Monument Fund recenzja oferty oraz opinie klientów

Ocena klientów Zobacz opinie
0%

Monument Fund to firma wspierająca przedsiębiorców finansowo, za pomocą udzielanych pożyczek. Założona przez grupę absolwentów prestiżowych uczelni wyższych. Aktualnie strona firmy istnieje, ale przekierowuje do strony pośrednika jakim jest KRK Partners sp. z o.o.

W przypadku chęci uzyskania dodatkowego wsparcia finansowego, zachęcamy do wypełnienia formularza na naszej stronie.

Pożyczkowy Portal

Monument Fund - Dane kontaktowe

Siedziba firmySiedziba firmy: ul. Zabłocie 25/5, 30-701 Kraków
TelefonTelefon: 12 307 44 55
Godziny pracyGodziny pracy:
E-mailE-mail: biuro@monumentfund.pl

Weryfikacja w bazach dłużników

bik
big
erif
krd
kbig
kaczmarski
crif
Brak weryfikacji w bazach.

Dane firmy Monument Fund S.A.

Kapitał zakładowy:
KRS: 0000640924
NIP: 6762515007
REGON: 365621937

Zalety i wady firmy Monument Fund

Monument Fund – Pożyczki dla firm przez internet

Proces ich udzielania niestety nie odbywa się wyłącznie drogą elektroniczną, umowę podpisuje się bowiem w oddziale firmy. Pożyczki udzielane są pod zastaw nieruchomości klienta. Monument Fund dokładnie określa katalog nieruchomości komercyjnych, które mogą zostać wykorzystane jako zabezpieczenie. Należą do nich niruchomości przemysłowe, mieszkaniowe, działki inwestycyjne oraz wszelkiego rodzaju nieruchomości niestandardowe. Pałace, zamki, kopalnie czy gospodarstwa rolne nie wchodzą w zakres akceptowalnych obiektów. W przypadku pożyczki dochodzi do zabezpieczenia hipoteką lub do tak zwanego przewłaszczenia. Warto zaznaczyć, że możliwe jest połączenie kilku rodzajów nieruchomości pod jedno zabezpieczenie. Istotne jest także to, co podkreśla sama firma Monument Fund, że mówiąc o nieruchomościach ma na myśli te znajdujące się w dużych miastach, co do zasady powyżej 50 000 mieszkańców.

Monument Fund – Ogólne warunki

Z pomocy mogą skorzystać nawet małe, dopiero początkujące firmy. Minimalny okres funkcjonowania działalności gospdodarczej, który uprawnia do starania się o wsparcie, to jeden dzień. Jednym z podstawowych kryteriów jest to, aby osoba ubiegająca się o pożyczkę miała ukończony 18. rok życia. Pożyczkobiorca nie jest zmuszony do podawania celu, na jaki przeznaczy pieniądze, jedynym wymogiem w tym zakresie jest to, że powinien on mieć związek z funkcjonowaniem działalności gospodarczej przedsiębiorcy. Firma Monument Fund nie sprawdza klienta w żadnym rejestrze dłużników, nie oblicza też zdolności kredytowej ani nie analizuje historii kredytowej. Zwraca uwagę głównie na rodzaj i wartość nieruchomości, którą pożyczkobiorca zastawił. Firma oferuje pożyczki w kwocie od 50 000 zł do nawet 5 000 000 zł. Okres spłaty należności wynosi w Monument Fund 3, 6, 12 albo 18 miesięcy. Co ważne, pożyczkobiorca może zwrócić całość pobranego świadczenia przed wymaganym terminem, w przypadku tej firmy jest to całkowicie darmowe. Ponadto, istnieje szansa przedłużenia okresu kredytowania. Może to nastąpić jednak w przypadku indywidualnej prośby i ustaleń między klientem a firmą. Dopuszczalne jest wydłużeni okresu spłaty nawet do 5 lat. Jeśli więc przedsiębiorca popadł w kryzys finansowy i nie jest w stanie regulować zobowiązania zgodnie z przyjętym harmonogramem, powinien niezwłocznie po nastąpieniu zdarzeń to utrudniających skontaktować się z konsultantem Monument Fund i dokładnie przedstawić swoją trudną sytuację. Firma zapewnia, że komfort oraz poczucie bezpieczeństwa pożyczkobiorców stawia bardzo wysoko w hierarchii wartości.

Monument Fund – Pożyczka dla firm krok po kroku

Proces ubiegania się o środki jest prosty, ale niestety dłuższy niż w przypadku zwykłych pożyczek firmowych. Pierwszym krokiem powinno być złożenie wniosku, w którym wskazać należy kwotę i rodzaj oraz wartość zabezpieczenia. Na tym etapie najlepiej skontaktować się z konsultantem firmy, który od razu wskaże możliwy okres kredytowania oraz formę regulowania należności. Jeśli chodzi o to ostatnie dostępnych jest kilka rodzajów spłaty pożyczki, klient może wybrać spośród: rat kapitałowo-odsetkowych, spłaty balonowej oraz rat odsetkowych. Kolejnym krokiem jest oczekiwanie na decyzję Monument Fund, może to potrwać nawet kilka dni (4-7), do sprawdzenia jest bowiem wiele różnych elementów. Jedną z najważniejszych informacji jest jednak to, że w przypadku, gdy decyzja okaże się dla klienta pozytywna, musi on udać się do jednego ze stacjonarnych punktów firmy, gdzie podpisze umowę. Nie ma możliwości zrobienia tego drogą elektroniczną lub za pośrednictwem kuriera. Monument Fund ma swoje oddziały w 20 polskich miastach: Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Katowicach, Poznaniu, Gdańsku, Gdyni Olsztynie, Rzeszowie, Zakopanem, Toruniu, Szczecinie, Kielcach, Białymstoku, Bielko-Białej, Opolu, Bydgoszczy, Łodzi, Lublinie oraz Zielonej Górze

Monument Fund – Koszty pożyczki dla firm

Średni comiesięczny koszt pożyczki wynosi 1,75%, co rocznie daje 21%. Na stronie internetowej Monument Fund na próżno jednak szukać informacji o kosztach dodatkowych, trudno więc bez tych danych obliczyć całkowity realny koszt pożyczki. O szczegóły warto jednak dopytać konsultantów firmy lub zapoznać się z opinią jej klientów. Dzięki temu niezdecydowany przedsiębiorca może znaleźć odpowiedzi na wiele nurtujących go pytań.

Pamiętaj, że zostawiając komentarz pomagasz innym!
Jeśli korzystałeś już z usług firmy Monument Fund zostaw swoją opinię.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Zobacz także...
Prześwietlamy każdą firmę pożyczkową dostępną na rynku
monument fund logo
Podobne oferty do Monument Fund
Uprzejmie informujemy, że oferta jest aktualnie nieaktywna.
Zapraszamy do zapoznania się z produktami innych pożyczkodawców!
Listę aktywnych pożyczkodawców znajdą Państwo na stronie głównej
Wybierz rodzaj informacji, której szukasz: