Bank BNP Paribas recenzja oferty oraz opinie klientów

Nasza ocena
85%
Ocena klientów Zobacz opinie
23%

Bank BNP Paribas na przestrzeni lat istnienia wielokrotnie zmieniał swoje oblicze. Powstał w 1975 roku jako Bank Gospodarki Żywnościowej (BGŻ). Bogata historia banku na pewno przekłada się na silną pozycję na rynku. Bank cieszy się wysoką popularnością wśród klientów. Bardzo często reklamowany jest w radiu, telewizji czy Internecie. Swoje motto określa jako „bank zmieniającego się świata”.

bgż bnp paribas
Kwota
1 000 zł - 200 000 zł
Okres
6 - 120 miesięcy
Pożyczkowy Portal

Bank BNP Paribas - Dane kontaktowe

Siedziba firmySiedziba firmy: ul. Kasprzaka 2, 01-211 Warszawa
TelefonTelefon: 500 990 500
Godziny pracyGodziny pracy: Infolinia czynna 24h/7
E-mailE-mail: formularz kontaktowy na stronie banku

Weryfikacja w bazach dłużników

bik
big
erif
krd
kbig
kaczmarski
crif

Dane firmy BNP Paribas Bank Polska S.A.

Kapitał zakładowy: 147 518 782 zł
KRS: 0000011571
NIP: 5261008546
REGON: 010778878
Sprawdź sesje ELIXIR BNP Paribas Bank Polska S.A.

Zalety i wady firmy Bank BNP Paribas

Bank BNP Paribas – Podstawowe informacje

BNP Paribas oferuje swoje produkty nie tylko klientom indywidualnym, ale również rolnikom, małym przedsiębiorstwom, korporacjom czy biurom maklerskim. Bez wątpienia każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Wśród produktów dla klientów indywidualnych można znaleźć:

 • kredyt gotówkowy,
 • konto osobiste,
 • produkty oszczędnościowe.

Co można powiedzieć o najważniejszych zaletach tego kredytu? Przede wszystkim to, że jest bardzo nisko oprocentowany. Równie atrakcyjnie wypada RRSO. Trzeba również stwierdzić, że maksymalny okres kredytowania rzędu 120 miesięcy jest naprawdę dobrą propozycją. Podobnie jest w przypadku akceptowanych źródeł dochodu. Ich różnorodność jest spora i na pożyczenie gotówki mogą pozwolić sobie nawet osoby zatrudnione na umowę o dzieło.  Wśród najważniejszych wad wymienić należy z kolei bardzo niską kwotę dostępną klientom.

Bank BNP Paribas – Kredyt gotówkowy

Kredyt gotówkowy w banku BNP Paribas możemy przeznaczyć na dowolny cel. Bank nie pyta kredytobiorców o to, co sfinansują z otrzymanych pieniędzy. Druga z nich dotyczy kwoty, jaką może otrzymać klient. Maksymalne wsparcie finansowe wynosi 200 000 zł. Bez wątpienia kwota ta pozwoli nam zrealizować większość inwestycji. Minimalna kwota, o jaką możemy wnioskować, wynosi 1 000 zł. Trzecią zaletą opisywanej oferty kredyt gotówkowy BNP Paribas jest okres kredytowania, który może wynosić nawet 10 lat! Rozłożenie spłaty na 120 równych rat miesięcznych umożliwi nam dopasowanie harmonogramu wpłat na konto kredytodawcy do budżetu każdego kredytobiorcy. 

Warto również pamiętać, że o kredyt gotówkowy możemy wnioskować z drugą osobą, co może pozytywnie wpłynąć na zdolność kredytową.

Bank BNP Paribas – Ogólne warunki

Większość warunków, jakie stawiają banki swoim klientom, pokrywa się z tymi, które można spotkać również w innych instytucjach finansowych, na przykład firmach pożyczkowych. Każdy klient musi mieć co najmniej 18 lat, pełną zdolność do czynności prawnych, miejsce zamieszkania na terytorium Polski.. Warto jednak zwrócić uwagę, że banki są bardziej rygorystyczne podczas weryfikacji zdolności kredytowej. Kredytodawca sprawdzi naszą historię kredytową. Jeśli znajdzie się w niej choć jeden negatywny wpis, wniosek zostanie odrzucony.

W przypadku osób bez historii kredytowej również mogą pojawić się wątpliwości. Dlatego należy pilnować terminów i dbać o to, aby nie dopuścić do sytuacji z opóźnieniem. 

Warto również zwrócić uwagę na kwestie dochodów. Przy wysokich kwotach najlepiej wypada umowa o pracę. Pamiętajmy jednak, że bank BNP Paribas akceptuje również inne źródła dochodów swoich klientów. Wśród nich można wymienić:

 • umowę o pracę na czas nieokreślony/określony,
 • działalność gospodarczą,
 • emeryturę/zasiłek przedemerytalny,
 • rentę,
 • własne gospodarstw rolne,
 • umowy zlecenie,
 • a nawet dochód uzyskany za granicą!

Bank BNP Paribas – Jak złożyć wniosek o kredyt gotówkowy?

BNP Paribas oferuje swoim klientom trzy rodzaje wnioskowania: telefoniczne, online oraz w oddziałach stacjonarnych. Infolinia banku jest czynna od 8 do 19. Podczas rozmowy uzyskamy również wstępną decyzję kredytową. Możemy również złożyć wniosek przez bankowość internetową albo mobilną, jeżeli jesteśmy klientami banku. Jak wnioskować o kredyt gotówkowy krok po kroku?

1.  Pierwszy krok to przejście na stronę banku. Można to zrobić, klikając poniższy przycisk.

2.  Następnie zostaniemy poproszeni o wypełnienie krótkiego formularza. Należy wpisać: imię, nazwisko, numer telefonu komórkowego oraz adres e-mail. 

3.  Kolejnym krokiem jest zaznaczenie wszystkich zgód i wysłanie formularza.

4.  Wkrótce otrzymamy telefon z banku. Podczas rozmowy konsultant poprosi nas o podanie najważniejszych informacji takich jak: dane osobowe, adresowe, finansowe.

5.  Podczas rozmowy otrzymamy wstępną decyzję kredytową oraz warunki umowy. Jeżeli się na nie zgodzimy, zostanie nam tylko podpisać umowę i czekać na przelew pieniędzy.

Bank BNP Paribas – Koszty kredytu

Reprezentatywny przykład:

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) dla przykładu reprezentatywnego na 15.11.2021 r. wynosi 12,73 %. Całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 32000 zł. Całkowita kwota do zapłaty 47 100,47 zł oprocentowanie stałe 9,49 % w skali roku. Całkowity koszt kredytu 15 100,47 zł (prowizja 2560,00 zł; odsetki 12 540,47 zł ) 82 miesięczne raty (81 po 574,39 zł i jedna 574,88 zł). Kredyt gotówkowy dostępny jest w kwocie od 1000 zł do 200 000 zł, na okres od 6 do 120 miesięcy, przy czym na okres od 85 miesięcy dla kwot od 10 000 zł. 

Niniejsza symulacja ma charakter wyłącznie poglądowy. Podane wartości są orientacyjne i mogą odbiegać od ostatecznych wyliczeń.

Na stronie banku BNP Paribas możemy znaleźć kalkulator kredytowy. Za pomocą suwaków możemy sprawdzić, z jakim kosztem wiąże się kredyt o danych parametrach. Warto zwrócić uwagę, że w przypadku kwot od 10 000 zł minimalny okres kredytowania wynosi 85 miesięcy. 

Bank BNP Paribas – Ubezpieczenie kredytu

Wnioskując o kredyt gotówkowy BNP Paribas, możemy zdecydować się na ubezpieczenie lub nie.  W przypadku wykupienia ubezpieczenia wzrośnie ostateczna kwota raty kredytu. Oferta została przygotowana we współpracy z Towarzystwem Ubezpieczeń na Życie Cardif Polska SA oraz Cardif – Assurances Risques Divers S.A. Oddział w Polsce. Ubezpieczenie może być wypłacone w przypadku:

 • zgonu, zgonu w następstwie nieszczęśliwego wypadku,
 • całkowitej niezdolności do pracy lub samodzielnej egzystencji,
 • utraty pracy,
 • pobytu w szpitalu,
 • poważnego zachorowania.

Szczegóły oferty oraz sytuacje, w których ubezpieczenie nie zostanie wypłacone można znaleźć w dokumentach dostępnych na stronie BNP Paribas.

Pamiętaj, że zostawiając komentarz pomagasz innym!
Jeśli korzystałeś już z usług firmy Bank BNP Paribas zostaw swoją opinię.
Zobacz także...
Prześwietlamy każdą firmę pożyczkową dostępną na rynku
bgż bnp paribas
1 000 zł - 200 000 zł
Kwota
6 - 120 miesięcy
Okres
Złóż wniosek w Bank BNP Paribas
Wybierz rodzaj informacji, której szukasz: