Czy mogę wziąć coś na raty? – jak to sprawdzić?

Jakub Grzybowski Jakub Grzybowski  • 
Zaktualizowano:
 • 
Przeczytasz w ciągu 18 minut
Czy mogę wziąć coś na raty? To bardzo częste pytanie wśród osób, które czeka większy jednorazowy wydatek. Zakupy na raty od kilkunastu lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Banki stale zachęcają swoich klientów do korzystania z ich systemów ratalnych, często obniżając oprocentowanie do zera lub zachęcając do budowania pozytywnej historii kredytowej. Jednak nie każdy może pozwolić sobie na tę usługę. Czy mogę wziąć coś na raty? Dowiedzmy się więc więcej na ten temat.
czy mogę wziąć coś na raty
do 250 000 zł
Kwota
24 miesiące
Okres spłaty
93%
1000 - 3000 zł
Kwota
4 - 36 miesięcy
Okres spłaty
95%
100 - 60 000 zł
Kwota
3 - 36 miesięcy
Okres spłaty
93%
500 - 20 000 zł
Kwota
2 - 48 miesięcy
Okres spłaty
84%
1 000 - 80 000 zł
Kwota
12 - 120 miesięcy
Okres spłaty
98%
100 - 10 000 zł
Kwota
61 - 90 dni
Okres spłaty
92%
100 - 10 000 zł
Kwota
15 - 60 dni
Okres spłaty
90%
500 - 20 000 zł
Kwota
5 - 48 miesięcy
Okres spłaty
98%
600 - 50 000 zł
Kwota
2 - 36 miesięcy
Okres spłaty
88%
1 000 - 12 500 zł
Kwota
4 - 50 miesięcy
Okres spłaty
89%
100 - 5000 zł
Kwota
360 dni
Okres spłaty
93%
1 000 - 30 000 zł
Kwota
4 - 50 miesięcy
Okres spłaty
83%
1 000 - 15 000 zł
Kwota
36 miesięcy
Okres spłaty
76%
200 - 20 000 zł
Kwota
3 - 48 miesięcy
Okres spłaty
89%
1 000 - 60 000 zł
Kwota
6 - 96 miesięcy
Okres spłaty
92%
1000 - 15000 zł
Kwota
42 - 48 miesięcy
Okres spłaty
90%
100 - 5000 zł
Kwota
15 - 60 dni
Okres spłaty
83%
100 - 5000 zł
Kwota
365 dni
Okres spłaty
88%
100 - 5 000 zł
Kwota
5 - 50 dni
Okres spłaty
83%
100 - 5000 zł
Kwota
91 - 120 dni
Okres spłaty
87%
do 3000 zł
Kwota
30 dni
Okres spłaty
90%
500 - 150 000 zł
Kwota
1 - 120 miesięcy
Okres spłaty
92%
500 - 3 000 zł
Kwota
od 25 do 52 tygodni
Okres spłaty
94%
500 - 2000 zł
Kwota
8 - 12 miesięcy
Okres spłaty
91%
1000 - 10 000 zł
Kwota
6 - 36 miesięcy
Okres spłaty
96%

Czy mogę wziąć coś na raty?

Czy dostanę raty, to kwestia ważna dla banku, dla którego zysk jest oczywisty – wynika on z oprocentowania, z którym wiąże się konkretna pożyczka, a także z pozyskania nowego klienta, który w przyszłości może być zainteresowany skorzystaniem z kolejnych usług, nie tylko kredytowych. Zysk dla sklepu wynika ze sprzedaży towaru, którego zbycie bez możliwości skorzystania z rat mogłoby być wyraźnie utrudnione (między innymi z tego względu coraz więcej dużych sklepów stawia na dobrze widoczne punkty obsługi rat).

Klient zaś może cieszyć się produktem, którego koszt będzie ponosił w formie przystępnych rat. Natomiast w przypadku terminowej spłaty zobowiązań będzie budował swoją wiarygodność kredytową (ocenianą przez Biuro Informacji Kredytowej), co w przyszłości z pewnością przełoży się na lepsze warunki pożyczek, które będą mu proponowane.

Jak sprawdzić czy można wziąć coś na raty?

pożyczkowy portal

Zastanawiasz się pewnie, jak sprawdzić czy mogę wziąć coś na raty. Mamy na to rozwiązanie. Zazwyczaj większość osób jest w stanie samodzielnie wskazać swoją historię kredytową i na jej podstawie ocenić, czy nasze ewentualne grzechy z przeszłości mogą wpłynąć na to, jak banki będą na nas patrzyły. Jeśli jednak historia naszych kredytów sięga dalej niż pamięć i chcielibyśmy sprawdzić, czy mamy szansę dostać coś na raty, możemy zarejestrować się w Biurze Informacji Kredytowej i sprawdzić swój aktualny status. Kontrola bazy BIK jest najlepszym sposobem sprawdzającym swoją zdolność kredytową.

Jak sprawdzić zdolność kredytową?

pożyczkowy portal

Jednym ze sposobów, aby znaleźć odpowiedź na pytanie, jak sprawdzić, czy dostanę raty, jest pobranie raportu na swój temat w systemie BIK. Jest to proste, a cały proces odbywa się w pięciu krokach:

1. Rejestracja na stronie BIK (bik.pl) – wymagane są do tego nasze dane osobowe wraz z adresem e-mail i numerem telefonu oraz akceptacja regulaminu portalu.

2. Wybór interesującego nas pakietu usług. Podstawowe  pozwoli nam na wygenerowanie jednego raportu na nasz temat – cena 39 zł (jego ważność to 60 dni). Konto Premium natomiast umożliwi nam stworzenie 12 raportów.

3. Potwierdzenie tożsamości użytkownika. Odbywa się ono przez przesłanie skanu dowodu osobistego.

4. Drugim punktem weryfikacji jest wykonanie przelewu na kwotę 1 zł na wskazane w formularzu konto (przelew musi być wysłany z konta, którego właścicielem jest osoba rejestrująca się – nie może być to konto wspólne lub firmowe), która potem zostanie zwrócona osobie rejestrującej. Jest to najszybsza forma weryfikacji – założenie konta bankowego wymaga pełnego uwierzytelnienia, więc wysłanie przelewu – a w efekcie udowodnienie posiadania rzeczonego konta – w pełni wystarczy, by zminimalizować ryzyko kradzieży tożsamości.

5. Wygenerowanie profilu kredytowego. Po zakończonej rejestracji logujemy się do platformy poprzez wpisanie adresu e-mail jako loginu oraz ustalonego wcześniej hasła. Poza podejrzeniem naszych danych możemy także wygenerować z nich plik PDF.

Czy dostanę coś na raty jak jestem w BIK?

jak sprawdzić zdolność kredytową w bik

Jeżeli nie prowadzisz firmy, a zdarzyło Ci się zaciągnąć pożyczkę i mieć problem z jej spłatą, możliwe, że właśnie figurujesz w bazie BIK. Niejedna osoba zapewne zadała sobie również pytanie, czy mogę wziąć coś na raty jak jestem w BIK? Większość firm sprawdza swoich potencjalnych klientów w bazach dłużników typu BIK, BIG czy KRD. Jednak zdarzają się firmy, które mimo wszystko udzielają pożyczkobiorcy pożyczek, bez wnikliwego sprawdzania w bazie BIK.

Pytanie, czy mogę wziąć coś na raty jak jestem w BIK, jest adekwatne tylko w przypadku, gdy nasz wpis w BIK jest negatywny. Jak dowiemy się z systemu Biura Informacji Kredytowej, każda osoba, która kiedykolwiek brała pożyczkę, kredyt figuruje w BIK. Wszystko zależy więc jaką posiada ocenę punktową w BIK. Oprócz tego, jak sprawdzić czy dostanę coś na raty, po weryfikacji w BIK, która kosztuje 39 zł, dowiemy się też, kto może wziąć chwilówkę. Im wyższy scoring, tym mamy większą szansę na otrzymanie zobowiązania finansowego.

Jak dostać raty?

Jeżeli zadajemy sobie pytanie, jak wziąć coś na raty, odpowiedź znajdziemy w kilku prostych krokach. Pierwszy z nich polega na zapoznaniu się z ofertą ratalną banku.  Jeżeli jesteśmy nią zainteresowani, musimy zezwolić bankowi na weryfikację naszej tożsamości oraz możliwości spłaty zadłużenia. Najczęściej wystarczy do tego dowód osobisty oraz szereg odpowiedzi na pytania dotyczące aktualnego statusu zawodowego.

Warto zaznaczyć, że coraz rzadziej trzeba zabierać ze sobą umowę o pracę, zaświadczenie o stałych zarobkach lub innych przychodach, jakie posiadamy. W zamian zostaniemy poproszeni o wypełnienie kilku dodatkowych rubryk w tak zwanym oświadczeniu o zarobkach – stąd często takie pożyczki nazywa się pożyczkami na oświadczenie. Możemy również spotkać się z prośbą o udostępnienie historii przelewów naszego konta.

Ze względu na coraz większą elastyczność banków względem kredytobiorców stale obniża się pułap przychodów, jakie są niezbędne do skorzystania z oferty – jeszcze niedawno minimalny przychód sięgał 1000 zł, dziś w niektórych przypadkach bywa to nawet o połowę mniej. Ponadto można również próbować wykazać, że w gospodarstwie domowym znajduje się druga osoba posiadająca stały dochód.

Zdolność ratalna

W kolejnym kroku bank sprawdza naszą historię kredytową w Biurze Informacji Kredytowej (BIK). W bazie tej znajdują się wszystkie osoby, które korzystały z wszelkich form kredytów (kredyty ratalne, opcje debetowe, karty kredytowe itp.). Jeśli nasza historia kredytowa będzie pozytywna, bank bez problemu wyda pozytywną decyzję. Jeśli jednak okaże się, że jesteśmy w trakcie spłacania innych kredytów, lub – co gorsza – mieliśmy w przeszłości problemy z ich spłatą (do takich problemów zalicza się również nieterminowość w rozliczeniach), bank może uznać udzielenie kredytu za zbyt ryzykowne i odmówić nam pożyczki (lub w najlepszym wypadku zaproponować kredyt na bardziej restrykcyjnych warunkach).

Wtedy jedynym sposobem na zdobycie pieniędzy może okazać się skorzystanie z firm pozabankowych (tzw. chwilówek), które nie oceniają wiarygodności kredytowej pożyczkobiorcy na podstawie danych z BIK – trzeba jednak pamiętać, że oprocentowanie takich pożyczek jest zdecydowanie wyższe, a termin spłaty – krótszy).

Jak odbywają się zakupy na raty na dowód w sklepie? 

pożyczkowy portal

Nie każdy z nas dysponuje odpowiednią kwotą pieniędzy, aby kupić potrzebne rzeczy za gotówkę. W takiej sytuacji możemy skorzystać z rozwiązania, jakim są zakupy na raty na dowód. Są one dostępne niemal w każdym sklepie RTV/AGD, a także innych placówkach. Jeżeli zdecydujemy się na takie rozwiązanie, wystarczy udać się do sklepu i przejść przez kilka etapów. Zazwyczaj cały proces nie trwa dłużej niż 20 minut. 

1. Po wybraniu odpowiedniego przedmiotu lub kilku należy udać się do sprzedawcy i zgłosić, że chcemy kupić sprzęt na raty bez zaświadczeń. 

2. Następnie będziemy musieli okazać ważny dowód osobisty i odpowiedzieć na kilka podstawowych pytań, które pomogą ocenić naszą zdolność ratalną. Zazwyczaj będzie to pytanie o wysokość zarobków, dane firmy zatrudniającej, liczbę zatrudnianych osób oraz czy jest to nasz pierwszy kredyt. Sprzedawca zapyta również, na jaki okres kredytowania chcielibyśmy rozłożyć zakup na raty bez zaświadczenia o zarobkach oraz poprosi o podanie numeru telefonu oraz adresu e-mail. 

3. Następnie musimy poczekać kilka minut na decyzję kredytową.

4. Ostatnim krokiem jest podpisanie umowy. Zazwyczaj odbywa się to bez konieczności składania ręcznego podpisu. Na przykład kupując sprzęt RTV na raty na dowód za pośrednictwem banku Santander Consumer Bank, zostaniemy poproszeni o podanie kodu wysłanego na podany w formularzu numer telefonu.

5. Jeżeli to zrobimy, otrzymamy swoje zakupy. Umowa zostanie wysłana w wersji elektronicznej. Zawsze jednak mamy również możliwość otrzymania jej w papierowej formie.

Zakupy na raty online czy stacjonarnie?

Jak zostało wspomniane, sprzęt na raty na dowód możemy kupić niemal w każdym większym sklepie stacjonarnym. Oprócz tego każdy z nas ma możliwość skorzystania z tego rozwiązania również przez internet. Z taką propozycją wychodzą do klientów między innymi: Allegro, Media Markt, Euro RTV AGD. Warto podkreślić, że to tylko niektóre z wielu instytucji. Cały proces został przygotowany w taki sposób, aby każdy z nas poradził sobie samodzielnie ze sfinalizowaniem zakupów. Jeżeli pojawią się problemy lub wątpliwości, możemy skorzystać z pomocy Biura Obsługi Klienta. Pamiętajmy również, że niektóre sklepy nakładają pewne ograniczenia przy zakupach online i może się pojawić problem z zakupem kilku przedmiotów na raty podczas jednej transakcji. W takiej sytuacji warto udać się do sklepu w celu realizacji zamówienia.

Innym problemem może być brak jednego z produktów w magazynie. Jeżeli zdecydujemy się kupić lodówkę i telewizor na raty bez umowy o prace, a jednego z nich nie będzie na stanie, wówczas czas oczekiwania na realizację zamówienia może się przedłużyć. Natomiast wszelkich formalności możemy dokonać dopiero, gdy wszystkie produkty będą na miejscu. 

pożyczkowy portalNależy podkreślić, że jeżeli nie dysponujemy gotówką, która pozwoli nam na zakup jednego z przedmiotów bez rozkładania na raty, warto cierpliwie poczekać. Dlaczego? Podpisanie dwóch umów na zakupy ratalne w krótkim czasie jest po prostu niemożliwe. 

Gdzie można wziąć raty na dowód?

Raty tylko na dowód osobisty otrzymamy zarówno w sklepach, jak i w instytucjach finansowych. Taką możliwość udostępniają banki oraz firmy pożyczkowe. Zakupy na raty opiewają zazwyczaj na stosunkowo niewielkie kwoty. Dlatego każda z instytucji dokłada starań, aby formalności były ograniczone do minimum, a cały proces przebiegał sprawnie. Nie będziemy zobowiązani zazwyczaj do okazania zaświadczenia z miejsca pracy ani żadnych innych dokumentów.

Jedyne, czego potrzebujemy, to ważny dowód osobisty. Nie ulega wątpliwości, że jest to duże udogodnienie, z którego warto skorzystać. 

Czy na 500+ można wziąć na raty?

Nie posiadasz stałych dochodów, a cały czas zastanawiasz się „czy mogę wziąć raty na 500+” lub „jak wziąć coś na raty”? W większości firm możemy uzyskać pożyczkę, jedynie za potwierdzeniem stałych dochodów. Jednak zdarza się, że pożyczkodawcy skłonni są udzielić wysokiej kwoty pożyczki bez wykazania dodatkowych zaświadczeń. Masz więcej niż jedno dziecko i uzyskujesz świadczenia 500+? Pewnie zastanawiałeś się, czy mogę wziąć coś na raty mając dochody z 500+?  Otóż oczywiście możesz. Warto prześledzić wszystkie firmy pożyczkowe, które udzielają pożyczek ratalnych online oraz chwilówek na 500+. Jeżeli chodzi o raty na 500 plus w banku, może pojawić się problem, ponieważ banki wprowadzają surowe wymagania względem swoich klientów.

Raty bez umowy o pracę

Jak pewnie niektórzy już zdążyli się przekonać, jednym z podstawowych czynników wpływającym na ocenę naszej zdolności kredytowej jest forma zatrudnienia. Dlatego też wśród wielu osób panuje przeświadczenie, że bez umowy o pracę ani rusz. Oprócz tego ważne są również dane finansowe, stan cywilny, zawód, staż pracy czy też wiek. Jak wygląda więc zależność umowa zlecenie a raty? Powinniśmy posiadać przede wszystkim regularny dochód oraz pozytywne wpisy w bazach. Jeśli posiadamy w rejestrze informację o opóźnieniach w spłacie, wówczas należy zadbać o poprawę historii kredytowej.

Jeśli szukamy raty bez dochodu, możemy się rozczarować. Jednak kiedy mamy na myśli brak konieczności doniesienia zaświadczeń od pracodawcy, wówczas szanse są naprawdę dużo. Więcej informacji znajdziesz poniżej.

Czy mając kredyt można wziąć coś na raty?

pożyczkowy portal

Czynnikiem decydującym o tym, czy otrzymamy coś na raty lub nie, jest przede wszystkim wynik oceny zdolności kredytowej. W tym przypadku pożyczkodawcy biorą pod uwagę nie tylko historię kredytową, ale także inne kryteria takie jak dochód, wysokość zobowiązań, liczbę osób na utrzymaniu. Dzięki nim są w stanie określić, czy będziemy w stanie sprostać kolejnemu zobowiązaniu. Od tego zależy, czy mając kredyt można wziąć coś na raty. Jeżeli nasza sytuacja finansowa na to pozwala, nic nie stoi na przeszkodzie. W innym przypadku możemy spotkać się z odrzuceniem.

Możemy uzyskać pożyczkę, jeżeli figurujemy w bazie BIK z informacją o spłacanym kredycie, ale nasz wniosek będzie rozpatrywany indywidualnie, a oferta będzie dopasowana do naszych możliwości. W momencie zadłużenia trzeba podejść ostrożnie do tematu zaciągania kolejnych zobowiązań. Warto spróbować również złożyć wniosek w firmach pożyczkowych, ponieważ gwarantują one łagodniejszy scoring. 

Twisto – kup teraz, zapłać później!

Twisto to innowacyjny produkt finansowy, który umożliwia klientom odroczenie terminu płatności nawet do 45 dni od dnia zakupu. Jeżeli w wyznaczonym czasie zapłacimy za zrealizowaną transakcję Twisto, wówczas nie poniesiemy żadnych opłat ani nawet prowizji. Aby uzyskać taką możliwość, wystarczy zarejestrować swoje konto online. W tym momencie zostanie nam przyznany miesięczny limit zakupów, który może zostać odroczony. Po upływie miesiąca mamy dodatkowe 15 minut na uregulowanie zobowiązań względem Twisto. Jeżeli zainstalujemy aplikację Twisto na swoim telefonie, wówczas będziemy otrzymywać powiadomienie o nadchodzących terminach płatności. Aktualnie klienci Twisto mogą również otrzymać darmową kartę płatniczą Mastercard. Umożliwia ona płacenie w każdym sklepie wyposażonym w terminal. Warto pamiętać, że Twisto nie nalicza żadnych prowizji ani opłat za kartę płatniczą! Inną, podobną usługą jest PayPo.

Jakie warunki należy spełniać żeby wziąć coś na raty? 

Wśród możliwości dostępnych na rynku znajdziemy wiele firm, które na pierwszy rzut oka oferują różne produkty. Dlatego też jako konsumenci często zadajemy pytania dotyczące konkretnych rozwiązań, na przykład jak zrobić zakupy na raty w danym sklepie czy na czym polegają raty na dowód bez zaświadczeń media markt. W każdej z tych firm formalności zostały ograniczone do minimum. Jeśli zdecydujemy się na zakupy online, wówczas samodzielnie wypełniamy krótki wniosek. Musimy posiadać dowód osobisty, dane na temat pracodawcy, informacje o dochodach oraz wymagany wiek. Nie musimy posiadać zaświadczeń, a często można nawet trafić na promocję rat 0% – zwłaszcza w okresach przedświątecznych. Dlatego też oferta ta nazywana jest często: raty na dowód.

Jeżeli chodzi o zakupy na raty w sklepie, możemy zostać poproszeni o przedstawienie zaświadczenia z miejsca pracy. Jednak coraz rzadziej będzie to wymagane. W takiej sytuacji wniosek wypełniamy z pomocą sprzedawcy. Dodatkowo jeśli chodzi o weryfikację tożsamości, wystarczy dowód osobisty. Przy formalnościach załatwianych online weryfikacja często następuje przez rozmowę telefoniczną, przelew 1 gr czy złotówki lub specjalną aplikację typu Instantor. Być może zastanawiamy się, kto może wziąć telefon na raty lub inny sprzęt elektroniczny. Okazuje się, że każdy, kto ma dowód, konto bankowe, pełną zdolność do czynności prawnych i odpowiednie dochody. Jednak czy zakupy na raty w marketach to jedyne rozwiązanie?

Pożyczki online jako alternatywa dla rat w marketach

Jednym ze sposobów na zdobycie szybkiej gotówki są również pożyczki online. Pozabankowe instytucje finansowe stworzyły produkt, który gwarantuje nam niemal natychmiastową decyzję kredytową oraz minimum formalności. Szczegółowe warunki udzielenia pożyczki online możemy znaleźć w konkretnych ofertach. Jednak pożyczkodawca nie wymaga z reguły żadnych zaświadczeń z miejsca pracy. Z reguły wystarczy dowód osobisty, aktywny numer telefonu oraz konto bankowe.

pożyczkowy portal

Pożyczki ratalne charakteryzują się długim terminem spłaty – nawet do 48 miesięcy. Dodatkowo klient może samodzielnie dopasować liczbę rat do swoich możliwości w taki sposób, aby wyeliminować ryzyko problemu z uregulowaniem zobowiązania.

Czy można wziąć coś na raty nie pracując?

Odpowiedź na pytanie, czy można wziąć coś na raty bez zatrudnienia, nie powinna nikogo dziwić. Jeżeli nie uzyskujemy stałego dochodu, nie otrzymamy pozytywnej decyzji kredytowej w sklepie na zakupy na raty. Aby móc skorzystać z rat, należy wykazać, że jesteśmy w stanie je regularnie spłacać. Bez dochodu w postaci umowy o pracę, umowy zlecenie czy własnej działalności gospodarczej jest to niemożliwe. Jednocześnie warto zwrócić uwagę na oferty firm pożyczkowych. Część z nich gwarantuje dostęp do wsparcia finansowego osobom, które utrzymują się z prac dorywczych, umowy o dzieło, świadczenia 500+ lub innych źródeł przychodów, czyli ma w ofercie tzw. pożyczki bez zdolności kredytowej.

Pamiętajmy jednak, że na ostateczną decyzję kredytową ma wpływ wiele czynników! Nie tylko źródło dochodu.

Zakupy na raty – jak często z nich korzystamy?

Obecnie coraz popularniejsze stają się zakupy na raty. Dlatego też na rynku pojawiają się nowe produkty, które otwierają konsumentom drogę do coraz szybszych transakcji. Jednym z nich jest możliwość zaciągnięcia pożyczki online. Według Raportu Płatności Konsumenckich Intrum Justitia aż 47% Polaków jest zadowolonych z możliwości zakupów na raty. Co najczęściej kupujemy na raty? Z Raportu “Sytuacja materialna Polaków” Lindorff wynika, że aż 27% ankietowanych skorzystało z tego typu finansowania na sprzęt AGD lub RTV. Można wnioskować, że wolimy kupić telewizor na raty.

Czy można wziąć jednocześnie kilka rzeczy na raty ?

Nie ma problemu z kupieniem kilku rzeczy na raty – o ile oczywiście starczy nam na to zdolności kredytowej.

Czy można kupić coś na raty przed 18 rokiem życia?

Według polskiego prawa do zaciągnięcia jakiejkolwiek pożyczki konieczne jest ukończenie 18 roku życia, a zatem raty dla osób niepełnoletnich nie są możliwe.

W jakim wieku można wziąć telefon na raty?

By zakupić telefon na raty trzeba mieć bezwzględnie ukończony 18 rok życia.

Czy można wziąć coś na raty z komornikiem na koncie?

Nie można w takim przypadku udzielić jednoznacznej odpowiedzi – zależy to od kwoty obciążenia komorniczego oraz polityki danego kredytodawcy. Jest to możliwe, ale istnieje duża szansa na odrzucenie wniosku o zakup na raty.

Czy obcokrajowiec może dokonać zakupu na raty?

Obcokrajowiec może dostać w Polsce raty pod warunkiem, że posiada kartę pobytu lub zezwolenie na pobyt rezydenta długoterminowego.

Czy można kupić sprzęt na raty w Polsce pracując za granicą?

Według najnowszych przepisów banki i firmy pożyczkowe mogą udzielać pożyczek jedynie w walucie, w której zarabia ubiegająca o nią osoba. Oznacza to, że pracujący za granicą nie może kupić w Polsce sprzętu na raty, chyba, że sprzęt będzie zakupiony za euro (lub inną walutę w której zarabia osoba kupująca sprzęt).

Czy osoba zatrudniona na umowę zlecenie może kupić coś na raty?

W większości sklepów uznawane są wszystkie formy zatrudnienia. Można więc kupić rzeczy na raty przy zatrudnieniu na umowę zlecenie, o dzieło czy B2B.

Czy emeryt lub rencista może wziąć sprzęt na raty?

Emeryci i renciści jak najbardziej mogą dokonywać zakupów na raty, o ile posiadają wystarczającą zdolność kredytową.

Czy osoba bezrobotna i bez żadnych dochodów dostanie raty?

Niestety, bez jakiegokolwiek źródła dochodów nie ma szans na zakup sprzętu na raty.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Sprawdź również ostatnie artykuły