Kto może zdecydować się na konsolidację chwilówek?

admin  • 
Zaktualizowano:
 • 
Przeczytasz w ciągu 3 minut

Zaciągnąłeś wiele chwilówek i nie jesteś w stanie ich spłacać? Zdecyduj się na konsolidację chwilówek, czyli proces, który pozwala połączyć kilka zobowiązań w jedno. Wiąże się to z szeregiem korzyści – możesz obniżyć miesięczne raty i wydłużyć okres kredytowania. Przekonaj się, kto może zdecydować się na konsolidację chwilówek i jakie są potrzebne dokumenty. Zachęcamy do lektury!

Kto może zdecydować się na konsolidację chwilówek

Konsolidacja chwilówek https://splatapozyczek.pl/konsolidacja-chwilowek/ jest rozwiązaniem wybieranym przez osoby, które nie radzą sobie ze spłatą zaciągniętych chwilówek. Aby jednak móc się na nią zdecydować, konieczne jest spełnienie kilku podstawowych wymagań. Przede wszystkim osoba starająca się o konsolidację, musi mieć ukończone 18 lat, obywatelstwo polskie, wykazać stałe źródło dochodu i nie być wpisana do rejestru dłużników (w niektórych przypadkach nie jest to wymagane). Oczywiście należy podkreślić, że w zależności od instytucji finansowej udzielającej konsolidacji, wymagania mogą być nieco inne.

Jakie dokumenty trzeba przygotować do konsolidacji chwilówek?

Aby uzyskać konsolidację chwilówek, konieczne będzie także przedstawienie kilku najważniejszych dokumentów. Większość instytucji finansowych wymaga:

  • wypełnionego wniosku o konsolidację chwilówek;
  • dokumentu tożsamości (np. dowód osobisty);
  • umowy chwilówek (tych, które chcesz skonsolidować);
  • zaświadczenia o dochodach (może nim być np. wyciąg z konta);
  • historii kredytowej;
  • potwierdzenia zameldowania.

Zanim wybierzesz ofertę konsolidacji, zwróć uwagę na kilka kwestii

Wydaje Ci się, że znalazłeś atrakcyjną ofertę konsolidacji chwilówek? Znakomicie! Zanim jednak zdecydujesz się na nią, zwróć uwagę m.in. na oprocentowanie. Pamiętaj: im niższe ono będzie, tym niższy całkowity koszt kredytu konsolidacyjnego. Zainteresuj się także tym, czy instytucja pobiera prowizje i opłaty dodatkowe oraz rzuć okiem na okres spłaty i postaraj się dopasować go do swoich możliwości finansowych. Często spotykane jest również to, że umowa konsolidacji chwilówek zawiera dodatkowe klauzule, więc koniecznie zapoznaj się z nimi, przed podpisaniem umowy.

Postaw na wygodę i zdecyduj się na konsolidację chwilówek online

Konsolidacja chwilówek możliwa jest bez wychodzenia z domu. Wszystko załatwisz całkowicie online, nie musisz odwiedzać placówki instytucji finansowej. Niemałą zaletą jest również fakt, że potrzebne dokumenty możesz przesłać elektronicznie, dzięki czemu proces wnioskowania będzie znacznie szybszy. Co więcej, decydując się na tę opcję, jest duże prawdopodobieństwo, że prędzej otrzymasz decyzję, dzięki automatyzacji procesów. Jeśli zatem cenisz swój czas i wygodę, postaw na konsolidację chwilówek online. Pamiętaj jednak, aby nie wybierać pierwszej lepszej opcji – porównaj dostępne oferty, aby wybrać tę najlepiej dopasowaną do Twoich potrzeb i możliwości. Jeśli nie masz doświadczenia w tej materii, skontaktuj się z przedstawicielem Spłaty Pożyczek, który przejmie na siebie ciężar formalności konsolidacji chwilówek.

Artykuł sponsorowany

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły