Alior Bank

4.51
34 głosów
Maksymalna kwota pożyczki: 150 000 zł
Weź pożyczkę
w Alior Bank

Alior Bank - Opinie

Alior Bank należy do włoskiej grupy Carlo Tassara. Na terenie Polski rozpoczął swoją działalność w listopadzie 2008 roku. Jego największym udziałowcem jest spółka PZU S.A., z kolei Skarb Państwa posiada 29 procent jego udziałów. Ich łączna wartość wynosi 1,6 miliarda złotych. Nie sposób pominąć tego, że wysoka jakość obsługi została niejednokrotnie wyróżniona w wielu konkursach branżowych.

Profesjonalne działania ekspertów od finansów sprawiają, że spółka wychodzi naprzeciw oczekiwaniom tych, którzy nieustannie idą z duchem czasu. W trosce o tę grupę wprowadzono płatności obsługiwane przez system Android. Ponadto fani zakupów mają okazję skorzystać z rozmaitych ofert handlowych przygotowanych specjalnie dla nich.

 

Okazuje się zatem, że bank ten oferuje coś znacznie więcej niż zarządzanie finansami.

Alior – Dane kontaktowe

Nazwa: Alior
Darmowa pierwsza pożyczka: Nie udziela
Maksymalna pożyczka: 150 000 zł na 120 mies.
Siedziba firmy: Łopuszańska 38D, Warszawa 02-232
Telefon: 22 555 23 23
e-mail: kontakt@alior.pl
Godziny pracy: Pn-Pt 9:00-17:00
Wniosek: Wypełnij wniosek

Alior Bank - kredyt gotówkowy

Kredyt Alior Bank charakteryzuje się przede wszystkim mikrokosztami. Zanim jednak do nich przejdziemy, warto zaznaczyć, że w ramach obecnej oferty można otrzymać wsparcie finansowe na mikro i makro potrzeby. Co to oznacza? Minimalna kwota pożyczki wynosi 500 zł. Takie środki możemy przeznaczyć na niewielkie wydatki, które pojawią się w naszym budżecie. Z kolei maksymalna kwota, o jaką można wnioskować, to aż 150 000 zł! Bez wątpienia takie wsparcie finansowe daje nam wiele możliwości. Sfinansujemy z jego pomocą nawet największe cele.

Warto również zwrócić uwagę na okres kredytowania. Minimalny termin spłaty wynosi dokładnie 3 miesiące bez względu na kwotę, o jaką się staramy. Oznacza to, że spłata zostanie rozłożona na 3 równe raty.  Jeżeli chodzi o maksymalny okres kredytowania, może wynosić on nawet 120 miesięcy, czyli 10 lat!

Taki elastyczny termin spłaty pozwoli nam rozłożyć spłatę na dogodne raty niezależnie od zaciągniętej pożyczki.

Alior Bank - Warunki kredytu online

Jak w przypadku niemal każdego kredytu lub pożyczki, musimy być świadomi, że minimalny wiek, który uprawni nas do skorzystania z oferty wynosi 18 lat. Może się jednak zdarzyć, że to będzie za mało. Na decyzję banku ma wpływ również szereg innych kryteriów. Wśród nich można wymienić między innymi stałe źródło dochodu. Przy wyższych kwotach lepiej prezentuje się umowa o pracę. Mimo to Alior Bank akceptuje również wnioski od osób utrzymujących się na podstawie umowy zlecenie lub umowy o dzieło.

Dodatkowo bank dokładnie prześwietli naszą historię kredytową.

 

Jeżeli posiadamy jakiekolwiek opóźnienia w spłacie innych zobowiązań wobec instytucji finansowych, nasz wniosek zostanie odrzucony. Zwróćmy również uwagę, że warto zadbać o podniesienie swojego scoringu dzięki zakupom na raty lub karcie kredytowej. Pamiętajmy jednocześnie, że zbyt duże obciążenie może spowodować negatywną decyzję kredytową!

Jeżeli wszystko jasne, możemy przejść do analizy dokumentów, jakie należy dostarczyć. Musimy mieć przede wszystkim ważny dokument tożsamości. Z reguły banki wymagają, aby był nim dowód tożsamości. Dodatkowo Alior Bank udostępnia na swojej stronie internetowej 

 • Zaświadczenie z zakładu pracy o zatrudnieniu i wysokości uzyskiwanych dochodów LUB
 • Zaświadczenie o zatrudnieniu i wysokości uzyskiwanych dochodów z tytułu umów zleceń/o dzieło.

Informacje te wskazują na konieczność udokumentowania otrzymywanego wynagrodzenia.

Alior Bank - Jak złożyć w Alior Bank wniosek o kredyt gotówkowy?

Alior Bank udostępnia swoim klientom trzy sposoby składania wniosków: przez stronę internetową, w oddziale stacjonarnym oraz telefonicznie. 

1. Pierwszy ze sposobów polega na wypełnieniu prostego formularza wniosku.

W formularzu należy podać:

 • imię i nazwisko,
 • adres e-mail,
 • numer telefonu komórkowego,
 • wnioskowaną kwotę i
 • okres kredytowania.

2. Następnie należy czekać na telefon od banku.

3. Kolejny krok to zaznaczenie niezbędnych zgód i wysłanie dokumentu. Podczas rozmowy dokonamy wszelkich formalności z pomocą doradcy.

4. Następnie zostaną nam przedstawione warunki umowy. Jeżeli się na nie zgodzimy, pozostanie nam tylko czekać na przelew kredytu Alior Bank. 

Możemy również udać się do oddziału stacjonarnego, gdzie osobiście spotkamy się z doradcą, a cały proces będzie wyglądał podobnie jak powyżej. Możemy jednak o wszystko zapytać doradcę i podpisać umowę ręcznie.

Ostatnim rozwiązaniem jest złożenie wniosku za pośrednictwem infolinii. W tym przypadku musimy zadzwonić na specjalny numer i czekać na połączenie z konsultantem.

Alior Bank - Kalkulator kredytowy

W nocie prawnej zamieszczonej pod opisem pożyczki znajdziemy wszystkie poglądowe informacje na temat kosztów pożyczki. Właśnie tam została określona Rzeczywista Stopa Oprocentowania dla przykładu reprezentatywnego, która wynosi 13,38%. Alior Bank zaznacza również, że dla pożyczek zaciągniętych na okres od 55 miesięcy koszt za każdy pożyczony 1000 zł nie przekracza 6 zł. Należy jednak podkreślić, że ostateczny koszt zależy od parametrów zaciągniętej pożyczki. O wszelkich zmiennych w odniesieniu dla klienta można dowiedzieć się w trakcie rozmowy telefonicznej. Wtedy uzyska się dokładniejsze wiadomości na temat warunków, na których użyczona zostanie żądana kwota. Wszystkie formalności można zatem sfinalizować w trakcie jednej, krótkiej rozmowy.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) “Pożyczki internetowej” wynosi 10,01%, całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów): 17 333 zł, całkowita kwota do zapłaty: 21 162,23 zł, oprocentowanie zmienne: 5,8%, całkowity koszt pożyczki: 3829,23 zł (w tym prowizja: 1386,64 zł (8%), odsetki: 2442,59 zł), 51 miesięcznych rat (w tym 50 równych rat w wysokości 414,95 zł, ostatnia rata: 414,73 zł). Kalkulacja została dokonana na 4.01.2021 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Niniejsza symulacja ma charakter wyłącznie poglądowy. Podane wartości są orientacyjne i mogą odbiegać od ostatecznych wyliczeń.

Pożyczasz50022300108300130000
Czas (miesięcy)60606060
Rata11.17446.952234.752905.17
Oddajesz670.226817134085174310.2

Alior Bank - Ubezpieczenie kredytu Alior Bank

Klienci Alior Banku mają prawo ubezpieczyć spłatę pożyczki na wypadek utraty pracy, czasowej niezdolności do pracy albo zgonu w następstwie nieszczęśliwego wypadku. Szczegółowe warunki ubezpieczenia można znaleźć na stronie internetowej banku. 

 • Warto jednak podkreślić, że z tej usługi w ramach utraty pracy można skorzystać, jeżeli w dniu składania deklaracji o ubezpieczeniu klient był objęty zatrudnieniem na podstawie umowy o pracę na czas określony, nieokreślony, nie krótszy niż okres kredytowania
 • Dodatkowo ubezpieczenie od czasowej niezdolności do pracy obowiązuje w przypadku osób prowadzących działalność gospodarczą, zatrudnionych na podstawie umowy pracę na czas krótszy niż okres kredytowania, wykonuje inną działalność gospodarczą.
 • Ubezpieczenie od zgonu przysługuje osobom, które nie uzyskują wyżej wymienionych przychodów lub nie mogą mieć statusu bezrobotnego.

Opinie o Alior Bank i pozostałych produktach

Alior Bank oferuje swoim klientom indywidualnym szereg produktów, które mogą przydać się każdemu z nas. Bez wątpienia są to między innymi:

 • konta osobiste,
 • lokaty i konta oszczędnościowe, 
 • pożyczki Alior Bank,
 • Alior kredyty hipoteczne,
 • różnego rodzaju karty,
 • ubezpieczenia,
 • produkty inwestycyjne.

Nie zapominajmy również o ofertach Alior Banku dla mikrofirm, małych i średnich przedsiębiorców oraz biur maklerskich.

Kredyt w Alior Bank opinie – podsumowanie

Każdy, kto zdecyduje się na skorzystanie z oferty opisywanej instytucji, może liczyć na to, że przekona się o jej licznych zaletach. Przede wszystkim jest zwolniony z obowiązku zakładania konta osobistego. Ponadto dostępny klientom okres kredytowania wynosi maksymalnie 5 lat. Wielu skusi również wysoka kwota kredytu. Wśród dodatkowych zalet należy wymienić to, że decyzja kredytowa wydawana jest bardzo szybko i zaakceptowane są różne formy zatrudnienia. Podstawową wadą świadczonej usługi jest jednak wysokie RRSO, które sprawia, że ogólny koszt kredytu jest bardzo wysoki. Ponadto by skorzystać z dostępnych obniżek, trzeba zawrzeć umowę ubezpieczenia na życie, co wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Zalety

 • Wysoka kwota pożyczki
 • Niski koszt
 • Okres kredytowania 120 miesięcy

Wady

Brak wad

Ocena

4.51
34 głosów

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.