InBank recenzja oferty oraz opinie klientów

Ocena klientów Zobacz opinie
100%

InBank to estońska instytucja finansowa bazująca na wiedzy szwedzkiego Hansabanku. Właśnie stamtąd pochodzą wszystkie najważniejsze rozwiązania wdrożone w firmie.  Specjaliści odpowiadający za jej sukces od lat starają się tworzyć jak najatrakcyjniejsze produkty dla swoich klientów. Z powodzeniem wdrażają najwyższej jakości usługi w Austrii, Niemczech czy na Łotwie. Ich misją jest takie selekcjonowanie usług finansowych, które sprostają wymogom osób lubiących udogodnienia technologiczne. To właśnie dzięki nim możliwe jest łatwe ubieganie się o potrzebne wsparcie finansowe.
Wśród najpopularniejszych produktów bankowych oferowanych w sieci znajdują się przede wszystkim kredyty gotówkowe. To rozwiązania, które znacznie ułatwiają codzienne życie.

Pożyczkowy Portal

InBank - Dane kontaktowe

Siedziba firmySiedziba firmy: ul. Fabryczna 5A, 00-446 Warszawa
TelefonTelefon: 801 805 805
Godziny pracyGodziny pracy:
E-mailE-mail: kontakt@inbankpolska.pl

Weryfikacja w bazach dłużników

bik
big
erif
krd
kbig
kaczmarski
crif
Brak weryfikacji w bazach.

Dane firmy AS Inbank Spółka Akcyjna Oddział w Polsce

Kapitał zakładowy:
KRS:
NIP:
REGON:

Zalety i wady firmy InBank

InBank – Kredyt gotówkowy przez internet

InBank to bank internetowy, który umożliwia złożenie wniosku o kredyt gotówkowy online. Bez wątpienia jest to atrakcyjna oferta dla osób, którym zależy przede wszystkim na szybkim załatwieniu wszystkich formalności bez wychodzenia z domu.

Cały proces jest bezpieczny i zapewnia szybki dostęp do potrzebnych pieniędzy. Formularz dostępny online sprawia, że możemy złożyć wniosek w dowolnym terminie. Jak prezentuje się oferta kredytu gotówkowego InBank? Po przejściu na stronę internetową otrzymujemy możliwość obliczenia raty kredytu, ustalając dogodne dla nas parametry wsparcia finansowego. W kalkulatorze zostały uwzględnione takie informacje jak: minimalne i maksymalne parametry, możliwość ubezpieczenia oraz wysokość miesięcznej raty. 

Minimalna kwota kredytu, jaką możemy otrzymać, wynosi 2 000 zł. Będzie to doskonałe rozwiązanie dla osób, które potrzebują niewielkiego wsparcia finansowego na przykład na nieplanowane wydatki. Jeżeli chodzi o maksymalną kwotę kredytu, możemy otrzymać nawet do 50 000 zł. Dysponując takimi środkami finansowymi, jesteśmy w stanie przeprowadzić remont, kupić samochód, a także sfinansować wiele innych wydatków. Jeżeli chodzi o okres kredytowania, minimalny termin spłaty wynosi 4 miesiące. W przypadku wyższych kwot warto jednak zwrócić uwagę na maksymalny okres kredytowania, który wynosi w tym przypadku 72 miesiące. Rozłożenie spłaty na tak 72 raty miesięczne umożliwi nam swobodne dopasowanie ich wysokości do budżetu domowego.

InBank – Ogólne warunki

InBank kredyt gotówkowy będzie dostępny dla osób, które przejdą pozytywnie proces oceny zdolności kredytowej. Do najważniejszych warunków kredytu online w InBanku należą: pozytywna weryfikacja tożsamości, pozytywna ostateczna decyzja kredytowa oraz zaakceptowanie i podpisanie umowy kredytu. Co wpływa na zdolność kredytową? Do najważniejszych czynników należą bez wątpienia: wysokość dochodów oraz forma zatrudnienia. InBank musi mieć pewność, że będziemy w stanie spłacić zobowiązanie w terminie. Dlatego musimy rozsądnie wybierać kwotę i okres kredytowania w taki sposób, aby wysokość raty była adekwatna do wysokości naszych zarobków. W innym przypadku otrzymamy negatywną decyzję kredytową lub bank zaproponuję nam niższe wsparcie finansowe albo dłuższy okres kredytowania. 

Pamiętajmy również o historii kredytowej. Jeżeli mamy negatywne wpisy w bazach, nie otrzymamy wsparcia finansowego. Problem może pojawić się również w przypadku wysokich kwot kredytu, kiedy nie mamy żadnej historii kredytowej. Dlatego przed złożeniem wniosku warto samodzielnie przeanalizować swoją sytuację. Warto również pamiętać, że do złożenia wniosku będą nam potrzebne przede wszystkim: obywatelstwo Polski, ważny dowód osobisty, miejsce zamieszkania na terytorium Polski, aktywne konto bankowe, numer telefonu, adres e-mail oraz konto w bankowości internetowej InBanku. Dlatego jako nowi klienci będziemy zobowiązani do założenia odpowiedniego profilu. Warto zaznaczyć, że na stronie InBank bank internetowy znajdziemy wszystkie niezbędne informacje dotyczące oferty. Bez wątpienia jest to duża zaleta, ponieważ nadal nie każda instytucja wywiązuje się z obowiązku informowania konsumenta. 

InBank – Kredyt gotówkowy krok po kroku

Wniosek o kredyt gotówkowy InBank możemy złożyć za pośrednictwem strony internetowej w dowolnym momencie. Cały proces przebiega sprawnie, co przede wszystkim pomaga zoptymalizować czas poświęcony na wnioskowanie. Jak złożyć wniosek o kredyt gotówkowy InBank?

