Funeda recenzja oferty oraz opinie klientów

Ocena klientów Zobacz opinie
20%

Funeda to zupełnie nowa firma pożyczkowa, która niedawno wkroczyła na rynek pozabankowych pożyczek online. Funeda udziela długoterminowych pożyczek ratalnych online na kwotę do 20 000 zł. Pożyczkę ratalną w Funda możemy rozłożyć aż na 48 miesięcznych rat. Funeda jest polską firmą, działającą na naszym rynku od 2017 roku.

W przypadku chęci uzyskania dodatkowego wsparcia finansowego, zachęcamy do wypełnienia formularza na naszej stronie.

Funeda logo
Kwota
2000zł - 20 000zł
Okres
od 3 do 48 msc
Pożyczkowy Portal

Funeda - Dane kontaktowe

Siedziba firmySiedziba firmy: ul. Henryka Sienkiewicza 85/87, 90-057 Łódź
TelefonTelefon: 22 598 79 29
Godziny pracyGodziny pracy:
E-mailE-mail: info@funeda.pl

Weryfikacja w bazach dłużników

bik
big
erif
krd
kbig
kaczmarski
crif
Brak weryfikacji w bazach.

Dane firmy Funeda Sp. z o.o.,

Kapitał zakładowy:
KRS: 0000701262
NIP: 9512448406
REGON: 36860939700000

Zalety i wady firmy Funeda

Funeda – Pożyczki przez internet

Funeda Instytucja Pożyczkowa udziela szybkich pożyczek przez Internet osobom szukającym łatwej drogi do pożyczenia wysokich kwot. Cały wniosek w Funeda odbywa się poprzez Internet. To właśnie klienci, którzy cenią sobie możliwość rozłożenia spłaty na wiele rat, powinni przekonać się do oferty, jaką przygotowała Funeda. Zwłaszcza, że jak na nową firmę pożyczkową Funeda ma wiele do zaoferowania. Przede wszsytkim wyróżnia się wysoką kwotą pożyczki – do 12 000 zł i możliwością spłaty nawet do 48 miesięcy.

Funeda – Ogólne warunki

W Funeda możemy pożyczyć od 2000 zł do 12 000 zł. To całkiem spora kwota. Liczba rat do wybrania waha się między 12 a 48. Najwyższą kwotę pożyczki, czyli 12 000 możemy rozłożyć na 48, 36, 30, lub 24 miesiące.  Najniższa możliwa kwota do pożyczenia 2000 zł to z kolei maksymalnie 36 rat lub 12. Przy wyborze 36 rat i najniższej kwoty pożyczki należy liczyć się z całkiem sporym kosztem zobowiązania finansowego rzędu 78,32% RRSO, czyli całkowity koszt pożyczki wyniesie 2356 zł. Warto więc poszukać bardziej opłacalnych opcji wyboru kwoty i liczby rat.

Kto może otrzymać pożyczkę ratalną w Funeda? Na pewno będzie to każdy obywatel Polski, który:

  • posiada rachunek w polskim banku
  • ma dostęp do Internetu
  • posiada aktywny numer telefonu komórkowego
  • mieści się w przedziale wiekowym między 20-70 lat
  • wypełni formularz zgłoszeniowy o pożyczkę

Warto wiedzieć, że Funeda sprawdza pożyczkobiorcę w bazach takich jak: BIK, ERIF, BIG i korzysta z Credit-Check. Jeśli więc mamy problemy finansowe, niespłacone inne zobowiązania, pożyczki, możemy mieć problem z otrzymaniem pieniędzy w Funeda.

Funeda – Pożyczka krok po kroku

Funeda udziela szybkich pożyczek online, więc sam proces wnioskowania o zobowiązanie finansowe jest szybki i bezproblemowy. Jak wnioskować o pożyczkę w Funeda? Wystarczy, że zapoznasz się z naszym opisem i klikniesz w jeden z przycisków „Weź pożyczkę w Funeda”. Od razu powinieneś zostać przeniesiony na stronę pożyczkodawcy. Tam wybierasz interesującą cię kwotę pożyczki oraz ilość miesięcznych rat. Aby to zrobić, ustawiasz wirtualne suwaki znajdujące się w kalkulatorze w prawym górnym rogu serwisu. Poniżej wraz z wyborem dostępnych opcji pożyczki zobaczysz, jak zmieniają się koszty. Możemy porównać RRSO, całkowitą kwotę do spłaty i całkowity koszt pożyczki. Pod wyliczeniami znajduje się również link do Arkusza Informacyjnego, gdzie znajdziemy najważniejsze informacje o kosztach pożyczki.

Gdy już zdecydujemy się na daną kwotę pożyczki w Funeda, klikamy na przycisk „Biorę pożyczkę”. Przechodzimy do drugiego kroku, gdzie wpisujemy swój adres email i ustalamy hasło. Tym samym tworzymy nasze konto klienta w Funeda. W następnym kroku wypełniamy formularz, podając dane osobowe, adres zameldowania, szczegóły zatrudnienia (rodzaj umowy, miesięczny dochód nett, forma wypłaty lub dodatkowe źródło dochodu, jeśli posiadamy) a także informacje o wydatkach (miesięczne wydatki, kwota miesięcznych zobowiązań kredytowych). Na koniec zaznaczamy wszystkie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Rozpatrzenie wniosku powinno nie trwać dłużej niż 15 minut. Wcześniej weryfikujemy nasz rachunek bankowy za pomocą usługi Instator. To bardzo wygodna opcja, która przyśpiesza otrzymanie pieniędzy. Po złożeniu wniosku, otrzymamy telefon od analityka finansowego firmy Funeda. Jeśli decyzja kredytowa będzie pozytywna, otrzymamy pieniądze na kotno za pomocą przelewu. Warto dodać, że Funeda nie wymaga potwierdzenia otrzymywanych dochodów, chociaż firma zastrzega sobie prawo do weryfikacji niektórych wniosków pod względem wysokości dochodów. Wtedy nie obciąża nas to dodatkowym czasem na dosłanie dokumentów, ponieważ wszystkie potwierdzenia i dokumenty możemy przesłać drogą elektroniczną.

Funeda – Koszty pożyczki

Funeda proponuje swojemu klientowi bardzo wygodną opcję spłaty pożyczki. Wystarczy że podczas wniosku wprowadzimy dane naszej karty płatniczej i wyrazimy zgodę na płatności cykliczne. Dzięki temu nie musimy się martwić, że zapomnimy o spłacie raty lub spóźnimy się z ratą, ponieważ system automatycznie obciąży naszą kartę na kwotę miesięcznej raty. Co ważne zgoda na taką formę ściągalności pieniężnej przez pożyczkodawcę, zwiększa szansę na pozytywną weryfikację wniosku. Tę opcję możemy też ustawić później w Stefie Klienta. Przelewy wykonywane są w kilka minut.

Jeśli mamy problem z terminową spłatą zobowiązania finansowego, wystarczy że zadzwonimy na infolinię firmy. Konsultanci Funeda powinni pomóc nam, przedstawiając najlepsze rozwiązanie.

Reprezentatywny przykład pożyczki:

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) 78,32%; całkowita kwota pożyczki 4 000 zł; zmienna stopa oprocentowania 10%, całkowity koszt pożyczki 4 676 zł; całkowita kwota do zapłaty wynosi 8676 zł, płatna w 36 miesięcznych ratach po 241 zł. Kalkulacja wykonana na dzień 04.04.2018. Udzielenie pożyczki zależy od dokonania oceny zdolności kredytowej wnioskodawcy.

Funeda – Jak spłacić zobowiązanie?

Pożyczkę w Funeda możemy spłacić w tradycyjny sposób, wykonując przelew na rachunek bankowy pożyczkodawcy. Wystarczy zarejestrować się na stronie firmy i tam wprowadzić swój numer karty płatniczej do dostępnej opcji, dzięki której będzie wykonywana płatność cykliczna. Za wykonanie przelewu cyklicznego nie będziemy płacili dodatkowych pieniędzy. Aby spłacić pożyczkę, logujemy się na konto klienta i klikamy “spłać”. Opcję tę zobaczymy na harmonogramie spłat przy racie. Po kliknięciu przycisku, zostaniemy przekierowani do swojego banku. Tam zobowiązani będziemy podać dane do logowania. Dane do przelewu zostaną automatycznie uzupełnione. Nie zmieniamy żadnych danych, ponieważ jeśli tego dokonamy, mogą pojawić się problemy z zaksięgowaniem spłaty pożyczki. Aby zarejestrować kartę do przelewów cyklicznych, musimy zalogować się na konto klienta i kliknąć “rejestracja karty płatniczej”. Dzięki rejestracji nie będziemy musieli co miesiąc wykonywać przelewu na konto pożyczkodawcy – kwota zostanie ściągnięta automatycznie z naszego konta. Wszystko odbywać się będzie w wygodny sposób, ponieważ nawet jeżeli zapomnimy o zapłacie zobowiązania, przelew zostanie wykonany już za nas.

Funeda – Opinie

Dla Funeda opinie swoich kredytobiorców są bardzo istotne. Firma dba o swoich klientów, przygotowując oferty dopasowane do potrzeb każdej osoby w sposób indywidualny. Klienci cenią w firmie pożyczkowej Funeda to, że podczas zaciągnięcia pożyczki, firma nie wymaga wykazania dodatkowych zaświadczeń. Dodatkowym plusem, jest także fakt, że uzyskane w ramach pożyczki pieniądze możemy przeznaczyć na dowolny cel. Funeda nie oczekuje od wnioskujących podawania żadnych wyjaśnień i celu, na jaki chcemy przeznaczyć zaciągniętą gotówkę. Kolejnym atutem firmy jest uzyskanie szybkiej decyzji przyznania lub odrzucenia wniosku o pożyczkę. Możemy szczerze polecić firmę Funeda. Jeżeli chcecie podzielić się własnymi doświadczeniami i wnioskami odnośnie firmy Funeda, zachęcamy do napisania komentarza. Może akurat to wasza porada wpłynie na decyzję o zaciągnięciu pożyczki u kolejnego pożyczkobiorcy.

Pamiętaj, że zostawiając komentarz pomagasz innym!
Jeśli korzystałeś już z usług firmy Funeda zostaw swoją opinię.

10 komentarzy

Iga

Sprawdziłam osobiście: pożyczkę przyznano sensownie, wypłacono sprawnie. Kiedy spłaciłam przed terminem, trochę trwało, ale zaksięgowano ostatecznie prawidłowo. Mogę polecić :), tylko trzeba być fair.

00 Odpowiedz
JANINA

Trzeba być nieźle porąbanym aby dać im do ręki NIK i Hasło do konta ?! Czy wy jesteście normalni. Zalogowałam się a po paru minutach już miałam e-mail z rozkodowanym Hasłem….muszę to zgłosić tego Instalatora ze Szwecji też ? To jakaś chora , przestępcza mafia ! Wycofałam wszystkie zgody ale jak widać Funeda ma to w „poważaniu” ? Nie mam wyjścia……zgłaszam Was do prokuratury !

00 Odpowiedz
Arek

Dzisiaj złożyłem wniosek o pożyczkę i po krótkim czasie zadzwonił do mnie Pan z informacją, że pożyczka została mi przyznana. Pieniądze mam już na koncie, więc jest ok.

00 Odpowiedz
Krystyna S.

Fakt na rozpatrzenie wniosku trzeba trochę poczekać, u mnie to było 4 dni, ale mimo tego mogę polecić tę instytucję pożyczkową. Plusem na pewno jest ich przejrzysta strona, na której można znaleźć większość potrzebnych informacji. W razie wątpliwości Biuro Obsługi Klienta odpowie nam na pytania, tak jak to było w moim przypadku. Polecam 🙂

00 Odpowiedz
Kleo

Na rozpatrzenie wniosku czekam juz ponad tydzien bo nawalila usluga instantor. Niby pozyczka przyznana a jednak nic niewiadomo. Firmie niebardzo zalezy na kliencie gdyz nawet nie odpowiada na emaile. Masakra

00 Odpowiedz
young

Kolejna dobra pożyczka i na fajnych zasadach. Chwilówka przez internet dostępna od ręki. To co mnie przekonało, aby wziąć pożyczkę właśnie u nich to dostępność pożyczki dla osób w młodym wieku oraz fakt, że formalności zostały ograniczone do minimum przez co pożyczka jest szybka i łatwa w otrzymaniu.

00 Odpowiedz
ppolecana145t

Jedna z najlepszych obecnie nowych firm pożyczkowych. Brałem pożyczkę na raty, wszystko ok, szybka obsługa. Polecam, zwłaszcza, że to chyba polska firma z polskim kapitałem, a trzeba wspierać naszych – wiem że kroją na prowizji ale tak wygląda ten biznes. No sorry nikt wam za darmo kasy nie pożyczky.

00 Odpowiedz
onliine

Funeda jest nową firmą pożyczkową. Przeznaczona jest do brania pożyczek online, co jest dobre dla osób, które pracują z domu lub nie mają czasu aby pójść do banku i starać się o kredyt. Specjalizują się w pożyczkach długoterminowych, a mobilnie można wziąć nawet 12000 zł, którą można na spokojnie rozłożyć na 4 lata przy racie lekko ponad 500 zł na miesiąc.

00 Odpowiedz
Ada

Chwilówka Funeda była dla mnie jak wybawienie. Potrzebowałam pilnie gotówki na wycieczkę szkolną dziecka i jedynym rozwiązaniem była pożyczka online. Wypełniłam wniosek, w ciągu kilku minut zadzwoniła do mnie miła pani, aby potwierdzić, że mój wniosek rozpatrzono pozytywnie. Potem pozostało poczekać na przelew – pieniądze następnego dnia były na koncie.

00 Odpowiedz
Klient

Przejrzysta strona internerowa. Weryfikacja w BIK i BIG InfoMonitor. Musialem przeslac wplywy na konto wynagrodzenia oraz skan dowodu osobistego. Konsultant w rozmowie mily lecz bardzo szczegółowo Pani wypytywala nawet o znak zodiaku oraz czy wspolmalzonek otrzymuje dochód.
Nie jest to napewno szybka procedura.

00 Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Zobacz także...
Prześwietlamy każdą firmę pożyczkową dostępną na rynku
Funeda logo
2000zł - 20 000zł
Kwota
od 3 do 48 msc
Okres
Podobne oferty do Funeda
Uprzejmie informujemy, że oferta jest aktualnie nieaktywna.
Zapraszamy do zapoznania się z produktami innych pożyczkodawców!
Listę aktywnych pożyczkodawców znajdą Państwo na stronie głównej
Wybierz rodzaj informacji, której szukasz: