FinAi recenzja oferty oraz opinie klientów

Ocena klientów Zobacz opinie
0%

Uwaga!

30 września 2019 roku platforma FinAi zakończyła swoje działanie jako pośrednik kredytowy. Od 27 września 2019 roku nie można składać wniosku o kredyt za pośrednictwem platformy FinAi.

Pożyczkowy Portal

FinAi - Dane kontaktowe

Siedziba firmySiedziba firmy: ul. Żurawia 6/12, 00-503 Warszawa
TelefonTelefon: 22 300 98 98
Godziny pracyGodziny pracy:
E-mailE-mail: kontakt@finai.com

Weryfikacja w bazach dłużników

bik
big
erif
krd
kbig
kaczmarski
crif
Brak weryfikacji w bazach.

Dane firmy FinAi S.A.

Kapitał zakładowy:
KRS:
NIP:
REGON:

Zalety i wady firmy FinAi

FinAi – Kredyt gotówkowy

W przypadku poszukiwań odpowiedniej pralki, roweru czy telefonu w dobrej cenie często pomagają nam porównywarki cen. Z takich samych narzędzi możemy skorzystać również przy wyborze kredytów. Jednak wiele firm poszło o krok dalej i proponuje swoim klientom pośrednictwo. Wystarczy jeden dobrze wypełniony wniosek, a nasze zgłoszenie trafi do instytucji oferujących najlepsze produkty na rynku. Taką usługę proponuje klientom platforma FinAi. Osoby korzystające z takiego rozwiązania mogą zaoszczędzić czas, który musieliby poświęcić na poszukiwania odpowiedniej oferty samodzielnie oraz spotkania z doradcami klienta. Jeśli wypełnimy odpowiedni formularz przez platformę FinAi, nasze zgłoszenie trafi do następujących instytucji: Nest Bank, Inbank, Credit Agricole oraz Eurobank. Jednak platforma kredytowa zapowiada nawiązanie współpracy z kolejnymi bankami. Wprowadzenie nowoczesnych technologii oraz usprawnienie całego procesu jest możliwe również dzięki współpracy z Novum Finance sp. z o.o. oraz Mash Poland Sp. z o. o..

Aktualnie FinAi udostępnia rozwiązania dla klientów z branży usług finansowych. Dzięki nim instytucje mogą przyspieszyć proces wnioskowania, a także zwiększyć bezpieczeństwo swoich klientów. Produkty te nie są jednak kredytami gotówkowymi i pomagają nie konsumentom, a pożyczkodawcom. Wśród nich można znaleźć:

  • narzędzia plug-and-play,
  • integrację za pośrednictwem API,
  • Market Intelligence, czyli analizę sprzedaży,
  • skalowalne rozwiązanie chmurowe oparte na Microsoft Azure.

FinAi – Ogólne warunki kredytu

Jakie warunki należy spełniać, wnioskując o Kredyt z FinAi? Szczegółowe wymagania będą zależeć od tego, który bank będzie chciał nam go udzielić. Jednak można wyróżnić kilka podstawowych kryteriów. Po pierwsze i oczywiste musimy mieć ukończone co najmniej 18 lat. Po drugie niezbędne będzie przedłożenie ważnego dowodu osobistego, który potwierdzi naszą tożsamość, obywatelstwo RP oraz wiek. Dodatkowo nie zapominajmy o tym, że platforma FinAi jest dostępna online. Dlatego też konieczne będzie dysponowanie urządzeniem mobilnym lub komputerem. Po czwarte musimy wykazać odpowiedni dochód. Nie zapominajmy, że mimo korzystania z pośrednictwa FinAi wnioski zostaną skierowane do banków, a co za tym idzie wymagania dotyczące zarobków będą wyższe niż w przypadku firm pożyczkowych. Podstawą jest posiadanie stałego źródła dochodu. Może to być zatrudnienie z tytułu umowy o pracę, umowy o dzieło czy umowy zlecenie. Na akceptację mogą liczyć również osoby pobierające renty czy też emerytury. Po piąte niezbędne jest posiadanie konta w banku, na które wpływają nasze zarobki. Dlaczego jest to tak ważne?

Spójrzmy, jakich dokumentów wymaga platforma FinAi od swoich klientów. Jak już wspomnieliśmy, niezbędne będzie posiadanie ważnego dowodu osobistego, ale również okazanie wyciągu z indywidualnego konta bankowego wyciągu z ostatnich 6 miesięcy, który potwierdzi nasze zarobki. Wyciąg z rachunku to jeden z dokumentów wymaganych przez kredytodawców. Warto również pamiętać, że bank może nas poprosić o doniesienie również innych dokumentów. To, czego oczekuje od nas platforma FinAi to podstawowe papiery, a indywidualne podejście do każdego potencjalnego pożyczkobiorcy może powodować prośbę o uzupełnienie informacji.

FinAi – Jak złożyć wniosek o kredyt gotówkowy?

Jak wnioskować o kredyt z FinAi? Jak działa FinAi? Odpowiedź jest prosta. Wszystko odbywa się przez internet, bez wychodzenia z domu. Wystarczy przejść na stronę platformy – możemy to zrobić, klikając jeden z banerów lub przycisk “Złóż wniosek”. Następnie na stronie głównej określamy interesującą nas kwotę oraz okres kredytowania. Przykładowo wybierając 15 000 zł na 36 rat, otrzymujemy informacje o szacunkowej racie 497 zł. Jeśli nadal interesuje nas oferta, klikamy “Chcę kredyt”. W tym momencie zostaniemy przekierowani do formularza rejestracyjnego. Platforma FinAi poprosi nas o podanie adresu e-mail oraz hasła. Następnie musimy zaakceptować wszystkie zgody i przycisnąć “Załóż konto”. W tym miejscu zostaniemy poproszeni o udzielenie odpowiedzi na kilkanaście pytań. Pamiętajmy, że formularz jest tak dostosowany, aby odpowiadać dokumentom wypełnianym w bankach.

O co zapyta nas platforma FinAi? Wśród informacji niezbędnych do udzielenia znajdą się:

  • zarobki, aktywne zobowiązania kredytowe, które poświadczają naszą sytuację finansową,
  • forma zatrudnienia, liczba osób na utrzymaniu, stan cywilny – takie informacje pomagają w ocenie stabilności oraz sytuacji osobistej wpływającej na zdolność kredytową.

Warto również pamiętać, że niezbędne będzie wykonanie zdjęcie dowodu osobistego od strony, na której znajduje się nasz wizerunek. Następnie zostaniemy poproszeni o wstawienie również swojego zdjęcia twarzy. Dzięki temu zachowywane jest bezpieczeństwo naszych danych i ochrona przed wyłudzeniem kredytu bez konieczności wizyt w banku. Następnie uzupełniony wniosek zostanie wysłany do banków współpracujących z platformą FinAi. Następne otrzymamy proponowane oferty kredytów, które możemy ze sobą porównać. Po wybraniu odpowiedniej propozycji zatwierdzamy warunki i podpisujemy umowę przez wiadomość SMS.

FinAi – Koszty kredytu

Jak wygląda oferta platformy FinAi? Po przejściu na stronę główną dowiadujemy się, że maksymalna wartość kredytu wynosi 50 000 zł, minimalna zaś to 1000 zł. Natomiast okres kredytowania może wynosić od 6 miesięcy do 84 miesięcy. Po zapoznaniu się banku z naszym wnioskiem oferta zostanie dopasowana do naszej zdolności kredytowej. Ostateczna propozycja może się różnić od tej szacunkowej podanej w wirtualnym kalkulatorze. Warto również zwrócić uwagę, że godziny pracy FinAi są atrakcyjne dla klienta. Na kontakt możemy liczyć od poniedziałku do soboty w godzinach 8.00-22.00.

Minimalne RRSO (Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania) wynosi 11,98%. Maksymalne RRSO wynosi 249%.

Przykład reprezentatywny dla FinAi S.A.:

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO): 47,67%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 6 360 zł, całkowita kwota do zapłaty: 9 843,93 zł, oprocentowanie 9,36%, całkowity koszt kredytu: 3 483,93 zł (w tym: prowizja 2 452,42 zł, odsetki 1 031,51 zł), 28 miesięcznych równych rat w wysokości po 351,57 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 20.09.2018 r. na reprezentatywnym przykładzie.

FinAi – Opinie

Podsumowując informacje dotyczące platformy FinAi, musimy wspomnieć, że jedną z zalet tej oferty jest również możliwość nawiązania kontaktu z doradcami klienta poprzez: wiadomość e-mail (kontakt@finai.pl), czatu dostępnego na stronie internetowej lub rozmowę telefoniczną +48 22 300 98 98. Jeżeli zależy nam na otrzymaniu kilku ofert kredytów z możliwością ich szybkiego porównania, z pewnością warto skorzystać z platformy FinAi. Propozycja banków zostanie wyznaczona na podstawie informacji w formularzu, dlatego też od razu dowiemy się, czy nasza zdolność kredytowa jest wystarczająca do otrzymania pozytywnej decyzji.

Powtórzmy jeszcze raz. Maksymalna kwota kredytu z FinAi wynosi 50 000 zł, minimalna zaś 1000 zł. Spłaty dokonujemy w formie od 6 do 84 równych rat miesięcznych. Cały proces wnioskowania wraz z podpisaniem umowy odbywa się online. Nie musimy wychodzić z domu i martwić się godzinami otwarcia instytucji. Wszystko w naszych rękach, to czy skorzystamy z tej atrakcyjnej oferty, zależy tylko od nas.

Co jeszcze możemy powiedzieć o FinAi? Platforma umożliwia nam korzystanie z doświadczenia i umiejętności specjalistów, za którymi stoi wieloletnie doświadczenie nie tylko w finansach, ale również obsłudze klienta czy też IT. Dzięki temu wszystko przebiega sprawnie, a nowoczesne rozwiązania nie są obce platformie FinAi. Bez wątpienia jedną z największych zalet platformy jest udostępnienie swoich usług za darmo. Wystarczy jedynie wypełnić odpowiedni formularz i zaznaczyć niezbędne zgody marketingowe. Cały proces odbywa się przez internet. Nie musimy chodzić od banku do banku czy wydawać mnóstwo pieniędzy na kontakt telefoniczny z przedstawicielami instytucji, aby otrzymać oferty dopasowane do naszej sytuacji finansowej. Ważną informacją dla osób, które cenią sobie bezpieczeństwo procedury wnioskowania, będzie fakt, że FinAi jest członkiem Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych oraz posiada certyfikaty bezpieczeństwa najwyższej jakości.

Kredyt z FinAi różni się od tego zaciąganego w oddziale stacjonarnym, między innymi: skróceniem czasu oczekiwania na decyzję, ograniczenie formalności do minimum, proces wnioskowania przez internet, brak konieczności wizyty w placówce czy korzystania z usług kuriera w celu podpisania umowy. Wszystko odbywa się wyłącznie w środowisku internetowym. FinAi przestrzega nas również przed podejmowaniem pochopnych decyzji. Zaciągnięcie kredytu to poważna sprawa, dlatego musi być podjęta z pełną świadomością konsekwencji. Pamiętajmy, że jeśli posiadamy negatywne wpisy w bazach czy problemy z wywiązaniem się z obecnych zobowiązań, nie otrzymamy kredytu w banku nawet z pomocą FinAi.

Pamiętaj, że zostawiając komentarz pomagasz innym!
Jeśli korzystałeś już z usług firmy FinAi zostaw swoją opinię.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Zobacz także...
Prześwietlamy każdą firmę pożyczkową dostępną na rynku
finai-logo
Podobne oferty do FinAi
Uprzejmie informujemy, że oferta jest aktualnie nieaktywna.
Zapraszamy do zapoznania się z produktami innych pożyczkodawców!
Listę aktywnych pożyczkodawców znajdą Państwo na stronie głównej
Wybierz rodzaj informacji, której szukasz: