dnia 2.06.2020 r. wynosi 0,29%), powiększonej o marżę 6,10 p. p., całkowity koszt pożyczki wynosi 4 418,36 zł (w tym: prowizja kredytowana w wysokości 0,50%,  tj. 125 zł, oraz odsetki w wysokości 4 293,36 zł), pożyczka spłacana w 60 równych ratach w wysokości 490,31 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 2.06.2020r. na reprezentatywnym przykładzie.

BOŚ Bank – Ubezpieczenie kredytu

Na stronie BOŚ Banku nie znajdziemy informacji na temat ubezpieczenia kredytu. Nie ma informacji na ten temat w reprezentatywnym przykładzie pożyczki, kalkulatorze kredytu ani nawet w ofercie innych produktów BOŚ Banku. Możemy jednak zabezpieczyć się na własną rękę i wykupić ubezpieczenie obejmujące spłatę kredytu w wyjątkowych okolicznościach. 

BOŚ Bank – Opinie

Jak zostało wspomniane, BOŚ BANK oferuje wsparcie w ramach wprowadzania fotowoltaiki, zapobieganiu skutkom suszy i wiele innych ciekawych rozwiązań. Wśród oferowanych produktów można znaleźć:

  • produkty oszczędnościowe takie jak: lokaty, konta oszczędnościowe,
  • konta osobiste: EKOkonto bez kosztów, EKOkonto VIP, EKOkonto PRP.

Najważniejszą zaletą oferty produktowej opisywanego banku jest to, że należności rozkładane są na 72 raty, co przy dostępnej kwocie wydaje się wystarczające. Dla osób ceniących środowisko naturalne przydatne będą sposoby finansowania tego typu inwestycji. Wiele z nich wymaga łącznego spełnienia szeregu wymagań. Fanów bankowości tradycyjnej zmartwi również niewielka ilość placówek stacjonarnych, których nieustannie ubywa.

Pamiętaj, że zostawiając komentarz pomagasz innym!
Jeśli korzystałeś już z usług firmy BOŚ Bank zostaw swoją opinię.

8 komentarzy

Monika

Profesjonalna pomocna obsługa banku

00 Odpowiedz
Sławek

Profesjonalna obsługa bankowa i jednocześnie dogodne warunki ofert jakie proponuje bank

00 Odpowiedz
Beata

Miła obsługa na infolinii jak i w banku

00 Odpowiedz
Edyta

Jestem klientkom boś banku już dość długo i mogę tylko powiedzieć, że jest to dobrze działają instytucja. Polecam dla nowych klientów

00 Odpowiedz
Magdalena

Bank ma korzystne oferty kredytu oraz obsługa banku jest profesjonalna. Polecam

00 Odpowiedz
Grzegorz

Oferta Banku jest dobra i przyzwoite oprocentowanie oraz miła obsługa klienta. Nie ma zastrzeżeń.

00 Odpowiedz
Radek

Oferta BOŚ Banku najbardziej przypadła mi do gustu. Formalności kredytowe załatwione dość szybko, umowa przejrzysta. Polecam.

00 Odpowiedz
Wiktor

Jestem osobą, która skorzystała z kredytu właśnie w BOŚ Bank i muszę przyznać, że wszystko jest w porządku. Przy podpisywaniu umowy wyjaśniono mi wszystkie kwestie, w umowie nie ma żadnych haczyków pisanych drobnym drukiem. Jak najbardziej polecam ofertę tego banku.

00 Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Zobacz także...
Prześwietlamy każdą firmę pożyczkową dostępną na rynku
boś bank logo
Podobne oferty do BOŚ Bank
Uprzejmie informujemy, że oferta jest aktualnie nieaktywna.
Zapraszamy do zapoznania się z produktami innych pożyczkodawców!
Listę aktywnych pożyczkodawców znajdą Państwo na stronie głównej
Wybierz rodzaj informacji, której szukasz: