Pożyczki dla zadłużonych online – lista pożyczek pozabankowych przez internet


Pożyczki dla zadłużonych to jeden z produktów dostępnych w ofercie pozabankowych instytucji finansowych. Żyjemy w czasach, kiedy niemal każdy z nas jest w pewnej mierze zadłużony. Mowa tutaj między innymi o osobach, które posiadają nawet najmniejszy kredyt. W zdecydowanie gorszej sytuacji są jednak ci borykający się z nieustannymi niedoborami gotówki. To ludzie, którzy wpadli w spiralę zadłużenia, z której trudno jest im się wydostać. Na szczęście na rynku usług finansowych dostępne są oferty dla osób mających długi. Jakie ich rodzaje proponowane są przez firmy pożyczkowe?


Z artykułu dowiesz się: 

Chwilówki i pożyczki dla zadłużonych

Problemy finansowe nie ustępują? Szukasz pożyczki dla zadłużonych? Mamy dla Ciebie listę firm, które w niektórych przypadkach akceptują również wnioski od osób posiadających negatywne wpisy w bazach. Sprawdź to!

Pożyczkodawca Max. kwota 1 pożyczki Maksymalny czas spłaty Bezpłatna? Do ilu zł jest darmowa?
3 000 zł 45 dni tak 3 000 zł Złóż wniosek
2 500 zł 30 dni tak 2 500 zł Złóż wniosek
25 000 zł 36 miesięcy nie 0 zł  Złóż wniosek
20 000 zł 48 miesięcy nie 0 zł Złóż wniosek
10 000 zł 12 miesięcy tak 2 000 zł
na 30 dni
Złóż wniosek

Czym są pożyczki dla zadłużonych?

Pożyczki dla zadłużonych zostały stworzone  z myślą o osobach, które przestały być wiarygodne dla banku. One wraz z rosnącymi długami tracą w oczach bankierów dobrą opinię. Eksperci zaznaczają jednak, że nie tylko dłużnicy korzystają z opisywanego tu narzędzia finansowego. Jest ono dostępne dla każdego, kto w ciągu miesiąca otrzymuje udokumentowane dochody. Ważne jest jednak to, że jeśli chodzi o pomoc dla zadłużonych, nie bierze się pod uwagę innych zobowiązań pożyczkobiorcy. Nieistotne jest zatem, ile w ciągu miesiąca musi przeznaczyć środków na spłatę innych kredytów i pożyczek. Najważniejsza jest treść składanego oświadczenia o sytuacji materialnej. Właściwie to ten dokument stanowi podstawę przyznania pomocy. Warto również odnotować, że przyznanie pożyczki dla zadłużonych nie jest uzależnione od zapisów znajdujących się w BIK, KRD czy ERIF. To świetna wiadomość dla wszystkich, którzy nie wykazują pozytywnej historii kredytowej. Okazuje się wszak, że nawet oni mogą pozwolić sobie na zrealizowanie tych planów, które były dotąd odwlekane w czasie.

rapida

Pożyczka z komornikiem

Rozwiązanie to stworzone zostało specjalnie z myślą o osobach mających złą historię w BIK, ERIF i KRD. Okazuje się bowiem, że nie są one całkiem bezbronne w obliczu tego, że muszą pożyczyć pieniądze na procent. Nawet wtedy, gdy ciążą na nich zajęcia komornicze, nie jest to sytuacja bez wyjścia. Najważniejsze jest jednak to, by wnioskodawca ubiegający się o pożyczenie pieniędzy na procent spełniał odpowiednie warunki. Przede wszystkim musi być osobą pełnoletnią i posiadającą konto w jednym z polskich banków. Wówczas możliwe staje się to, by jedna z firm pożyczkowych udzieliła mu pomocy. To bardzo wygodne rozwiązanie, bo proces weryfikacji klienta trwa zdecydowanie krócej niż w przypadku tradycyjnego banku. Odznacza się również tym, iż nie wymaga przejścia przez skomplikowane procedury.

Pożyczka z komornikiem tylko w niektórych przypadkach

Dobrze jest pamiętać o tym, że mamy zdecydowanie większą szansę na otrzymanie wyczekiwanych pieniędzy, gdy spełniamy kilka podstawowych warunków. Przede wszystkim długi zajęte przez komornika muszą mieścić się w określonych granicach. Najczęściej jest tak, że nie mogą być wyższe niż 2 tysiące złotych. Ponadto ważne jest to, by zajęte kwoty nie były związane z wcześniejszymi działaniami kredytowo-pożyczkowymi. Nie jest zatem najmniejszą przeszkodą, by pieniądze otrzymała osoba zalegająca z opłatami za zaległe mandaty lub alimenty. Wówczas ma ona niemal maksymalną pewność, iż otrzyma pieniądze, na które czeka.

 

Pożyczka dla zadłużonych w bazach – co to znaczy?

W poczet dłużników można zostać zaliczonym w następstwie bardzo błahych zaległości. Wystarczy, że nie zapłaci się mandatu za przejazd środkami komunikacji miejskiej. Na szczęście każdy z nas może sprawdzić, czy stał się dłużnikiem. Opis procedury, przez którą należy przejść, znajduje się w tekście Weryfikacja w bazach dłużników. Zapoznając się ze znajdującymi tam informacjami, można uzyskać niezbędną wiedzę w tej materii. Warto również dodać, że nie jest koniecznością to, by jak najszybciej postarać się o usunięcie z baz zadłużonych. Na rynku dostępna jest bowiem niejedna pożyczka dla zadłużonych w bazach, a nawet pożyczka dla bardzo zadłużonych. Dlatego właśnie można wybrać tę ofertę, która najbardziej odpowiada naszym wymaganiom. Wtedy nie trzeba martwić się już o to, że widniejemy w ERIF, BIK czy KRD.

Pożyczki dla zadłużonych bez bik

Każdy, kto posiada wpis w rejestrze dłużników zdaje sobie sprawę, jak trudno otrzymać w takiej sytuacji wsparcie finansowe. Nic więc dziwnego, że często zadajemy sobie pytanie, kto udzieli pożyczki zadłużonym? Odpowiedzią na potrzeby klientów posiadających długi mogą być w pewnym stopniu pozabankowe firmy pożyczkowe. Takie instytucje w odróżnieniu od banków wprowadzają do swoich ofert mniej rygorystyczne wymagania, dzięki czemu każdy może znaleźć coś dla siebie. Pożyczka dla zadłużonych w BIK charakteryzuje się akceptowalnością negatywnych wpisów, jednak nie w każdym przypadku. Jakie warunki trzeba spełniać, aby otrzymać takie wsparcie?

Pożyczka online dla zadłużonych – problemy finansowe Polaków

Nie ulega wątpliwości, że posiadając stabilne zatrudnienie, nasze szansę na pożyczkę pozabankową są większe. Co zrobić w sytuacji, kiedy straciliśmy pracę, a nasze problemy finansowe narastają? Z reguły ubiegając się o jakiekolwiek finansowanie, zostaniemy poproszeni o przedstawienie osiąganych dochodów. Jednak z danych dotyczących III kwartał 2018 roku wynika, że 662 tysiące Polaków jest bezrobotnych. Osoby nieposiadające zatrudnienia zostają w większym stopniu narażone na pojawienie się kryzysu finansowego w ich budżecie. Dlatego wśród firm pozabankowych pojawiają się instytucje oferujące pożyczki dla bezrobotnych i zadłużonych online. Skierowane są zarówno do osób pozostających bez pracy, jak i tych, którzy nie posiadają udokumentowanego źródła dochodu. Przykładem mogą być właściciele wynajmowanych mieszkań czy studenci utrzymujący się z pracy dorywczej czy też stypendium.

 

 

Pożyczki dla zadłużonych bez zdolności kredytowej

Niektóre firmy pożyczkowe udostępniają swoim klientom możliwość wnioskowania o wsparcie finansowe z gwarantem. Jest to realna szansa na otrzymanie pożyczki dla zadłużonych bez zdolności kredytowej online. W takiej sytuacji większe wymagania stawiane są naszemu żyrantowi. Na czym to polega? Decyzja o udzieleniu pożyczki zostaje podjęta nie na podstawie historii kredytowej. Gwarancją spłaty zobowiązania ma być osoba, która poświadczy naszą zdolność do wpłacania rat w terminie. W razie problemów to na barki gwaranta spada odpowiedzialność uregulowania naszego długu.

Szybka pożyczka dla zadłużonych – jak to działa?

Jak wiadomo, kryzys finansowy zawsze przychodzi znienacka i dodatkowo w nieodpowiednim momencie. Dlatego dla wielu dłużników liczy się ograniczenie formalności do minimum oraz krótki czas oczekiwania na sfinalizowanie umowy. Szybka pożyczka online dla zadłużonych jest możliwa, dzięki całodobowej dostępności wniosków na stronach internetowych pożyczkodawców. Możemy w każdej chwili wpisać odpowiedni adres witryny i rozpocząć uzupełnianie formularza. Niektóre firmy pożyczkowe oferują otrzymanie przelewu nawet w ciągu 15 minut od otrzymania decyzji kredytowej. Wszystko zależy od tego, kiedy zdecydujemy się na złożenie wniosku. Jeśli wyślemy formularz w nocy lub w czasie weekendu, czas oczekiwania będzie dłuższy. Jednak większość pożyczkodawców gwarantuje, że o statusie wniosku zostaniemy poinformowani do 24 godzin.

Pożyczki dla zadłużonych ze złą historią

W standardowych ofertach pożyczkodawcy sprawdzają swoich klientów w kilku bazach dłużników. Z reguły korzystają z rejestrów: BIK (Biuro Informacji Kredytowej), BIG InfoMonitor (Biuro Informacji Gospodarczej), KRD (Krajowy Rejestr Długów), ZBP (tzw. czarna lista banków stworzona przez Związek Banków Polskich) oraz ERIF. Na potrzeby rynku firm pożyczkowych została stworzona również baza, w której to właśnie przedstawiciele tego sektora wymieniają się informacjami na temat wnioskodawców. Rejestr ten nosi nazwę Credit Check.

Jednak istnieją pożyczkodawcy, którzy podczas podejmowania decyzji nie biorą pod uwagę historii kredytowej klientów, a ostateczną decyzję podejmują na podstawie udostępnionych przez wnioskodawcę informacji. W takim przypadku ważna będzie między innymi wysokość dochodów.

Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych – o czym pamiętać?

Podczas podejmowania jakiejkolwiek decyzji finansowej najważniejsze jest zachowanie rozsądku. Dlatego pierwszym krokiem na drodze do osiągnięcia spokoju finansowego powinna być analiza budżetu domowego. Polega ona na zestawieniu naszych miesięcznych wydatków z dochodami. W efekcie otrzymamy kwotę, którą możemy przeznaczyć na spłatę pożyczki. Następnie przystępujemy do porównania ofert dostępnych na rynku na podstawie otrzymanej z obliczeń kwoty. Warto w tym celu skorzystać z porównywarek. Za pomocą suwaków określamy interesującą nas kwotę oraz termin spłaty. Z otrzymanej listy należy wybrać propozycję, które w pełni oddają zarówno nasze potrzeby, jak i możliwości finansowe. Ważne jest, aby nie zapomnieć sprawdzić, czy dana firma sprawdza swoich klientów w bazach. Takie informacje znajdziemy w zakładce “Pytania i odpowiedzi”, Formularzu informacyjnym, Warunkach pożyczki lub Umowie ramowej.

W tym momencie warto sprawdzić rankingi i to na jakich miejscach plasują się wyselekcjonowane przez nas produkty. Zaznaczamy, że nie powinniśmy z góry decydować się na pożyczkodawcę zajmującego pozycję lidera, ponieważ każdy posiada indywidualne kryteria oceny, a nasi specjaliści nie znają sytuacji finansowej danego klienta. Kolejnym krokiem będzie zapoznanie się ze szczegółami oferty i upewnienie, że spełniamy wszystkie stawiane przez firmę warunki. Po wyborze odpowiedniej dla nas oferty sprawdźmy na stronie pożyczkodawcy, czy wszystko się zgadza. Jeśli tak, możemy przystąpić do składania wniosku.

Pożyczka dla zadłużonych – jak skrócić czas oczekiwania?

Po zakończeniu całej procedury pożyczkodawca otrzyma raport, na podstawie którego może potwierdzić naszą tożsamość oraz dokonać wstępnej oceny naszej płynności finansowej. Pamiętajmy, że wszystkie informacje pozostają bezpieczne, a aplikacja nie ma dostępu do loginu oraz hasła.

Czas oczekiwania na decyzję pożyczkodawcy zależy od wielu czynników. Jednym z nich może być sposób weryfikacji. Rozwój technologii umożliwił firmom pożyczkowym wprowadzenie nowych rozwiązań. Jedną z nich mogą być specjalne aplikację wspierające proces sprawdzania tożsamości klienta. Przykładem takich systemów jest Instantor czy też Kontomatik. Po wybraniu odpowiedniej opcji zostaniemy automatycznie przekierowani na podstronę, gdzie należy zalogować się do swojego konta bankowego. Aplikacja za pomocą screen scrapingu pobierze z ekranu interesujące pożyczkodawcę informacje, a następnie wyloguje nas z bankowości elektronicznej. 

Innym sposobem na uniknięcie długiego czasu oczekiwania na weryfikację jest system przelewów ekspresowych. Polega na zleceniu mikroprzelewu przez stronę umożliwiającą pominięcie sesji elixir. Przykładem może być BlueCash. Czasami możemy zostać również poproszeni o rozmowę telefoniczną, w trakcie której konsultant zada nam kilka pytań dotyczących informacji zawartych w formularzu. Warto pamiętać, że decydując się na tradycyjny przelew zostajemy ograniczeni przez godziny sesji wychodzących i przychodzących. Pożyczkodawcy czekają na zaksięgowanie wpłaty na koncie, dlatego istnieje ryzyko, że cały proces potrwa znacznie dłużej.

Pożyczki dla zadłużonych przez internet – co będzie potrzebne?

Wnioskowanie o pożyczki pozabankowe online jest jednym z najszybszych i najprostszych. Aby złożyć wniosek, należy przejść na stronę pożyczkodawcy, a następnie za pomocą suwaków lub rozwijanej listy wybrać interesującą nas kwotę oraz termin spłaty. Jeśli to zrobimy, zapoznajmy się z kosztami spłaty. Wszystko się zgadza? Teraz wystarczy zaakceptować wszystkie zgody i przejść do odpowiedniego formularza, klikając przycisk “Złóż wniosek”, “Weź pożyczkę” lub podobny.

Po przejściu na podstronę z formularzem możemy przystąpić do wypełniania rubryk. Pożyczkodawca poprosi nas o kilka niezbędnych informacji, takich jak:

  • dane osobowe: imię, nazwisko, PESEL, numer i serię dowodu osobistego,
  • dane kontaktowe: numer telefonu, adres e-mail,
  • dane adresowe: miejsce zamieszkania oraz adres zameldowania,
  • informacje dotyczące sytuacji finansowej: miesięczne wydatki, miesięczny dochód, liczba osób na utrzymaniu, forma zatrudnienia, wykształcenie itd.
  • oraz numeru rachunku bankowego.

Po wypełnieniu formularza sprawdzamy poprawność danych i przechodzimy dalej. W tym momencie zostaniemy zazwyczaj poproszeni o potwierdzenie swojej tożsamości. Każdy pożyczkodawca sam wybiera metodę weryfikacji. Po zakończeniu tego etapu pozostaje nam oczekiwać na decyzję kredytową. Zostaniemy o niej poinformowani za pośrednictwem wiadomości SMS, e-mail lub informacji umieszczonej w Panelu Klienta.

 

Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych – warunki

Jednym z przykładów pożyczki pozabankowej dla zadłużonych może być Rapida. Jak informuje nas pożyczkodawca, negatywny wpis w BIK jest ok, jeśli masz gwaranta. Jedynym zabezpieczeniem, jakiego oczekuje od nas firma, jest podanie danych osoby, która będzie w stanie poświadczyć naszą zdolność do spłaty zobowiązania. W razie problemów ze spłatą to właśnie żyrant zostanie pociągnięty do odpowiedzialności i uregulowania naszego zadłużenia. Aby móc otrzymać pożyczkę w Rapida, należy spełniać następujące warunki:

  • mieć co najmniej 18 lat, a maksymalnie 75,
  • mieszkać na terenie Polski,
  • nie może być prowadzone wobec nas postępowanie o ogłoszenie upadłości konsumenckiej,
  • musimy posiadać zdolność do pokrycia miesięcznej raty zobowiązania.

Po wypełnieniu przez nas części formularza również gwarant zostanie poproszony o podanie pewnych informacji. Jakie warunki musi spełniać osoba poświadczająca naszą zdolność do spłaty pożyczki? Po pierwsze musi mieć co najmniej 25, a maksymalnie 75 lat. Po drugie niezbędne jest posiadanie pozytywnej historii kredytowej, czyli brak problemów z wywiązaniem się ze swoich zobowiązań finansowych. Po trzecie wymagane będzie również wykazanie stabilności finansowej. Wszystkie informacje podane zarówno przez gwaranta, jak i pożyczkobiorcę zostaną zweryfikowane podczas rozmowy telefonicznej. Tyle wystarczy, aby móc ubiegać się nawet o 25 000 zł na okres 60 miesięcy w Rapida.

3.56
155 głosów
Pożyczasz 2500 zł Rata 295.36 zł Koszt 3544.32 zł Złóż wniosek Opinie o Rapida
 

Pożyczka dla zadłużonych online – podsumowanie

Dużym ułatwieniem dla pożyczkobiorców jest to, że mogą uzyskać niezbędną pomoc bez wychodzenia z domu. Wystarczy im jedynie komputer z dostępem do Internetu. Już wtedy można szybko i bez zbędnych formalności odnaleźć firmę, która spełni ich wymagania. Na szczęście tego typu przedsiębiorstw jest na polskim rynku bardzo dużo. Dlatego właśnie z powodzeniem można odnaleźć taką, która sprosta wymaganiom nawet najbardziej wymagających klientów. Wówczas zyskuje się pewność, iż uda się na dobre pożegnać się z problemami finansowymi. Pożyczka dla zadłużonych online nie bez powodu zyskała szerokie grono użytkowników. Oni wszyscy chwalą sobie ten rodzaj pomocy. Stanowi znakomite wsparcie w rozwiązaniu trudnej sytuacji materialnej. Potwierdzają to wszyscy ci, którzy przekonali się o tym na własnej skórze. Wiedzą, że bez takiego wsparcia z zewnątrz nie udźwignęliby zaległości finansowych, które obciążały ich budżet domowy.

Opisane w artykule narzędzia pomocne w naprawie finansów cieszą się dużą popularnością. Warto z nich korzystać, by łatwiej zarządzać pieniędzmi. To szczególnie ważne dla tych, którzy narzekają na ciężką sytuację materialną i chciałyby zaciągnąć kredyt dla bardzo zadłużonych.

Pożyczki dla zadłużonych online – lista pożyczek pozabankowych przez internet
4 (80%) 7 votes