Ile wydamy na zabawę Sylwestrową 2020?

25 marca 2020

Grudzień to dla wielu z nas prawdziwe wyzwanie finansowe. Po wspólnym świętowaniu z całą rodziną Wigilii Bożego Narodzenia przychodzi czas na niezapomnianą imprezę sylwestrową, której organizacja może nas równie dużo kosztować. Ile wydamy na zabawę Sylwestrową 2020? Sprawdźmy!


Z artykułu dowiesz się:

Ile wydamy na zabawę Sylwestrową 2020?

Każdy z nas chce zakończyć stary rok z przytupem. Zabawa sylwestrowa to dla wielu ludzi jeden z najbardziej wyczekiwanych wieczorów w całym roku. Wspólne świętowanie ze znajomymi, pyszne jedzenie i fajerwerki to podstawowy przepis na udaną zabawę w ten szczególny dzień. Jak wiemy, wszystko to wiąże się z kosztami. Ile w tym roku wydamy na Sylwestra?

Statystyczny Polak w 2018 roku wydał na imprezę sylwestrową ponad 314 zł. Według szczegółowych wyliczeń, średni budżet na tegoroczną zabawę sylwestrową będzie wynosił blisko 307 zł. Jak co roku, większość z nas największą kwotę przeznaczy na jedzenie i alkohol. Przekąski będą priorytetowe dla 37% respondentów. Natomiast alkohol dla około 23% badanych. Na kolejnych miejscach uplasowały się kreacje sylwestrowe (7,5%), fajerwerki (5,5%) oraz wstęp na zabawę sylwestrową (5%). 

Według badania przeprowadzonego przez BIG InfoMonitor Najwięcej osób wybiera tak zwane “domówki”. Jest to około 1/3 respondentów, 1/4 organizuje przyjęcie u siebie. Co dziesiąta osoba wybiera bal sylwestrowy w lokalu, teatrze, kinie lub wybiera się na koncert. Z kolei 24% osób nie wybiera się w żadne miejsce.

Na co wydamy pieniądze?

Jedzenie i alkohol to nie wszystko. Wielu z nas nie potrafi wyobrazić sobie sylwestra bez sztucznych ogni. Z badań BIG InfoMonitor wynika, że na fajerwerki wydamy ok. 6% całego sylwestrowego budżetu. Wieczorowe kreacje, perfumy, wizyta u fryzjera albo kosmetyczki to kolejne wydatki, jakich możemy się spodziewać. Może nie wydamy na nie fortuny, ale nie zapominajmy, że też powinniśmy je wliczyć do naszego sylwestrowego budżetu. Jak dobrze wiemy Sylwester to wyjątkowa noc, w której jesteśmy w stanie pozwolić sobie na nieco więcej szaleństwa i spontaniczności niż w inne dni w roku. Okazuje się, że aż 20% wszystkich wydanych pieniędzy, będzie obejmować wydatki, które ciężko zakwalifikować do podstawowych kategorii.

Skąd wziąć pieniądze na zabawę Sylwestrową?

Po organizacji świąt i zakupie wielu prezentów, nasze oszczędności z pewnością zmalały. Ile wydamy na zabawę Sylwestrową 2018 już wiemy. Teraz zastanówmy się, skąd weźmiemy pieniądze na zorganizowanie tej wyjątkowej nocy? Bazując na danych z wspomnianego wcześniej badania, większość Polaków odpowiedziała, że nie będzie się zadłużać, aby urządzić domówkę lub wydać wystawne przyjęcie. Tylko 3% ankietowanych przyznaje, że weźmie pożyczkę na organizację sylwestrowej imprezy, a 6% spośród nich deklaruje, że nie wie, czy sobie bez niej poradzi. Która firma pożyczkowa pomoże nam w tej trudnej sytuacji? Zobaczmy najlepsze propozycje!

 

 

Jeżeli żadna z zaprezentowanych ofert nie jest dla Ciebie wystarczająca, zajrzyj na naszą porównywarkę chwilówek Pożyczkowy-portal.pl! Tam z pewnością znajdziesz odpowiednie rozwiązanie dla siebie, które będzie dopasowane do twoich możliwości finansowych i potrzeb. Wystarczy, że na wirtualnym suwaku wybierzesz, jaka kwota Cię interesuje oraz okres jej spłaty, a wyświetlą Ci się firmy pożyczkowe, które będą odpowiadać zaznaczonym przez Ciebie kryteriom. U nas zapoznasz się z ich ofertą, a także poznasz opinię innych pożyczkobiorców, którzy skorzystali już z usług danej firmy.

Lista rzeczy, o których należy pamiętać, szykując się na sylwestra

Przed rozpoczęciem udziału w zabawie sylwestrowej należy zwrócić szczególną uwagę na kilka istotnych rzeczy. Nieco wcześniej powinniśmy pomyśleć o zakupie kreacji sylwestrowej i dodatków, aby na ostatnią chwilę, co więcej w niepotrzebnym stresie, jeździć po centrach handlowych. Wszystkie zakupy, oprócz żywnościowych, mamy szansę zrobić z większym wyprzedzeniem. Jeżeli organizujemy domówkę, musimy zadbać o odpowiedni sprzęt muzyczny. Nie zapomnijmy o przygotowaniu laptopa, głośników i skomponowania dobrej playlisty z najlepszymi utworami muzycznymi. Przed rozpoczęciem zakupów spożywczych warto przygotować sobie spis najpotrzebniejszych produktów. Często zdarza się, że w trakcie zakupów zapominamy o tych najważniejszych składnikach do potrawy, którą chcieliśmy zaserwować naszym gościom. Bez wątpienia noc sylwestrowa nie obejdzie się bez szampana i zimnych ogni.

Alternatywa domówek sylwestrowych

Jeżeli nie jesteśmy zdecydowani na zorganizowanie w tym roku sylwestra w swoim domu, możemy skorzystać z innych, równie ciekawych alternatyw. W wielu restauracjach organizowane są bale tematyczne, czy imprezy sylwestrowe. Bez wątpienia jednym z minusów takich imprez, jest ich koszt. Jednak raz do roku możemy pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa. Jak co roku, większe miasta organizują imprezy sylwestrowe w plenerze. Często zapraszane są największe gwiazdy, które rozgrzewają całą publiczność. W przypadku wybrania się na koncert nie zapomnijmy o odpowiednim, ciepłym ubiorze.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.