FinCol recenzja oferty oraz opinie klientów

Ocena klientów Zobacz opinie
0%

FinCol to firma, która udzielała pożyczek ratalnych online. Pożyczkodawcą był Taimen Polska Sp. z o. o. Na chwilę obecną serwis FinCol jest nieaktywny i nie udostępnia możliwości zaciągnięcia pożyczki.

W przypadku chęci uzyskania dodatkowego wsparcia finansowego, zachęcamy do wypełnienia formularza na naszej stronie.

Pożyczkowy Portal

FinCol - Dane kontaktowe

Siedziba firmySiedziba firmy: Pl. Władysława Andersa 7, 61-894 Poznań
TelefonTelefon: 667 227 482
Godziny pracyGodziny pracy:
E-mailE-mail: kontakt@kasomat.pl

Weryfikacja w bazach dłużników

bik
big
erif
krd
kbig
kaczmarski
crif
Brak weryfikacji w bazach.

Dane firmy Taimen Polska Sp. z o. o.

Kapitał zakładowy:
KRS: 0000628106
NIP: 7831738841
REGON: 36502606300000

Zalety i wady firmy FinCol

FinCol – Pożyczki przez internet

W FinCol jesteśmy w stanie zaciągnąć jedynie od 1500 do 3000 zł. Jest to dość niski przedział kwotowy, zważając na fakt, że mamy do czynienia z pożyczką ratalną. Cały proces wnioskowania o pożyczkę odbywa się za pośrednictwem internetu. Na stronie widnieje tabela z wartościami, gdzie za pomocą suwaka wybieramy kwotę i czas spłatę pożyczki. Czas spłaty zobowiązania również nie należy do najdłuższych, jednak na niewysoką kwotę, jaką oferuje FinCol jest raczej wystarczający. Możemy spłacić pożyczkę maksymalnie w 6 równych ratach.

FinCol – Ogólne warunki

Co należy zrobić, aby zaciągnąć pożyczkę w Fincol? Po prostu musimy spełnić następujące warunki:

  • pożyczkę może otrzymać jedynie osoba pełnoletnia, górna granica wieku Pożyczkobiorcy nie jest podana w regulaminie,
  • będąca obywatelem Polski,
  • zamieszkująca terytorium Rzeczpospolitej Polski.

Firma sprawdza również zdolność kredytową Klienta i na tej podstawie przyznaje pożyczki ratalne. Pożyczkodawca zastrzega sobie, że jeżeli nie spłaciliśmy poprzedniej pożyczki, niestety nie jesteśmy w stanie dostać kolejnej. Wszystkie rachunki muszą być uregulowane. Pożyczka udzielana jest online, dlatego po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku, pieniądze wpłyną na nasze konto bankowe.

FinCol – Pożyczka krok po kroku

Oficjalna strona FinCol po przebudowie, wygląda przejrzyście, dzięki czemu znajdziemy tam wystarczająco informacji o zaciągnięciu pożyczki. Wiemy już, że jest to pożyczka online, dlatego pierwszym krokiem będzie wybranie kwoty oraz spłaty jej zobowiązania za pomocą suwaka widniejącym na stronie głównej. Pożyczkodawca rozpatruje wnioski pod kątem naszej zdolności kredytowej. Jeżeli odpowiedź będzie pozytywna, pieniądze wpłyną na rachunek bankowy.

FinCol – Koszty pożyczki

Niestety w kwestii opłat firma FinCol nie jest już tak transparentna. Co prawda znajdziemy tabelę z przykładowymi opłatami, ale jest ona przygotowana w sposób, który nie ułatwia zrozumienia wszystkich opłat przez użytkownika. FinCol nie umieszcza na swojej stronie reprezentatywnego przykładu pożyczki. Szkoda, ponieważ w znaczący sposób ułatwiłoby to pożyczkobiorcy podjęcie decyzji, czy zaciągnięcie zobowiązania finansowego właśnie w firmie FinCol jest opłacalne. Znajdziemy np. takie dane, że jest pobierana prowizja, czyli opłata przygotowawcza za udzielenie pożyczki, a opłata zryczałtowana niezależna od okresu trwania umowy 8% kwoty pożyczki. O ile to jest całkowicie zrozumiałe, tak w kolejnej składowej kosztów firma nie idzie na rękę klientowi, pisząc: „Wynagrodzenie, czyli opłata zależna opłata zmienna, zależna od okresu – obliczana według wzoru: K x n/R x 30%1, co w zaokrągleniu wynosi 0,082% dziennie. Odsetki umowne 10% w skali roku w wysokości dwukrotności odsetek ustawowych, tj. 3,5 % powiększone o stopę kredytu lombardowego Narodowego Banku Polskiego w skali roku, który na dzień zawarcia umowy wynosi 1,5%.

Firma FinCol niestety chyba zapomniała, że obecnie każdy z nas szuka przejrzystej oferty, w której czas dotarcia do pożądanej informacji ogranicza się do minimum. Ewentualnie możemy zadzwonić na infolinię, by dopytać o szczegóły kosztów, ale pamiętajmy, że rozmowa telefoniczna kosztuje wg stawek naszego operatora telefonicznego.

Pamiętaj, że zostawiając komentarz pomagasz innym!
Jeśli korzystałeś już z usług firmy FinCol zostaw swoją opinię.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Zobacz także...
Prześwietlamy każdą firmę pożyczkową dostępną na rynku
fincol logo
Podobne oferty do FinCol
Uprzejmie informujemy, że oferta jest aktualnie nieaktywna.
Zapraszamy do zapoznania się z produktami innych pożyczkodawców!
Listę aktywnych pożyczkodawców znajdą Państwo na stronie głównej
Wybierz rodzaj informacji, której szukasz: