ING Bank Śląski recenzja oferty oraz opinie klientów

Ocena klientów Zobacz opinie
0%

ING Bank Śląski należy do Internationale Nederlanden Groep – znanej na całym świecie instytucji, której główna siedziba mieści się w Amsterdamie. Jej specjaliści działają w trzech różnych sektorach: bankowym, ubezpieczeniowym i inwestycyjnym. Cała grupa notowana jest na giełdach papierów wartościowych w największych miastach Europy. Łącznie obsługuje 85 milionów klientów. W ich poczet wlicza się zarówno konsumentów indywidualnych, jak i korporacyjnych. Aktualnie nad najwyższym standardem ich obsługi czuwa ponad 130 tysięcy pracowników. Ekspansja tego bankowego giganta nieustannie trwa. Kupuje kolejne banki i rośnie w siłę.

Pożyczkowy Portal

ING Bank Śląski - Dane kontaktowe

Siedziba firmySiedziba firmy: ul. Sokolska 34, 40-086 Katowice
TelefonTelefon: 32 357 00 69
Godziny pracyGodziny pracy:
E-mailE-mail: mampytanie@ingbank.pl

Weryfikacja w bazach dłużników

bik
big
erif
krd
kbig
kaczmarski
crif
Brak weryfikacji w bazach.

Dane firmy ING Bank Śląski S.A.

Kapitał zakładowy:
KRS:
NIP:
REGON:

Zalety i wady firmy ING Bank Śląski

ING Bank Śląski – Kredyt gotówkowy przez internet

Kredyt gotówkowy ING to oferta skierowana do osób fizycznych, które potrzebują wsparcia finansowego. Środki otrzymane w ten sposób możemy przeznaczyć na dowolny cel. Kredytodawca nie zapyta nas o to, co chcemy dzięki nim sfinansować. To kwestia indywidualna każdego klienta. Maksymalna wysokość pożyczki ING, o jaką możemy wnioskować, wynosi 100 000 zł. Jeżeli nasze potrzeba są mniejsze, wówczas możemy złożyć wniosek o minimalną kwotę wynoszącą 1000 zł. Warto również zwrócić uwagę na dostępny okres kredytowania.

W zależności od preferencji możemy rozłożyć spłatę zobowiązania nawet na 10 lat. Oddajemy wtedy pożyczone pieniądze w formie równych rat miesięcznych. Minimalny okres kredytowania wynosi 3 miesiące. 

Warto również zwrócić uwagę, że bank ING umożliwia nieodpłatną wcześniejszą spłatę zobowiązania.

ING Bank Śląski – Ogólne warunki

ING kredyt gotówkowy będzie dla nas dostępny, jeżeli spełnimy kilka podstawowych warunków oraz dostarczymy niezbędne dokumenty. Podstawową kwestią jest posiadanie co najmniej 18 lat i pełnej zdolności do czynności prawnych. Może się jednak zdarzyć, że osiągnięcie pełnoletności nie wystarczy w przypadku osób, które nie mają odpowiednich dochodów. ING Bank Śląski gwarantuje swoim klientom, że szansę na pozytywną decyzję kredytową mają nie tylko osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę, ale również umów cywilnoprawnych. ING informuje na swojej stronie internetowej, że akceptuje różne źródła dochodów. 

Oprócz tego każdy wnioskodawca musi mieć pozytywną historię kredytową. Jeżeli mamy negatywny wpis w bazach, bank odrzuci nasz wniosek o wsparcie finansowe. Problem może pojawić się również w przypadku braku jakiejkolwiek historii kredytowej. W takiej sytuacji bank nie jest w stanie ocenić, czy będziemy w stanie sprostać spłacie nowego zobowiązania. Warto również podkreślić, że banki wymagają polskich dochodów. Dzieje się tak ze względu na regulacje, które mówią o udzielaniu wsparcia finansowego w walucie otrzymywanych dochodów. Musimy również pamiętać o posiadaniu:

 • ważnego dokumentu tożsamości,
 • adresu e-mail,
 • numeru telefonu komórkowego,
 • konta bankowego.

Możemy również zostać poproszeni o udokumentowanie swoich dochodów.

ING Bank Śląski – Kredyt gotówkowy krok po kroku

Wniosek o kredyt ING Bank Śląski możemy złożyć za pośrednictwem strony internetowej, w oddziale stacjonarnej lub skontaktować się z konsultantem przez infolinię. Warto jednak zwrócić uwagę, że najprostszym i najszybszym rozwiązaniem jest złożenie wniosku przez internet. Jest to sposób dostępny dla stałych klientów ING Banku Śląskiego.

Aby wnioskować o pożyczki ING, należy wykonać kilka następujących kroków.

1.  Przejdź na stronę ING Banku Śląskiego.

2. Na stronie głównej znajdziesz wirtualny kalkulator. Za pomocą suwaków musisz określić termin spłaty i kwotę. Nie zapomnij sprawdzić kosztów!

3. Jeżeli wszystko Ci odpowiada, możesz przejść dalej. W tym celu kliknij “Weź pożyczkę”.

4. W tym momencie zostaniesz przekierowany do strony z logowaniem. Zaloguj się i przejdź dalej.

5. Teraz zostaniesz poproszony o wypełnienie krótkiego wniosku. W tym celu będą Ci potrzebne dane kontaktowe, osobowe, adresowe lub finansowe.

6. Jeżeli nie masz konta bankowego w ING, przygotuj się również na dostarczenie zaświadczenia o wysokości dochodów.

7. Następnie ING Bank Śląski sprawdzi Twoją zdolność kredytową . Jeżeli będzie pozytywna, pozostaje jedynie ustalić szczegóły kredytu.

8. Jeśli zaakceptujemy wszystkie warunki i podpiszemy umowę, pozostaje nam tylko czekać na przelew kredytu gotówkowego ING na nasze konto bankowe.

Czytając ING opinie o kredycie gotówkowym, możemy poznać wiele pozytywnych ocen.  Cały proces przebiega sprawnie, a bank stara się ograniczyć formalności do minimum. Jeżeli zdecydujemy się na telefoniczne złożenie wniosku, należy wypełnić krótki formularz kontaktowy i czekać na telefon od ING.

ING Bank Śląski – Koszty kredytu gotówkowego

Koszty kredytu ING Bank Śląski można podzielić ze względu na obowiązujące oprocentowanie. Przez pierwsze 3 lata okresu kredytowania zostaniemy rozliczani na podstawie oprocentowania stałego. Natomiast po upływie 3 lat obowiązuje oprocentowanie zmienne. Na dzień 19.06.2020 r. bank wprowadza oprocentowanie w wysokości od 6,59% do 7,20%. Z kolei prowizja wynosi w tym przypadku od 5,99% do 9,99%. Poniżej przedstawiamy reprezentatywny przykład kredytu:

Przykład reprezentatywny dla pożyczki pieniężnej dla Klienta Stałego (wg definicji TOiP) – uwzględniający następujące założenia: całkowita kwota pożyczki pieniężnej (bez kredytowanych kosztów) 12 430 zł; całkowita kwota do zapłaty 16 684,52 zł; oprocentowanie zmienne 6,59%; całkowity koszt pożyczki 4254,52 zł (w tym: prowizja 806,71 zł, odsetki 1743,05 zł, Ubezpieczenie na życie do pożyczek gotówkowych „Pakiet Srebrny/Pakiet Złoty” 1704,76 zł, suma opłat za prowadzenie rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego przez 3 miesiące 0 zł). Pożyczka jest rozłożona na 46 miesięcznych rat płatnych 15. dnia miesiąca, w tym 45 rat po 325,65 zł i ostatnia rata 325,51 zł. Kalkulacja dokonana 29 maja 2020 r. – na reprezentatywnym przykładzie. Zmienne oprocentowanie niesie ryzyko zmiany wysokości spłacanych odsetek, a więc także wysokości kwoty zadłużenia.

ING Bank Śląski – Ubezpieczenie kredytu gotówkowego

W reprezentatywnym przykładzie pożyczki możemy zauważyć wzmiankę o ubezpieczeniu na życie do pożyczek gotówkowych. Każdy klient ma prawo wyboru i to od niego zależy, czy zdecyduje się na ubezpieczenie kredytu ING. Warto jednak podkreślić, że na kalkulatorze dostępnym na ING Bank Śląski wraz z wykupieniem ubezpieczenia obniża się oprocentowanie z 7,20% do 6,59%. Ubezpieczenie spłaty pożyczki ING obejmuje ofertę Nationale-Nederlanden lub Aviva.

 • Pakiet srebrny jest przeznaczony dla osób aktywnych zawodowo do 65 roku życia.
 • Z pakietu złotego mogą skorzystać emeryci, renciści i rolnicy. 

ING Bank Śląski – Opinie

Szukając informacji o ofertach kredytowych, możemy natknąć się na pozytywne opinie o ING Bank Śląski. Dotyczą one nie tylko kredytu gotówkowego, ale również:

 • kont osobistych, 
 • rachunków oszczędnościowych,
 • lokat oszczędnościowych i inwestycyjnych,
 • funduszy inwestycyjnych,
 • kart kredytowych.

Warto również zwrócić uwagę, że ING Bank Śląski oferuje swoim klientom podcasty ekonomiczne. Dzięki temu wzmocnimy swoją wiedzę na temat zarządzania własnymi finansami. 

ING Bank Śląski angażuje się również w działania na rzecz ekologii i sportów wyścigowych. Prowadzi odpowiedzialną politykę w zakresie podejmowanych przez siebie działań. Dlatego właśnie klienci są spokojni o powierzone jej środki. Ponadto wychodzi ona naprzeciw oczekiwaniom użytkowników różnorodnych urządzeń mobilnych. Korzystanie z najważniejszych udogodnień jest możliwe za pośrednictwem smartfonów i tabletów.Klienci mogą korzystać z aplikacji Moje ING. To sprawia, że uzyskanie dostępu do swoich funduszy jest możliwe w każdym czasie z dowolnie wybranego miejsca na świecie.

Pamiętaj, że zostawiając komentarz pomagasz innym!
Jeśli korzystałeś już z usług firmy ING Bank Śląski zostaw swoją opinię.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Zobacz także...
Prześwietlamy każdą firmę pożyczkową dostępną na rynku
ing bank śląski logo
Podobne oferty do ING Bank Śląski
Uprzejmie informujemy, że oferta jest aktualnie nieaktywna.
Zapraszamy do zapoznania się z produktami innych pożyczkodawców!
Listę aktywnych pożyczkodawców znajdą Państwo na stronie głównej
Wybierz rodzaj informacji, której szukasz: