Santander Consumer Bank recenzja oferty oraz opinie klientów

Nasza ocena
80%
Ocena klientów Zobacz opinie
71%

Santander Consumer Bank należy do hiszpańskiej Grupy Santander. Funkcjonuje ona na polskim rynku usług finansowych od 2001 roku. Trzeba jednak zaznaczyć, że sam bank rozpoczął działalność w Polsce dopiero 5 lat później. Dziś jego głównymi akcjonariuszami są Bank Zachodni WBK i Santander Consumer Finance. Łącznie na terenie Polski zlokalizowanych jest 314 placówek.
Kontakt z nimi jest ułatwiony za sprawą infolinii telefonicznej, skrzynki e-mail, jak i korespondencji listownej – szczególnie lubianej przez klientów ceniących sobie tradycyjne rozwiązania.

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych produktów – kredyt ratalny dostępny jest również w 33 tysiącach sklepów i marketów. Pomaga też w finansowaniu zakupu samochodu. Dlatego bywalcy komisów oraz salonów najczęściej finansują zakup pojazdu właśnie tą drogą.

Pożyczkowy Portal

Santander Consumer Bank - Dane kontaktowe

Siedziba firmySiedziba firmy: ul. Legnicka 48 B, 54-202 Wrocław
TelefonTelefon: 195 00
Godziny pracyGodziny pracy: -
E-mailE-mail: formularz kontaktowy

Weryfikacja w bazach dłużników

bik
big
erif
krd
kbig
kaczmarski
crif

Dane firmy Santander Consumer Bank S.A.

Kapitał zakładowy: 520 000 000 zł
KRS: 0000040562
NIP: 5272046102
REGON: 012736938

Zalety i wady firmy Santander Consumer Bank

Santander Consumer Bank – Kredyt gotówkowy

Santander Consumer Bank oferuje swoim klientom kredyt gotówkowy bez wychodzenia z domu. Bez wątpienia jest to jedno z atrakcyjniejszych rozwiązań dostępnych na rynku. Minimalna kwota, o jaką możemy wnioskować, wynosi 500 zł. Warto zwrócić uwagę, że w ofercie nie została podana jednoznacznie maksymalna wartość wsparcia finansowego. Informacje na ten temat otrzymamy dopiero podczas wpisywania proponowanej kwoty kredytu w wirtualnym kalkulatorze. Okazuje się, że kwota, o jaką możemy wnioskować nie może przekraczać 25 000 zł.

Jak zostało wspomniane, podczas wnioskowania zostaniemy poproszeni o samodzielne wpisanie kwoty. Jeżeli będzie ona niedostępna, wówczas Santander Consumer Bank zaproponuje nam inne rozwiązanie.

Jeżeli chodzi o okres kredytowania, sytuacja prezentują się atrakcyjnie. Minimalny okres kredytowania, na jaki klient może podpisać umowę, wynosi 3 miesiące. Będzie to idealne rozwiązanie w przypadku niższych kwot pożyczki. Natomiast maksymalny termin spłaty wynosi 5 lat! W takim przypadku nasze zobowiązanie będzie rozłożone na 60 równych rat miesięcznych. Bez wątpienia każdy klient znajdzie w tej ofercie idealne rozwiązanie dla siebie.

Santander Consumer Bank – Warunki kredytu online

Opinie Santander Consumer Bank dowodzą, że mimo niskiej kwoty pożyczki cieszy się uznaniem wśród klientów. Dzieje się tak przede wszystkim dzięki jasnym i prostym zasadom, możliwości dopasowania raty do swoich możliwości. Oprócz tego klienci cenią sobie również proces wnioskowania bez wychodzenia z domu i szybki przelew na konto!

 Jakie jednak warunki należy spełniać, aby otrzymać Santander Consumer Bank kredyt online? Dla kredytodawcy liczy się przede wszystkim pozytywna ocena zdolności kredytowej. Jeżeli takiej nie otrzymamy, wówczas wniosek zostanie odrzucony. Wpływ na scoring ma między innymi historia kredytowa. Kiedy wnioskujemy o kredyt gotówkowy, warto mieć już za sobą pierwsze zakupy na raty lub karty kredytowe. Dzięki temu podniesiemy swój scoring. Natomiast negatywne wpisy w bazach spowodują odrzucenie wniosku.

Drugim z czynników, na który należy zwrócić uwagę, to dochód, który pozwala na terminową spłatę zobowiązania. Santander Consumer Bank akceptuje różne formy zatrudnienia: umowę o pracę, działalność gospodarczą, rolną, a także umowy cywilno-prawne. Oprócz tego musimy być pełnoletni, posiadać pełną zdolność do czynności prawnych.

Santander Consumer Bank dokumenty

Szansę na pożyczkę mają również emeryci i renciści. Jakie dokumenty będą potrzebne podczas wnioskowania o Santander Consumer Bank kredyt gotówkowy? Po pierwsze musimy potwierdzić swoją tożsamość jednym z następujących dokumentów

 • dowód osobisty, 
 • karta pobytu z wydanym zezwoleniem na osiedlenie się lub pobyt rezydenta długoterminowego, 
 • dokument potwierdzający prawo stałego pobytu lub zaświadczenie o zarejestrowaniu pobytu obywatela,
 • karta pobytu lub karta stałego pobytu członka rodziny obywatela.

Drugim dokumentem, jaki będzie nam potrzebny jest zaświadczenie o dochodach. Nie musi być to jednak dokument z miejsca pracy. Santander Consumer Bank uznaje również potwierdzenie przez wyciąg bankowy potwierdzający przelew wynagrodzenia, przekaz pocztowy, formularz PIT za ostatni rok czy też zaświadczenie lub decyzja o wysokości zasiłku chorobowego/macierzyńskiego w przypadku przebywania na l4.

Santander Consumer Bank – Jak złożyć wniosek o kredyt online?

Santander Consumer Bank oferuje swoim klientom trzy podstawowe sposoby wnioskowania. Są to: złożenie wniosku przez internet, zamówienie rozmowy z konsultantem lub samodzielne wykonanie telefonu na infolinię. My skupimy się na pierwszej z propozycji. Poniżej znajdziemy instrukcję, jak wnioskować o kredyt gotówkowy Santander Consumer Bank online.

1. Pierwszy krok to przejście na stronę internetową banku. Bez trudu na nią trafisz, klikając poniższy przycisk

2. Następnie zostaniemy poproszeni o podanie potrzebnej kwoty i preferowanej liczby rat. Zapoznajmy się z warunkami i kosztami.

3. Kolejny krok to uzupełnienie krótkiego formularza danymi osobowymi, kontaktowymi, finansowymi, adresowymi. 

4. Następnie należy czekać na decyzję kredytową banku. 

5. Jeżeli będzie pozytywna, należy zaakceptować warunki umowy.

6. Kolejnym krokiem będzie potwierdzenie tożsamości przelew w wysokości 1 zł. Kwota ta wróci na nasze konto. 

7. Następnie wystarczy tylko poczekać na przelew, który trafi do nas nawet w ciągu 24 godzin.

Santander Consumer Bank – Koszty kredytu

Każdy użytkownik, który zdecyduje się na zaciągnięcie opisywanego zobowiązania, musi liczyć się z kosztami. Kredyt ten wyróżnia się przede wszystkim niskim oprocentowaniem na poziomie 7,20%, przy czym RRSO dla reprezentatywnego przykładu wynosi 10,14%. Wszelkie szczegółowe informacje dotyczące pozostałych opłat zawarte zostały na dokumencie, który znajduje się w odpowiedniej zakładce na omawianej stronie.

Reprezentatywny przykład kosztów w Santander:

Dla propozycji kredytu gotówkowego, oferowanego przez Santander Consumer Bank S.A. z siedzibą we Wrocławiu, wyliczenia na podstawie przykładu reprezentatywnego na dzień 29.05.2020 r., ustalonego zgodnie z ustawą o kredycie konsumenckim są następujące: stała stopa oprocentowania kredytu: 7,20%, całkowity koszt kredytu: 2 900,89 zł obejmuje: prowizję: 663,97 zł, odsetki: 2 225,93 zł, opłatę za wypłatę gotówki w kasie oddziału Banku: 10,99 zł. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) 10,14%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 13 790,59 zł; czas obowiązywania umowy: 48 miesięcy; całkowita kwota do zapłaty: 16 691,48 zł; wysokość 47 miesięcznych równych rat 347,74; ostatnia 48 rata w wysokości 347,70 zł. W przypadku skorzystania przez konsumenta z usługi dodatkowej PUB, do wysokości raty kredytu doliczana jest opłata w kwocie 11,99 zł.

Niniejsza symulacja ma charakter wyłącznie poglądowy. Podane wartości są orientacyjne i mogą odbiegać od ostatecznych wyliczeń.

Santander Consumer Bank – Ubezpieczenie kredytu

Santander Consumer Bank udostępnia swoim klientom możliwość ubezpieczenia za pośrednictwem CNP Santander Insurance Life DAC i/lub CNP Santander Insurance Europe DAC z siedzibą w Dublinie. W zależności od wariantu, który wybierzemy, otrzymamy ochronę w przypadku następujących zdarzeń:

 • śmierć lub śmierć na skutek nieszczęśliwego wypadku,
 • trwała i całkowita niezdolność do pracy,
 • poważne zachorowanie,
 • utrata pracy
 • czasowa niezdolność do pracy,
 • pobyt w szpitalu,
 • operacja lub zabieg chirurgiczny w wyniku nieszczęśliwego wypadku.

Szczegółowe warunki ubezpieczenia kredytu Santander Consumer Bank znajdziesz na stronie banku.

Santander Consumer Bank – Opinie

Santander Consumer Bank oferuje swoim klientom przede wszystkim produkty kredytowe. Wśród nich znajdziemy:

 • kredyty gotówkowe,
 • kredyty samochodowe Santander Consumer Bank,
 • karty kredytowe,
 • zakupy na raty,
 • internetowy odnawialny limit kredytowy Santander Consumer Bank.

Oprócz tych produktów możemy również założyć lokatę, korzystać z bankowości elektronicznej lub wykupić ubezpieczenie.

Każdy, kto zdecyduje się na Santander Consumer Bank kredyt, będzie zadowolony przede wszystkim z preferencyjnych warunków, które przyznawane są nowym klientom. Ważne jest również to, że zyska możliwość samodzielnego wyznaczenia dnia spłaty, co również jest dużym ułatwieniem. Ponadto klient nie ma obowiązku wykupienia dedykowanego ubezpieczenia, co jest dużą oszczędnością. Wśród minusów wymienić należy niskie kwoty kredytów i wysokie RRSO. 

Pamiętaj, że zostawiając komentarz pomagasz innym!
Jeśli korzystałeś już z usług firmy Santander Consumer Bank zostaw swoją opinię.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Zobacz także...
Prześwietlamy każdą firmę pożyczkową dostępną na rynku
Złóż wniosek w Santander Consumer Bank
Wybierz rodzaj informacji, której szukasz: