Szybkie pieniądze — skąd wziąć szybką gotówkę?

admin  • 
Przeczytasz w ciągu 8 minut

W dzisiejszych czasach coraz częściej zdarzają się sytuacje, w których uzyskiwany dochód, a nawet oszczędności (jeśli w ogóle je posiadasz, bo według statystyk ma je tylko 40% Polaków) nie są w stanie pokryć pewnych niespodziewanych wydatków, które mogą pojawić się w Twoim życiu nagle. Cechą charakterystyczną takich problemów finansowych jest konieczność błyskawicznego zdobycia dodatkowych środków.

W poniższym artykule podpowiadamy, w jaki sposób możesz obecnie zdobyć szybkie pieniądze. Zawarliśmy w nim kilka wskazówek dotyczących pomocy od instytucji finansowych, dodatkowej pracy oraz pewnych mniej znanych, ale w pełni bezpiecznych dróg ku szybkiej gotówce.

Szybkie pieniądze — skąd wziąć szybką gotówkę

Definicja szybkich pieniędzy — jak to rozumieć?

Szybkie pieniądze, o których tu piszemy, nie oznaczają sposobu na dojście od przysłowiowego zera do milionera. W poniższym tekście nie ma magicznych metod na stałe, ogromne zarobki przy minimum zaangażowania. By skorzystać z naszych rozwiązań nie trzeba też mieć ogromnego kapitału na inwestycje czy założenie własnego biznesu.

Szybka gotówka, którą pomagamy tu zdobyć, ma być co do zasady jednorazowym kołem ratunkowym, kiedy masz przed sobą jakiś pojedynczy, nadprogramowy wydatek lub przejściowe trudności, by związać tzw. koniec z końcem.

Ten artykuł nie pomoże Ci stać się rentierem, który może zrezygnować z pracy i odcinać kupony od dochodu pasywnego, ale podpowie, co zrobić, gdy potrzebujesz kilkuset czy kilku tysięcy złotych „na już”.

Skąd wziąć szybkie pieniądze?

W pierwszej kolejności bierzemy na warsztat sytuacje, w których czas nie pozwala na dorobienie dodatkowej gotówki, bo nadchodzący wydatek jest kwestią kilku dni, godzin czy nawet kilkunastu minut. W takich wypadkach w grę wchodzi wyłącznie pożyczka, jednak zdobywając pieniądze w ten sposób, wybieraj wyłącznie bezpieczne (i tanie!) rozwiązania.

 1. Kredyt bankowy

Na rynku bankowym istnieje w tej chwili kilka ofert niskokwotowych zobowiązań, które udzielane są w pełni zdalnie, bez konieczności wychodzenia z domu. W bankowości elektronicznej czy też dzwoniąc na infolinię, jesteś w stanie zorientować się, czy Twój bank również udostępnia takie rozwiązanie.

 1. Pożyczka online w firmie pozabankowej

Legalnie działające instytucje finansowe, zarejestrowane w formie spółek, mające na swoim koncie wiele pozytywnych opinii zadowolonych klientów i działające w 100% online. Na przykład pożyczka online w https://smartpozyczka.pl/ jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą uniknąć ryzyka oszustwa finansowego, a jednocześnie móc dysponować dodatkowymi pieniędzmi nawet po kilkunastu minutach od złożenia wniosku.

 1. Pożyczka w lombardzie

Jeśli posiadasz jakieś kosztowności pod zastaw, a ich wartość jest w stanie (w ocenie lombardu) zabezpieczyć pożyczkę na kwotę, której potrzebujesz, nic nie stoi na przeszkodzie, byś mógł w krótkim czasie podpisać z podmiotem tego typu stosowną umowę i cieszyć się dodatkowymi funduszami.

 1. Pożyczka od krewnych lub znajomych

Choć wiele środowisk twierdzi, że pożyczanie pieniędzy od bliskich może negatywnie wpłynąć na relacje, w obliczu poważnych problemów finansowych, warto zwrócić się z prośbą o pomoc do zaufanych osób. Jeśli Twoja rodzina czy przyjaciele dysponują odpowiednimi środkami, będzie to zdecydowanie najkorzystniejsze (bo elastyczne i związane z zerową lub niewielką opłatą) panaceum na Twoje trudności.

Dlaczego pożyczka online to w większości przypadków najlepsze rozwiązanie?

Pożyczki online udzielane przez prywatne firmy są dostępne niemal dla każdego przy minimum formalności i po spełnieniu naprawdę niewygórowanych wymogów.

 • Pożyczki w lombardach i od bliskich osób nie są tak inkluzywne, ponieważ, by je otrzymać, trzeba posiadać wartościowe mienie pod zastaw lub członków rodziny, którzy będą w stanie poratować odpowiednią kwotą.
 • Kredyty bankowe są z kolei możliwe do uzyskania tylko przez osoby o nienagannej historii kredytowej i stabilnym zatrudnieniu. Często nie da się dostać ich „od ręki” i należy przedstawić m.in. zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach, co dodatkowo wydłuża proces ubiegania się o środki.

Warto dodać, że choć pozabankowe pożyczki online uchodzą za drogie, bardzo wiele firm oferuje pierwszą chwilówkę całkowicie za darmo, co oznacza, że pożyczając np. 3 000 zł, po miesiącu oddasz dokładnie tyle samo – 3 000 zł, bez żadnych kosztów.

Wiedz też, że pozabankowe instytucje pożyczkowe są kontrolowane przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF). Podpisanie z nimi umowy łączy się z ochroną konsumenta i z nabyciem przez niego wszystkich praw wynikających z ustawy o kredycie konsumenckim oraz ustawy antylichwiarskiej.

Jeśli jednak na uzyskanie dodatkowej gotówki masz nieco więcej czasu, zamiast pożyczać, możesz wypracować dodatkowy dochód.

Jak zarobić szybkie pieniądze?

Próby zwiększenia przychodu możesz rozpocząć od swojego miejsca pracy:

 • Zwiększ wymiar etatu;
 • Zadeklaruj możliwość nadgodzinowej pracy;
 • Negocjuj podwyżkę.

Jeśli szef przystanie na którąś z propozycji, Twoja miesięczna wypłata ulegnie zwiększeniu.

Jeśli nie, może odpowiedzią na problemy finansowe stanie się jakieś dorywcze zajęcie:

 • Opieka nad dziećmi;
 • Opieka nad zwierzętami;
 • Pomoc osobom starszym;
 • Usługi sprzątania;
 • Mycie samochodów;
 • Udzielanie korepetycji;
 • Podjęcie się pracy jako Tajemniczy Klient (czyli osoba, która incognito audytuje jakość obsługi w sklepach czy punktach usługowych).

Dodatkową pracę można wykonywać również przez internet.

Mowa o:

 • Copywritingu, czyli redagowaniu tekstów do sieci;
 • Transkrypcji, czyli redagowaniu tekstów z nagrań audio;
 • Wykonywaniu korekt treści i tłumaczeń;
 • Tworzeniu grafik;
 • Programowaniu;
 • Montowaniu filmów.

Większość opisywanych tu zajęć wymaga oczywiście pewnych umiejętności i/lub posiadania (chociaż podstawowego) sprzętu czy oprogramowania. Jeśli nie znalazłeś wśród tych propozycji nic dla siebie, poniżej wypunktowaliśmy jeszcze kilka dodatkowych, uniwersalnych sposobów na ekstra gotówkę.

Inne sposoby na szybkie zdobycie pieniędzy

Jeśli tylko Twoja sytuacja oraz zewnętrzne okoliczności na to pozwalają, szybkie pieniądze zapewni także:

 1. Sprzedaż używanych ubrań lub innych przedmiotów, których już nie potrzebujesz

W sieci istnieje obecnie bardzo wiele platform do sprzedaży ciuchów i przedmiotów second-hand. 

 • Allegro Lokalnie;
 • Facebook Marketpace;
 • OLX;
 • Vinted;
 • Zalando.

Są proste w obsłudze i uwielbiane przez ogromną rzeszę użytkowników, co sprawia, że szanse na dorobienie dodatkowych środków w krótkim czasie są naprawdę duże. Dodatkowo takie działanie jest ekologiczne i zmniejsza Twój ślad węglowy na planecie, a uginające się w szafie półki na pewno podziękują Ci za pozbycie się np. rzeczy po dziecku, z których już dawno wyrosło.

 1. Wypełnianie ankiet, czyli panele badawcze

By dokonać rejestracji na portalach przeznaczonych do badania opinii konsumentów, opinii społecznej czy zbieraniu danych o obywatelach RP, wystarczy Ci urządzenie z dostępem do internetu. Nie potrzebujesz żadnych specjalistycznych umiejętności czy wiedzy z danego tematu. Będąc sumiennym i systematycznym możesz w bardzo szybki sposób dorobić kilkaset złotych miesięcznie.

Strony z ankietami to m.in.:

 • Badanie Opinii;
 • Ariadna;
 • Klub Kantar;
 • Poznaj.to;
 • Ask GFK;
 • Reaktor opinii.
 1. Umieszczenie oszczędności na lokacie

Jeśli posiadasz wolne środki (to nie muszą być duże kwoty!), możesz spróbować je inwestować, jednak wymaga to od Ciebie zdobycia przynajmniej podstawowej wiedzy na temat pomnażania pieniędzy w wybrany przez siebie sposób. 

Stosunkowo bezpiecznym środkiem do zwiększenia oszczędności jest umieszczenie ich na lokacie. Popularne produkty finansowe dostępne w tej chwili na rynku pozwolą zarobić Ci ok. 7% zdeponowanej kwoty w skali roku.

Szybkie pieniądze a bezpieczeństwo

Na pewno niejednokrotnie w sieci spotkałeś się z niesamowitymi ofertami, które nie podają żadnych szczegółów, ale obiecują wielotysięczne miesięczne zarobki bez żadnych umiejętności czy wysiłku. Najczęściej w systemie pracy po kilka godzin tygodniowo. Tak atrakcyjne warunki niestety mają się nijak do rzeczywistości, a autorzy chcą wyłącznie wyłudzić Twoje dane osobowe lub pieniądze.

Uważaj – takie ogłoszenia to najczęściej oszustwa:

 • pośrednictwo inwestycji w kryptowaluty;
 • sprzedaż MLM;
 • internetowe działania na granicy prawa (np. zakładanie setek kont na portalach w mediach społecznościowych).

Poszukując dodatkowego zajęcia, kieruj się takimi samymi zasadami, jak w przypadku poszukiwania stałej pracy.

 1. Oferty, które wydają się „zbyt piękne, by były prawdziwe” powinny zapalić w Twojej głowie czerwoną lampkę. Praca godzinę dziennie za 9 000 zł netto miesięcznie? Nie wierz takim ogłoszeniom.
 2. Pośrednik czy ogłoszeniodawca, który wymaga od Ciebie jakieś płatności, czy przedpłaty = oszust.
 3. Żaden pracodawca nie ma prawa wymagać od Ciebie na etapie rekrutacji nr PESEL czy skanu dowodu osobistego.
 4. Rozmowa kwalifikacyjna nigdy nie powinna odbywać się w prywatnym mieszkaniu.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły