Millennium Bank recenzja oferty oraz opinie klientów

Ocena klientów Zobacz opinie
73%

Millennium Bank to nadrzędna jednostka Grupy Kapitałowej Banku Millennium. Jej inwestorem strategicznym od 1998 roku jest Banco Comercial Portugues. Finansiści pracujący dla tak skonstruowanej korporacji działają w myśl jasno określonych zasad. Tworzą organizację, której głównym celem jest wykorzystywanie najlepszych rozwiązań znanych w dzisiejszej bankowości. Jednocześnie wszystkie jednostki zależne współpracują ze sobą na rzecz klientów niezależnie od ich potrzeb. Nad prawidłowym przebiegiem wszelkich operacji czuwa ogromna załoga aż 6000 pracowników na terenie całej Polski. To właśnie oni dbają o to, by Millennium TFI, Millennium Dom Maklerski i Millenium Leasing dostarczały nieustannie produkty najwyższej jakości.

Pożyczkowy Portal

Millennium Bank - Dane kontaktowe

Siedziba firmySiedziba firmy: ul. Stanisława Żaryna 2A, 02-593 Warszawa
TelefonTelefon: 801 331 331
Godziny pracyGodziny pracy: Pn-Pt 8:00-20:00
E-mailE-mail: formularz kontaktowy

Weryfikacja w bazach dłużników

bik
big
erif
krd
kbig
kaczmarski
crif

Dane firmy Bank Millennium S.A.

Kapitał zakładowy: 1 213 116 777 zł
KRS: 0000010186
NIP: 5260212931
REGON: 001379728

Zalety i wady firmy Millennium Bank

Millennium Bank – Kredyt gotówkowy

Millennium Bank oferuje swoim klientom jeden z najatrakcyjniejszych kredytów na rynku. Każdy ma szansę skorzystać z propozycji banku objętej promocją. Dzięki niej otrzyma potrzebne pieniądze, nie płacąc przy tym żadnej prowizji. RRSO wynosi w takiej sytuacji 14,35%, a koszt za każde pożyczone 5 000 zł wynosi 115 zł. Promocją objęte są kwoty do 20 000 zł. Jeżeli klient potrzebuje więcej pieniędzy, wówczas może skorzystać z oferty standardowej. W tym przypadku można złożyć wniosek nawet o 150 000 zł. Minimalna kwota pożyczki wynosi 1 000 zł.

Co ważne, Millennium zapewnia o niskiej racie przy Gwarancji Najniższego Oprocentowania. Oznacza to, że jeśli w ciągu 30 dni od zawarcia umowy klient znajdzie tańsze rozwiązanie dla tych samych parametrów pożyczki, wówczas Millennium obniży koszt do tego samego limitu.

Na ile rat można rozłożyć spłatę kredytu w Millennium Bank? Maksymalny okres kredytowania wynosi w tym przypadku 84 miesiące. Oznacza to, że klient może spłacać zobowiązanie nawet w formie 84 stałych rat miesięcznych. Minimalny termin spłaty wynosi natomiast 6 miesięcy. W standardowej ofercie pożyczki gotówkowej RRSO wynosi 9,92%.

Millennium Bank – Ogólne warunki kredytu online

Każdy klient wnioskujący o kredyt w banku powinien mieć ukończone co najmniej 18 lat. Nie ulega jednak wątpliwości, że kredytodawcy wymagają zazwyczaj wyższego wieku od klientów. Dodatkowo ważnym kryterium jest posiadanie stałego źródła dochodu. Zazwyczaj najlepiej w scoringu wypada umowa o pracę na czas nieokreślony. Zdarza się jednak, że banki akceptują również inne formy zatrudnienia, między innymi umowy cywilnoprawne. Oprócz tego bank sprawdzi dane klienta w bazach dłużników, aby upewnić się, że jest on wiarygodnym kredytobiorcą. Jeżeli w bazach pojawiają się negatywne wpisy, wówczas wniosek o kredyt Millennium Bank zostanie odrzucony. Jednocześnie należy podkreślić, że brak jakichkolwiek wpisów może wiązać się również z negatywną decyzją kredytową w związku z niepewnością banku, czy wnioskodawca jest skłonny do terminowej spłaty zobowiązań.

Warto również zwrócić uwagę na dokumenty, jakich wymaga bank podczas wnioskowania o kredyt Millennium. Podstawą jest oczywiście posiadanie ważnego dokumentu tożsamości. Bez tego nie będziemy mogli złożyć wniosku. Oprócz tego należy również udokumentować swoje źródło dochodu. W zależności od tego, na jakiej podstawie klient otrzymuje wynagrodzenie, dokumenty mogą być inne. Jeżeli wnioskodawca ma zatrudnienie na podstawie umowy o pracę, umowy zlecenie lub umowy o dzieło, może potwierdzić swój dochód jednym z poniższych dokumentów:

 • wyciągiem z przelewami wynagrodzenia z ostatnie 3 miesiące,
 • formularzem PIT za ostatni rok,
 • zaświadczeniem o dochodach i zatrudnieniu

Millennium Bank – Jak złożyć wniosek o kredyt online?

Millennium Bank oferuje swoim klientom trzy sposoby wnioskowania: przez internet, TeleMillennium lub w placówkach stacjonarnych. To, którą formę wybierzemy, zależy wyłącznie od naszych preferencji. 

1. W przypadku wnioskowania przez internet wiele zależy od tego, czy jesteśmy nowymi klientami banku, a może korzystaliśmy już z jego usług w przeszłości. Jeżeli nie mamy konta w Millennium, wówczas należy wypełnić krótki formularz kontaktowy i czekać na odzew banku. Natomiast stali klienci mają możliwość wnioskowania za pośrednictwem bankowości internetowej, czyli Millnetu

2. Jeżeli zdecydujemy się na złożenie wniosku przez telefon, wówczas wystarczy zadzwonić na numer podany na stronie internetowej. Warto zaznaczyć, że obsługa Millennium działa całodobowo.

3. Trzecie rozwiązanie to złożenie wniosku w placówce stacjonarnej. W tym celu warto przejść na stronę internetową Millennium i znaleźć za pomocą specjalnej wyszukiwarki najbliższą placówkę. 

Millennium Bank – Koszty kredytu

Jakie koszty są nierozerwalnie związane z opisywaną pożyczką? To oczywiście RRSO – jeden z najważniejszych wyznaczników kredytu czy pożyczki. W tym przypadku wynosi 14,35% w ramach oferty „Promocja na start z ubezpieczeniem”. W przypadku standardowej oferty wynosi ono 9,92%. Na stronie banku znajdziemy wirtualny kalkulator kredytowy Millennium, na podstawie którego możemy sprawdzić, z jakimi kosztami wiąże się zobowiązanie. Warto również wspomnieć, że na stronie banku znajdują się dwa reprezentatywne przykłady pożyczki. Dlatego sprawdzajmy te informacje uważnie, aby się nie pomylić.

Przykład reprezentatywny dla Pożyczki Gotówkowej z “Promocja na start z ubezpieczeniem”:

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 14,35%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 15 000 zł, całkowita kwota do zapłaty: 20 700,00 zł, oprocentowanie stałe 6,34%, całkowity koszt kredytu: 5700,00 zł (w tym: prowizja 0% (0,00 zł), odsetki 3000,00 zł, usługi dodatkowe 2700,00 zł, w tym: ubezpieczenie 2700,00 zł 0 zł – opłata za Konto 360° w przypadku zaksięgowania na koncie min. 1000 zł wpływów zewnętrznych i min. 1 płatności kartą do konta/ BLIKIEM w miesiącu, w przeciwnym wypadku miesięczna opłata za prowadzenie rachunku płatniczego wynosi 8 zł)), 60 miesięcznych rat równych w wysokości 345,00 zł, pierwsza rata płatna po 30 dniach od uruchomienia środków. Kalkulacja została dokonana na dzień 08.04.2020 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Przykład reprezentatywny dla Pożyczki Gotówkowej:

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 9,92%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 17 563,52 zł, całkowita kwota do zapłaty: 23 603,02 zł, oprocentowanie stałe 7,20%, całkowity koszt kredytu: 6 039,50 zł (w tym: prowizja 7,07% (1 241,74 zł) , odsetki 4 797,76 zł, usługi dodatkowe 0 zł, w tym: 0 zł – opłata za Konto 360°, w przypadku zaksięgowania na koncie min. 1 000 zł wpływów zewnętrznych i min. 1 płatności kartą do konta/ BLIKIEM w miesiącu; w przeciwnym wypadku miesięczna opłata za prowadzenie rachunku płatniczego wynosi 8 zł), 78 miesięcznych rat równych w wysokości 302,60 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 29.05.2020 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Niniejsza symulacja ma charakter wyłącznie poglądowy. Podane wartości są orientacyjne i mogą odbiegać od ostatecznych wyliczeń.

Millennium Bank – Ubezpieczenie kredytu

Millennium Bank oferuje swoim klientom ubezpieczenie Bezpieczna Pożyczka. Dzięki niemu nie musimy się martwić, co stanie się w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń losowych. W ramach ubezpieczenia kredytu Millennium możemy otrzymać ochronę w przypadku:

 • utraty źródła dochodu,
 • hospitalizacji w wyniku wypadku,
 • czasowej niezdolności do pracy lub śmierci w wyniku wypadku,
 • całkowitej niezdolności do pracy lub inwalidztwa w wyniku wypadku,
 • poważnej choroby,
 • śmierci.

Jeżeli zdecydujemy się na zaciągnięcie pożyczki na kwotę 5 000 zł z ubezpieczeniem na okres kredytowania 84 miesiące, wówczas kwota miesięcznej raty wzrasta z 91,67 zł do 108,26 zł.

Millenium Bank – Opinie

Millennium Bank oferuje swoim klientom całą gamę produktów bankowych. Wśród nich znajdują się między innymi:

 • konta osobiste,
 • karty płatnicze,
 • kredyty i pożyczki,
 • kredyty hipoteczne, 
 • oszczędności i inwestycje,
 • ubezpieczenia.

Warto również zaznaczyć, że w ofercie znajdują się nie tylko produkty skierowane do klientów indywidualnych, ale również firm i przedsiębiorstw. 

Z pewnością na dużą uwagę zasługują interesujące promocje, dzięki którym ponoszone koszty zdecydowanie maleją. Ważne jest także to, że w regularnej ofercie spłata zadłużenia następuje w maksymalnie 84 ratach. Ponadto z dodatkowych profitów korzystają ci, którzy są właścicielami konta bankowego Millennium. Mają szansę na obniżenie oprocentowania swojego zobowiązania. Dobrze wspomnieć też o tym, że akceptowane są różne źródła dochodu, począwszy od umowy o dzieło, co w dzisiejszych czasach szczególnie ważne i cenione.

Pamiętaj, że zostawiając komentarz pomagasz innym!
Jeśli korzystałeś już z usług firmy Millennium Bank zostaw swoją opinię.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Zobacz także...
Prześwietlamy każdą firmę pożyczkową dostępną na rynku
bank millennium logo
Podobne oferty do Millennium Bank
Uprzejmie informujemy, że oferta jest aktualnie nieaktywna.
Zapraszamy do zapoznania się z produktami innych pożyczkodawców!
Listę aktywnych pożyczkodawców znajdą Państwo na stronie głównej
Wybierz rodzaj informacji, której szukasz: