Szanowni Państwo!


Aby zapewnić wysoką jakość świadczonych usług, prosimy o wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych. Przekazane dane wykorzystywane będą w celu personalizacji serwisu, w celach analitycznych, a także dla celów marketingu produktów własnych. Wyjaśniamy, że wyrażenie zgody na przekazanie danych jest dobrowolne. Po wyrażeniu zgody w szczególności mają Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych osobowych, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Wyjaśniamy ponadto, że dane te przechowywane są jedynie przez okres niezbędny do dla prawidłowego wykonywania celu, w którym dane te zostały pobrane.

Dla lepiej dostosowanej do Państwa potrzeb personalizacji serwisu, w celach analitycznych, a także dla celów marketingu produktów własnych, prosimy także o wyrażenie zgody na przekazanie danych do zaufanych partnerów. Wyjaśniamy, że podanie zgody jest dobrowolne.

Prosimy ponadto o wyrażenie zgody na przechowywanie informacji lub uzyskiwanie dostępu do informacji już przechowywanej w telekomunikacyjnym urządzeniu końcowym. Wyjaśniamy, że powyższe służy celom marketingu produktów własnych, w celom analitycznym oraz w celom personalizacji serwisu. Mają Państwo prawo dostępu do tych informacji, a także istnieje możliwości określenia warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do tej informacji za pomocą ustawień oprogramowania zainstalowanego w wykorzystywanym przez Państwa telekomunikacyjnym urządzeniu końcowym lub konfiguracji usługi. Informujemy, że wyrażenie zgody jest dobrowolne.

Jednocześnie wyjaśniamy, że szczegółowe informacje o celach przetwarzania danych osobowych, ich odbiorcach, a także inne istotne dla Państwa wiadomości, zawarte są w Polityce Prywatności.
Czym są pożyczki prywatne?

Faktem jest, że nastały czasy, w których coraz chętniej korzystamy z pożyczek pozabankowych. Stanowią one ciekawą alternatywę dla produktów finansowych oferowanych przez banki. Mają przy tym wiele różnych odmian. Jedną z nich są pożyczki prywatne. Przez wielu postrzegane są jako interesująca, alternatywna droga do zdobycia gotówki. Co je wyróżnia i dlaczego warto z nich korzystać? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w niniejszym tekście.

Pożyczki prywatne są wolne od ograniczeń

To zasadnicza cecha opisywanego instrumentu finansowego. Mówią o niej wszyscy komentatorzy, którzy zajmują się tematyką pieniędzy. Okazuje się bowiem, że pożyczki od osób prywatnych dają nam możliwość cieszenia się większą swobodą. Wszelkie zasady ustalają pomiędzy sobą pożyczkodawca i jego klient. Oni właśnie mogą pozwolić sobie na to, by negocjować niemal wszystkie warunki umowy. Przestaje być zatem problemem dyskutowanie na temat wysokości oprocentowania czy prowizji. Nie jest również wymagane stosowanie różnych form zabezpieczenia. Nie trzeba zastawiać domu czy prosić osoby postronne o żyrowanie. Jest to nie do pomyślenia w przypadku większości przedsiębiorstw finansowych cieszących się największą popularnością.

Pożyczki prywatne dają więcej możliwości

Z tej formy naprawiania budżetu domowego mogą korzystać w większości osoby, które borykają się z poważnymi problemami finansowymi. Okazuje się bowiem, że klientem prywatnego pożyczkodawcy może zostać każdy. Dotyczy to zarówno osoby z niedobrą historią kredytową, jak również tej, która widnieje w rejestrach jako niewypłacalna. Pożyczki prywatne wiążą się przecież między innymi z tym, że chętny do ich zaciągnięcia nie będzie w żaden sposób sprawdzany pod kątem KRD czy BIK. Uzyska przy tym zdecydowanie większą kwotę niż w przypadku tradycyjnej instytucji finansowej.

Pożyczki od osób prywatnych – na czym to polega?

Wspomnianego wsparcia finansowego może udzielić nie tylko firma, ale również osoba bez osobowości prawnej. To właśnie ona może najczęściej zaoferować odpowiednio elastyczne warunki. Mogą być one dostosowane do potrzeb ludzi najbardziej wymagających. Znalezienie osoby dysponującej kapitałem nie nastręcza zbyt wielu problemów. Najczęściej wyszukanie jej w Internecie jest bezproblemowe. Pożyczając, nie można jednak zapomnieć o obowiązkach wobec fiskusa. Pożyczki prywatne gotówkowe są objęte obowiązkiem odprowadzenia 2 procent podatku od ich kwoty. Określoną ilość pieniędzy musi wpłacić również ta osoba, która udziela wsparcia finansowego.

Najlepsze oferty pożyczek – SPRAWDŹ

Giełda pożyczek prywatnych

Wiele ciekawych ofert od osób prywatnych można odnaleźć na forach tematycznych. Tam właśnie ogłaszają się wszystkie osoby zainteresowane tą problematyką. Można zatem z powodzeniem skontaktować się z tymi, którzy udzielą pożyczki. Osoby te najczęściej bardzo dokładnie określają swoje warunki. To samo można zresztą powiedzieć o tych, którzy potrzebują pomocy. Giełda pożyczek prywatnych pozwala na spotkanie się różnych osób. Tym samym bez zbędnych formalności można odnaleźć kogoś, kto udzieli wsparcia lub go potrzebuje.

Pożyczki prywatne pod weksel

Wiadomo, że nikt nie pozwoli sobie na to, by udzielić komuś pożyczki bez odpowiedniego zabezpieczenia. Jednym z nich może być weksel. On, obok zaświadczenia o zarobkach, stanowi dokument potwierdzający zdolność do spłaty zadłużenia. Jest gwarancją tego, że obie osoby zawieranej transakcji zgadzają się na ustanowione porozumienie i akceptują jego postanowienia. Jego zadaniem jest też ochrona interesów obu stron. Trzeba jednak zadbać o to, by był odpowiednio zredagowany. W przeciwnym razie może stanowić przepustkę do tego, by osoba trzecia miała pełne prawo do zarządzania naszym majątkiem. Dlatego właśnie trzeba wykazać się ostrożnością. To zresztą taka sama zasada jak w przypadku podpisywania jakiejkolwiek innej umowy czy porozumienia. Zasada jest zatem jedna: trzeba być ostrożnym.

Pożyczki prywatne gotówkowe – co zawrzeć w dokumencie?

Tworząc pismo poświadczające dokonanie zobowiązania finansowego, trzeba pamiętać o pewnych zasadach. Konieczne jest zatem to, by w umowie pomiędzy stronami ująć szereg najważniejszych informacji. Podstawowe to: dane osobowe stron transakcji, wysokość pożyczki i termin spłaty zobowiązania. Nie można oczywiście zapomnieć w tym miejscu o wymienieniu ilości oraz wysokości rat. Równie ważne jest to, by pożyczka prywatna oparta na stosownej umowie miała jasno określone oprocentowanie. To ważne, by nie dochodziło do nieporozumień na tym polu. Niezbędną formalnością jest również to, by zamieścić w dokumencie wiadomości o konsekwencjach nieuregulowania należności. Zrozumiałe jest przecież to, że pożyczka prywatna rządzi się swoimi zasadami. Warto pamiętać o nich wszystkich podejmując decyzję o jej zaciągnięciu.

Pożyczka od osoby prywatnej ma wiele zalet. Najważniejszą z nich jest ich duża dostępność. Mogą być też udzielane na dowolny cel bez zbędnych formalności. Dlatego są w pewnym stopniu lepsze od pomocy udzielanej przez bank. Trzeba jednak pamiętać o ich wszystkich zaletach i wadach, wtedy uniknie się niepotrzebnego stresu. Polecamy zapoznać się z naszym artykułem “SPRAWDŹ, CO POWINNA ZAWIERAĆ UMOWA POŻYCZKI”.

 

Najlepsze oferty pożyczek – SPRAWDŹ

Czym są pożyczki prywatne?
1 (20%) 1 vote

Zobacz także