Citi Handlowy

4.16
64 głosów
Maksymalna kwota pożyczki: 150 000 zł
Weź pożyczkę
w Citi Handlowy

Citi Handlowy - Opinie

Citi Handlowy należy do grupy Citi – jednej z najprężniej działających instytucji finansowych na świecie. Jej oddziały i placówki partnerskie rozlokowane są w 160 krajach świata. Pracujący w nich fachowcy zajmują się obsługą ponad 200 milionów różnych rachunków. Korzystają z nich nie tylko użytkownicy indywidualni, ale również korporacyjni i rządowi. Dodatkowo wśród usług znajdują się te związane z obrotem papierami wartościowymi i zarządzaniem majątkiem.

Citi Handlowy – Dane kontaktowe

Nazwa: Citi Handlowy
Darmowa pierwsza pożyczka: Nie udziela
Maksymalna pożyczka: 150 000
Siedziba firmy: Senatorska 16, Warszawa 00-923
Telefon: 22 362 24 84
e-mail: Formularz kontaktowy
Godziny pracy: brak
Wniosek: Wypełnij wniosek

Citi Handlowy - Kredyt

Pożyczka gotówkowa oferowana przez opisywany bank może zostać wykorzystana na dowolny cel. Jej maksymalna wartość wynosi 150 tysięcy złotych, natomiast najniższa dostępna kwota to 1000 zł. Spłatę należności można rozłożyć na maksymalnie 96 rat miesięcznych. Decyzja dotycząca przyznania wnioskowanej sumy wydawana jest w ciągu godziny. Tylko tyle musi upłynąć od momentu złożenia odpowiednich dokumentów do ich zweryfikowania i przelania odpowiedniej kwoty na konto klienta. Warto podkreślić, że wszelkie formalności ograniczono do absolutnego minimum. W celu potwierdzenia uzyskiwanych dochodów należy jedynie przedstawić elektroniczny wyciąg z konta, na które wpływa wynagrodzenie za pracę. Tym samym całą procedurę można przeprowadzić bez konieczności wychodzenia z domu. Niezwykle ważne jest to, że ubezpieczenie pożyczki jest dobrowolne. Dlatego też można samodzielnie podjąć decyzję o tym, czy chce się ponosić te dodatkowe koszty.

Citi Handlowy - Kredyt gotówkowy

Opisywana instytucja finansowa rozpoczęła swoją działalność na terenie Rzeczpospolitej Polskiej w marcu 2001 roku. Stało się to dzięki połączeniu dwóch spółek: Banku Handlowego w Warszawie S.A. i Citibank Poland S.A. Obecnie wszystkie działania podejmowane przez powstałe w ten sposób przedsiębiorstwo prowadzone są za pośrednictwem dwóch głównych jednostek operacyjnych. Pierwszą z nich jest Citicorp, której zadaniem jest planowanie i koordynacja wszystkich najważniejszych działań w kluczowych dla banku obszarach. Mowa tutaj między innymi o operacjach wykonywanych w ramach Global Consumer Banking. One wszystkie dotyczą klientów indywidualnych. Drugim ważnym filarem Citicorp jest Institutional Clients Group działająca na rzecz odbiorców korporacyjnych. Dostarcza im najlepszych jakościowo produktów i usług. Wiele z nich dedykowanych jest dla podmiotów działających na rozwijających się rynkach. Druga z kolei spółka – Citi Holdings gromadzi te środki, które określane są jako drugoplanowe dla przyszłego rozwoju korporacji. Co ciekawe, podejmowane przez nią działania filantropijne realizowane są za pośrednictwem specjalnie dla tych celów stworzonej organizacji charytatywnej. Fundacja imienia Leopolda Kronenberga (założyciela Banku Handlowego) promuje przedsiębiorczość i wspiera działania mające na celu rozwój edukacji finansowej. Jest ona ważna przede wszystkim dla przedstawicieli najmłodszego pokolenia, ale korzystają z niej również inni użytkownicy. Wszystkie te procesy realizowane są dzięki pracownikom banku. Działają oni prężnie w różnych dziedzinach życia społecznego. Kolejne plany wdrażane są w ramach znakomicie rozwiniętego wolontariatu pracowniczego. Dodatkowo zarząd dba o działania na rzecz środowiska naturalnego, czego owocem jest implementowanie systemów jakości zarządzania zasobami środowiskowymi i energią.

Citi Handlowy - Kredyt gotówkowy

Co należy zrobić, by skorzystać z opisywanej na początku oferty? To nic trudnego! Wystarczy otworzyć zakładkę „Pożyczki i Kredyty” znajdującą się na pasku umieszczonym pod logiem banku. Wówczas rozwija się menu, z którego trzeba wybrać pozycję „Pożyczka gotówkowa”. Później na opisywanej podstronie należy nacisnąć przycisk „Aplikuj”. Nastąpi wówczas przekierowanie do formularzy, które należy kolejno wypełnić. Po wykonaniu wszystkich niezbędnych kroków pozostaje czekać na decyzję. Zazwyczaj zapada ona w ciągu godziny od złożenia wszystkich wymaganych dokumentów.

Citi Handlowy - Kalkulator kredytowy

Koszty ponoszone przez klienta korzystającego z opisywanej oferty są niewielkie. Wedle przykładu reprezentatywnego RRSO wynosi niewiele, bo 9,32%. Tym samym można liczyć na niskie oprocentowanie (nawet 7,49%). Zwróćmy uwagę również na prowizję od 2,9%. Trzeba przy tym pamiętać, że warunki udzielanego kredytu ustalane są indywidualnie w trakcie rozmowy telefonicznej z doradcą.

Reprezentatywny przykład pożyczki gotówkowej Citi Handlowy

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 9,32%, całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów) 29 000,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 36 081,48 zł, oprocentowanie zmienne 7,49%, całkowity koszt pożyczki 7 081,48 zł (w tym: prowizja 1 015,00 zł, odsetki 6 066,48 zł, opłata miesięczna 0,00 zł), 59 miesięczne równe raty w wysokości po 601,00 zł oraz ostatnia rata wyrównująca 622,48 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 11 października 2019 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Niniejsza symulacja ma charakter wyłącznie poglądowy. Podane wartości są orientacyjne i mogą odbiegać od ostatecznych wyliczeń.

Pożyczasz100026200124800150000
Czas (miesięcy)96969696
Rata1537014782217
Oddajesz144035520141888212832

Citi Handlowy - Podsumowanie kredytu gotówkowego

Niewątpliwą zaletą opisywanego kredytu jest jego niskie oprocentowanie. Można mieć zatem pewność, że ponoszone koszty są niskie w porównaniu z ofertami konkurencji. Równie ważna jest szybkość obsługi i to, że przyznane środki znajdują się na koncie już po godzinie od podpisania umowy. Ponadto maksymalna kwota pożyczki i czas na jej spłatę są warte uwagi. Wśród wad można z kolei wymienić restrykcyjne wymogi odnośnie do klienta (jego wieku, wysokości zarobków i stażu pracy). Sprawia to, że osoby młode, znajdujące się na początku swojej kariery zawodowej nie skorzystają raczej z tej oferty. Przeznaczona jest dla odbiorców o ustabilizowanej sytuacji i odpowiednio wysokich dochodach.

Zalety

  • niskie oprocentowanie
  • szybka obsługa
  • atrakcyjna maksymalna kwota pożyczki i czas na jej spłatę

Wady

  • restrykcyjne kryteria przy weryfikacji kredytobiorcy

Ocena

4.16
64 głosów

Komentarze

Możliwość komentowania jest wyłączona.