Platforma pożyczkowa pozabankowa – czy to bezpieczne?

Kuba  • 
Przeczytasz w ciągu 8 minut
Proces wnioskowania o pożyczkę czy kredyt to drugi krok, który dzieli nas od uzyskania wsparcia finansowego. Pierwszy polega na znalezieniu odpowiedniej oferty. Bez wątpienia jest to trudne zadanie, zwłaszcza biorąc pod uwagę liczbę dostępnych produktów. Aby ułatwić nam ten proces i skrócić proces wnioskowania powstało narzędzie, jakim jest platforma pożyczkowa pozabankowa i kredytowa. Jak to działa?
platforma pożyczkowa pozabankowa

Spis treści:

Platforma pożyczkowa pozabankowa

Platforma pożyczkowa pozabankowa to nowe rozwiązanie, które łączy w sobie zalety porównywarek oraz proces wnioskowania u pożyczkodawców. Każda firma pożyczkowa lub bank ma swoje indywidualne kryteria względem klientów. Natomiast wnioskodawcy mają różne oczekiwania względem oferty. Wybór pożyczkodawcy proponującego interesującą nas kwotę i okres kredytowania może już nie wystarczyć. Porównanie ofert, sprawdzenie warunków kredytowania oraz proces wnioskowania zajmują dużo czasu. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą pozabankowe platformy kredytowe. 

Jak działa platforma pożyczkowa pozabankowa?

Platformy kredytowe pozabankowe to serwisy, które gromadzą w jednym miejscu wiele ofert pożyczkodawców. Można pomyśleć, że to tak samo jak porównywarki. Jednak ich działanie jest zupełnie inne. Platforma pożyczkowa umożliwia nam uzyskanie wstępnej decyzji kredytowej u kilku pożyczkobiorców za pośrednictwem jednego formularza! Dzięki temu możemy zaoszczędzić wiele czasu.

Niektóre serwisy udostępniają swoim klientom zarówno oferty banków, jak i firm pożyczkowych. Przykładem może być Bancovo.

Po dostarczeniu odpowiednich informacji otrzymamy informację zwrotną w postaci konkretnych ofert wraz z kosztami. Pożyczkodawcy, którzy wyświetlą się na liście, podjęli wstępną decyzję o tym, że będą w stanie udzielić nam wsparcia finansowego. Teraz wybór należy do nas. To my decydujemy o tym, u której firmy pożyczymy pieniądze, a nie pożyczkodawca o tym, czy w ogóle przyzna nam wsparcie finansowe. 

Z powyższych informacji możemy wywnioskować, że platforma pożyczkowa pozabankowa działa na zasadach pośrednictwa między klientem a firmą pożyczkową lub bankiem. Dzięki temu nie musimy przechodzić na stronę każdego pożyczkodawcy i uzupełniać różne formularze. Wystarczy jedno zgłoszenie, aby otrzymać wstępną decyzję kredytową w kilku firmach. Warto podkreślić, że platforma pożyczek pozabankowych oferuje swoją usługę zupełnie za darmo! Nie ponosimy żadnych kosztów! Natomiast opłaty związane z pożyczką ustalają indywidualnie pożyczkodawcy. 

Jak korzystać z platformy pożyczkowej pozabankowej?

1.Przechodząc na platformę pożyczkową, na stronie głównej zobaczymy zazwyczaj wirtualny kalkulator. Za pomocą suwaków należy określić kwotę i okres kredytowania. W przypadku porównywarek w takiej sytuacji wyświetli się na ekranie lista pożyczkodawców spełniających wprowadzone kryteria. Jednak platforma kredytowa pozabankowa przekieruje nas do formularza wniosku takiego, jaki udostępniany jest zazwyczaj na stronach pożyczkodawców.

2.Zostaniemy poproszeni o podanie podstawowych danych osobowych, kontaktowych i adresowych. Następnie będziemy musieli odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących sytuacji finansowej. Może nam się wydawać, że platforma pożyczkowa wymaga podania zbyt dużej ilości informacji na nasz temat. Jednak jest to spowodowane różnymi kryteriami wprowadzanymi przez firmy pożyczkowe. 

W formularzu znajdują się informacje niezbędne do złożenia wniosku u wielu pożyczkodawców! Na tej podstawie każdy z nich będzie w stanie ocenić, czy może udzielić wsparcia finansowego danej osobie.

3.Po wypełnieniu wniosku zostaniemy poproszeni o zatwierdzenie niezbędnych zgód.

4.Następnie musimy potwierdzić chęć wnioskowania o pożyczkę lub kredyt i zweryfikować swoją tożsamość. Najczęściej zostaniemy poproszeni o wykonanie przelewu weryfikacyjnego. Wykorzystanie platform przelewów ekspresowych pozwoli nam uniknąć problemów związanych z sesjami Elixir.

5.Następnie musimy poczekać kilka minut, a czasami nawet wystarczy kilka sekund, aby otrzymać informację o tym, jakie firmy pożyczkowe są w stanie udzielić nam pożyczki.

6.Kiedy wybierzemy odpowiednią dla siebie, kolejne kroki będą przeprowadzane indywidualnie z pożyczkodawców. Na tym kończy się rola platformy pożyczkowej pozabankowej.

Platformy pożyczkowe pozabankowe zalety rozwiązania

Wśród zalet platformy pożyczkowej pozabankowej możemy wymienić przede wszystkim składanie wniosku wyłącznie u sprawdzonych, wiarygodnych pożyczkodawców. Kiedy dostajemy ofertę pożyczki jest ona zgodna z tym, co widnieje na oficjalnej stronie pożyczkodawcy. Ponadto cały proces przebiega szybko i nie wymaga wizyt w banku czy firmie pożyczkowej. Nie musimy również wykonywać dodatkowych telefonów. Warto również zaznaczyć, że platforma pożyczkowa pozabankowa przedstawia najkorzystniejsze finansowo oferty. Dodatkowo wypełnienie jednego wniosku umożliwia ubieganie się o pożyczkę w kilku firmach. 

Jak już wspomnieliśmy, skorzystanie z usługi nic nie kosztuje. Nie zostanie nam naliczona żadna prowizja. 

Czy platformy kredytowe pozabankowe są bezpieczne?

Platformy kredytowe pozabankowe udostępniają oferty wyłącznie sprawdzonych pożyczkodawców. Nasze dane są chronione i nie zostaną przekazane w niepowołane ręce. Dodatkowo to my ostatecznie wybieramy firmę, w której chcemy wziąć pożyczkę. Platforma kredytowa pozabankowa informuje nas o dostępnych możliwościach i instytucjach, w których mamy szansę otrzymać wsparcie finansowe.

Warto korzystać ze sprawdzonych platform pożyczkowych takich jak na przykład Bancovo, które należy do Alior Bank. Dzięki temu zyskujemy gwarancję zachowania najwyższych standardów bezpieczeństwa.

Jakie warunki należy spełniać, aby skorzystać z platformy kredytowej?

Warunki stawiane przez platformy pożyczkowe pozabankowe są takie same jak w przypadku składania wniosku bezpośrednio u pożyczkodawcy. Musimy mieć przede wszystkim ważny dowód osobisty. Oznacza to również ukończenie co najmniej 18 lat oraz posiadanie obywatelstwa RP. Dodatkowo musimy również dysponować własnym kontem bankowym w polskiej instytucji, adresem e-mail, aktywnym numerem telefonu komórkowego i polskim adresem. Warto również pamiętać, że w niektórych przypadkach może być również konieczne udokumentowanie dochodów. Wiele zależy od tego, z jakimi firmami pożyczkowymi lub bankami współpracuje pozabankowa platforma pożyczkowa. 

Pamiętaj! Pozabankowe platformy kredytowe nie akceptują takich dokumentów jak: paszport czy prawo jazdy. Wnioskodawca musi posiadać ważny dowód osobisty!

Lista platform pożyczkowych pozabankowych i kredytowych

Poniżej przedstawiamy listę platform pożyczkowych pozabankowych i bankowych:

 • Bancovo.pl,
 • Lendopolska.pl,
 • Automatkredytowy.pl,
 • Mintos.com,
 • Cash,
 • Saverium.pl,
 • Wnioskomat.com,
 • Lendi.pl,
 • Akredo.pl,
 • Fines.pl

Platforma kredytowa Cash – nowoczesne rozwiązanie dla pracodawców i pracowników

Jednym z najnowszych rozwiązań wprowadzonych przez Alior Bank i PZU jest platforma kredytowa Cash. Jej działanie opiera się na technologii wprowadzonej przez Bancovo. Dzięki niej pracownicy mają szansę otrzymać w szybki i łatwy sposób niskooprocentowane pożyczki na dowolny cel. Cały system opiera się na współpracy z pracodawcami, którzy zdecydują się na dołączenie do platformy Cash. Dzięki temu pracownicy zatrudnieni w danej firmie na umowę o pracę, posiadający zdolność kredytową będą mogli złożyć wniosek o pożyczkę bez zbędnych formalności. Maksymalny okres kredytowania będzie wynosił 3 lata. Z kolei najwyższa kwota, jaką może otrzymać wnioskodawca, zostanie wyznaczona na podstawie wysokości wynagrodzenia brutto. Nie może przekraczać trzykrotności miesięcznej wypłaty brutto.

Dzięki bezpośredniej współpracy z pracodawcami jest możliwe ograniczenie formalności do minimum. Nie będą potrzebne żadne zaświadczenia lub inne dokumenty potwierdzające dochody. Cały proces przebiega wyłącznie przez internet. Klient podpisuje umowę przez wpisanie kodu otrzymanego SMS-em. Z kolei rata będzie automatycznie potrącana z wynagrodzenia. 

Platforma kredytowa opinie o Bancovo

Banovo to jedna z platform kredytowych, która oferuje dostęp do wsparcia finansowego w wysokości od 500 do 200 000 zł. Z kolei okres kredytowania wynosi od 3 do 120 miesięcy. Składanie wniosku jest proste i zajmuje kilka minut. Dzięki platformie klient otrzymuje dostęp do atrakcyjnych ofert firm pożyczkowych oraz banków. Wystarczy wypełnienie jednego formularza, aby otrzymać wstępną decyzję kredytową z kilku instytucji. Bancovo współpracuje z takimi instytucjami jak:

 • Alior Bank,
 • Hapipożyczki,
 • Kredytmarket,
 • Monedo Now, 
 • PoVo,
 • Santander Bank Polska S.A.,
 • Smartney, 
 • SMS Kredyt,
 • SuperGrosz,
 • T-Mobile Usługi Bankowe, 
 • Takto Finanse
 • TF Bank, 
 • Wonga,
 • Finces,
 • Monevia,
 • SMEO.
Zobacz platforma kredytowa opinie o Bancovo.
Ostatnia aktualizacja artykułu: 15 października 2021

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły