Oferta nieaktywna!

Klienci tej firmy wybierali również:

ING Bank Śląski

3.6
5 głosów
Maksymalna kwota pożyczki: 100000 zł
Weź pożyczkę
w ING Bank Śląski

ING Bank Śląski - Opinie

Uprzejmie informujemy, że oferta jest aktualnie nieaktywna. Zapraszamy do zapoznania się z produktami innych banków! Listę aktywnych ofert znajdą Państwo na podstronie kredyty gotówkowe.

 

 

ING Bank Śląski należy do Internationale Nederlanden Groep – znanej na całym świecie instytucji, której główna siedziba mieści się w Amsterdamie. Jej specjaliści działają w trzech różnych sektorach: bankowym, ubezpieczeniowym i inwestycyjnym. Cała grupa notowana jest na giełdach papierów wartościowych w największych miastach Europy. Łącznie obsługuje 85 milionów klientów. W ich poczet wlicza się zarówno konsumentów indywidualnych, jak i korporacyjnych. Aktualnie nad najwyższym standardem ich obsługi czuwa ponad 130 tysięcy pracowników. Ekspansja tego bankowego giganta nieustannie trwa. Kupuje kolejne banki i rośnie w siłę.

ING Bank Śląski – Dane kontaktowe

Nazwa: ING Bank Śląski
Darmowa pierwsza pożyczka: Nie udziela
Maksymalna pożyczka: 100 000
Siedziba firmy: Sokolska 34, Katowice 40-086
Telefon: 32 357 00 69
e-mail: mampytanie@ingbank.pl
Godziny pracy: brak
Wniosek: Wypełnij wniosek

ING Bank Śląski - Kredyt gotówkowy

Kredyt gotówkowy ING to oferta skierowana do osób fizycznych, które potrzebują wsparcia finansowego. Środki otrzymane w ten sposób możemy przeznaczyć na dowolny cel. Kredytodawca nie zapyta nas o to, co chcemy dzięki nim sfinansować. To kwestia indywidualna każdego klienta. Maksymalna wysokość pożyczki ING, o jaką możemy wnioskować, wynosi 100 000 zł. Jeżeli nasze potrzeba są mniejsze, wówczas możemy złożyć wniosek o minimalną kwotę wynoszącą 1000 zł. Warto również zwrócić uwagę na dostępny okres kredytowania.

W zależności od preferencji możemy rozłożyć spłatę zobowiązania nawet na 10 lat. Oddajemy wtedy pożyczone pieniądze w formie równych rat miesięcznych. Minimalny okres kredytowania wynosi 3 miesiące. 

Warto również zwrócić uwagę, że bank ING umożliwia nieodpłatną wcześniejszą spłatę zobowiązania.

ING Bank Śląski - Warunki kredytu online

ING kredyt gotówkowy będzie dla nas dostępny, jeżeli spełnimy kilka podstawowych warunków oraz dostarczymy niezbędne dokumenty. Podstawową kwestią jest posiadanie co najmniej 18 lat i pełnej zdolności do czynności prawnych. Może się jednak zdarzyć, że osiągnięcie pełnoletności nie wystarczy w przypadku osób, które nie mają odpowiednich dochodów. ING Bank Śląski gwarantuje swoim klientom, że szansę na pozytywną decyzję kredytową mają nie tylko osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę, ale również umów cywilnoprawnych.

ING informuje na swojej stronie internetowej, że akceptuje różne źródła dochodów. 

 

Oprócz tego każdy wnioskodawca musi mieć pozytywną historię kredytową. Jeżeli mamy negatywny wpis w bazach, bank odrzuci nasz wniosek o wsparcie finansowe. Problem może pojawić się również w przypadku braku jakiejkolwiek historii kredytowej. W takiej sytuacji bank nie jest w stanie ocenić, czy będziemy w stanie sprostać spłacie nowego zobowiązania. Warto również podkreślić, że banki wymagają polskich dochodów. Dzieje się tak ze względu na regulacje, które mówią o udzielaniu wsparcia finansowego w walucie otrzymywanych dochodów. Musimy również pamiętać o posiadaniu:

 • ważnego dokumentu tożsamości,
 • adresu e-mail,
 • numeru telefonu komórkowego,
 • konta bankowego.

Możemy również zostać poproszeni o udokumentowanie swoich dochodów.

ING Bank Śląski - Jak złożyć w ING wniosek o kredyt gotówkowy?

Wniosek o kredyt ING Bank Śląski możemy złożyć za pośrednictwem strony internetowej, w oddziale stacjonarnej lub skontaktować się z konsultantem przez infolinię.

Warto jednak zwrócić uwagę, że najprostszym i najszybszym rozwiązaniem jest złożenie wniosku przez internet. Jest to sposób dostępny dla stałych klientów ING Banku Śląskiego.

 

Aby wnioskować o pożyczki ING, należy wykonać kilka następujących kroków.

1.  Przejdź na stronę ING Banku Śląskiego.

2. Na stronie głównej znajdziesz wirtualny kalkulator. Za pomocą suwaków musisz określić termin spłaty i kwotę. Nie zapomnij sprawdzić kosztów!

3. Jeżeli wszystko Ci odpowiada, możesz przejść dalej. W tym celu kliknij “Weź pożyczkę”.

4. W tym momencie zostaniesz przekierowany do strony z logowaniem. Zaloguj się i przejdź dalej.

5. Teraz zostaniesz poproszony o wypełnienie krótkiego wniosku. W tym celu będą Ci potrzebne dane kontaktowe, osobowe, adresowe lub finansowe.

6. Jeżeli nie masz konta bankowego w ING, przygotuj się również na dostarczenie zaświadczenia o wysokości dochodów.

7. Następnie ING Bank Śląski sprawdzi Twoją zdolność kredytową. Jeżeli będzie pozytywna, pozostaje jedynie ustalić szczegóły kredytu.

8. Jeśli zaakceptujemy wszystkie warunki i podpiszemy umowę, pozostaje nam tylko czekać na przelew kredytu gotówkowego ING na nasze konto bankowe.

Czytając ING opinie o kredycie gotówkowym, możemy poznać wiele pozytywnych ocen.  Cały proces przebiega sprawnie, a bank stara się ograniczyć formalności do minimum. Jeżeli zdecydujemy się na telefoniczne złożenie wniosku, należy wypełnić krótki formularz kontaktowy i czekać na telefon od ING.

ING Bank Śląski - Kalkulator kredytowy

Koszty kredytu ING Bank Śląski można podzielić ze względu na obowiązujące oprocentowanie. Przez pierwsze 3 lata okresu kredytowania zostaniemy rozliczani na podstawie oprocentowania stałego. Natomiast po upływie 3 lat obowiązuje oprocentowanie zmienne. Na dzień 19.06.2020 r. bank wprowadza oprocentowanie w wysokości od 6,59% do 7,20%. Z kolei prowizja wynosi w tym przypadku od 5,99% do 9,99%. Poniżej przedstawiamy reprezentatywny przykład kredytu:

Przykład reprezentatywny dla pożyczki pieniężnej dla Klienta Stałego (wg definicji TOiP) – uwzględniający następujące założenia: całkowita kwota pożyczki pieniężnej (bez kredytowanych kosztów) 12 430 zł; całkowita kwota do zapłaty 16 684,52 zł; oprocentowanie zmienne 6,59%; całkowity koszt pożyczki 4254,52 zł (w tym: prowizja 806,71 zł, odsetki 1743,05 zł, Ubezpieczenie na życie do pożyczek gotówkowych „Pakiet Srebrny/Pakiet Złoty” 1704,76 zł, suma opłat za prowadzenie rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego przez 3 miesiące 0 zł). Pożyczka jest rozłożona na 46 miesięcznych rat płatnych 15. dnia miesiąca, w tym 45 rat po 325,65 zł i ostatnia rata 325,51 zł. Kalkulacja dokonana 29 maja 2020 r. – na reprezentatywnym przykładzie. Zmienne oprocentowanie niesie ryzyko zmiany wysokości spłacanych odsetek, a więc także wysokości kwoty zadłużenia.

Pożyczasz100001500020000
Czas (miesięcy)363636
Rata393.72393.72393.72
Oddajesz14173.9214173.9214173.92

ING Bank Śląski - Ubezpieczenie kredytu ING Bank Śląski

W reprezentatywnym przykładzie pożyczki możemy zauważyć wzmiankę o ubezpieczeniu na życie do pożyczek gotówkowych. Każdy klient ma prawo wyboru i to od niego zależy, czy zdecyduje się na ubezpieczenie kredytu ING. Warto jednak podkreślić, że na kalkulatorze dostępnym na ING Bank Śląski wraz z wykupieniem ubezpieczenia obniża się oprocentowanie z 7,20% do 6,59%. Ubezpieczenie spłaty pożyczki ING obejmuje ofertę Nationale-Nederlanden lub Aviva.

 • Pakiet srebrny jest przeznaczony dla osób aktywnych zawodowo do 65 roku życia.
 • Z pakietu złotego mogą skorzystać emeryci, renciści i rolnicy. 

Opinie o ING Bank Śląski i pozostałych produktach

Szukając informacji o ofertach kredytowych, możemy natknąć się na pozytywne opinie o ING Bank Śląski. Dotyczą one nie tylko kredytu gotówkowego, ale również:

 • kont osobistych, 
 • rachunków oszczędnościowych,
 • lokat oszczędnościowych i inwestycyjnych,
 • funduszy inwestycyjnych,
 • kart kredytowych.

Warto również zwrócić uwagę, że ING Bank Śląski oferuje swoim klientom podcasty ekonomiczne. Dzięki temu wzmocnimy swoją wiedzę na temat zarządzania własnymi finansami. 

Kredyt w ING opinie – podsumowanie

ING Bank Śląski angażuje się również w działania na rzecz ekologii i sportów wyścigowych. Prowadzi odpowiedzialną politykę w zakresie podejmowanych przez siebie działań. Dlatego właśnie klienci są spokojni o powierzone jej środki. Ponadto wychodzi ona naprzeciw oczekiwaniom użytkowników różnorodnych urządzeń mobilnych. Korzystanie z najważniejszych udogodnień jest możliwe za pośrednictwem smartfonów i tabletów.

Klienci mogą korzystać z aplikacji Moje ING. To sprawia, że uzyskanie dostępu do swoich funduszy jest możliwe w każdym czasie z dowolnie wybranego miejsca na świecie.

 

Zalety

 • możliwość ubezpieczenia kredytu
 • elastyczność raty (możliwe zmiany wysokości i terminu spłaty)
 • szybka realizazacja

Wady

Brak wad

Ocena

3.6
5 głosów

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.