Alior Bank recenzja oferty oraz opinie klientów

Nasza ocena
86%
Ocena klientów Zobacz opinie
49%

Alior Bank rozpoczął swoją działalność w Polsce 17 listopada 2008 roku. Jego największym udziałowcem od 2015 r. jest Skarb Państwa za pośrednictwem spółki PZU S.A. Siedziba banku znajduje się w Warszawie, jednakże biura centrali można znaleźć też w Gdańsku i Krakowie.

Alior Bank logo
Kwota
500 zł - 200 000 zł
Okres
3 - 120 miesięcy
Pożyczkowy Portal

Alior Bank - Dane kontaktowe

Siedziba firmySiedziba firmy: ul. Łopuszańska 38D, 02-232 Warszawa
TelefonTelefon: 22 555 23 23
Godziny pracyGodziny pracy: Infolinia czynna 24h/7
E-mailE-mail: kontakt@alior.pl

Weryfikacja w bazach dłużników

bik
big
erif
krd
kbig
kaczmarski
crif

Dane firmy Alior Bank S.A.

Kapitał zakładowy: 1 305 539 910 zł
KRS: 0000305178
NIP: 1070010731
REGON: 141387142
Sprawdź sesje ELIXIR Alior Bank S.A.

Zalety i wady firmy Alior Bank

Alior Bank – Podstawowe informacje

Alior Bank swoje usługi kieruje do klientów indywidualnych oraz biznesowych. Stosunkowo młody bank dynamicznie rozwija się na przestrzeli lat, stając się liderem w liczbie pozyskanych klientów w Polsce oraz pod względem innowacyjności. Nie sposób pominąć tego, że wysoka jakość obsługi została niejednokrotnie wyróżniona w wielu konkursach branżowych. Profesjonalne działania ekspertów od finansów sprawiają, że spółka wychodzi naprzeciw oczekiwaniom tych, którzy nieustannie idą z duchem czasu. W trosce o tę grupę wprowadzono nowoczesną bankowość internetową i mobilną. Ponadto fani zakupów mają okazję skorzystać z rozmaitych ofert handlowych przygotowanych specjalnie dla nich. Okazuje się zatem, że bank ten oferuje coś znacznie więcej niż zarządzanie finansami.

Alior Bank – Opinie

Alior Bank oferuje swoim klientom indywidualnym szereg produktów, które mogą przydać się każdemu z nas. Bez wątpienia są to między innymi:

 • konta osobiste,
 • lokaty i konta oszczędnościowe, 
 • pożyczki Alior Bank,
 • Alior kredyty hipoteczne,
 • różnego rodzaju karty,
 • ubezpieczenia,
 • produkty inwestycyjne.

Nie zapominajmy również o ofertach Alior Banku dla mikrofirm, małych i średnich przedsiębiorców oraz biur maklerskich.

Każdy, kto zdecyduje się na skorzystanie z oferty opisywanej instytucji, może liczyć na to, że przekona się o jej licznych zaletach. Przede wszystkim jest zwolniony z obowiązku zakładania konta osobistego. Ponadto dostępny klientom okres kredytowania wynosi maksymalnie 5 lat. Wielu skusi również wysoka kwota kredytu. Wśród dodatkowych zalet należy wymienić to, że decyzja kredytowa wydawana jest bardzo szybko i zaakceptowane są różne formy zatrudnienia. Podstawową wadą świadczonej usługi jest jednak wysokie RRSO, które sprawia, że ogólny koszt kredytu jest bardzo wysoki. Ponadto by skorzystać z dostępnych obniżek, trzeba zawrzeć umowę ubezpieczenia na życie, co wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Alior Bank – Pożyczka przez internet

Kredyt Alior Bank charakteryzuje się przede wszystkim mikrokosztami. Zanim jednak do nich przejdziemy, warto zaznaczyć, że w ramach obecnej oferty można otrzymać wsparcie finansowe na mikro i makro potrzeby. Co to oznacza? Minimalna kwota pożyczki wynosi 500 zł. Takie środki możemy przeznaczyć na niewielkie wydatki, które pojawią się w naszym budżecie. Z kolei maksymalna kwota, o jaką można wnioskować, to aż 150 000 zł! Bez wątpienia takie wsparcie finansowe daje nam wiele możliwości. Sfinansujemy z jego pomocą nawet największe cele.

Warto również zwrócić uwagę na okres kredytowania. Minimalny termin spłaty wynosi dokładnie 3 miesiące bez względu na kwotę, o jaką się staramy. Oznacza to, że spłata zostanie rozłożona na 3 równe raty.  Jeżeli chodzi o maksymalny okres kredytowania, może wynosić on nawet 120 miesięcy, czyli 10 lat!

Taki elastyczny termin spłaty pozwoli nam rozłożyć spłatę na dogodne raty niezależnie od zaciągniętej pożyczki.

Alior Bank – Ogólne warunki

Jak w przypadku niemal każdego kredytu lub pożyczki, musimy być świadomi, że minimalny wiek, który uprawni nas do skorzystania z oferty wynosi 18 lat. Może się jednak zdarzyć, że to będzie za mało. Na decyzję banku ma wpływ również szereg innych kryteriów. Wśród nich można wymienić między innymi stałe źródło dochodu. Przy wyższych kwotach lepiej prezentuje się umowa o pracę. Mimo to Alior Bank akceptuje również wnioski od osób utrzymujących się na podstawie umowy zlecenie lub umowy o dzieło. Dodatkowo bank dokładnie prześwietli naszą historię kredytową.

Jeżeli posiadamy jakiekolwiek opóźnienia w spłacie innych zobowiązań wobec instytucji finansowych, nasz wniosek zostanie odrzucony. Zwróćmy również uwagę, że warto zadbać o podniesienie swojego scoringu dzięki zakupom na raty lub karcie kredytowej. Pamiętajmy jednocześnie, że zbyt duże obciążenie może spowodować negatywną decyzję kredytową!

Jeżeli wszystko jasne, możemy przejść do analizy dokumentów, jakie należy dostarczyć. Musimy mieć przede wszystkim ważny dokument tożsamości. Z reguły banki wymagają, aby był nim dowód tożsamości. Dodatkowo Alior Bank udostępnia na swojej stronie internetowej 

 • Zaświadczenie z zakładu pracy o zatrudnieniu i wysokości uzyskiwanych dochodów LUB
 • Zaświadczenie o zatrudnieniu i wysokości uzyskiwanych dochodów z tytułu umów zleceń/o dzieło.

Informacje te wskazują na konieczność udokumentowania otrzymywanego wynagrodzenia.

Alior Bank – Jak złożyć wniosek o pożyczkę?

Alior Bank udostępnia swoim klientom trzy sposoby składania wniosków: przez stronę internetową, w oddziale stacjonarnym oraz telefonicznie. 

1. Pierwszy ze sposobów polega na wypełnieniu prostego formularza wniosku.

W formularzu należy podać:

 • imię i nazwisko,
 • adres e-mail,
 • numer telefonu komórkowego,
 • wnioskowaną kwotę i
 • okres kredytowania.

2. Następnie należy czekać na telefon od banku.

3. Kolejny krok to zaznaczenie niezbędnych zgód i wysłanie dokumentu. Podczas rozmowy dokonamy wszelkich formalności z pomocą doradcy.

4. Następnie zostaną nam przedstawione warunki umowy. Jeżeli się na nie zgodzimy, pozostanie nam tylko czekać na przelew kredytu Alior Bank. 

Możemy również udać się do oddziału stacjonarnego, gdzie osobiście spotkamy się z doradcą, a cały proces będzie wyglądał podobnie jak powyżej. Możemy jednak o wszystko zapytać doradcę i podpisać umowę ręcznie.

Ostatnim rozwiązaniem jest złożenie wniosku za pośrednictwem infolinii. W tym przypadku musimy zadzwonić na specjalny numer i czekać na połączenie z konsultantem.

Alior Bank – Koszty pożyczki

Reprezentatywny przykład pożyczki:

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) „Pożyczki internetowej” wynosi 9,02%, całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów): 19 442 zł, całkowita kwota do zapłaty: 23 240,79 zł, oprocentowanie zmienne: 7,19%, całkowity koszt pożyczki: 3798,79 zł (w tym prowizja: 583,26 zł (3%), odsetki: 3215,53 zł), 50 miesięcznych rat (w tym 49 równych rat w wysokości 464,82 zł, ostatnia rata: 464,61 zł). Kalkulacja została dokonana na 15.03.2021 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Niniejsza symulacja ma charakter wyłącznie poglądowy. Podane wartości są orientacyjne i mogą odbiegać od ostatecznych wyliczeń.

Alior Bank – Ubezpieczenie pożyczki

Klienci Alior Banku mają prawo ubezpieczyć spłatę pożyczki na wypadek utraty pracy, czasowej niezdolności do pracy albo zgonu w następstwie nieszczęśliwego wypadku. Szczegółowe warunki ubezpieczenia można znaleźć na stronie internetowej banku. 

 • Warto jednak podkreślić, że z tej usługi w ramach utraty pracy można skorzystać, jeżeli w dniu składania deklaracji o ubezpieczeniu klient był objęty zatrudnieniem na podstawie umowy o pracę na czas określony, nieokreślony, nie krótszy niż okres kredytowania
 • Dodatkowo ubezpieczenie od czasowej niezdolności do pracy obowiązuje w przypadku osób prowadzących działalność gospodarczą, zatrudnionych na podstawie umowy pracę na czas krótszy niż okres kredytowania, wykonuje inną działalność gospodarczą.
 • Ubezpieczenie od zgonu przysługuje osobom, które nie uzyskują wyżej wymienionych przychodów lub nie mogą mieć statusu bezrobotnego.
Pamiętaj, że zostawiając komentarz pomagasz innym!
Jeśli korzystałeś już z usług firmy Alior Bank zostaw swoją opinię.

1 komentarz

Artur

Opinia o ALIORBANK
Pierwsza wizyta w banku była rewelacyjna. Pracownik opowiedział o wielu promocjach, z których mogę skorzystać.
Na koncie oszczędnościowym były w listopadzie wpływy 11tys. Nie uznali ich do promocji, ale wpływy w grudniu już tak. Dlaczego?
Kolejny pracownik w banku nie przyjął reklamacji, odesłał do domu.

Żeby zmienić limity przelewów, potrzebujesz numeru CIF. Ja dostałem go na infolinii, a narzeczona musi iść osobiście do oddziału, bo system sobie decyduje komu można pokazać, a komu nie.

Aplikacja nieintuicyjna. Żeby wypłacić z oszczędnościowego, muszę wejść w osobiste, kliknąć z niego przelew i zmienić konto. I wiele innych rzeczy, których sam nie znajdziesz.
Powiadomienia przychodzą z opóźnieniem nawet kilkudniowym.

Na infolinii najpierw rozmawiasz kilka minut z robotem, dopiero potem konsultant.

Regulaminy tak zapisane, żebyś nie pamiętał wszystkiego. Nawet doradca w placówce musi je czytać, żeby Ci wszystkie warunki wytłumaczyć.
A gdy masz pytania, dlaczego nie dostałeś promocji, każe Ci pisać reklamację w aplikacji, na której odpowiedź czekasz klika, a może nawet kilkanaście dni. Nie da się w odpowiedzi zadać kolejnego pytania, czyli prowadzić korespondencji, musisz zakładać nową reklamację.

Wszystko skomplikowane i ładne tylko w reklamie.
Porażka…

00 Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Zobacz także...
Prześwietlamy każdą firmę pożyczkową dostępną na rynku
Alior Bank logo
500 zł - 200 000 zł
Kwota
3 - 120 miesięcy
Okres
Złóż wniosek w Alior Bank
Wybierz rodzaj informacji, której szukasz: