Kredyty gotówkowe bez BIK – ranking kredytów bez sprawdzania BIK 2020

kredyty gotówkowe bez bikWyobraźmy sobie sytuację, kiedy pilnie potrzebujemy gotówki. Co robimy w takiej sytuacji? Najczęściej po prostu udajemy się do banku. Jednak tam może na nas czekać niemiła niespodzianka, którą jest odmowa udzielania kredytu. Najczęściej jej powodem jest zła historia kredytowa. Co dalej? Rozwiązaniem mogą być kredyty gotówkowe bez BIK. Sprawdź nasz ranking kredytów bez sprawdzania BIK 2020 i znajdź ofertę dla siebie!

Spis treści:

Czym są kredyty gotówkowe bez BIK?

Kredyty gotówkowe bez BIK to oferta skierowana do osób, które mają złą historię kredytową. Bardzo często jest ona przeszkodą na drodze do uzyskania wsparcia finansowego. W takiej sytuacji staramy się znaleźć alternatywne rozwiązania. Jednym z nich jest właśnie kredyt bez BIK. Już na początku warto zaznaczyć, że coraz trudniej znaleźć taką ofertę na rynku. Jednak w powyższym rankingu znajdziemy instytucje, które akceptują wnioski od osób bez perfekcyjnej historii kredytowej. Kredyty gotówkowe bez BIK oznaczają, że dana instytucja nie sprawdza swoich klientów w Biurze Informacji Kredytowej lub w wyjątkowych sytuacjach akceptuje osoby z wątpliwym wynikiem weryfikacji. Pamiętajmy, że na naszą zdolność kredytową składa się nie tylko historia kredytowa, ale również szereg innych czynników. Wśród nich możemy wymienić:

 • uzyskiwane dochody,
 • koszty utrzymania gospodarstwa domowego,
 • obecne zadłużenie,
 • cechy osobowe takie jak: wiek, stan cywilny, liczba osób na utrzymaniu, status mieszkaniowy i majątkowy, wykształcenie, staż pracy, wykonywany zawód oraz zajmowane stanowisko.
Dlatego też może się zdarzyć, że zła historia kredytowa lub jej brak nie zaważą na decyzji. W takiej sytuacji warto wykazać się stałym źródłem dochodu w oparciu o umowę o pracę, brakiem aktywnych zobowiązań czy też własną nieruchomością. Wśród instytucji, które najczęściej oferują kredyty gotówkowe bez BIK przez internet są pozabankowe firmy pożyczkowe. Banki ze swoimi restrykcyjnymi przepisami i kryteriami wobec klientów nie udzielają tego typu wsparcia finansowego. Jeżeli instytucja bankowa nie sprawdza BIK, możemy być pewni, że korzysta z KRD. W takiej sytuacji negatywne wpisy i tak wyjdą na jaw. Skoro wyjaśniliśmy, że nawet dla osób z wątpliwą historią kredytową jest szansa na otrzymanie potrzebnych pieniędzy, możemy przejść do szczegółowych informacji na ten temat.

 

Dla kogo przeznaczone są kredyty gotówkowe bez BIK?

Na podstawie powyższych informacji możemy wyróżnić trzy grupy klientów, do których mogą być skierowane kredyty gotówkowe bez BIK.

 • Pierwsza z nich to osoby posiadające wpisy w BIK o spłaconym już zadłużeniu. W końcu mogą być one udostępniane nawet do 5 lat od dnia uregulowania zobowiązania.
 • Druga grupa to dłużnicy, którzy mają zaległość o niskiej wartości lub opóźnienie wynosiło niewiele ponad 60 dni.
 • Trzecia to osoby bez historii kredytowej. Warto zaznaczyć, że brak jakichkolwiek informacji na temat zaciągniętych zobowiązań może obniżyć nasz scoring w BIK. Co to jest i dlaczego z jego powodu niektórzy sięgają po kredyty bez BIK i KRD?

Kredyty gotówkowe bez BIK zalety

Jeżeli nie wiemy, czy kredyty gotówkowe bez BIK będą dobrym rozwiązaniem, sprawdźmy poniższe zalety.

Najczęściej zadawane pytania o kredyty gotówkowe bez BIK

1. Kiedy kredyty gotówkowe bez BIK będą dobrym rozwiązaniem?

O kredyty gotówkowe bez BIK warto wnioskować przede wszystkim, kiedy nasz wniosek o wsparcie finansowe w banku został odrzucony z powodu:

 • negatywnego wpisu w bazach,
 • braku pozytywnych informacji i jakiejkolwiek historii kredytowej,
 • wpisu o spłaconym już zadłużeniu.

2. Dlaczego warto złożyć wniosek o kredyt gotówkowy bez BIK?

Kredyt gotówkowy bez BIK pomoże nam w sfinansowaniu pilnych wydatków, kiedy niemożliwe jest otrzymanie wsparcia finansowego w banku. Ponadto będzie doskonałym rozwiązaniem na poprawienie zdolności kredytowej oraz zbudowanie historii w bazach sprawdzanych przez bank.

3. Czy osoby zadłużone mogą wnioskować o kredyty gotówkowe bez BIK?

Jeżeli nie będziemy mieli pieniędzy na spłatę zaciągniętego zobowiązania, powinniśmy przemyśleć, czy warto złożyć wniosek o kredyt bez BIK. Jednocześnie może być ona doskonałym rozwiązaniem, kiedy szukamy sposobu na konsolidację aktywnych zobowiązań.

Kredyty gotówkowe bez BIK – jakie najlepsze?

Nie ulega wątpliwości, że dla każdego z nas najlepsze instytucje finansowe to te, które udostępniają tanie i szybkie kredyty gotówkowe bez BIK. Jednak wnioskując o jakiekolwiek zobowiązanie, powinniśmy kierować się również własnymi potrzebami i możliwościami. Dlatego nie da się wskazać jednego najlepszego kredytodawcy. Jednak warto zwrócić uwagę na podstawowe rozróżnienie. Osoby posiadające wątpliwą historię w bazach powinny skłonić się ku ofertom pozabankowym. Należy zaznaczyć, że nie otrzymamy kredytu gotówkowego w banku, kiedy posiadamy negatywny wpisy lub nie mamy żadnego doświadczenia w spłacaniu zobowiązań finansowych. Jeżeli zdecydujemy się na pozabankowe tanie kredyty gotówkowe bez BIK, wówczas powinniśmy przyjrzeć się kilku najważniejszym kwestiom. Wśród nich możemy wymienić:

 • dostępne kwoty i termin spłaty,
 • wysokość kosztów kredytu,
 • ograniczenie formalności do minimum,
 • udostępnianie nowoczesnych metod weryfikacji tożsamości,
 • godziny pracy instytucji,
 • korzystanie z systemu przelewów ekspresowych podczas wypłaty środków finansowych.

Jeżeli zwrócimy uwagę na powyższe informacje, będziemy mieli pewność, że wybrana przez nas oferta to nie tylko tanie, ale również szybkie kredyty pozabankowe bez BIK i KRD.

Czym jest Biuro Informacji Kredytowej (BIK)?

Na początku warto wyjaśnić, czym jest Biuro Informacji Kredytowej. Dzięki temu łatwiej będzie nam zrozumieć, kiedy kredyt gotówkowy bez BIK będzie w zasięgu naszych możliwości. Biuro Informacji Kredytowej to instytucja, która zajmuje się gromadzeniem i udostępnianiem informacji o zobowiązaniach finansowych osób fizycznych oraz podmiotów gospodarczych. W rejestrze znajdują się również informacje gromadzone przez BIG InfoMonitor. Najważniejszą informacją z naszego punktu widzenia jest współpraca sektora bankowego i przedsiębiorców. Oznacza to, że nie tylko instytucje finansowe, ale również podmioty gospodarcze mogą sprawdzić informacje na nasz temat w BIK. Spójrzmy na kilka istotnych liczb. Biuro Informacji Kredytowej to dane:

 • od ponad 700 instytucji finansowych,
 • o 145 mln rachunków kredytowych,
 • dotyczące 24,6 mln Polaków,
 • w 90% dotyczące pozytywnych informacji

Niektórzy będą pewnie zaskoczeni: Jak to w BIK pozytywne informacje? Okazuje się, że obecność w BIK wcale nie musi nam zawsze szkodzić, a może nawet pomóc! 

Kiedy trafiamy do BIK?

Przejdźmy dalej. Skoro BIK gromadzi zarówno negatywne, jak i pozytywne informacje, to kiedy możemy trafić do tego rejestru? BIK udostępnia dane od ponad 700 instytucji finansowych, wśród których znajdują się: 

 • banki komercyjne i spółdzielcze, 
 • Krajowe Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe, 
 • firmy pożyczkowe oraz 
 • firmy leasingowe i faktoringowe. 

Jeżeli będziemy terminowo spłacać zaciągnięte zobowiązania, do BIK trafiają pozytywne informacje. W takiej sytuacji instytucja sprawdzająca raport na nasz temat widzi, że Jan Kowalski sumiennie spłaca kredyt, czyli warto udzielić mu wsparcia finansowego na dalszy rozwój i realizację celów. 

Jednak w bazie znajduje się również 10% negatywnych wpisów, które świadczą o nieterminowym wywiązywaniu się z zobowiązań. Są to informacje o opóźnieniu powyżej 60 dni! Bank ma prawo przekazać takie dane do BIK po poinformowaniu klienta o zamknięciu zobowiązania bez jego zgody. Następnie dane trafiają do BIK na 5 lat. Następnie są częścią bazy danych statystycznych przez kolejne 12 lat. W takiej sytuacji odpowiedzmy sobie na pytanie, co może kryć się pod stwierdzeniem kredyt gotówkowy bez BIK.

Na czym polega scoring w BIK?

Każda instytucja finansowa przed podjęciem decyzji kredytowej sprawdza swojego klienta, aby ocenić ryzyko udzielenia kredytu. Pod pojęciem scoring BIK kryje się po prostu ocena punktowa, która ma pomóc w ustaleniu wspomnianego już ryzyka. Im wyższy wynik, tym lepiej dla nas. Oznacza to, że jesteśmy wiarygodnymi klientami. Cały proces polega na porównaniu nas do klientów z aktywnymi zobowiązaniami. Jeśli nasz profil będzie podobny do osób terminowo spłacających swoje kredyty, wówczas otrzymamy wyższą ocenę i będziemy mieć większe szanse na otrzymanie wsparcia finansowego. Ostateczna ocena punktowa jest sumą punktów za poszczególne elementy profilu. Co wpływa na scoring?

Źródło dochodu a kredyty gotówkowe bez BIK

Jednym z elementów, który może obniżyć lub podwyższyć nasz scoring, jest źródło dochodu. Instytucje finansowe oceniają najkorzystniej osoby zatrudnione na umowie o pracę na czas nieokreślony. Nie oznacza to, że inni nie mają szans na otrzymanie pozytywnej decyzji kredytowej. Ich scoring może być po prostu niższy. Jeżeli mamy dobrą historię kredytową, nie będzie to miało dużego znaczenia. Jednak kredyty bez sprawdzania w KRD i BIK wprowadzają inne kryteria dla swoich klientów. W takiej sytuacji źródło dochodu może mieć duże znaczenie. Jeśli instytucja finansowa nie ma pewności, czy kredytobiorca jest sumiennym płatnikiem, wówczas chce mieć przynajmniej gwarancji stabilności finansowej. Takie zapewnienie – nie 100% – daje mu zatrudnienie na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony lub czas obowiązywania umowy, renta lub emerytura. Oznacza to, że kredytodawca może liczyć na to, że przez cały okres kredytowania klient będzie dysponował środkami potrzebnymi na spłatę.

Co z innymi formami zatrudnienia? W tym przypadku warto zwrócić uwagę na kredyt pozabankowy bez BIK i KRD. Firmy pożyczkowe akceptują nie tylko umowę o pracę, rentę i emeryturę, ale również:

 • umowy zlecenie,
 • samozatrudnienie,
 • umowy o dzieło,
 • działalność rolnicza,
 • kontrakt,
 • dzierżawa,
 • najem
 • inne źródła dochodu, od których odprowadzany jest podatek.

Zdarzają się również pożyczkodawcy, którzy biorą pod uwagę również zasiłki, świadczenia oraz alimenty. Powyższy ranking również zawiera takie oferty. 

Jak można otrzymać kredyty gotówkowe bez BIK online?

Kredyty bez BIK i KRD online to oferta, którą najczęściej udostępniają pozabankowe firmy pożyczkowe. Dzięki niej możemy otrzymać potrzebne pieniądze bez wychodzenia z domu. Aby z niej skorzystać, wystarczy mieć jedynie urządzenie z dostępem do internetu. Wersje mobilne stron internetowych umożliwiają wnioskowanie zarówno za pomocą laptopów i komputerów stacjonarnych, jak i tabletów oraz telefonów komórkowych. Jak wnioskować o kredyty online bez BIK i KRD?

1. Przechodzimy na stronę wybranej instytucji finansowej.

2. Na stronie głównej znajduje się wirtualny kalkulator. Za pomocą suwaków określamy kwotę i okres kredytowania.

3. Następnie należy sprawdzić koszt oraz wysokość raty. Jeżeli będziemy w stanie podołać takiemu zobowiązaniu, możemy przejść dalej.

4. Teraz zostaniemy poproszeni o uzupełnienie formularza. W tym celu będą nam potrzebne: dane personalne, kontaktowe, adresowe oraz finansowe.

5. Kolejnym krokiem jest akceptacja zgód oraz weryfikacja tożsamości.

6. Teraz pozostaje nam czekać na odpowiedź pożyczkodawcy. Jeżeli będzie pozytywna, pieniądze trafią na nasze konto bankowe podane we wniosku.

Jeżeli interesuje nas oferta kredyty bez BIK Warszawa, kredyty gotówkowe bez BIK Sanok, oferta online będzie doskonałym rozwiązaniem. Dzięki niej możemy złożyć wniosek o potrzebne wsparcie finansowe z każdego miejsca, w dowolnym czasie. 

Jak szybko mogę dostać kredyt bez BIK?

To, jak szybko otrzymamy potrzebne pieniądze, zależy w dużej mierze również od metody weryfikacji tożsamości. Kredytodawcy udostępniają zazwyczaj jedno lub dwa z następujących rozwiązań. Pierwsze z nich to tradycyjny przelew weryfikacyjny w wysokości 1 gr, 10 gr czy też 1 zł. Jednak w takiej sytuacji musimy liczyć się z pojawieniem się opóźnień wynikających z obowiązujących sesji Elixir. Aby tego uniknąć, możemy skorzystać z drugiego rozwiązania, jakim jest przelew za pośrednictwem systemu transakcji ekspresowych. Przykładem może być BlueCash.

Firmy pożyczkowe udostępniają również możliwość weryfikacji tożsamości za pośrednictwem specjalnej aplikacji typu Instantor lub Kontomatik. Cały proces polega na zalogowaniu się na swoje konto bankowe za pośrednictwem specjalnej podstrony. Jest to w pełni bezpieczne i umożliwia najszybszą weryfikację.

 

Ponadto warto zwrócić uwagę na godziny pracy kredytodawcy. Firmy pożyczkowe rozpatrują wnioski wyłącznie w godzinach otwarcia. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, decyzję kredytową otrzymamy nawet w ciągu kilkunastu minut od złożenia wniosku. Wiele zależy również od tego, czy firma pożyczkowa wypłaca pieniądze za pośrednictwem systemu przelewów ekspresowych! 

Na co mogę przeznaczyć kredyty bez BIK?

Kredyty bez BIKu i KRD przez internet gwarantują nam dostęp do potrzebnej gotówki, którą możemy przeznaczyć na dowolny cel. Kredytodawca nie zapyta nas o to, na co przeznaczymy otrzymane pieniądze. Dzięki nim możemy: sfinansować zakup niezbędnego sprzętu RTV i AGD,  spełnić swoje marzenia, zaplanować wyjazd czy też kupić dawno upatrzony samochód. Warto również zaznaczyć, że kredyty bez BIK mogą być doskonałym rozwiązaniem, kiedy borykamy się z poważnymi problemami finansowymi. Jak to możliwe? 

Czy warto wziąć kredyt gotówkowy bez BIK dla zadłużonych?

Jeżeli zdecydujemy się na złożenie wniosku o kredyty dla zadłużonych bez zdolności kredytowej online, zyskamy szansę na poradzenie sobie z dotychczasowymi problemami finansowymi. Jednak musimy podejść do tej decyzji rozsądnie i odpowiedzialnie. Przed złożeniem wniosku należy przeanalizować swoją sytuację finansową i stwierdzić, czy będziemy w stanie spłacić nową ratę kredytu. Ponadto powinniśmy przemyśleć cel, na jaki chcemy przeznaczyć pieniądze. Bez wątpienia warto wziąć kredyty bez BIKu i KRD z komornikiem na konsolidację dotychczasowych zobowiązań. Na czym to polega? Jak działa konsolidacja chwilówek za pomocą kredytu lub pożyczki długoterminowej?

Jak wyjść ze spirali zadłużenia?

Kredyty gotówkowe bez BIK i zaświadczeń są również szansą dla osób zadłużonych. Dzięki nim mogą otrzymać pieniądze potrzebne na spłatę dotychczasowych zobowiązań. To doskonały sposób na konsolidację chwilówek lub pożyczek. Podczas wnioskowania należy wybrać kwotę, która pokrywa nasze wszystkie aktywne zobowiązania. Następnie musimy przemyśleć okres kredytowania tak, aby spłata raty nie sprawiła nam żadnego kłopotu. Jeśli uda nam się otrzymać kredyt dla zadłużonych bez gwaranta, wówczas zamienimy kilka zobowiązań w jedno. Dzięki temu unikniemy rosnących odsetek i wyjdziemy z problemów finansowych. 

Czy pozabankowe kredyty bez BIK wpływają na zdolność kredytową?

Jednym z czynników wpływających na zdolność kredytową jest historia wpisów w bazach. Dzięki niej kredytodawca może ocenić naszą skłonność do terminowej spłaty zobowiązań. Jeżeli firma pożyczkowa lub bank, w którym chcemy zaciągnąć kredyt, współpracuje z BIK. Możemy być pewni, że informacje na temat zobowiązania trafią do rejestru. W takiej sytuacji będą miały wpływ na naszą zdolność kredytową. Pamiętajmy, że największe firmy pożyczkowe w Polsce również współpracują z Biurem Informacji Kredytowej. Jak dowiedzieć się, czy pozabankowe kredyty bez KRD zostaną uwzględnione w BIK? Najważniejsze informacje na ten temat znajdziemy w stopce. 

Przykładem może być firma pożyczkowa Wonga, która informuje:

Wonga.com oferuje szybkie pożyczki online bez wychodzenia z domu. Wonga.com to alternatywa dla chwilówek – pożyczkę ratalną możesz wziąć na 60 miesięcy. Współpracujemy z BIK i biurami informacji gospodarczej, a rzetelnym Klientom oferujemy dodatkowe korzyści.

Informacji o tym, do jakich baz zostaną wpisane kredyty bez BIK, znajdziemy nie tylko w stopce, ale również ramowej umowie lub odpowiedziach na najczęściej zadawane pytania. 

Jak sprawdzany jest BIK przez bank lub firmę pożyczkową?

Jeśli wnioskujemy o kredyty dla zadłużonych, nadal istnieje ryzyko, że kredytodawca nadal może sprawdzić informacje na nasz temat w bazie BIK. W tym celu pobiera specjalny raport kredytowy, w którym znajdują się dane dotyczące:

 • spłaconych już zobowiązań, 
 • nadal aktywnych produktów finansowych oraz
 • terminowości spłaty zaciągniętych zobowiązań.

Oprócz tego instytucja, w której mamy aktywny kredyt lub pożyczkę, może monitorować na bieżąco nasze aktualne zadłużenie. Dzięki temu kontroluje, czy będziemy w stanie dalej spłacać regularnie swoje zobowiązanie. Warto zaznaczyć, że każdy konsument ma możliwość pobrania raportu BIK na swój temat. W tym celu wystarczy przejść na stronę instytucji i wykonać kilka prostych kroków opisanych na poniższej infografice.

Jak sprawdzić BIK? 

jak zweryfikować się w bik

Jakie są opinie na temat kredytów bez BIK?

Oferty kredytów bez BIK cieszą się dużym zainteresowaniem wśród klientów, którzy borykają się z problemami finansowymi lub nie mają odpowiedniej historii kredytowej. Dzięki nim możemy otrzymać wsparcie finansowe bez zbędnych formalności, nie wychodząc nawet z domu. Nie musimy martwić się zaświadczeniami z miejsca pracy lub innymi dokumentami. Jedyne, czego potrzebujemy to urządzenie z dostępem do internetu oraz ważny dowód osobisty. Ponadto firmy pożyczkowe umożliwiają swoim klientom przeznaczenie otrzymanych pieniędzy na dowolny cel. Dlatego dzięki nim możemy nawet skonsolidować dotychczasowe zobowiązania. Jeżeli interesują nas opinie na temat konkretnych firm pożyczkowych, znajdziemy je na porównywarce Pożyczkowy Portal.

Kredyty gotówkowe bez BIK alternatywą dla pożyczek bez BIK?

Na koniec warto również odpowiedzieć, czy kredyty gotówkowe mogą być alternatywą dla pożyczek bez BIK? Jeżeli banki udostępniły by taką możliwość, obie oferty mogłyby trafiać do tej samej grupy odbiorców. Jednak instytucje bankowe nie wprowadzają takich produktów jak: kredyty dla bezrobotnych bez BIK i KRD czy pomocy dla zadłużonych bez pracy. Osoby, które mają negatywne wpisy w bazach, nie otrzymują wsparcia finansowego w banku. To samo dotyczy kredytów na wysokie kwoty dla klientów bez żadnej historii kredytowej. W obu sytuacjach najlepszym rozwiązaniem może okazać się pozabankowy kredyt bez BIK w firmie pożyczkowej.