Alior Bank

4.1
20 głosów
Maksymalna kwota pożyczki: 200 000 zł
Weź pożyczkę
w Alior Bank

Alior Bank - Opinie

Alior Bank należy do włoskiej grupy Carlo Tassara. Na terenie Polski rozpoczął swoją działalność w listopadzie 2008 roku. Jego największym udziałowcem jest spółka PZU S.A., z kolei Skarb Państwa posiada 29 procent jego udziałów. Ich łączna wartość wynosi 1,6 miliarda złotych. Nie sposób pominąć tego, że wysoka jakość obsługi została niejednokrotnie wyróżniona w wielu konkursach branżowych. Profesjonalne działania ekspertów od finansów sprawiają, że spółka wychodzi naprzeciw oczekiwaniom tych, którzy nieustannie idą z duchem czasu. W trosce o tę grupę wprowadzono płatności obsługiwane przez system Android. Ponadto fani zakupów mają okazję skorzystać z rozmaitych ofert handlowych przygotowanych specjalnie dla nich. Okazuje się zatem, że bank ten oferuje coś znacznie więcej niż zarządzanie finansami.

Alior – Dane kontaktowe

Nazwa: Alior
Darmowa pierwsza pożyczka: Nie udziela
Maksymalna pożyczka: 200 000
Siedziba firmy: Łopuszańska 38D, Warszawa 02-232
Telefon: 22 555 23 23
e-mail: kontakt@alior.pl
Godziny pracy: Pn-Pt 9:00-17:00
Wniosek: Wypełnij wniosek

Alior Bank - Kredyt

Najnowsza pożyczka internetowa oferowana przez opisywaną spółkę wyróżnia się okresem kredytowania od 24 miesięcy do nawet 5 lat. Jej maksymalna wysokość wynosi z kolei 200 tysięcy złotych. Oprocentowanie ma wartość 9,43%. Warunki kredytowania są ustalane indywidualnie zgodnie z wiarygodnością kredytową danego klienta. Faktem jest również to, że nie musi on posiadać konta bankowego w opisywanej instytucji. Nie pobiera się też dodatkowych opłat za przelewy na inne konto niż to w Alior Banku. Po zapadnięciu pozytywnej decyzji kredytowej przyznane środki pojawiają się na koncie w ciągu doby.

Alior Bank - Kredyt gotówkowy

Bank zanotował swój debiut na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w grudniu 2012 roku, 4 lata po swoim pojawieniu się na rynku. Przeprowadził wówczas największą w historii GPW ofertę publiczną o wartości ponad 2 miliardów złotych. Później został włączony do indeksu WIG 20, w którym mieszczą się najbardziej płynne i stabilne finansowo spółki. W 2015 roku powiększył się za sprawą zakupu akcji Meritum Bank ICB. Cała operacja opiewała na kwotę blisko 353 milionów złotych. Za jej sprawą umocniono pozycję dobrze prosperującej spółki. Jednocześnie ta, która została zakupiona, utrzymała swoją odrębność i nazwę. Niemniej liczne fuzje sprawiają, że instytucja nieustannie rośnie w siłę. Broni swojej silnej pozycji za sprawą indywidualnego podejścia do każdego klienta. Świadczy przy tym usługi zarówno dla podmiotów indywidualnych, jak i firm. Wprowadza też innowacyjne rozwiązania internetowe, wychodząc tym samym naprzeciw wymaganiom wszystkich, którzy coraz częściej załatwiają swoje sprawy finansowe za pomocą bankowości internetowej. Nie powinno zatem dziwić to, że w trakcie XXVII Forum Ekonomicznego w Krynicy otrzymała tytuł Firma Roku 2017 za innowacyjność, osiągnięcia rynkowe i wykorzystanie nowych technologii w bankowości. Wyróżnienia te docenia coraz większa grupa zadowolonych klientów.

Alior Bank - Kredyt gotówkowy

By skorzystać z pożyczki internetowej udzielanej przez Alior Bank, wystarczy kliknąć w przycisk „Sprawdź” na jednym z banerów. Znajduje się on na fioletowym kwadracie. Po kliknięciu na niego zostaje się przeniesionym do specjalnego formularza, który należy wypełnić, aby doradca telefoniczny przedstawił w trakcie rozmowy wszystkie szczegóły oferty. Drugim sposobem dotarcia do wszelkich niezbędnych informacji o dostępnych produktach bankowych jest rozwinięcie menu znajdującego się w prawym, górnym rogu (na wysokości loga). Stamtąd należy wybrać zakładkę „Kredyty i pożyczki”. Po jej otwarciu wystarczy kliknąć plus widniejący z prawej strony. Wtedy widoczny staje się szczegółowy rejestr tego, z jakich ofert można czerpać korzyści.

Alior Bank - Kalkulator kredytowy

W nocie prawnej zamieszczonej pod opisem pożyczki znajdziemy wszystkie poglądowe informacje na temat kosztów pożyczki. Właśnie tam opisane zostało, że Maksymalna Rzeczywista Stopa Oprocentowania wynosi 14,03%. Minimalny okres kredytowania wynosi 24 miesiące, a maksymalny to aż 60 miesięcy. Z kolei maksymalna kwota to 200 000 zł.  O wszelkich zmiennych w odniesieniu dla klienta można dowiedzieć się w trakcie rozmowy telefonicznej. Wtedy uzyska się dokładniejsze wiadomości na temat warunków, na których użyczona zostanie żądana kwota. Wszystkie formalności można zatem sfinalizować w trakcie jednej, krótkiej rozmowy.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla Pożyczki z Mikrokosztami wynosi 13,7%, całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów): 17 900 zł, całkowita kwota do zapłaty: 23 591,26 zł, oprocentowanie stałe: 9,43%, całkowity koszt pożyczki: 5691,26 zł (w tym prowizja: 1326,64 zł (6,9%), odsetki: 4364,62 zł), 53 równe, miesięczne raty w wysokości 445,12 zł.Kalkulacja została dokonana na 6.03.2019 r. na reprezentatywnym przykładzie. 

Pożyczasz50033900166600200000
Czas (miesięcy)60606060
Rata11.33680.063400.324533.76
Oddajesz679.840803.6204019.2272025.6

Alior Bank - Podsumowanie kredytu gotówkowego

Każdy, kto zdecyduje się na skorzystanie z oferty opisywanej instytucji, może liczyć na to, że przekona się o jej licznych zaletach. Przede wszystkim jest zwolniony z obowiązku zakładania konta osobistego. Ponadto dostępny klientom okres kredytowania wynosi maksymalnie 5 lat. Wielu skusi również wysoka kwota kredytu. Wśród dodatkowych zalet należy wymienić to, że decyzja kredytowa wydawana jest bardzo szybko i zaakceptowane są różne formy zatrudnienia. Podstawową wadą świadczonej usługi jest jednak wysokie RRSO, które sprawia, że ogólny koszt kredytu jest bardzo wysoki. Ponadto by skorzystać z dostępnych obniżek, trzeba zawrzeć umowę ubezpieczenia na życie, co wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Zalety

  • Wysoka kwota pożyczki
  • Niski koszt

Wady

  • Okres kredytowania do 60 miesięcy

Ocena

4.1
20 głosów

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.