mBank recenzja oferty oraz opinie klientów

Ocena klientów Zobacz opinie
0%

Bank, o którym mowa jest głównym elementem grupy kapitałowej mBank. Składa się na nią kilka różnych przedsiębiorstw podejmujących zadania z zakresu obsługi klienta, zarządzania nieruchomościami, leasingu i faktoringu. Wśród nich znajdują się mCorporate Finance, mCentrum Operacji, mLocum czy mFrance. Wszystkie razem budują potęgę firmy, która jest obecna na rynku od ponad 30 lat. Pojawiła się w świadomości klientów jako ta, która wprowadza najbardziej innowacyjne rozwiązania. Do dziś jest synonimem nowoczesnej bankowości internetowej i mobilnej.

Kieruje się takimi wartościami jak empatia, mobilność i efektywność. Nieprzerwanie zdobywa nowych klientów, którym oferuje coraz bardziej zaawansowane technologie i usługi.

Pożyczkowy Portal

mBank - Dane kontaktowe

Siedziba firmySiedziba firmy: ul. Senatorska 18, 00-950 Warszawa
TelefonTelefon: 801 300 800
Godziny pracyGodziny pracy:
E-mailE-mail: kontakt@mbank.pl

Weryfikacja w bazach dłużników

bik
big
erif
krd
kbig
kaczmarski
crif
Brak weryfikacji w bazach.

Dane firmy mBank S.A.

Kapitał zakładowy:
KRS:
NIP:
REGON:

Zalety i wady firmy mBank

mBank – Kredyt gotówkowy przez internet

Kredyt mBank ma bardzo dobre opinie wśród klientów. Każdy z nas może złożyć wniosek o wsparcie finansowe bez wychodzenia z domu. Formalności zostały ograniczone do minimum. mBank gwarantuje również swoim klientom atrakcyjne promocje, które wpływają na obniżenie kosztów zobowiązania. Aktualnie klienci mogą skorzystać między innymi z promocji, dzięki której zostanie obniżona prowizja aż o 2 p.p.. Jakie obowiązują parametry zobowiązań? Maksymalna kwota, o jaką możemy wnioskować, wynosi 150 000 zł. Bez wątpienia takie wsparcie finansowe pomoże nam zrealizować niejedną inwestycję. Jeżeli chodzi o niższe koszty, mBank oferuje swoim klientom pożyczki od 500 zł. Warto również zwrócić uwagę na okres kredytowania.

Jeżeli zależy nam na jak najszybszej spłacie zobowiązania, warto skorzystać z krótszego terminu spłaty. Minimalny okres kredytowania wynosi 3 miesiące. Najdłuższy możliwy termin spłaty to 120 miesięcy. Rozłożenie spłaty zobowiązania na 10 lat pozwoli nam dopasować warunki idealnie do swoich potrzeb i możliwości.

Warto również zwrócić uwagę na możliwość odroczenia spłaty rat kapitałowych. Dzięki temu w przypadku problemów finansowych nie będziemy musieli martwić się niezapłaconym zobowiązaniem. mBank kredyt gotówkowy może zostać również podwyższony na prośbę klienta.

mBank – Ogólne warunki

Aby otrzymać kredyt w mBanku, należy spełniać kilka podstawowych warunków. Zacznijmy od tych, które nasuwają się na myśl jako pierwsze. Każdy wnioskodawca musi mieć oczywiście co najmniej 18 lat i pełną zdolność do czynności prawnych. Warto zaznaczyć, że wniosek o kredyt mBank mogą złożyć zarówno nowi, jak i stali klienci. W przypadku tej oferty dopuszcza się możliwość składania wniosku z drugą osobą. Współkredytobiorca nie musi być klientem mBanku. Może być również osobą niespokrewnioną z nami.

Oprócz tego bank sprawdzi naszą zdolność kredytową. Jeżeli oceni ją negatywnie, wówczas nasz wniosek zostanie odrzucony. Dlatego warto pamiętać o dwóch czynnikach, które mają największy wpływ na wynik scoringu bankowego.

Pierwszy z nich to źródło i wysokość dochodów. Bez wątpienia najlepiej wypada umowa o pracę na czas nieokreślony. Warto jednak zaznaczyć, że aktualnie banki akceptują od swoich klientów również inne formy zatrudnienia: własną działalność gospodarczą i rolną, umowy cywilno-prawne. Szansę na pozytywną decyzję kredytową mają również osoby utrzymujące się z emerytury lub renty. W takiej sytuacji może być konieczne złożenie dodatkowego dokumentu potwierdzającego otrzymywany dochód. Oprócz tego musimy mieć również ważny dowód osobisty. Drugi z czynników to historia kredytowa. Jeżeli posiadamy negatywne wpisy, wniosek zostanie odrzucony. Tak samo dzieje się również w przypadku braku historii kredytowej.

mBank – Kredyt gotówkowy krok po kroku

mBank oferuje swoim klientom trzy sposoby wnioskowania: online, w placówce lub poprzez kontakt telefoniczny na mLinii. Każdy z nich jest atrakcyjny. Aktualnie jednak większość z nas ceni sobie najbardziej minimum formalności przez internet. Jak wygląda to w przypadku mBanku?

1. Na początku musimy przejść na stronę banku

2. Następnie wybieramy, czy jesteśmy nowymi lub stałymi klientami. W drugim przypadku wystarczy przejść na konto bankowe i dopełnić formalności z poziomu bankowości internetowej. 

3. Kolejny krok to wybór kwoty i okresu kredytowania

4. Następnie należy sprawdzić koszty, z jakimi wiąże się zobowiązanie. Jeśli wszystko się zgadza, możemy przejść dalej. 

5. Kolejny etap polega na wypełnianiu formularzu wniosku krok po kroku. Podajemy nie tylko dane osobowe, kontaktowe, finansowe, ale również możemy ustalić dzień płatności raty oraz czy składamy wniosek indywidualnie.

6. Po zatwierdzeniu formularza i wysłaniu go do banku musimy poczekać na rozpatrzenie wniosku

7. Jeżeli decyzja będzie pozytywna, zostaje nam tylko podpisać umowę i czekać na przelew.

mBank – Koszty kredytu gotówkowego

Decydując się na opisany kredyt, należy liczyć się z określonymi kosztami. Ile dokładnie wynoszą? RRSO w przypadku kwoty 13 200 zł ma wartość 16,94%. Wówczas całkowita kwota do zapłaty wynosi łącznie 17812,70 zł. Związane jest to z oprocentowaniem nominalnym zmiennym o wartości 7,2% w skali roku. Całkowity koszt kredytu wynosi wówczas 4612,70 zł. Na tę kwotę składa się prowizja (2242,68 zł) i odsetki (2370,02 zł). Spłacając zadłużenie w 47 ratach, należy liczyć się z miesięcznym wydatkiem rzędu 378,05 zł. Wyjątkiem jest ostatnia rata, która wynosi 377,89 zł.

Przykład reprezentatywny dla konsumenckiego kredytu gotówkowego: Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) wynosi 16,94 % całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 13 200 zł, całkowita kwota do zapłaty 17 812,70 zł, oprocentowanie nominalne zmienne 7,2% w skali roku, całkowity koszt kredytu 4 612,70 zł (w tym: prowizja 16,99 % – 2 242,68 zł, oprocentowanie – 7,2%, odsetki   2 370,02 zł), 47 miesięcznych rat, w tym 46 miesięczne raty równe w wysokości po 378,05 zł, ostatnia rata 377,98 zł. Kalkulacja na dzień 04.06.2020 r.

Niniejsza symulacja ma charakter wyłącznie poglądowy. Podane wartości są orientacyjne i mogą odbiegać od ostatecznych wyliczeń.

mBank – Ubezpieczenie kredytu

Ubezpieczenie kredytu mBank jest oferowane przez AXA Życie TU S.A. w przypadku śmierci oraz AXA Ubezpieczenia TUiR S.A. w przypadku utraty pracy, pobytu w szpitalu i poważnego zachorowania. Ubezpieczenie jest dostępne dla wszystkich klientów, którzy w ostatnim dniu okresu ubezpieczenia nie przekroczą 75 lat. 

Warto zaznaczyć, że wysokość wypłaty ubezpieczenia jest zależna od kwoty pozostałej do spłaty kredytu oraz od zdarzenia losowego. 

mBank – Opinie

mBank oferuje swoim klientom nie tylko kredyt gotówkowy z atrakcyjnymi promocjami, ale również kilka innych produktów. Wśród nich są:

  • karty kredytowe i płatnicze,
  • lokaty i konta oszczędnościowe,
  • produkty inwestycyjne,
  • ubezpieczenia,
  • usługi i e-urząd.

Do dyspozycji klientów pozostaje również aplikacja mobilna, serwis transakcyjny oraz program poleceń z premią do zgarnięcia.

Podstawową zaletą opisywanego kredytu są elastyczne warunki, na których jest udzielany. Doradcy mają możliwość dopasowania wybranego produktu do indywidualnych zapotrzebowań klienta, co znacznie ułatwia spłacanie zadłużenia. Równie ważne jest to, że ubezpieczenie jest opcją dodatkową, z której niekoniecznie trzeba korzystać. Dużą zaletą jest także długi okres spłaty wynoszący aż 120 miesięcy i to, że można pożyczyć maksymalnie 150 tysięcy złotych. Wszelkie formalności załatwia się w prosty sposób, a system akceptuje różne formy zarobkowania, co ułatwia sytuację osobom o trudnej sytuacji zawodowej. Trzeba jednak przyznać, że ogólne koszty ponoszone przez kredytobiorcę są dość wysokie, choć zapewne konkurencyjne wobec wielu firm obecnych na rynku.

Pamiętaj, że zostawiając komentarz pomagasz innym!
Jeśli korzystałeś już z usług firmy mBank zostaw swoją opinię.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Zobacz także...
Prześwietlamy każdą firmę pożyczkową dostępną na rynku
mbank logo
Podobne oferty do mBank
Uprzejmie informujemy, że oferta jest aktualnie nieaktywna.
Zapraszamy do zapoznania się z produktami innych pożyczkodawców!
Listę aktywnych pożyczkodawców znajdą Państwo na stronie głównej
Wybierz rodzaj informacji, której szukasz: