Alior Bank sesje ELIXIR przychodzące
Godziny przelewów przychodzących w Alior Bank sesje ELIXIR:
- 11:00
- 15:00
- 17:00
Alior Bank sesje ELIXIR wychodzące
Godziny przelewów wychodzących w Alior Bank sesje ELIXIR:
- 8:20
- 12:20
- 15:20
Czym są sesje przychodzące i wychodzące ELIXIR?
Godziny realizacji przelewów międzybankowych zależą od obowiązujących w danej instytucji sesji ELIXIR. Jest to system, który miał usprawnić przepływ transakcji krajowych. Dlatego też w każdym banku zostały wprowadzone III sesje odpowiadające za czas oczekiwania na zaksięgowanie wpłaty. Warto wiedzieć, w jakich godzinach zostaną zrealizowane nasze zlecenia, aby uniknąć problemów oraz nerwów. Jeśli podczas wnioskowania o pożyczkę zdecydujemy się na weryfikację przelewem, wówczas godziny sesji ELIXIR mogą skutkować wydłużonym czasem oczekiwania na decyzję pożyczkodawcy. Dlaczego? Po prostu wpłata zostanie uznana dopiero po zaksięgowaniu.
Jaki kod IBAN Alior Bank?
Zlecając przelew walutowy lub zagraniczny, pamiętajmy o kodzie IBAN. W przypadku Alior Bank jest to:
PL + numer rachunku bankowego
Przykład: PL 01 1122 3344 5566 7788 9900 1234
Jaki kod SWIFT Alior Bank?
Jeśli nie chcemy ponieść wyższych kosztów realizacji transakcji, nie zapominajmy o kodzie SWIFT: ALBPPLPWXXX
Czym jest IBAN?
IBAN (International Bank Account Number) to międzynarodowy kod pozwalający na szybką identyfikację instytucji finansowej, do której został nadany przelew. Jego podstawą jest standardowy numer konta. Aby uzyskać poprawny ciąg znaków, wystarczy wpisać przed nim odpowiedni symbol utożsamiany z danym krajem. W przypadku Polski mowa tu o dwóch literach: PL. Po ich dodaniu kod IBAN powinien składać się z 28 znaków. Jeśli o nich zapomnimy, wówczas transakcja zostanie zrealizowana z opóźnieniem lub pieniądze zostaną zwrócone na konto zleceniodawcy.
Co to jest SWIFT?
Zadaniem kodu SWIFT jest ułatwienie identyfikacji instytucji bankowej, do której realizowany jest przelew zagraniczny. W tym celu Stowarzyszenie dla Światowej Międzybankowej Telekomunikacji Finansowej nadaje każdemu bankowi unikalny kod. Standardowo składa się z 8 znaków:
- pierwsze cztery to identyfikator instytucji,
- dwie następne to symbol kraju, czyli PL,
- ostatnie zaś to lokalizacja banku.
W niektórych przypadkach możemy spotkać się z kodem składającym się z 11 znaków. Oznacza to, że zostało w nim uwzględnione miejsce konkretnego oddziału.
Alior Bank infolinia i kontakt
TELEFON:
Biuro Obsługi Klienta dla klientów indywidualnych, mikro i małych firm:
24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu
- tel. stacjonarne i komórkowe: +12 370 70 00 lub +12 19 502
- z zagranicy: +48 12 19 502 lub +48 12 370 70 00
Biuro Obsługi Klienta dla średnich i dużych firm, korporacje:
pn.-pt. 8.00 – 18.00
- tel. stacjonarne: 801 274 274
- tel. komórkowe i z zagranicy: +48 22 531 80 95
EMAIL:
formularz kontaktowy dostępny na oficjalnej stronie banku
ADRES:
Alior Bank Spółka Akcyjna
ul. Łopuszańska 38D
02-232 Warszawa
REGON: 141387142
NIP: 1070010731
KRS: 0000305178
Alior Bank gwarantuje swoim klientom dostęp do nowoczesnych produktów oraz usług, które charakteryzują się wysoką jakością, spełniającą oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Instytucji zaufało już blisko 4 mln klientów. Aby dotrzeć do jak największej liczby konsumentów, Alior Bank wciąż rozbudowuje sieć swoich oddziałów. Dodatkowo osoby, które preferują dostęp mobilny do systemów bankowych, mają do dyspozycji aplikację.
Wśród produktów finansowych udostępnianych przez Alior Bank znajdziemy oferty nie tylko dla klientów indywidualnych, ale również działalności gospodarczych, przedsiębiorstw czy też biur maklerskich. Do dyspozycji otrzymujemy także możliwość skorzystania z kantoru walutowego online. Jako konsumenci możemy skorzystać z szerokiej gamy kont bankowych, oszczędnościowych, kredytów, produktów inwestycyjnych czy też ubezpieczeniowych. Dla osób lubiących nowe systemy płatności atrakcyjnym okaże się dostęp do płatności BLIK, HCE, Google Pay oraz Apple Pay.
4 listopada 2016 roku po dokonaniu wpisu w Krajowym Rejestrze Sądowym nastąpiło połączenie Alior Banku z wydzieloną częścią Banku BPH która obejmowała podstawową działalność bez portfela kredytów hipotecznych i Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych BPH.