Finiata recenzja oferty oraz opinie klientów

Ocena klientów Zobacz opinie
77%

Finiata to pożyczkodawca oferujący swoje produkty przedsiębiorcom. Po przejściu na stronę główną firmy możemy wyróżnić dwie oferty. Jedna z nich to FlexKapitał, czyli linia kredytowa, natomiast drugi to faktoring. Poniższa opinia będzie dotyczyła produktu FlexKapitał pierwsza linia finansowa dla firm.
Jak prezentuje się oferta pożyczki Finiata w skrócie? Maksymalna kwota pożyczki wynosi 50 000 zł, natomiast minimalna to 1000 zł. Tak więc, każdy znajdzie coś dla siebie zarówno osoby, które chcą zainwestować w nowy projekt, jak i te myślące o drobnych inwestycjach. Okres kredytowania w Finiata wynosi 6 miesięcy. Po tym czasie linia może zostać odnowiona. Więcej szczegółów znajdziesz poniżej.

Pożyczkowy Portal

Finiata - Dane kontaktowe

Siedziba firmySiedziba firmy: ul. Grzybowska 62, 00–844 Warszawa
TelefonTelefon: 22 307 90 76
Godziny pracyGodziny pracy:
E-mailE-mail: service@finiata.pl

Weryfikacja w bazach dłużników

bik
big
erif
krd
kbig
kaczmarski
crif
Brak weryfikacji w bazach.

Dane firmy Finiata Sp. z o.o.

Kapitał zakładowy:
KRS: 0000653925
NIP: 6762519005
REGON: 366127470

Zalety i wady firmy Finiata

Co wyróżnia pożyczki przez internet dla firm Finiata?

Podstawową różnicą między standardowymi ofertami a pożyczką Finiata jest możliwość odnowienia zobowiązania po upływie 6 miesięcy. Dodatkowo po otrzymaniu kapitału, o który wnioskowaliśmy, możemy korzystać z niego wielokrotnie. Co to oznacza? Jeżeli wypłaciliśmy 5000 zł z 50 000 zł, a następnie wpłacimy je z powrotem na konto, gdzie znajduje się linia kredytowa, do dyspozycji mamy nadal kapitał początkowy. Jak widać, oferta działa na takich samych zasadach jak standardowa linia pożyczkowa dla klientów indywidualnych.

Warto również wspomnieć, że w umowie oraz otrzymanej ofercie można się spotkać z określeniem “okres dostępności”. Oznacza to termin aktywności linii finansowej od dnia otrzymania środków i wniesienia opłaty abonamentowej przez 6 miesięcy. Po upływie tego czasu można wnieść o przedłużenie terminu. Jednak mimo wszystko musimy pamiętać o terminowym wywiązywaniu się z obowiązków. W innym przypadku nie mamy szans na odnowienie umowy.

Opinie o Finiata – linia finansowa dla firm

Finiata cieszy się dobrą opinią wśród swoich klientów. Dzięki niej wsparcie finansowe oraz pomoc w wyjściu z problemów finansowych otrzymało już ponad 38 000 przedsiębiorców. Warto zaznaczyć, że jest to firma działająca na rynku międzynarodowym. Doświadczenie pracowników gwarantuje pożyczkobiorcom bezpieczeństwo oraz profesjonalną pomoc w razie ewentualnych problemów. Misją pożyczkodawcy jest niesienie wsparcia finansowego mały przedsiębiorstwom oraz freelancerom.

Właściciele firm często borykają się z zatorami finansowymi, wynikającymi z opóźnień w płatnościach przez kontrahentów czy też długimi terminami finalizacji transakcji. W takich sytuacjach Finiata będzie doskonałym rozwiązaniem umożliwiającym zachowanie płynności finansowej.  Kwoty od 1000 do 50 000 zł na 6 miesięcy gwarantują dopasowanie oferty do potrzeb każdego klienta.

Finiata – jak otrzymam ofertę?

Jednym z często zadawanych pytań przez klientów jest to dotyczące przekazania oferty. W przypadku pożyczek online najpopularniejsza praktyka to otrzymanie propozycji na adres e-mail lub panel klienta. Zdarza się również, że już w kilka sekund po złożeniu wniosku otrzymujemy ostateczną ofertę. Jednak Finiata wprowadza inną formę powiadomień. Pożyczkodawca stawia na kontakt telefoniczny, ponieważ w trakcie rozmowy może okazać się, że istnieje możliwość dopasowania produktu do indywidualnej sytuacji klienta. Natomiast jeżeli nie uda się przeprowadzić odpowiedniej rozmowy, wówczas oferta zostanie przesłana w formie elektronicznej.

Jednak zanim otrzymamy ofertę, musimy spełniać kilka warunków, które umożliwią nam sukcesywne przejście przez proces wnioskowania.

Warunki pożyczki dla firm – co będzie Ci potrzebne?

Każdy pożyczkodawca oczekuje od swoich klientów spełnienia kilku podstawowych warunków, które umożliwią wyeliminowanie nieodpowiednich kandydatów oraz zminimalizowanie ryzyka związanego z zaciągnięciem pożyczki. W trosce o bezpieczeństwo finansów klientów zostały wprowadzone następujące kryteria:

 • Przedsiębiorstwo musi działać co najmniej od 6 miesięcy w momencie składania wniosku,
 • Posiadanie konta bankowego w polskim banku,
 • Brak wpisów w bazach dłużników,
 • Siedziba firmy na terenie Polski,
 • Przedsiębiorstwo zarejestrowane w CEIDG (Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej),
 • aktywny numer telefonu oraz adres e-mail.

Jakie osoby prawne mogą wnioskować o pożyczki Finiata?

 • Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością,
 • Spółka akcyjna,
 • Spółka komandytowa,
 • Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością,
 • Spółka komandytowo akcyjna,
 • Spółka partnerska,
 • Spółka jawna,
 • Spółka cywilna,
 • Działalność gospodarcza,
 • Fundacja, Stowarzyszenie i Gospodarstwo rolne (pod warunkiem rejestracji w KRS/CEIDG)

Linia finansowa dla firm w Finiata – dane do wniosku

Aby przejść przez cały proces wnioskowania, niezbędne jest udzielenie kilku podstawowych danych. Wśród nich znajduje się: NIP firmy, dane osobowe nas jako wnioskodawców, dane kont bankowych oraz faktura wystawiona przez firmę w celu weryfikacji informacji.

Jak wnioskować o pożyczki dla firm Finiata?

Po pierwsze musimy przejść na stronę pożyczkodawcy oferującego linie kredytowe dla firm Finiata. Można to zrobić, klikając poniższy przycisk.

Kiedy znajdziemy się już na stronie, wybieramy za pomocą kalkulatora kwotę wsparcia finansowego, jakiego potrzebujemy. Następnie klikamy “Złóż wniosek”.

W tym momencie zostaniemy przeniesieni do formularza, gdzie należy wpisać adres e-mail oraz hasło, a następnie zarejestrować się w systemie Finiata za darmo.

Jednak zanim przejdziemy do wypełniania wniosku, należy zweryfikować swój adres e-mail, klikając przycisk “Potwierdź adres e-mail” znajdujący się w otrzymanej wiadomości e-mail Następnie logujemy się do systemu.

Po zalogowaniu zostaniemy przeniesieni na podstronę z informacjami na temat potrzebnych danych.  Jeżeli jesteśmy zdecydowani na złożenie wniosku, klikamy “Dalej”.

Krok 1 w formularzu to wpisanie NIPu oraz poddanie go weryfikacji przez pożyczkodawcę. Dzięki temu Finiata będzie mogła pobrać wszystkie niezbędne dane dotyczące naszej firmy.

Następnie musimy udzielić również kilku informacji dotyczących naszej osoby jako reprezentanta.

Podczas rejestracji zostaniemy również poproszeni o podłączenie konta bankowego, co ma na celu pobranie historii transakcji oraz zidentyfikowanie właściciela rachunku.

Nie zapominajmy również o konieczności dostarczenia faktury wystawionej przez naszą firmę. Jeżeli przejdziemy przez cały proces wnioskowania bez problemu, pożyczkodawca oceni sytuację finansową firmy.

Kiedy udzielenie pożyczki będzie możliwe, przedstawiciel pożyczkodawcy zgłosi się do nas z ofertą najpóźniej w ciągu 24 godzin. Choć może się zdarzyć, że czas oczekiwania zmniejszy się nawet do 10 minut.Jak szybko linia finansowa Finiata znajdzie się na naszym koncie? Jak zapewnia pożyczkodawca, przelew zostanie wysłany przez system Elixir Express, co gwarantuje otrzymanie pieniędzy w ciągu kilkunastu minut. Wszystko to dzięki pominięciu sesji Elixir.

Ile kosztuje linia finansowa dla firm Finiata?

W przypadku linii kredytowej kwota, jaką będziemy zobowiązani wpłacić na konto pożyczkodawcy, zależy od tego, ile pieniędzy wypłaciliśmy. W sytuacji, kiedy nie będziemy korzystali z pożyczki w danym miesiącu, opłata wyniesie 0.333%+VAT od kwoty zobowiązania. Natomiast gdy wypłaciliśmy pożyczkę, koszy wzrośnie w zależności od wykorzystanego kapitału od 0.0131% brutto/1 dzień do maksymalnie 2.9% netto, co daje nam 3.39% brutto/30 dni.Warto również zaznaczyć, że nie jesteśmy zobowiązani do wniesienia całej opłaty jednorazowo. Możemy spłacać zobowiązanie w formie 1 / 6 wypłaconego kapitału + oprocentowanie za 30 dni.

W skład opłat wliczają się: opłata abonamentowa, odsetki, opłata administracyjna oraz opłata za opóźnienie. Według prognoz, jeżeli złożymy wniosek o 10 000 zł na 6 miesięcy, koszt zobowiązania wyniesie 801,36 zł. Oznacza to, że całkowita kwota do zapłaty wyniesie 10 801,36 zł.

Pamiętaj, że zostawiając komentarz pomagasz innym!
Jeśli korzystałeś już z usług firmy Finiata zostaw swoją opinię.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Zobacz także...
Prześwietlamy każdą firmę pożyczkową dostępną na rynku
finiata-logo
Podobne oferty do Finiata
Uprzejmie informujemy, że oferta jest aktualnie nieaktywna.
Zapraszamy do zapoznania się z produktami innych pożyczkodawców!
Listę aktywnych pożyczkodawców znajdą Państwo na stronie głównej
Wybierz rodzaj informacji, której szukasz: