Citi Handlowy recenzja oferty oraz opinie klientów

Ocena klientów Zobacz opinie
67%

Citi Handlowy należy do grupy Citi – jednej z najprężniej działających instytucji finansowych na świecie. Jej oddziały i placówki partnerskie rozlokowane są w 160 krajach świata. Pracujący w nich fachowcy zajmują się obsługą ponad 200 milionów różnych rachunków. Korzystają z nich nie tylko użytkownicy indywidualni, ale również korporacyjni i rządowi. Dodatkowo wśród usług znajdują się te związane z obrotem papierami wartościowymi i zarządzaniem majątkiem

Pożyczkowy Portal

Citi Handlowy - Dane kontaktowe

Siedziba firmySiedziba firmy: ul. Senatorska 16, 00-923 Warszawa
TelefonTelefon: 1 9009
Godziny pracyGodziny pracy: Pn-Pt 8:00-21:00
E-mailE-mail: formularz kontaktowy

Weryfikacja w bazach dłużników

bik
big
erif
krd
kbig
kaczmarski
crif

Dane firmy Bank Handlowy w Warszawie S.A.

Kapitał zakładowy: 522 638 400 zł
KRS: 0000001538
NIP: 5260300291
REGON: 000013037

Zalety i wady firmy Citi Handlowy

Citi Handlowy – Pożyczki przez internet

Pożyczka gotówkowa Citi Handlowy obejmuje ofertę, która gwarantuje klientom dostęp do wsparcia finansowego nawet w wysokości 150 000 zł! Bez wątpienia odpowiednie wsparcie finansowe znajdą nie tylko osoby potrzebujące dużego zastrzyku gotówki, ale również poszukujący środków na realizację mniejszych wydatków. Minimalna kwota, o jaką możemy wnioskować wynosi 1000 zł.

Spłata kredytu gotówkowego odbywa się w formie równych rat miesięcznych, a maksymalny okres kredytowania wynosi 96 miesięcy. Minimalny czas na spłatę zobowiązania to 9 miesięcy.

Warto również zaznaczyć, że kredyt gotówkowy można przeznaczyć na dowolny cel. Nikt nie zapyta nas o to, co sfinansujemy dzięki pożyczce. Warto również zwrócić uwagę, że proces wnioskowania o kredyt gotówkowy Citi Handlowy przebiega sprawnie, a podczas całej procedury bank stawia na minimum formalności. 

Citi Handlowy – Ogólne warunki

Każdy klient banku Citi Handlowy musi spełniać kilka ważnych warunków, bez których pozytywna decyzja kredytowa będzie niemożliwa. Wśród nich będzie nie tylko ukończenie co najmniej 18 lat czy pełna zdolność do czynności prawnych, ale przede wszystkim kwestie związane ze scoringiem. Musimy pamiętać, że bank nie udzieli nam wsparcia finansowego, jeżeli nie będziemy w stanie go spłacić. Dlatego musimy wykazać dochody, które pozwolą nam na swobodną spłatę zobowiązania. Najprostszym potwierdzeniem w tym przypadku mogą być wyciągi z rachunku bankowego z ostatnich 3 miesięcy. Oczywiście muszą dotyczyć one konta, na które otrzymujemy wynagrodzenie. W takiej sytuacji wystarczy przesłać wraz z wnioskiem załącznik z wyciągiem w formacie PDF. Warto również zwrócić uwagę na historię kredytową. Jeśli posiadamy jakikolwiek negatywny wpis w bazach dłużników, wówczas nie mamy szans na pozytywną decyzję kredytową. 

Warto również podkreślić, że musimy dysponować polskimi dochodami, miejscem zamieszkania na terytorium Polski, a także ważnym dokumentem tożsamości. Bank może nas zapytać również o nasze życie prywatne, na przykład stan cywilny, liczbę osób na utrzymaniu, a także finansowo-majątkowe: status mieszkaniowy, wysokość wydatków i kwotę miesięcznych zobowiązań.

Citi Handlowy – Pożyczka krok po kroku

Wniosek o kredyt Citi Handlowy złożymy bez problemu za pośrednictwem internetu. Aby to zrobić, musimy wykonać kilka prostych kroków.

1. Przechodzimy na stronę internetową banku.

2. Wypełniamy formularz online, w którym musimy podać dane osobowe, kontaktowe, finansowe, adresowe.

3. Potwierdzamy tożsamość.

4. Dołączamy do wniosku niezbędne dokumenty, czyli na przykład wspomniany wcześniej wyciąg z konta bankowego.

5. Akceptujemy warunki umowy, zatwierdzamy ją i czekamy na realizację przelewu przez Citi Handlowy.

Dostęp do pozostałej oferty banku możemy otrzymać, przechodząc do zakładki “Pożyczki i Kredyty” w menu. Warto podkreślić, że jest to oferta dla nowych klientów banku. Nie ulega wątpliwości, że to jest to jedno z najatrakcyjniejszych rozwiązań pod względem szybkości wnioskowania, a także kosztów zobowiązania. Inne instytucje wymagają od nowych klientów wizyty w oddziale stacjonarnym. W tym przypadku mamy możliwość złożenia wniosku w dowolnym miejscu i czasie przez internet! Brak obowiązku dostarczania zaświadczeń z miejsca pracy pozwoli zaoszczędzić czas, który musielibyśmy przeznaczyć na dodatkowe wizyty w banku i u pracodawcy. 

Citi Handlowy – Koszty pożyczki

Citi Handlowy oferuje swoim klientom jeden z najtańszych kredytów gotówkowych. Koszty ponoszone przez klienta korzystającego z opisywanej oferty są niewielkie. Wedle przykładu reprezentatywnego RRSO wynosi niewiele, bo 9,65%. Tym samym można liczyć na niskie oprocentowanie (nawet 6,99%). Zwróćmy uwagę również na prowizję od 2,9%. Trzeba przy tym pamiętać, że warunki udzielanego kredytu ustalane są indywidualnie w trakcie rozmowy telefonicznej z doradcą.

Reprezentatywny przykład pożyczki gotówkowej Citi Handlowy

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 9,65%, całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów) 28 000,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 35 098,49 zł, oprocentowanie zmienne 6,99%, całkowity koszt pożyczki 7 098,49 zł (w tym: prowizja 1 540,00 zł, odsetki 5 558,49 zł, opłata miesięczna 0,00 zł), 59 miesięczne równe raty w wysokości po 585,00 zł oraz ostatnia rata wyrównująca 583,49 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 29 maja 2020 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Niniejsza symulacja ma charakter wyłącznie poglądowy. Podane wartości są orientacyjne i mogą odbiegać od ostatecznych wyliczeń.

Citi Handlowy – Ubezpieczenie kredytu

Niezwykle ważne jest to, że ubezpieczenie pożyczki jest dobrowolne. Dlatego też można samodzielnie podjąć decyzję o tym, czy chce się ponosić te dodatkowe koszty. Sami decydujemy. Możemy zdecydować się na ubezpieczenie spłaty pożyczki w ramach ubezpieczenia “Bezpieczne Raty”, co bez wątpienia jest dobrym wyjściem, kiedy zależy nam zabezpieczeniu interesów swoich i bliskich. Ochronimy ich dzięki temu przed zdarzeniami losowymi, które mogą mieć duży wpływ na zdolność do spłaty zobowiązania oraz odsetki.

  • Składka ubezpieczeniowa wynosi od 1,6% do 3,2% kwoty pożyczki.
  • Warto również dodać, że jeden z wariantów umożliwia otrzymanie ochrony również osobom po 65 roku życia.

Citi Handlowy – Opinie

Citi Handlowy oferuje swoim klientom wiele różnych produktów, które pozwolą nam na zwiększenie swoich oszczędności, inwestowanie kapitału, a także gromadzenie i zarządzanie pieniędzmi. Wśród dostępnych ofert można wymienić:

  • karta kredytowa Citi Simplicty, Citibank BP Motokarta,
  • konto osobiste przez selfie,
  • pożyczki,
  • konto superoszczędnościowe,
  • lokaty terminowe,
  • kredyty hipoteczne
  • inwestowanie

Niewątpliwą zaletą opisywanego kredytu jest jego niskie oprocentowanie. Można mieć zatem pewność, że ponoszone koszty są niskie w porównaniu z ofertami konkurencji. Równie ważna jest szybkość obsługi i to, że przyznane środki znajdują się na koncie już po godzinie od podpisania umowy. Ponadto maksymalna kwota pożyczki i czas na jej spłatę są warte uwagi. Wśród wad można z kolei wymienić restrykcyjne wymogi odnośnie do klienta (jego wieku, wysokości zarobków i stażu pracy). Sprawia to, że osoby młode, znajdujące się na początku swojej kariery zawodowej nie skorzystają raczej z tej oferty. Przeznaczona jest dla odbiorców o ustabilizowanej sytuacji i odpowiednio wysokich dochodach.

Pamiętaj, że zostawiając komentarz pomagasz innym!
Jeśli korzystałeś już z usług firmy Citi Handlowy zostaw swoją opinię.

1 komentarz

Adam

W Citi Handlowy odradzam otwarcie konta. Dlaczego? Otóż, w przypadku jakiegokolwiek zajęcia konta przez urząd skarbowy albo inną instytucję, która wg. ustawy o bankach ma takie prawo, bank nie poinformuje swojego klienta o tym fakcie, chociaż ma jego email i numer telefonu. Twój tzw. opiekun w Citi Bank nie zadzwoni by Ciebie poinformować o zajęciu, chociaż mógłby Cię poinformować w ramach przyzwoitości, poszanowania klienta i troski o niego, choć ma taką możliwość, ale tego nie zrobi. Czysta przyzwoitość nakazywałaby poinformowanie go. Bank wykręca się informacją, że „nie ma zwyczaju”. Uważam, że ten „zwyczaj” powinien zostać zmieniony, ale po rozmowach z bankiem okazało się, że nie ma woli w Citi Handlowym, aby ten zwyczaj został zmieniony. Citi Handlowy nie dba więc o swoich klientów.
Jeżeli będziesz miał pilny wyjazd służbowy na przykład w weekend a w piątek bez Twojej wiedzy bank zablokuje Twoje konto, będziesz musiał odwołać ten pilny wyjazd, bo nie będziesz miał środków na opłaty służbowe, takie jak paliwo, hotele, obiady, etc. Citi Bank zablokuje całe Twoje konto nawet jeżeli kwota blokady jest dużo mniejsza niż Twoje środki na koncie. Powinien na logikę zablokować konkretną kwotę, na którą jest zajęcie, natomiast bank Citi Handlowy blokuje całe Twoje konto. W ustawie o bankach nie ma zakazu informowania klienta o zajęciu. Na dodatek, ustawa mówi, że klient może korzystać z rachunku w ramach posiadanej wolnej kwoty, ale Citi Bank nie zastosował tej możliwości w moim przypadku, bo przypuszczalnie mu się po prostu nie chciało. Więc, przy najbliższej okazji zamknę konto w Citi Bank i otworzę w banku, który będzie się o mnie troszczył.

00 Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Zobacz także...
Prześwietlamy każdą firmę pożyczkową dostępną na rynku
Citi Handlowy logo
Podobne oferty do Citi Handlowy
Uprzejmie informujemy, że oferta jest aktualnie nieaktywna.
Zapraszamy do zapoznania się z produktami innych pożyczkodawców!
Listę aktywnych pożyczkodawców znajdą Państwo na stronie głównej
Wybierz rodzaj informacji, której szukasz: