Maksymalna kwota pożyczki: 20 000 zł
Weź pożyczkę
w Ratkomat dla firm

Ratkomat dla firm - Opinie

Ratkomat to firma, której celem jest wspomaganie przedsiębiorczości za pomocą udzielania wsparcia finansowego w postaci pożyczek. Oferta marki jest podzielona na tą skierowaną do indywidualnych klientów oraz tą dla właścicieli działalności gospodarczych. Pożyczkobiorca może przeznaczyć uzyskane pieniądze na dowolny cel, związany oczywiście z funkcjonowaniem czy rozwojem firmy. Propozycja Ratkomatu jest dość szeroka, a warunki, jak i cała umowa bardzo czytelne.

Maksymalna kwota pożyczki Ratkomat dla firm wynosi 20 000 zł. Spłatę można rozłożyć nawet na 36 miesięcy. Z kolei minimalny termin spłaty to 1 miesiąc.

Ratkomat dla firm – Dane kontaktowe

Nazwa: Ratkomat dla firm
Darmowa pierwsza pożyczka: Nie udziela
Maksymalna pożyczka: 20 000 do 36 mies.
Siedziba firmy: Raciborska 35 A, Rybnik 44-200
Telefon: 699 822 780
e-mail: kontakt@ratkomat.pl
Godziny pracy: brak
Wniosek: Wypełnij wniosek

Ratkomat dla firm - Pożyczki przez internet dla firm

Firma dba o swoich klientów. Ceni także ich czas, nie wymaga wielkiego zaangażowania przy staraniu się o pożyczkę, nawet w maksymalnej kwocie. Dotychczas Ratkomat wspierała wyłącznie osoby fizyczne, jakiś czas temu jednak zmienił swoją politykę i rozszerzył ofertę o pożyczki świadczone na rzecz przedsiębiorców, głównie właścicieli jednoosobowych działalności gospodarczych, którzy nie mogą lub nie chcą starać się o kredyt w banku. Instytucje te bowiem dokładnie sprawdzają zdolność kredytową, a przyznanie pieniędzy uzależniają od spełnienia wielu skomplikowanych i wymagających energii formalności. Cała procedura ubiegania się o pożyczkę nie jest skomplikowana. Wszelkie etapy można załatwić zdalnie. Drogą elektroniczną składa się wniosek, tak samo otrzymuje się wiadomość o podjętej przez Ratkomat decyzji dotyczącej tego, czy firma przyzna lub nie przyzna pieniędzy. Jeśli klient ma jakieś wątpliwości lub nurtujące go pytania, w każdej chwili może skontaktować się telefonicznie lub mailowo z Biurem Obsługi Klienta, które jest czynne w dni robocze.

Ratkomat dla firm - Ogólne warunki

Kto może skorzystać z pomocy firmy Ratkomat? Naturalnie właściciele działalności gospodarczych. Nie ważny jest staż, wniosek może złożyć nawet osoba, która dopiero co zarejestrowała firmę. Nieliczne kryteria dotyczące tego, że biznes klienta musi być zarejestrowany na terytorium Polski. Ratkomat informuje, że sprawdza swoich potencjalnych pożyczkobiorców w rejestrach dłużników w Biurze Informacji Gospodarczej, InfoMonitorze, KRD czy ERIF. Ci, którzy mają więc nieuregulowane zobowiązania lub kiepską historię kredytową z długami w tle, mają niewielkie szanse uzyskania pożyczki w Ratkomacie. Firma zaznacza jednak, że do każdego klienta podchodzi indywidualnie, możliwe są więc różnego rodzaju odstępstwa od przyjętych zasad. Czy przedsiębiorca, za którym co prawda nie ciągną się długi, lecz ma już zaciągnięty kredyt lub pożyczkę w innej instytucji, jest także skazany na odrzucenie? Niekoniecznie. W tym przypadku bowiem wszystko zależy od tego, jaką zdolność kredytową ma wnioskujący. Jeśli jest ona wysoka i nic nie stoi na przeszkodzie zaciągnięcia kolejnego zobowiązania, firma wyda pozytywną decyzję i pomoże przedsiębiorcy.

Ratkomat dla firm - Pożyczka dla firm krok po kroku

Jak już wspomniano, o pożyczkę można aplikować przez Internet. Ratkomat posiada nowoczesną i przejrzystą stronę internetową, na której dostępne są nie tylko niezbędne informacje dotyczące oferty firmy, ale także suwaki, dzięki którym można określić wysokość pożyczki, a także okres jej spłaty. Proces ubiegania się o pieniądze przebiega sprawnie i wymaga pokonania kilku prostych kroków. Pierwszym jest wejście na stronę www.ratkomat.pl, wybranie kwoty i okresu oraz wypełnienie wniosku, w którym zawarte zostaną podstawowe dane przedsiębiorcy oraz jego firmy. Decyzje otrzymuje się tego samego dnia, telefonicznie lub poprzez wiadomość mailową. Poza tym Ratkomat zapewnia, że na podany we wniosku adres mailowy przesyła warunki umowy i wstępny harmonogram spłaty, po to, aby pożyczkobiorca mógł spokojnie się z nimi zapoznać. To duży komfort, biorąc pod uwagę odpowiedzialność, jaką bierze na siebie pożyczkobiorca, podpisując umowę. Jeśli wszystko będzie jasne, kurier dostarczy wszelkie dokumenty pod wskazany adres. Co ważne – na koszt firmy Ratkomat. Klientowi nie pozostanie nic innego jak podpisać umowę i oczekiwać na przelew środków na konto lub za pośrednictwem czeku GIRO z wypłatą w wybranej placówce pocztowej. Na ostatnim z tych etapów Ratkomat działa naprawdę błyskawicznie i pieniądze znajdą się na rachunku pożyczkobiorcy niezwłocznie po potwierdzeniu podpisania umowy oraz zrealizowaniu wszystkich warunków, a także braku innych formalności do spełnienia. W przypadku jakichś wątpliwości ze strony firmy Ratkomat proces przelewania środków może wydłużyć się nawet do momentu zasięgnięcia dodatkowych informacji.

Ratkomat dla firm - Koszty pożyczki dla firm

Na koszty składa się między innymi opłata przygotowawcza, to znaczy wszystkie prowizje od czynności związanych z przygotowaniem umowy pożyczki i innych dokumentów. Kwota nie jest stała, lecz naliczana procentowo na podstawie tego, ile klient pożyczy. Warto dokładnie zapoznać się ze szczegółami i konkretnymi liczbami na stronie Ratkomatu lub skontaktować się z konsultantem firmy. Ponadto, każda pożyczka wiąże się oczywiście z naliczaniem odsetek. Także w tym przypadku nie jest inaczej. Wynoszą one 10% w skali roku.

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4000 zł na okres 21 miesięcy wynosi 102,75%. Rata miesięczna 342,77 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa stała) 10%, odsetki od kwoty pożyczki – 378,55 zł, opłata przygotowawcza 300 zł, prowizja 2 520 zł. Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 7 198,55 zł (stan na dzień 01.03.2019 r.).

Pożyczasz100045001650020000
Czas (miesięcy)36363636
Rata64.21231.85846.511125.90
Oddajesz2311.568346.630474.3640532.4

Ratkomat dla firm - Dane firmy

  • +48 699 822 780
  • kontakt@ratkomat.pl
  • Ratkomat, ul.Raciborska 35 A, 44-200 Rybnik.

Zalety

  • Możliwość wyboru okresu spłaty
  • Czytelne warunki umowy
  • Błyskawiczna decyzja
  • Minimum formalności

Wady

  • Sprawdzają w rejestrach dłużników

Ocena

4.05
26 głosów

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.