Toyota Bank recenzja oferty oraz opinie klientów

Ocena klientów Zobacz opinie
0%

Toyota Bank należy do grupy Toyota Financial Services Corporation. Polska filia tej ogromnej korporacji podlega z kolei bezpośrednio spółce Toyota Kreditbank GmbH, której główna siedziba mieści się w Kolonii. Wszystkie te podmioty świadczą usługi finansowe kierowane zarówno do klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorców. Ponadto prowadzą ścisłą współpracę z pozostałymi przedsiębiorstwami wchodzącymi w skład japońskich struktur. Kooperują między innymi z Toyota Leasing Polska Sp. z o.o. Głównym zastosowaniem oferowanych produktów jest pomoc w zakupie aut Toyota i Lexus.

Pożyczkowy Portal

Toyota Bank - Dane kontaktowe

Siedziba firmySiedziba firmy: ul. Postępu 18B, 02-676 Warszawa
TelefonTelefon: 22 488 5550
Godziny pracyGodziny pracy:
E-mailE-mail: kontakt@toyotabank.pl

Weryfikacja w bazach dłużników

bik
big
erif
krd
kbig
kaczmarski
crif
Brak weryfikacji w bazach.

Dane firmy Toyota Bank Polska S.A.

Kapitał zakładowy:
KRS:
NIP:
REGON:

Zalety i wady firmy Toyota Bank

Toyota Bank – Kredyt gotówkowy

Toyota Bank oferuje kredyty samochodowe. Możemy z nich skorzystać, jeżeli zamierzamy kupić samochód używany lub nowy. Warto również zaznaczyć, że wymagany jest wkład własny. Może wynosić nawet mniej niż 30%. W ofercie znajdziemy między innymi Kredyt SMARTPLAN nowa Toyota z odroczoną spłatą. Pierwszą ratę płacimy dopiero po 3 miesiącach. Klient musi dysponować wpłatą własną w wysokości minimum 10%. Okres kredytowania to 36 lub 48 miesięcy. Finansowanie obejmuje nowe samochody Toyota oraz Lexus. Drugą możliwością jest kredyt na samochód używany. W takiej sytuacji mamy szansę na ratę niższą nawet o 40%! W ramach tej oferty można wymienić samochód co 3-4 lata. Kredyt Toyota Bank na samochód używany również wymaga minimum 10% wkładu własnego. Warto zwrócić uwagę, że jest to innowacyjna oferta, która gwarantuje niską wpłatę własną, atrakcyjne raty oraz niską utratę wartości. 

Toyota Bank oferuje również standardowe pożyczki na dowolny cel. Maksymalna kwota, o jaką możemy wnioskować, wynosi 80 000 zł. Z kolei okres kredytowania wynosi od 12 do 60 miesięcy.

Toyota Bank oferuje również szybkie rozpatrzenie wniosku, co będzie dużą zaletą dla osób, które pilnie potrzebują wsparcia finansowego.

To właśnie na tej ofercie skupimy się w poniższej opinii. Jakie warunki należy spełniać, wnioskując o kredyt Toyota Bank?

Toyota Bank – Ogólne warunki kredytu

Jeżeli decydujemy się na zaciągnięcie pożyczki w jakimkolwiek banku, musimy otrzymać pozytywną ocenę zdolności kredytowej. W innym przypadku nasz wniosek zostanie odrzucony. Dlatego ważne jest, aby posiadać stałe źródło dochodu pozwalające na uregulowanie zobowiązania w terminie. Najkorzystniej wypada w tym przypadku umowa o pracę, ale Toyota Bank akceptuje również inne formy zatrudnienia. Warto jednak zaznaczyć, że jest to kredyt bez zaświadczeń. Toyota Bank oceni nasze dochody oraz stabilność zatrudnienia na podstawie historii rachunku bankowego. Pamiętajmy, że o kredyt Toyota Bank mogą wnioskować wyłącznie osoby, które od co najmniej 6 miesięcy posiadają konto w tej instytucji. 

Oprócz tego musimy również wykazać pozytywną historię kredytową. Jeżeli mamy negatywne wpisy w bazach, wówczas nasz wniosek może zostać odrzucony. To samo dotyczy osób, które nie mają żadnej historii spłat potwierdzającej ich wiarygodność i zdolność do systematycznego regulowania zobowiązań. 

Toyota Bank – Jak złożyć wniosek o kredyt gotówkowy?

Toyota Bank oferuje swoim klientom możliwość wnioskowania online. Oznacza to, że nie musimy się umawiać na dodatkowe spotkania w oddziale banku. Wystarczy wejść na stronę internetową i wykonać kilka prostych kroków. 

1. Pierwszym krokiem jest przejście na stronę internetową banku.

2. Następnie należy wypełnić krótki wniosek online. Zajmie nam to zaledwie 5 minut. 

3. Po podaniu niezbędnych danych przychodzi czas na akceptację zgód. Jedną z nich jest zamówienie jednorazowego kontaktu telefonicznego w przypadku przerwania wniosku.

4. Jeżeli wyślemy wniosek, zadzwoni do nas doradca w celu potwierdzenia chęci wnioskowania.

5. Wniosek trafia do weryfikacji. Bank w tym czasie oceni naszą zdolność kredytową. 

6. Jeżeli decyzja kredytowa będzie pozytywna, otrzymamy informację telefoniczną od banku, a umowa przyjdzie do nas pocztą.

Toyota Bank – Koszty kredytu

Z jakimi kosztami musi liczyć się ten, kto zdecyduje się na skorzystanie z oferty? Niezależnie od tego, na jak długo zawierana jest umowa o kredytowanie, oprocentowanie jest stałe i wynosi 7,2%. Warto również zwrócić uwagę na to, że RRSO ma wartość 15,05%. Można zatem powiedzieć, że propozycja ta z powodzeniem konkuruje z innymi, dobrze znanymi bankami. 

Reprezentatywny przykład dla Pożyczki:

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 15,05 %, całkowita kwota kredytu (bez kredytowych kosztów) 7000,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 7596,20 zł, oprocentowanie zmienne 7,20 %, całkowity koszt kredytu 546,20 (w tym: prowizja 3,00 % (210,00zł), opłata przygotowawcza 50,00 zł, odsetki 336,20 zł.); 12 miesięcznych rat równych w wysokości 628,85 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 2020-05-29 na reprezentatywnym przykładzie.

Niniejsza symulacja ma charakter wyłącznie poglądowy. Podane wartości są orientacyjne i mogą odbiegać od ostatecznych wyliczeń.

Toyota Bank – Ubezpieczenie kredytu

Ubezpieczenie kredytu Toyota Bank jest możliwe w przypadku oferty Toyota Insurance Management Limited. Jeżeli zdecydujemy się na Ubezpieczenie Spłaty Kredytu Premium, wówczas zyskujemy pełną ochronę spłaty kredytu, gwarancję spłaty salda zadłużenia kredytu samochodowego, możliwość wypłacenia wartości miesięcznej raty kredytu przez 12 miesięcy.

Drugą propozycją jest ubezpieczenie CPI, które obejmuje spłatę kredytu w przypadku zdarzeń losowych takich jak: śmierć, trwała całkowita niezdolność do pracy. Możemy również otrzymać spłatę kredytu do 12 miesięcy w przypadku nieprzewidzianych sytuacji: utrata pracy, pobyt w szpitalu na skutek nieszczęśliwego wypadku.

Toyota Bank – Opinie

Toyota Bank wyróżnia trzy podstawowe oferty dla klientów indywidualnych, kierowców oraz firmy. Każdy z nas może:

  • założyć konto bankowe Toyota,
  • skorzystać z produktów oszczędnościowych,
  • złożyć wniosek o leasing konsumencki, a w przypadku przedsiębiorców leasing firmowy.

Wymianę zalet i wad opisywanego produktu bankowego należy rozpocząć od niezbyt wysokiego oprocentowania rzędu 7,2%. Wśród wad można wymienić między innymi niską kwotę kredytu, która wynosi 80 000 zł.To nieduże pieniądze w porównaniu z bankami, które oferują ich niemal dwa razy więcej. Bez komentarza nie może zostać również to, że dostęp do produktu bankowego mają tylko ci, którzy odpowiednio wcześnie zostali klientami jednej z placówek. Zatem wielu potencjalnych klientów nie skorzysta z tej oferty mimo jej atrakcyjności.

Pamiętaj, że zostawiając komentarz pomagasz innym!
Jeśli korzystałeś już z usług firmy Toyota Bank zostaw swoją opinię.

1 komentarz

ewwa

Od 11 dni nie mam karty Toyota Bank, nie została…

…do mnie wysłana automatycznie. Dwa razy zgłaszałam problem konsultantom banku, wpisałam wiadomość na stronie konta i dalej nie mam dostępu do swoich pieniędzy. Poczta w moim mieście (Wrocław) działa normalnie, otrzymuję liczne przesyłki. Dzisiaj, po 11 dniach braku dostępu do swoich pieniędzy i informowania banku o braku karty, rozpoczęłam przenoszenie środków do innego banku. Konto w Toyota Bak miałam 20 lat i dzisiaj to, co bank wyprawia oceniam jako skandaliczne. Wszystkim odradzam zakładanie tam konta jeżeli chcecie korzystać spokojnie ze swoich pieniędzy.

00 Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Zobacz także...
Prześwietlamy każdą firmę pożyczkową dostępną na rynku
toyota bank logo
Podobne oferty do Toyota Bank
Uprzejmie informujemy, że oferta jest aktualnie nieaktywna.
Zapraszamy do zapoznania się z produktami innych pożyczkodawców!
Listę aktywnych pożyczkodawców znajdą Państwo na stronie głównej
Wybierz rodzaj informacji, której szukasz: