Jak płacić z Twisto?

Avatar photo Bartłomiej Węglewski  • 
Zaktualizowano:
 • 
Przeczytasz w ciągu 10 minut

Twisto to jedna z form płatności, z których możemy skorzystać, robiąc zakupy w internecie i w sklepach stacjonarnych. Wielu polskich konsumentów wybiera zakupy na raty lub płatność odroczoną. Twisto to oferta skierowana do osób, które potrzebują więcej czasu na uregulowanie płatności oraz chcą mieć pewność. Jak to działa? Gdzie można skorzystać z tej oferty?

płatność z twisto

Co to jest Twisto i jak działa?

Jednym z fintechów, które aktywnie działają na polskim rynku jest Twisto, czyli firma pochodząca z Czech. Swój debiut miała już w 2018 roku. Dzięki swojej nowatorskiej formie płatności “kup teraz, zapłać później” zyskała zaufanie wielu konsumentów oraz cieszy się uznaniem.

Firma udostępnia kilka wariantów usługi odroczonych płatności. Twisto Pay które polega na jednorazowym skorzystaniu z usługi bez konieczności rejestracji. W takiej sytuacji firma pokrywa koszt naszych zakupów, a my zyskujemy 30 dni na uregulowanie rachunku. Usługa ta dostępna jest tylko w sklepach partnerskich Twisto. Jeśli zdecydujesz się na rejestrację swojego konta, czas w którym musisz uregulować należność wydłuża się do 45 dni. Poza tym zyskujesz możliwość płatności z Twisto w każdym sklepie. Pozostałe opcje są dostępne już tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Są to Twisto raty, możliwość rozłożenia zakupu na raty 0%, Pay in 3 czyli podzielenie kwoty zakupy na 3 płatności, a także Twisto split – czyli opcja na podzielenie rachunku między znajomych.

Do jakiej kwoty można zrealizować transakcje?

Firma nie nakłada na swoich klientów konkretnych limitów zakupowych. Jednak jeżeli system stwierdzi, że wartość zamówienia jest zbyt wysoka i odbiega od poprzednich, wówczas może odrzucić wniosek konsumenta. Każda karta posiada indywidualny debet do wykorzystania. Przed założeniem konta w systemie będziesz musiał odpowiedzieć na kilka pytań. Na podstawie Twoich odpowiedzi otrzymasz scoring oraz miesięczny limit wydatków, które będziesz mógł przeprowadzić w ramach Twisto.

Podwyższenie limitu Twisto jest możliwe, i można się o to postarać na dwa sposoby. Najprostszą opcją jest rejestracja konta. Limit zwiększy się również wraz z korzystanie z usługi o ile będziemy spłacać wszystkie należności w terminie.

Jak płacić Twisto bez rejestracji?

Z Twisto bez karty i bez rejestracji konta można płacić w internetowych sklepach partnerów Twisto. Przy realizacji zamówienia należy wybrać opcję “Płatność z Twisto”. W poszczególnych sklepach, opcja może mieć też nazwę TwistoPay lub PayU Płacę Później. Następnie zostaniesz poproszony o podanie swoich danych, w tym numeru PESEL. Pierwszą transakcję w systemie Twisto należy potwierdzić też SMSem. Po zatwierdzeniu transakcji, Twisto opłaci zakupy za Ciebie. Ty będziesz miał 30 dni, aby uregulować należność.

Płatność z Twisto bez konta – opłacenie zamówienia

Jeżeli minęło 30 dni od momentu skorzystania z Twisto bez weryfikacji, do obowiązków konsumenta należy uregulowanie płatności. Można to zrobić, zlecając przelew lub płatność online BLIK. Jak płacić Twisto przez internet?

Po złożeniu zamówienia i wyborze Twisto, jako metody płatności, będziemy mieli 30 dni na uregulowanie płatności (45 dni w przypadku zarejestrowanego konta). Na adres e-mail podany przy składaniu zamówienia otrzymamy wszystkie niezbędne informacje potrzebne do uregulowania należności. Znajdziemy tam między innymi odnośnik, który przeniesie nas na stronę płatności.

To wszystko! Jak widać, zakupy z Twisto są proste, a uregulowanie zobowiązania zajmuje kilka chwil. Jeżeli 30 dni to za mało i potrzebujemy więcej czasu na uregulowanie zamówienia, wówczas warto założyć konto. Zyskamy wtedy dodatkowe 15 dni na opłacenie należności.

Twisto jak zapłacić BLIKIEM?

Wielu klientów pyta funkcję Twisto BLIK. Każdy z nas może wybrać taką formę płatności. Nie ulega wątpliwości, że jest to jeden z najszybszych sposobów na rozliczenie się z usługodawcą. Jak zapłacić swój rachunek Blikiem? Wystarczy wybrać taką opcję przy opłacaniu należności. Jeśli posiadasz konto Twisto, będziesz mógł to zrobić po zalogowaniu na konto i sprawdzeniu szczegółów dotyczących zaległych płatności. Jeśli się nie zarejestrowałeś, wszystkie potrzebne informacje znajdziesz w mailu, który otrzymasz na adres podany przy składaniu zamówienia.

Jak założyć konto Twisto?

Założenie konta Twisto jest bardzo szybkie i nie stwarza większych trudności. Warto to zrobić przede wszystkim ze względu na wydłużony okres płatności oraz więkcej dostępnych funkcji, na przykład raty 0%. Aby zarejestrować swoje konto Twisto, należy wykonać kilka poniższych kroków.

 1. Po pierwsze musimy przejść na stronę usługodawcy, a następnie kliknąć “Zarejestruj się”.
 2. Kolejnym krokiem będzie podanie podstawowych informacji takich jak: adres e-mail, hasło
 3. Następnie zostaniemy przeniesieni do etapu, w którym należy wypełnić właściwy wniosek. Zgodnie z zapewnieniami właścicieli serwisu zajmie to średnio 2 minuty. Zostaniemy poproszeni o podanie takich informacji jak: imię i nazwisko, adres zamieszkania, PESEL, dane z dowodu, dane kontaktowe. Na końcu zostaniemy również zapytani o informacje dotyczące aktualnej sytuacji finansowej i życiowej. Dzięki temu firma ma możliwość wstępnie ocenić naszą zdolność do uregulowania płatności.
 4. Potem trzeba czekać na sprawdzenie zgłoszenia przez Twisto. ile trwa weryfikacja? Zazwyczaj zajmuje to kilka dni. Jednak wiele zależy również od tego, czy został on złożony w dniu roboczym.
 5. Po zatwierdzeniu wniosku zostanie nam również dostarczona karta płatnicza.

W razie problemów z rejestracją należy na stronie internetowej odnaleźć zakładkę Twisto kontakt.

Jak działa konto i karta Twisto?

Po założeniu konta otrzymujemy możliwość płacenia kartą w każdym sklepie stacjonarnym, najlepsze kursy wymiany, pełną kontrolę nad kartą dzięki połączeniu jej z kontem bankowym, a także specjalną aplikacją. Dzięki zainstalowaniu aplikacji:

 • mamy możliwość zablokowania karty lub odblokowania w dowolnym miejscu i czasie,
 • możemy również na bieżąco śledzić najważniejsze informacje dotyczące: wydatków, stanu konta oraz bieżących transakcji,
 • dodatkowo można wziąć udział w konkursach.

Posiadając fizyczną kartę Twisto możemy nią płacić tak samo, jak zwykłą kartą płatniczą. Dokonane nią transakcje są widoczne po zalogowaniu się na konto Twisto. Należy jednak pamiętać o indywidualnym dla każdego użytkownika limicie płatności, którego nie można przekroczyć.

Sklepy z płatnością Twisto

Szczegółową listę sklepów znajdziemy na oficjalnej stronie usługi. Wśród nich znajdują się setki sklepów oferujących swoim klientom: żywność, odzież, obuwie, kosmetyki, biżuterię, produkty dla dzieci, elektronikę i wiele innych. Lista partnerów Twisto jest bardzo długa, ale warto w tym miejscu wymienić tych najbardziej znanych. Tak więc, odpowiedzmy na pytanie: Twisto, w jakich sklepach jest dostępne?

Twisto lista sklepów

 • 5. 10. 15.,
 • Born2be, 
 • BludShop.com
 • C&A,
 • Cudmoda.pl,
 • Czasnabuty.pl,
 • Datasport, 
 • Diverse,
 • Ezebra.pl,
 • Diverse, 
 • Endo,
 • EuroPodróże,
 • Fera.pl, 
 • Hebe,
 • Hitobuwie.pl, 
 • Jysk,
 • Marsala Butik,
 • Mustache.pl,
 • Ombre.pl,
 • Primamoda, 
 • Pyszne.pl,
 • Strefakursów.pl,
 • Szopi.pl, 
 • Tania Książka,
 • Yasumi,
 • ZooArt.

Wśród klientów często pojawia się pytanie, czy kartą Twisto można płacić w Biedronce. Istnieje taka możliwość. Należy pamiętać, że jest to karta płatnicza akceptowana w każdym sklepie stacjonarnym.

Twisto Raty, Pay in 3 i Twisto Split – na czym to polega?

Poza standardową usługą opóźnionej płatności, Twisto udostępnia także trzy inne opcje płatności. Są to:

 • Twisto raty – usługa pozwalająca rozłożyć każdą płatność o wartości minimum 200 zł na 12 miesięcznych rat. Niestety usługa ta jest dodatkowo płatna.
 • Pay in 3 – usługa podobna do usługi ratalnej, jednak w tym przypadku płatność możemy rozłożyć jednie na 3 raty. Są to jednak raty 0%, a więc usługa może być dla wielu klientów zancznie ciekawsza, mimo mniejszej ilości rat.
 • Twisto Split – usługa pomagająca rozdzielić rachunki, na przykład w restauracji, między kilka osób. Co ciekawe, aby skorzystać z usługi, konto Twisto musi posiadać jedynie osoba rozdzielająca rachunek. Jej znajomi otrzymają powiadomienie na swoje konto Twisto, a jeśli go nie mają, przez SMS.

Warto pamiętać, że wszystkie usługi poza standardowym Twisto Pay, są dostępne jedynie po zarejestrowaniu konta w serwisie Twisto.

Punkty Twisto – jak je zdobyć i wykorzystać?

Jeżeli jesteśmy zarejestrowanymi użytkownikami, za każdą transakcję przeprowadzoną za pomocą platformy otrzymamy specjalne punkty. Dotyczy to zarówno płatności kartą, jak i odroczenia spłaty w jednym ze sklepów partnerskich z listy usługodawcy. Punkty są przyznawane w ilości odpowiadającej do 10% wartości transakcji. W każdym sklepie partnerskim wartość ta może się różnić. Oznacza to, ze jeśli dokonamy zakupu o wartości 200zł w sklepie partnerskim Twisto, gdzie 5% wartości transakcji wraca do kupującego w postaci punktów, otrzymamy 10 punktów.

Punkty Twisto można zdobywać także poprzez polecanie usługi rodzinie i znajomym. Każdy użytkownik aplikacji Twisto posiada kod promocyjny, który może wysłać znajomemu. Po zarejestrowaniu się rpzez Twój kod promocyjny, zarówno Twoj znajomy jak i Ty otrzymacie po 30 punktów.

Twisto cashback

W jaki sposób można wykorzystać zgromadzone na koncie punkty? Odpowiedzią jest funkcja Cashback. Dzięki niej możemy otrzymać zwrot części środków przeznaczonych na zakupy w wybranych sklepach. Szczegółowe informacje na temat aktualnych promocji znajdziemy na stronie firmy. Należy zaznaczyć, że zwrot środków nie jest zależny od terminu uregulowania płatności wobec usługodawcy. Cashback możemy otrzymać, wykonując płatność dowolną metodą. Jak z tego skorzystać? Wystarczy przejść na stronę sklepu internetowego, korzystając z aplikacji lub konta na stronie usługodawcy, zrobić zakupy i je opłacić. Ile będziemy musieli czekać na cashback? Czas oczekiwania wynosi od kilku nawet do 70 dni kalendarzowych.

Każdy 1 punkt odpowiada 1 zł. Oznacza to, ze mając na koncie 50 punktów, możemy obniżyć kwotę zakupu w sklepie partnerskim Twisto o 50 zł.

Jak zamknąć Twisto?

Jeżeli zdecydujemy się na rezygnację z usługi w terminie 14 dni od zawarcia umowy lub otrzymania karty (pod warunkiem niewykonania żadnej transakcji), wówczas przysługuje nam prawo do odstąpienia od umowy. Możemy to zrobić, przesyłając gotowe oświadczenie znajdujące się w załączniku nr 1 do umowy. Jeżeli zdecydujemy się na wysłanie dokumentu w wersji papierowej, niezbędne jest złożenie własnoręcznego podpisu. Adres przesyłki to: ul. Zgody 3/8, 00-018 Warszawa. Z kolei w wersji elektronicznej musi znajdować się podpis elektroniczny weryfikowany przy pomocy kwalifikowanego certyfikatu. Adres e-mail: kontakt@twisto.pl.  W takiej sytuacji firma może obciążyć nas kosztami związanymi z wydaniem karty zgodnie z Tabelą opłat i prowizji.

Istnieje również możliwość wypowiedzenia umowy w dowolnym momencie. Możemy to zrobić również tradycyjnie pocztą lub przez internet. Jednak pamiętajmy, że w tym przypadku musimy stworzyć pismo własnoręcznie i uwzględnić konkretny produkt, z którego chcemy zrezygnować. W razie wątpliwości należy kontaktować się z Biurem Obsługi Klienta.

5 komentarzy

Tomasz

Mam kratę Twisto od roku. Początkowo bardzo ostrożnie z niej korzystałem, trochę bardziej na zasadzie testowania. Ale z czasem przyzwyczaiłem się do płacenia nią, a potem dopiero, spłacaniu zakupów. Dzięki temu przy zwrotach towaru nie martwiłem się nigdy o zwrot pieniędzy, bo wszystko idzie przez konto Twisto. Bardzo wygodne i godne polecenia rozwiazanie.

00 Odpowiedz
Kamilla

Mam kartę Twisto. Wygodna płatność i w Polsce i za granicą. Korzystny przelicznik, może sporo zaoszczędzić. No i niezastąpiona gdy coś trzeba kupić, a na koncie pustki.

10 Odpowiedz
Gabriela

Bardzo proste jest płacenie z Twisto, czy to bez rejestracji czy po rejestracji (sama rejestracja też szybka i łatwa). Idealne na duże i małe wydatki. Dobre jest to, że ma się wszytko pod kontrolą, dokładnie wiadomo ile i kiedy trzeba spłacić.

10 Odpowiedz
Emili

Dla mnie wszystko ok. Korzystałam z Twisto już kilka razy, bez rejestracji. Działa tak jak jest to opisane. Szybko, bezpiecznie, bez dodatkowych kosztów jeśli spłaca się w terminie.

10 Odpowiedz
Hanka

Korzystam od jakiegoś czas i wszystko jest ok. Dla mnie najważniejsze, że jak spłacasz w terminie to nic nie płacisz. Na razie mam darmowe konto – mogę płacić tylko w sklepach online, ale i tak zakupy zazwyczaj robię przez internet. Cieszy mnie że coraz więcej sklepów oferuje odroczoną płatność.

20 Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Sprawdź również ostatnie artykuły