Lendo Polska recenzja oferty oraz opinie klientów

Ocena klientów Zobacz opinie
0%

O ile i na jak długo możemy wnioskować w Lendo Polska? Jest to z pewnością wyjątkowa oferta. Korzystając z tej platformy, otrzymujemy dostęp zarówno do produktów bankowych, jak i pozabankowych. Bez wątpienia rzadko zdarza się możliwość wnioskowania w obu tych sektorach jednocześnie, jednak w ofercie pośrednika Lendo jest to możliwe. Dlatego też nie powinna nas dziwić dostępność kwot wahających się od 1000 do 120 000 zł. Z kolei okres spłaty może wynosić już od 4 do 120 miesięcy. W stopce platformy Lendo Polska znajdziemy informacje na temat partnerów, u których możemy również wnioskować za pośrednictwem jednego krótkiego formularza. Należą do nich BGŻ BNP Paribas, Nest Bank, Aasa Polska, Euroloan, Fellow Finance czy też Provident.

Pożyczkowy Portal

Lendo Polska - Dane kontaktowe

Siedziba firmySiedziba firmy: ul. Wiertnicza 165, 02-952 Warszawa
TelefonTelefon: 22 4444 777
Godziny pracyGodziny pracy:
E-mailE-mail: info@lendopolska.pl

Weryfikacja w bazach dłużników

bik
big
erif
krd
kbig
kaczmarski
crif
Brak weryfikacji w bazach.

Dane firmy Lendo Sp. z.o.o

Kapitał zakładowy:
KRS: 0000548269
NIP: 7010473086
REGON:

Zalety i wady firmy Lendo Polska

Lendo Polska – Pożyczki przez internet

Skoro już wiemy, o jakie kwoty i na jak długo możemy wnioskować w Lendo pożyczki, teraz przejdźmy do oczekiwań względem pożyczkobiorców. Jak wiadomo, każdy pożyczkodawca stawia swoim klientom nieco inne warunki. Dlatego też te wymienione na stronie przez Lendo są połączeniem wszystkich tych obowiązujących u jego partnerów. Zasada jest prosta. Jeśli spełniamy poniżej wymienione kryteria, z pewnością znajdziemy coś dla siebie w ofercie Lendo.

Co będzie niezbędne do uzyskania pożyczki przez internet z Lendo? Pożyczkodawcy oczekują:

 • polskiego obywatelstwa,
 • ważnego dowodu osobistego,
 • stałego dochodu,
 • wieku od 18 do 80 lat,
 • własnego rachunku bankowego w instytucji z siedzibą na terenie Polski,
 • odpowiedniej zdolności kredytowej,
 • braku negatywnych wpisów w bazach Biura Informacji Kredytowej.

Warto pamiętać, że w przypadku oferty firm pożyczkowych warunki mogą się różnić od wymienionych powyżej. Niektórzy pożyczkodawcy w przeciwieństwie do banków akceptują różne źródła dochodu, nie tylko umowę o pracę, rentę czy emeryturę. Po otrzymaniu konkretnej oferty należy zapoznać się z jej szczegółami na stronie pożyczkodawcy.

Lendo – Ogólne warunki

Jak już wspominaliśmy, Lendo jest pośrednikiem pomiędzy klientami a potencjalnymi pożyczkodawcami. Oznacza to, że zadaniem strony jest znalezienie odpowiedniej dla nas oferty, a pozostałe formalności załatwiamy razem z pożyczkodawcą. Jednak proces ten zostaje skrócony, ponieważ większość potrzebnych informacji podajemy już na stronie Lendo. Dzięki temu firma pożyczkowa lub bank mają szansę na dokonanie wstępnej oceny zdolności kredytowej klienta. Otrzymanie oferty od danej instytucji oznacza, że przeszliśmy jej wstępną weryfikację.

Lendo – Pożyczka krok po kroku

Jeżeli spełniamy wszystkie niezbędne warunki, możemy rozpocząć proces wnioskowania.

Pierwszym krokiem jest przejście na platformę Lendo, klikając przycisk “Złóż wniosek” lub jeden z banerów dostępnych w naszej opinii. Następnie korzystamy z dostępnego na stronie głównej wirtualnego kalkulatora. Po pierwsze musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, jakiej kwoty potrzebujemy i zaznaczyć odpowiednią sumę, przesuwając suwakiem. Następnie wybieramy okres kredytowania tak, aby rata była adekwatna do naszych możliwości finansowych. Zweryfikujemy to dzięki przybliżonej wysokości miesięcznej raty.

Możemy również zaznaczyć, czy interesuje nas refinansowanie pożyczki. Więcej szczegółów na ten temat przeczytasz w sekcji “Jakie są zalety pożyczki Lendo?”

Drugim krokiem będzie wypełnienie krótkiego formularza, który ułatwi zaproponowanie nam odpowiedniej oferty. Jakie informacje będą nam potrzebne? Informacje będziemy podawać stopniowo, poczynając od danych osobistych, takich jak:

 • imię i nazwisko,
 • numer telefon i adres e-mail,
 • PESEL,
 • numer i data ważności dowodu osobistego.

Ze względu na to, że dzięki Lendo otrzymujemy dostęp zarówno do produktów bankowych, jak i pozabankowych, zostaniemy poproszeni o podanie celu kredytowego. Możemy tego uniknąć, klikając opcję “inne”. Jeżeli uzupełniliśmy wszystkie dane, przechodzimy do kolejnego etapu.

Trzecim krokiem będzie uzupełnienie formularza o dane kontaktowe, czyli adres zamieszkania, adres korespondencyjny, miejsce urodzenia,  stan cywilny oraz nazwisko panieńskie matki. Jak widać, nie wszystkie informacje odpowiadają tytułowi podstrony. Jednak są jasne i klarowne, a uzupełnienie rubryk nie powinno sprawić nam problemu. Przed przejściem dalej zostaniemy poproszeni również o zaznaczenie potwierdzenia polskiego obywatelstwo.

Czwartym krokiem będą informacje dotyczące dochodów. Zostaniemy zobowiązani do wybrania z listy źródła wynagrodzenia oraz jego wysokości netto. Można również zaznaczyć dodatkową opcję innych źródeł dochodu, takimi jak świadczenie 500+. Ważną informacją są również inne posiadane długi. Jeżeli ich nie mamy, zaznaczamy deklarację “Nie mam innych długów”. Dodatkową informacją, o której udzielenie zostaniemy poproszeni, jest poziom wykształcenia. Po uzupełnieniu danych zaznaczamy wszystkie zgody i przechodzimy do ostatniego etapu formularza.

Piątym krokiem będzie uzupełnienie pozostałych informacji formularza. W tym miejscu należy podać takie informacje, jak status mieszkaniowy, liczba osób na utrzymaniu, inne aktywne kredyty, produkty finansowe i stałe zobowiązania. Po udostępnieniu tych informacji klikamy “Wyślij”.Następnie należy poczekać cierpliwie na odpowiedź, w której otrzymamy informacje dotyczące dostępnych dla nas ofert pożyczki wraz z podstawowymi ich parametrami i danymi. Dzięki temu możemy minimalizujemy czas przeznaczony na poszukiwanie odpowiedniej oferty i składanie wniosku. Pozostałe etapy wnioskowania zależą od zasad wprowadzonych przez konkretnego pożyczkodawcę.

Lendo – Koszty pożyczki

Koszty związane z kredytowaniem różnią się w zależności od wybranego pożyczkodawcy. Na stronie Lendo mamy dostęp do poglądowej wysokości opłat. Spójrzmy, jak prezentuje się przy wybranych kwotach. Jeżeli zdecydujemy się na wnioskowanie o 20 000 zł ze spłatą w formie 48 równych rat miesięcznych, wysokość każdej z nich będzie wynosiła około 510 zł.

Reprezentatywny przykład pożyczki:

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 46,57%, całkowita kwota pożyczki: 19 798,50 zł, całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta: 28 252,62 zł, oprocentowanie 8,56%, całkowity koszt pożyczki: 8 920,84 zł (w tym: prowizja 3 020,10 zł, odsetki 5 866,67 zł). Liczba miesięcznych rat: 56 w wysokości 459,62 zł każda. Kalkulacja została dokonana na dzień 2019-01-28.

Pamiętaj, że zostawiając komentarz pomagasz innym!
Jeśli korzystałeś już z usług firmy Lendo Polska zostaw swoją opinię.

1 komentarz

Jurek

Bardzo miła obsługa, wszystko mi wytłumaczyli. Warunki pożyczki i sam proces – ok.

00 Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Zobacz także...
Prześwietlamy każdą firmę pożyczkową dostępną na rynku
lendo logo
Podobne oferty do Lendo Polska
Uprzejmie informujemy, że oferta jest aktualnie nieaktywna.
Zapraszamy do zapoznania się z produktami innych pożyczkodawców!
Listę aktywnych pożyczkodawców znajdą Państwo na stronie głównej
Wybierz rodzaj informacji, której szukasz: