Volkswagen Bank recenzja oferty oraz opinie klientów

Ocena klientów Zobacz opinie
56%

Volkswagen Bank jest częścią ogromnego przedsiębiorstwa finansowego, którym jest Volkswagen Financial Services AG. Działa na mocy licencji wydanej w 1998 roku i od początku swojego powstania skupia się na potrzebach tych, których głównym celem jest nabycie samochodu. To główny zakres działalności opisywanej korporacji znanej wszystkim, którzy podjęli decyzję o finansowaniu zakupu aut Volkswagen, Audi, Seat, Skoda i Porsche. To właśnie dzięki tym usługom finansowym możliwe staje się spełnienie marzeń o zakupie wymarzonego pojazdu. Początkowo firma proponowała swoim klientom szeroki zakres różnorakich usług. Były to zatem zarówno rachunki osobiste, jak i lokaty, jednak niedawno wprowadzono w życie swojego rodzaju restrukturyzację.
To właśnie dzięki zmianie oferty bank stał się tym, który uchodzi za jednego z największych ekspertów na rynku finansów samochodowych.

Pożyczkowy Portal

Volkswagen Bank - Dane kontaktowe

Siedziba firmySiedziba firmy: ul. Rondo ONZ 1 00-124 Warszawa
TelefonTelefon: 22 528 96 28
Godziny pracyGodziny pracy:
E-mailE-mail: BOK@vwbank.pl

Weryfikacja w bazach dłużników

bik
big
erif
krd
kbig
kaczmarski
crif
Brak weryfikacji w bazach.

Dane firmy Volkswagen Bank Polska S.A.

Kapitał zakładowy:
KRS:
NIP:
REGON:

Zalety i wady firmy Volkswagen Bank

Volkswagen Bank – Kredyt gotówkowy przez internet

Volkswagen Bank kredyt samochodowy to jedna z ofert, która wzbudza duże zainteresowanie wśród osób planujących zakup nowego auta.

Warto jednak zwrócić uwagę, że VW Bank oferuje również kredyt gotówkowy. W tym przypadku możemy przeznaczyć pieniądze na dowolny cel.

Kwoty dostępne w ramach Kredytu Plus pozwolą nam sfinansować wymarzony urlop, remont czy nawet skonsolidować inne zobowiązania. Maksymalna kwota, o jaką możemy wnioskować, wynosi 50 000 zł. Jest to wartość wsparcia finansowego podana włącznie z prowizją. Minimalna kwota wynosi natomiast 3 000 zł. Pamiętajmy jednak, że faktyczna wysokość kredytu będzie zależała od zdolności kredytowej wnioskodawcy. 

Kredyt gotówkowy Kredyt Plus spłacamy w równych ratach miesięcznych. Maksymalny okres kredytowania wynosi 72 miesiące. Biorąc pod uwagę najwyższą wartość kredytu, jest to wystarczająca liczba rat. Minimalny okres kredytowania wynosi 3 miesiące. Należy również pamiętać, że jest to oferta przeznaczona dla osób fizycznych.

Volkswagen Bank – Ogólne warunki

Jakie warunki należy spełniać, aby otrzymać kredyt gotówkowy w VW Bank? Najważniejsze informacje na ten temat znajdziemy na stronie kredytodawcy. Każdy klient ma dostęp do dokumentu nazywanego “Lista dokumentów niezbędnych do podjęcia decyzji”. Znajdziemy w nim informację o konieczności dostarczenia dwóch podstawowych dokumentów: kserokopii dokumentu tożsamości (dowodu osobistego lub paszportu), a także potwierdzenia danych Współmałżonka. Oprócz tego należy również potwierdzić swoje dochody. Warto zaznaczyć, że nie zawsze musi być to zaświadczenie od pracodawcy. Może to być: umowa o pracę i wyciąg z konta bankowego za ostatnie 3 miesiące. 

Z listy wynika, że Volkswagen Bank akceptuje różne źródła dochodu. Są to między innymi: polska lub zagraniczna kontrakt/umowa o pracę, emerytura krajowa lub zagraniczna, renta lub zasiłek przedemerytalny, umowy cywilnoprawne, gospodarstwo rolne, umowy najmu, jednoosobową działalność gospodarczą. Pamiętajmy, że na zdolność kredytową składa się również historia kredytowa. Jeżeli mamy w bazach negatywne wpisy, musimy liczyć się z odrzuceniem wniosku przez bank. 

Volkswagen Bank – Kredyt gotówkowy krok po kroku

Volkswagen Bank oferuje swoim klientom możliwość złożenia wniosku online. Warto zwrócić uwagę, że kredytodawca nie poprosi nas o podanie celu, na jaki zostaną przeznaczone pieniądze. Dodatkowo nie musimy martwić się żadnymi dodatkowymi poręczeniami. Jak złożyć wniosek o kredyt gotówkowy Volkswagen Bank?

1. Na początku należy przejść na stronę VW Bank. Znajdziemy tam odpowiedni przycisk “Złóż wniosek”, który pokieruje nas do pierwszego etapu wnioskowania. 

2. Teraz możemy sprawdzić koszty kredytu. W tym celu wystarczy wybrać kwotę od 3 000 zł do 48 500 zł i okres kredytowania. Po wykonaniu tego działania otrzymamy w odpowiedzi prognozowane koszty zobowiązania.

3. Jeżeli wszystko nam odpowiada, przechodzimy dalej. W tym miejscu rozpoczyna się wypełnianie formularza wniosku: stan cywilny, liczba osób na utrzymaniu, status miejsca zamieszkania. Te informacje pozwolą określić zdolność kredytową. Następnie będą potrzebne również dane kontaktowe, adresowe i osobowe. 

4. Następnie zostaniemy poproszeni o zweryfikowanie tożsamości i dostarczenie niezbędnych dokumentów.

5. Teraz należy poczekać na decyzję banku. Jeżeli będzie pozytywna, wystarczy zaakceptować umowę i czekać na przelew.

Volkswagen Bank – Koszty kredytu gotówkowego

W celu wyliczenia kosztów żądanego kredytu należy  skorzystać z dostępnego na stronie kalkulatora. Dostępny jest po naciśnięciu przycisku „Sprawdź ratę”. Tam podaje się dochody miesięczne netto, miesięczną wysokość rat kredytowych i poręczeń, a także sumę ponoszonych zwykle wydatków. Równie ważne jest podanie swojego statusu jako kredytobiorcy i tego, z iloma osobami dzieli się gospodarstwo domowe. Jeżeli jesteśmy singlami, zarabiamy 3000 zł i nie mamy żadnych zobowiązań kredytowych, a liczba osób w rodzinie to 1, możemy otrzymać maksymalną kwotę kredytu 48 500 zł na okres 72 miesięcy z ratą miesięczną wynoszącą 851 zł.

Bank gwarantuje prowizję na poziomie 3%.

Niniejsza symulacja ma charakter wyłącznie poglądowy. Podane wartości są orientacyjne i mogą odbiegać od ostatecznych wyliczeń.

Volkswagen Bank – Ubezpieczenie kredytu

W ofercie Volkswagen Bank znajdziemy ofertę ubezpieczeniową. Jednak przedmiotem zabezpieczenia nie jest w tym przypadku spłata kredytu. VW Bank oferuje ubezpieczenie samochodu z pakietem różnych usług. Nie znajdziemy w nim jednak ubezpieczenia kredytu i jego spłaty.

Volkswagen Bank – Opinie

Jak zostało wspomniane, Volkswagen Bank oferuje dostęp do różnego rodzaju produktów. Wśród nich znajdziemy ofertę dla klientów indywidualnych oraz firm. W zakładce “Dla mnie” wskazane są następujące produkty:

  • kredyt samochodowy VW Bank,
  • ubezpieczenia samochodu,
  • kredyt gotówkowy,
  • bankowość elektroniczna e-direct.

Jako klienci firmowi możemy otrzymać leasing pojazdów, konto firmowe, lokaty, a także cały pakiet usług dla kierowców.

Najważniejszą zaletą opisywanego kredytu jest jego przystępność. Może uzyskać go niemal każdy, niezależnie od źródła dochodu. Ważne jest to, by wykazywał się pozytywną historią kredytową. To najważniejszy z warunków, które należy spełnić. Dobrą wiadomością jest również to, że niespotykanie niskie są opłaty prowizyjne. Wielu doceni zapewne, iż pozyskane środki mogą zostać przeznaczone na dowolny cel. Dużym minusem jest z kolei niska kwota maksymalna (50 tysięcy złotych), którą można podzielić tylko na 72 raty. W porównaniu do ofert innych banków to bardzo krótki czas na spłatę zadłużenia.

Pamiętaj, że zostawiając komentarz pomagasz innym!
Jeśli korzystałeś już z usług firmy Volkswagen Bank zostaw swoją opinię.

1 komentarz

Marek

Leasing Audi. Wszystko pięknie do momentu jakiegokolwiek problemu. Naprawa po niewielkiej stłuczce trwa w serwisie audi pół roku, w tym czasie raty płatne w całości bez auta zastępczego, nikt nie jest zainteresowany w tym aby naprawić auto, bo priorytetem są klienci płacący, a nie ci z leasingu.
Poważne problemy pojawiają się za to w momencie wykupu, gdzie „pieski gończe” z Dekry znajdą każdą ryskę czy wgniotę, po czym obciążą cię dodatkowymi znacznie zawyżonymi kosztami, odbiegającymi o ponad 50% od kosztorysu autoryzowanego serwisu Audi czy kalkulacji firmy ubezpieczeniowej. Zero dyskusji, przecież Dekra jest „niezależna”, jeśli chcesz dyskutować – możesz powołać własnych biegłych czy iść do sądu. Totalną grandą jest natomiast to, że oddajesz auto z przebiegiem np. 10k km, podczas gdy zgodnie z umową miałeś prawo do przejechania np. 60k km – więc ewidentna korzyść VWFS – a oni naliczają amortyzację wg rzeczywistego zużycia, zamiast wg dopuszczalnego, karząc ciebie za to że oddałeś im auto w stanie lepszym niż mogłeś.
Nie polecam, to pierwsze i ostatnie auto Audi które brałem w leasingu przez VWFS, wcześniej brałem przynajmniej 10x auta matki BMW i 2x Toyota i nigdy nie było takiego podejścia firm leasingowych. Jestem zdegustowany.
Nie polecam, jak chcecie uniknąć nerwów, problemów i naciągania na każdym kroku – omijajcie z daleka.

10 Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Zobacz także...
Prześwietlamy każdą firmę pożyczkową dostępną na rynku
volkswagen bank logo
Podobne oferty do Volkswagen Bank
Uprzejmie informujemy, że oferta jest aktualnie nieaktywna.
Zapraszamy do zapoznania się z produktami innych pożyczkodawców!
Listę aktywnych pożyczkodawców znajdą Państwo na stronie głównej
Wybierz rodzaj informacji, której szukasz: