Kredyt online: Jak wykorzystać technologię na swoją korzyść?

admin  • 
Przeczytasz w ciągu 4 minut

Chcesz pożyczyć pieniądze bezpiecznie, szybko i wygodniej niż kiedykolwiek wcześniej? Sięgnij po dostosowany do swoich potrzeb kredyt przez internet. W artykule wyjaśnimy, czym jest w praktyce, kto może o niego wnioskować i jak to zrobić.

Kredyt online: Jak wykorzystać technologię na swoją korzyść?

Dynamiczna cyfryzacja i rozwój nowoczesnych technologii zmieniły oblicze bankowania. Otwarcie rachunku oszczędnościowego, założenie lokaty czy wzięcie kredytu jest więc dziś łatwiejsze i szybsze niż kiedykolwiek wcześniej i wymaga jedynie posiadania komputera (tabletu lub smartfona) z dostępem do internetu. Szczególnym powodzeniem wśród klientów banków korzystających z bankowości internetowej i mobilnej cieszą się kredyty gotówkowe. Dlaczego? Dzięki przejrzystej, wygodnej i szybkiej procedurze wnioskowania kredytobiorca może otrzymać dodatkowe środki w ekspresowym tempie, często bez konieczności przedstawiania dokumentów potwierdzających wysokość i źródło dochodów.

Czym jest kredyt gotówkowy online?

Kredyt gotówkowy online to tradycyjny kredyt gotówkowy, który możesz otrzymać bez wychodzenia z domu. W większości banków wszystkie wymagane kroki (łącznie z zawarciem umowy) wykonasz bowiem przez internet – przy pomocy komputera, tabletu lub smartfona z dostępem do internetu. Złożenie wniosku nie zajmie Ci dłużej niż kilka minut, a decyzję kredytową możesz otrzymać nawet tego samego dnia. W zależności od konkretnej oferty dostępne kwoty wahają się od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych, a okresy spłaty – od kilku do kilkudziesięciu miesięcy. Pozyskane w ramach kredytu gotówkowego online pieniądze możesz przeznaczyć na dowolny cel: nieprzewidziane wydatki, bieżące koszty lub starannie zaplanowane cele.

Kto może dostać kredyt przez internet?

Każda instytucja finansowa stosuje własne kryteria przyznawania kredytów gotówkowych przez internet. Z powodzeniem można jednak uznać, że dodatkowe środki może dostać osoba:

  • pełnoletnia, z pełną zdolnością do czynności prawnych;
  • dysponująca dowodem osobistym i numerem PESEL;
  • posiadająca wymaganą przez kredytodawcę zdolność kredytową, czyli zdolność do terminowej spłaty zobowiązania wraz z odsetkami.

Jak wnioskować o kredyt gotówkowy online?

Procedura wnioskowania o kredyt online może różnić się w zależności od konkretnego kredytodawcy. Aby precyzyjnie ją zobrazować, posłużymy się konkretnym przykładem. Będzie nim Santander Consumer Bank oferujący Kredyt gotówkowy online. Jak krok po kroku złożyć wniosek i otrzymać dodatkowe środki?

1. Przed złożeniem wniosku o kredyt upewnij się, że masz pod ręką dowód osobisty, informacje o źródle dochodu i swój numer konta w banku. Będziesz potrzebował ich, wnioskując o dodatkowe środki.

2. Wejdź na stronę https://www.santanderconsumer.pl/kredyty-gotowkowe/kredyt-online,9.html i naciśnij przycisk Weź kredyt online.

3. Wybierz kwotę gotówki i liczbę rat, tak aby miesięczna rata była dopasowana do Twoich możliwości.

4. Wypełnij wniosek i poczekaj na decyzję kredytodawcy.

5. Jeśli będzie pozytywna, zapoznaj się z warunkami umowy i zaakceptuj dokumenty w eWniosku.

6. Zrób przelew 1 zł z konta, którego numer wpisałeś we wniosku. Kredytodawca potwierdzi Twoje dane osobowe (taka procedura służy zachowaniu bezpieczeństwa pożyczania) i zwróci Ci przelaną kwotę.

7. Jeśli weryfikacja tożsamości zakończy się sukcesem, SCB przeleje pieniądze z kredytu na Twoje konto.

Kredyt gotówkowy online a bezpieczeństwo pożyczania

Czy kredyty przez internet są bezpieczne? Kredytodawcy każdego dnia dopełniają wszelkich starań, aby zabezpieczyć pieniądze i dane osobowe wnioskujących o dodatkowe środki. Odpowiedzialność za bezpieczne pożyczanie leży jednak nie tylko po stronie banku, ale także po Twojej stronie. Jak pożyczać bezpiecznie?

1. Nie składaj wniosku kredytowego, jeśli korzystasz z ogólnodostępnej, niezabezpieczonej sieci internetowej.

2. Regularnie aktualizuj przeglądarkę internetową i bankową aplikację mobilną.

3. Upewnij się, że Twój komputer jest chroniony dobrym programem antywirusowym.

4. Nie podawaj nikomu i nie zapisuj danych logowania do bankowości internetowej.

Opracowano na zlecenie partnera Santander Consumer Bank.

Źródło:

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Kredyt-w-banku-calkowicie-online-Ktory-bank-pozyczy-najwiecej-przez-internet-7508949.html

Artykuł sponsorowany

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły