Szanowni Państwo!


Aby zapewnić wysoką jakość świadczonych usług, prosimy o wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych. Przekazane dane wykorzystywane będą w celu personalizacji serwisu, w celach analitycznych, a także dla celów marketingu produktów własnych. Wyjaśniamy, że wyrażenie zgody na przekazanie danych jest dobrowolne. Po wyrażeniu zgody w szczególności mają Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych osobowych, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Wyjaśniamy ponadto, że dane te przechowywane są jedynie przez okres niezbędny do dla prawidłowego wykonywania celu, w którym dane te zostały pobrane.

Dla lepiej dostosowanej do Państwa potrzeb personalizacji serwisu, w celach analitycznych, a także dla celów marketingu produktów własnych, prosimy także o wyrażenie zgody na przekazanie danych do zaufanych partnerów. Wyjaśniamy, że podanie zgody jest dobrowolne.

Prosimy ponadto o wyrażenie zgody na przechowywanie informacji lub uzyskiwanie dostępu do informacji już przechowywanej w telekomunikacyjnym urządzeniu końcowym. Wyjaśniamy, że powyższe służy celom marketingu produktów własnych, w celom analitycznym oraz w celom personalizacji serwisu. Mają Państwo prawo dostępu do tych informacji, a także istnieje możliwości określenia warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do tej informacji za pomocą ustawień oprogramowania zainstalowanego w wykorzystywanym przez Państwa telekomunikacyjnym urządzeniu końcowym lub konfiguracji usługi. Informujemy, że wyrażenie zgody jest dobrowolne.

Jednocześnie wyjaśniamy, że szczegółowe informacje o celach przetwarzania danych osobowych, ich odbiorcach, a także inne istotne dla Państwa wiadomości, zawarte są w Polityce Prywatności.
Oferta nieaktywna!

Oferta nieaktywna. Klienci tej firmy wybierali również:

Monument Fund

3
3 głosów
Maksymalna kwota pożyczki: 5 000 000 zł
Weź pożyczkę
w Monument Fund

Monument Fund - Opinie

Monument Fund to firma wspierająca przedsiębiorców finansowo, za pomocą udzielanych pożyczek. Założyła ją grupa absolwentów prestiżowych uczelni ekonomicznych i nie tylko. W ciągu kilku ostatnich lat zostawiła wielu bardziej doświadczonych konkurentów w tyle i z każdym kolejnym rokiem pnie się w rankingach poziomu satysfakcji klientów oraz najlepszych ofert pożyczkowych instytucji pozabankowych.

Monument Fund - Pożyczki przez internet dla firm

Proces ich udzielania niestety nie odbywa się wyłącznie drogą elektroniczną, umowę podpisuje się bowiem w oddziale firmy. Pożyczki udzielane są pod zastaw nieruchomości klienta. Monument Fund dokładnie określa katalog nieruchomości komercyjnych, które mogą zostać wykorzystane jako zabezpieczenie. Należą do nich niruchomości przemysłowe, mieszkaniowe, działki inwestycyjne oraz wszelkiego rodzaju nieruchomości niestandardowe. Pałace, zamki, kopalnie czy gospodarstwa rolne nie wchodzą w zakres akceptowalnych obiektów. W przypadku pożyczki dochodzi do zabezpieczenia hipoteką lub do tak zwanego przewłaszczenia. Warto zaznaczyć, że możliwe jest połączenie kilku rodzajów nieruchomości pod jedno zabezpieczenie. Istotne jest także to, co podkreśla sama firma Monument Fund, że mówiąc o nieruchomościach ma na myśli te znajdujące się w dużych miastach, co do zasady powyżej 50 000 mieszkańców.

Monument Fund - Ogólne warunki

Z pomocy mogą skorzystać nawet małe, dopiero początkujące firmy. Minimalny okres funkcjonowania działalności gospdodarczej, który uprawnia do starania się o wsparcie, to jeden dzień. Jednym z podstawowych kryteriów jest to, aby osoba ubiegająca się o pożyczkę miała ukończony 18. rok życia. Pożyczkobiorca nie jest zmuszony do podawania celu, na jaki przeznaczy pieniądze, jedynym wymogiem w tym zakresie jest to, że powinien on mieć związek z funkcjonowaniem działalności gospodarczej przedsiębiorcy. Firma Monument Fund nie sprawdza klienta w żadnym rejestrze dłużników, nie oblicza też zdolności kredytowej ani nie analizuje historii kredytowej. Zwraca uwagę głównie na rodzaj i wartość nieruchomości, którą pożyczkobiorca zastawił. Firma oferuje pożyczki w kwocie od 50 000 zł do nawet 5 000 000 zł. Okres spłaty należności wynosi w Monument Fund 3, 6, 12 albo 18 miesięcy. Co ważne, pożyczkobiorca może zwrócić całość pobranego świadczenia przed wymaganym terminem, w przypadku tej firmy jest to całkowicie darmowe. Ponadto, istnieje szansa przedłużenia okresu kredytowania. Może to nastąpić jednak w przypadku indywidualnej prośby i ustaleń między klientem a firmą. Dopuszczalne jest wydłużeni okresu spłaty nawet do 5 lat. Jeśli więc przedsiębiorca popadł w kryzys finansowy i nie jest w stanie regulować zobowiązania zgodnie z przyjętym harmonogramem, powinien niezwłocznie po nastąpieniu zdarzeń to utrudniających skontaktować się z konsultantem Monument Fund i dokładnie przedstawić swoją trudną sytuację. Firma zapewnia, że komfort oraz poczucie bezpieczeństwa pożyczkobiorców stawia bardzo wysoko w hierarchii wartości.

Monument Fund - Pożyczka dla firm krok po kroku

Proces ubiegania się o środki jest prosty, ale niestety dłuższy niż w przypadku zwykłych pożyczek firmowych. Pierwszym krokiem powinno być złożenie wniosku, w którym wskazać należy kwotę i rodzaj oraz wartość zabezpieczenia. Na tym etapie najlepiej skontaktować się z konsultantem firmy, który od razu wskaże możliwy okres kredytowania oraz formę regulowania należności. Jeśli chodzi o to ostatnie dostępnych jest kilka rodzajów spłaty pożyczki, klient może wybrać spośród: rat kapitałowo-odsetkowych, spłaty balonowej oraz rat odsetkowych. Kolejnym krokiem jest oczekiwanie na decyzję Monument Fund, może to potrwać nawet kilka dni (4-7), do sprawdzenia jest bowiem wiele różnych elementów. Jedną z najważniejszych informacji jest jednak to, że w przypadku, gdy decyzja okaże się dla klienta pozytywna, musi on udać się do jednego ze stacjonarnych punktów firmy, gdzie podpisze umowę. Nie ma możliwości zrobienia tego drogą elektroniczną lub za pośrednictwem kuriera. Monument Fund ma swoje oddziały w 20 polskich miastach: Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Katowicach, Poznaniu, Gdańsku, Gdyni Olsztynie, Rzeszowie, Zakopanem, Toruniu, Szczecinie, Kielcach, Białymstoku, Bielko-Białej, Opolu, Bydgoszczy, Łodzi, Lublinie oraz Zielonej Górze

Monument Fund - Koszty pożyczki dla firm

Średni comiesięczny koszt pożyczki wynosi 1,75%, co rocznie daje 21%. Na stronie internetowej Monument Fund na próżno jednak szukać informacji o kosztach dodatkowych, trudno więc bez tych danych obliczyć całkowity realny koszt pożyczki. O szczegóły warto jednak dopytać konsultantów firmy lub zapoznać się z opinią jej klientów. Dzięki temu niezdecydowany przedsiębiorca może znaleźć odpowiedzi na wiele nurtujących go pytań.

Pożyczasz500700400600
Czas (miesięcy)12121212
Rata00
Oddajesz500700400600

Monument Fund - Dane firmy

 • +48 790 588 010
 • biuro@monumentfund.pl
 • Monument Fund S. A., Miodowa 14/5, 31-055 Kraków.
  NIP: 6762515007
  REGON: 365621937

Zalety

 • Duże kwoty pożyczki
 • Elastyczny rodzaj spłaty zobowiązania
 • Możliwość wyboru okresu kredytowania
 • Brak weryfikacji pożyczkobiorcy w rejestrach dłużników

Wady

 • Długo trzeba czekać na rozpatrzenie wniosku i decyzję
 • Można zastawić nieruchomość znajdującą się jedynie w dużych miastach
 • Wymóg osobistego stawienia się w placówce firmy 
 • Mało przejrzysta strona internetowa 
 • Brak danych o RRSO na stronie firmy

Ocena

3 (60%)
3 głosów

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.