1.  Na początku musimy przejść na stronę internetową kredytodawcy

2. Na stronie głównej znajdziemy wirtualny kalkulator, który umożliwi nam określenie wysokość kredytu gotówkowego i termin spłaty. W odpowiedzi otrzymamy potencjalne koszty. 

3. Przeanalizujmy szczegółowo wszystkie informacje na temat opłat. Jeżeli wszystko nam odpowiada, możemy przycisnąć “Złóż wniosek”.

4. W tym momencie zostaniemy poproszeni o rejestrację w serwisie. W tym celu należy podać dane osobowe i kontaktowe.

5. W wiadomości e-mail otrzymamy link aktywacyjny, w który należy kliknąć, aby ustalić hasło dostępu. Następnie należy podpisać kodem SMS umowę dostępu do bankowości elektronicznej.

6. Kiedy uda nam się zalogować, wystarczy wypełnić krótki wniosek o kredyt. 

7. Jeżeli potwierdzimy wniosek, zostaniemy poproszeni o zweryfikowanie swojej tożsamości za pomocą przelewu w wysokości 1 zł.

8.  Następnie otrzymamy odpowiedź od InBanku. Jeżeli będzie pozytywna, zostaniemy poproszeni o zapoznanie się z umową i podpisanie jej za pomocą specjalnego kodu SMS. 

9. Na koniec wystarczy poczekać na przelew środków finansowych. 

InBank – Koszty kredytu gotówkowego

Na stronie głównej InBanku możemy zobaczyć wirtualny kalkulator, który obejmuje informacje takie jak: okres kredytowania i wysokość kredytu. Po ustaleniu odpowiednich parametrów otrzymamy prognozowaną wysokość raty i RRSO. Warto zwrócić uwagę, że po uwzględnieniu ubezpieczenia “Konkretna Ochrona” wysokość miesięcznej raty wzrośnie. Jak wyglądają koszty?

Niniejsze warunki nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Przyznanie kredytu uzależnione jest od oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 12,29%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 8000,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 10591,42 zł, oprocentowanie zmienne w skali roku 7,85%, całkowity koszt kredytu 2591,42 zł (w tym: prowizja 712 zł, odsetki 1879,42 zł), umowa zawarta na okres 60 miesięcy, 59 miesięcznych rat równych w kwocie 176,52 zł, ostatnia rata 176,74 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 10.04.2020 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Niniejsza symulacja ma charakter wyłącznie poglądowy. Podane wartości są orientacyjne i mogą odbiegać od ostatecznych wyliczeń.

InBank – Ubezpieczenie kredytu

Ubezpieczenie kredytu InBank “Konkretna Ochrona” jest elastyczne i każdy klient może dopasować je do statusu zatrudnienia. Stawka ubezpieczenia wynosi 0,206% w skali miesiąca. Podstawą do obliczenia stawki konkretnej opłaty jest kwota kredytu. Zakres ochrony bez względu na status zatrudnienia będzie obejmował:

  • śmierć ubezpieczonego,
  • poważne zachorowanie.

1. Jeżeli nie mamy ustalonego prawa do emerytury lub renty, możemy liczyć dodatkowo na ochronę w przypadku całkowitej niezdolności do pracy powyżej 24 miesięcy.

2. W przypadku osób, które mają ustalone prawo do emerytury lub renty ochrona obejmuje również całkowitą niezdolność do pracy i samodzielnej egzystencji.

3. Osoby, które nie mogą otrzymać statusu całkowitej niezdolności lub całkowitej niezdolności do pracy i samodzielnej egzystencji, mogą otrzymać ochronę z tytułu pobytu w szpitalu w wyniku nieszczęśliwego wypadku.

4. Kiedy wnioskodawca posiada tytuł do ubezpieczenia chorobowego w ZUS, może zyskać ochronę w przypadku czasowej niezdolności do pracy.

5. Natomiast ubezpieczenie spłaty kredytu InBank z tytułu pobytu w szpitalu dotyczy wyłącznie osób bez tytułu do ubezpieczenia chorobowego w ZUS.

InBank – Opinie

Bank internetowy InBank udostępnia swoim klientom wiele atrakcyjnych ofert. Warto jednak zaznaczyć, że są to produkty oferowane konsumentom. Jeżeli posiadamy taki status, wówczas możemy skorzystać nie tylko z kredytu gotówkowego InBank, ale również:

  • lokaty bankowej,
  • kredytu samochodowego,
  • bankowości elektronicznej.

Wymieniając najważniejsze zalety opisywanej usługi, nie sposób pominąć jej niskiego oprocentowania. Ma ono wartość 8,99%. Niezbyt wysokie jest również RRSO 12,29%. Maksymalny okres kredytowania to z kolei 6 lat, co sprawia, że w rankingu najlepszych ofert ta znajduje się w środku stawki. Wielu ucieszy też fakt, że decyzja w sprawie udzielenia kredytu zapada nadzwyczaj szybko. Natomiast formalności, którym trzeba sprostać, są niezbyt wymagające. Wnioskodawcy mogą też sami zdecydować o dniu, w którym dokonywana będzie spłata. 

Pamiętaj, że zostawiając komentarz pomagasz innym!
Jeśli korzystałeś już z usług firmy InBank zostaw swoją opinię.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Zobacz także...
Prześwietlamy każdą firmę pożyczkową dostępną na rynku
inbank logo
Podobne oferty do InBank
Uprzejmie informujemy, że oferta jest aktualnie nieaktywna.
Zapraszamy do zapoznania się z produktami innych pożyczkodawców!
Listę aktywnych pożyczkodawców znajdą Państwo na stronie głównej
Wybierz rodzaj informacji, której szukasz: