Bank Pocztowy recenzja oferty oraz opinie klientów

Ocena klientów Zobacz opinie
66%

Bank Pocztowy jest instytucją finansową powstałą dzięki partnerstwu z Pocztą Polską S.A. Ten znany od lat dostawca usług pocztowych posiada 75% akcji swojej placówki bankowej. Jej drugim akcjonariuszem jest PKO BP S.A. Nie powinno zatem dziwić, że tak stabilni finansowo partnerzy strategiczni zapewniają klientom spółki bezpieczeństwo ich finansów. Właśnie ono sprawia, że ogromna sieć 800 placówek przyciąga stale nowych chętnych. Ich liczba rośnie z dnia na dzień z jednego prostego powodu. Usługi dostępne są nawet w najmniejszych miejscowościach. Tak duża dostępność możliwa jest dzięki temu, że usługi świadczone są w 4600 placówkach Poczty Polskiej.
O petentów troszczą się także pracownicy mikrooddziałów i Pocztowych Stref Finansowych. Takie punkty obsługi wpływają na to, że interesanci mają zapewnioną profesjonalną obsługę w całym kraju.

Przekonało się o tym ponad 1 300 000 zadowolonych użytkowników. Wszyscy obsługiwani są przez blisko 1500 wyspecjalizowanych pracowników.

Pożyczkowy Portal

Bank Pocztowy - Dane kontaktowe

Siedziba firmySiedziba firmy:
TelefonTelefon:
Godziny pracyGodziny pracy:
E-mailE-mail:

Weryfikacja w bazach dłużników

bik
big
erif
krd
kbig
kaczmarski
crif
Brak weryfikacji w bazach.

Dane firmy

Kapitał zakładowy:
KRS:
NIP:
REGON:

Zalety i wady firmy Bank Pocztowy

Bank Pocztowy – Kredyt gotówkowy przez internet

Kredyt gotówkowy w Banku Pocztowym możemy otrzymać, udając się do jednej z placówek Poczty Polskiej S.A.. Warto jednak zwrócić uwagę, że największą popularnością cieszy się wnioskowanie bez wychodzenia z domu. Więcej informacji na ten temat znajdziemy w dalszej części opinii o Banku Pocztowym. Teraz skupmy się na ofercie kredytu.

Jedną z największych zalet tej oferty będzie fakt, że możemy przeznaczyć otrzymane pieniądze na dowolny cel. Nikt nie zapyta nas o to, co sfinansujemy z wsparcia finansowego.

Mogą to być zarówno duże wydatki, jak i mniejsze. Możemy sfinansować w ten sposób bieżące potrzeby oraz przyjemności. W ramach oferty kredyt Banku Pocztowego możemy otrzymać wsparcie finansowe wynoszące nawet 200 000 zł! Natomiast minimalna kwota jest dużym ukłonem w stronę osób o mniejszych potrzebach i wynosi 300 zł

Ważną kwestią jest również okres kredytowania. Maksymalny termin spłaty wynosi 120 miesięcy, czyli 10 lat. Oznacza to, że bez problemu dopasujemy wysokość raty do swoich potrzeb i możliwości finansowych. Dzięki temu unikniemy również problemów ze spłatą zobowiązania. Bez problemu zaciągniemy kredyt z terminem zwrotu 24, 48, 60 czy też 84 miesiące. Wszystko zależy od tego, czego tak naprawdę potrzebujemy. Pamiętajmy również, aby przed złożeniem wniosku dokładnie przeanalizować swój budżet domowy

Bank Pocztowy – Ogólne warunki

Co wiemy na temat warunków kredytu online w Banku Pocztowym? Oferta jest dostępna dla osób, które są pełnoletnie, posiadają pełną zdolność do czynności prawnych, a także otrzymają pozytywną ocenę zdolności kredytowej. Jest to kluczowe. Żaden bank nie udzieli wsparcia finansowego osobie, która nie będzie w stanie go spłacić. Dlatego istotnymi czynnikami będą w tym przypadku wysokość dochodów i forma zatrudnienia, a także historia kredytowa. Zacznijmy od pierwszej kwestii. Bank wymaga od swoich klientów wysokości dochodów, które pozwolą na bezproblemową spłatę zobowiązania. Musimy mieć również odpowiednią formę zatrudnienia, która gwarantuje nam dostęp do stałego dochodu przez cały okres kredytowania. Dlatego najlepsza okazuje się nierzadko umowa o pracę na czas nieokreślony, choć większość banków akceptuje nawet umowy cywilnoprawne. Warunkiem jest jednak ich ważność przez cały okres kredytowania.

Jak zostało wspomniane, duży wpływ na zdolność kredytową ma również historia kredytowa. Jeżeli wnioskodawca posiada negatywne wpisy w bazach, wówczas wniosek zostanie bez wątpienia odrzucony. Tak samo dzieje się również w przypadku wniosków o najwyższe kwoty, jeżeli klient nie posiada żadnych wpisów w bazach. Bank nie ma w takiej sytuacji wystarczających podstaw, aby potwierdzić wiarygodność klienta i jego zdolność do terminowej spłaty. Warto również pamiętać, że zdolność kredytową możemy sobie podnieść, wnioskując o kredyt z drugą osobą. Nie musi być to współmałżonek!

Bank Pocztowy – Kredyt gotówkowy krok po kroku

Bank Pocztowy umożliwia swoim klientom złożenie zapytania o kredyt gotówkowy przez internet, telefon lub placówce Poczty Polskiej. Każde z tych rozwiązań może być korzystne w zależności od preferencji klienta. Jak złożyć wniosek o kredyt w Banku Pocztowym online?

1. Pierwszym krokiem jest przejście na stronę internetową banku i kliknięcie przycisku “Złóż wniosek”

2. Następnie należy uzupełnić krótki formularz kontaktowy, który zawiera imię, nazwisko, adres e-mail i numer telefonu.

3. Po uzupełnieniu wysyłamy formularz i czekamy na telefon od doradcy klienta.

4. Pomoże nam on przejść przez całą procedurę wnioskowania, a następnie przedstawi warunki.

5. Jeżeli zgodzimy się na oferowane warunki, wówczas będziemy musieli udać się do placówki banku lub Poczty Polskiej w celu podpisania umowy i odebrania pieniędzy. 

Bank Pocztowy – Koszty kredytu gotówkowego

Na stronie Banku Pocztowego nie znajdziemy klasycznego wirtualnego kalkulatora. Najważniejsze informacje dotyczące opłat znajdziemy jednak w reprezentatywnym przykładzie kredytu. Dodatkowo na stronie banku znajduje się rozpiska dotycząca prognozowanej wysokości rat w zależności od wysokości pożyczki i okresu kredytowania. RRSO dla reprezentatywnego przykładu pożyczki wynosi 15,09%. Poniżej przedstawiamy szczegółowe informacje na temat kosztów:

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla reprezentatywnego przykładu wynosi 15,09% przy założeniach: kredyt udzielony w dniu 01 lipca 2020 r. na okres 45 miesięcy, bez ubezpieczenia, całkowita kwota kredytu 7500,00 zł (bez kredytowanych kosztów kredytu), spłacany do 25. dnia każdego miesiąca w równych ratach w kwocie 217,71 zł, ostatnia rata wyrównująca 217,69 zł, oprocentowanie zmienne 7,20% w stosunku rocznym, całkowity koszt kredytu 2296,93 zł (w tym: odsetki 1274,20 zł, prowizja 1022,73 zł), całkowita kwota do zapłaty 9796,93 zł.

Niniejsza symulacja ma charakter wyłącznie poglądowy. Podane wartości są orientacyjne i mogą odbiegać od ostatecznych wyliczeń.

Bank Pocztowy – Ubezpieczenie kredytu

Bank Pocztowy umożliwia swoim klientom wykupienie dodatkowe ubezpieczenia do kredytu gotówkowego. Obejmuje on życie oraz utratę pracy. Jakie są dostępne warianty ubezpieczenia?

  • od utraty pracy lub nieszczęśliwego wypadku,
  • na życie dla kredytobiorców, obejmuje przypadki śmierci osoby ubezpieczonej podczas trwania umowy.

Bank Pocztowy – Opinie

Bank Pocztowy oferuje swoje usługi klientom indywidualnym, małym firmom, instytucjom oraz agrobiznesom. Oprócz kredytu gotówkowego oraz różnych opcji ubezpieczenia w ofercie można znaleźć: 

  • konta osobiste i karty płatnicze,
  • płatności mobilne,
  • usługi pocztowe,
  • bankowość elektroniczna, 
  • kredyt konsolidacyjny Bank Pocztowy,
  • pożyczka hipoteczna w Banku Pocztowym.

Spośród najbardziej zapadających w pamięć zalet kredytu wyróżnia się bardzo długi okres kredytowania. Niezbyt wygórowane są również prowizja i odsetki. Wielu, szczególnie starszych użytkowników, doceni bardzo dużą sieć placówek stacjonarnych. Dobrą wiadomością jest także to, że współkredytobiorcą może być osoba niespokrewniona z wnioskodawcą. Najważniejszą wadą jest z kolei wysokie RRSO.

Pamiętaj, że zostawiając komentarz pomagasz innym!
Jeśli korzystałeś już z usług firmy Bank Pocztowy zostaw swoją opinię.

1 komentarz

Jolanta

Posiadam konto w Banku Pocztowym
jestem zadowolona z panstwa zalatwiania spraw. Ostatno zaproponowano mi kredyt przez telefon. Sprawa zostala zalatwiona bardzo sprawnie i w pare minut.
poniewaz mam tez kredyty w innych bankach chce sie dowiedziec o kredyt
KONSOLIDACYJNY

30 Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Zobacz także...
Prześwietlamy każdą firmę pożyczkową dostępną na rynku
bank pocztowy logo
Podobne oferty do Bank Pocztowy
Uprzejmie informujemy, że oferta jest aktualnie nieaktywna.
Zapraszamy do zapoznania się z produktami innych pożyczkodawców!
Listę aktywnych pożyczkodawców znajdą Państwo na stronie głównej
Wybierz rodzaj informacji, której szukasz: