Jak płacić z Twisto?

Kuba  • 
Przeczytasz w ciągu 11 minut
Twisto to jedna z form płatności, z których możemy skorzystać, robiąc zakupy nie tylko w internecie, ale również stacjonarnie. Wielu polskich konsumentów wybiera zakupy na raty lub płatność przy pobraniu. Twisto to oferta skierowana do osób, które potrzebują więcej czasu na uregulowanie płatności oraz chcą mieć pewność, że produkt przyjdzie w odpowiednim stanie. Jak to działa? Gdzie można skorzystać z tej oferty?
płatność z twisto

Spis treści:

Co to jest Twisto?

pożyczkowy portal

Jednym z fintechów, które aktywnie działają na polskim rynku jest Twisto, czyli firma pochodząca z Czech. Swój debiut miała już w 2018 roku. Dzięki swojej nowatorskiej formie płatności “kup teraz, zapłać później” zyskała zaufanie wielu konsumentów oraz cieszy się uznaniem.

Aktualnie firma oferuje klientom nie tylko skorzystanie z modelu odroczonej płatności, ale również umożliwia otrzymanie karty płatniczej z limitem Twisto od 1000 do 10 000 zł czy też jednorazowe skorzystanie z usług bez zakładania konta.

Każde z rozwiązań oferowanych przez firmę gwarantuje klientom szybką realizację zakupów przy ograniczeniu formalności do minimum. Kiedy decydujemy się na kupno danego produktu na raty, wówczas musimy przejść skomplikowany proces weryfikacji w banku. 

Twisto jak działa? 

Jeżeli zdecydujemy się na skorzystanie z usług tej firmy, wówczas mamy do wyboru trzy różne rozwiązania. Pierwsze z nich to Twisto Pay które polega na jednorazowym skorzystaniu z usługi bez konieczności rejestracji. W takiej sytuacji firma pokrywa koszt naszych zakupów, a my zyskujemy 21 dni na uregulowanie rachunku. W tym czasie sklep przygotuje i wyśle zamówienie, tak jak w przypadku płatności kartą, przelewem, BLIKiem. Twisto do jakiej kwoty można zrealizować transakcje?

Firma nie nakłada na swoich klientów konkretnych limitów zakupowych. Jednak jeżeli system stwierdzi, że wartość zamówienia jest zbyt wysoka i odbiega od poprzednich, wówczas może odrzucić wniosek konsumenta. Karta może posiadać debet do wykorzystania wynoszący od 1000 do 10 000 zł. 

Twisto podwyższenie limitu

pożyczkowy portalAby podwyższyć limit, wystarczy założyć konto. Dzięki udzieleniu podstawowych informacji na swój temat w formularzu, firma ma możliwość dodatkowej weryfikacji. Ponadto wraz z każdym terminowo spłaconym zobowiązaniem nasza wiarygodność wzrasta, a tym samym zwiększa się również limit Twisto.

Jak płacić Twisto bez karty?

Jeżeli nie posiadamy konta na platformie, wówczas przy realizacji zamówienia należy wybrać opcję “Płatność z Twisto”. Nie musimy podawać żadnych dodatkowych informacji.

1. Na podstawie informacji, które zostawiamy podczas procesu zakupów w danym sklepie, specjalny program “Nikita” oblicza nasz limit na pierwsze zakupy.

2. Następnie usługodawca płaci za nas rachunek, a my otrzymujemy potwierdzenie opłaty, a także wszystkie informacje na temat nowego zobowiązania.

3. Następnie po upływie 21 dni zwracamy dokładnie tę samą kwotę, na jaką opiewał nasz rachunek za zakupy

Płatność z Twisto bez konta – opłacenie zamówienia

pożyczkowy portal

Jeżeli minęło 21 dni od momentu skorzystania z Twisto bez weryfikacji, do obowiązków konsumenta należy uregulowanie płatności. Można to zrobić, zlecając Twisto przelew na konto lub płatność online BLIK. Firma zapowiada również wprowadzenie możliwości opłacenia zamówienia za pomocą karty lub systemu transakcji ekspresowych. Jak płacić Twisto przez internet?

1.Pierwszym krokiem jest przejście na stronę internetową usługodawcy. Następnie na samym dole platformy znajdziemy kategorię “Kupuj z nami” oraz odnośnik “Opłać zamówienie”. Odnośnik do tej podstrony powinien znaleźć się również w wiadomości e-mail wraz z danymi zamówienia.

2.Następnie w krótkim formularzu kontaktowym należy wpisać numer telefonu komórkowego oraz zamówienia. Po kliknięciu “Wyświetl zamówienie” zobaczymy najważniejsze informacje dotyczące transakcji.

3.Kolejnym krokiem będzie wybór odpowiedniej metody płatności. Jeśli ją wybierzemy , wówczas należy wpłacić określoną kwotę na indywidualny numer konta zawarty w wiadomości e-mail lub SMS. W tytule wpisujemy numer zamówienia. 

To wszystko! Jak widać, zakupy z Twisto to sama przyjemność, a uregulowanie zobowiązania zajmuje kilka chwil. Jeżeli 21 dni to za mało i potrzebujemy więcej czasu na uregulowanie zamówienia, wówczas warto założyć konto. 

Twisto jak zapłacić BLIKIEM?

pożyczkowy portal

Wielu klientów pyta funkcję Twisto BLIK. Każdy z nas może wybrać taką formę płatności. Nie ulega wątpliwości, że jest to jeden z najszybszych sposobów na rozliczenie się z usługodawcą. Jak zapłacić swój rachunek?

1. Aby to zrobić, wystarczy jedynie wpisać numer telefonu komórkowego i zamówienia.

2. Następnie zostaje nam tylko wybrać odpowiednią formę płatności.

3. Kiedy to zrobimy, należy przejść do aplikacji banku i wybrać ikonkę BLIK.

4. Kod, który wyświetli się w aplikacji, należy wpisać do odpowiedniej rubryki.

5. Kolejnym krokiem będzie zaakceptowanie transakcji w aplikacji i gotowe!

Jak założyć konto Twisto?

Sprawdź nasz test usługi i zobacz, jak wygląda wnioskowanie krok po kroku! TWISTO REJESTRACJA KROK PO KROKU
pożyczkowy portal

Twisto jaki limit czasu? Jak już zostało wspomniane, w przypadku osób, które korzystają z usługi bez rejestracji, termin płatności wynosi 21 dni. Z kolei po założeniu konta może wydłużyć się nawet do 45 dni. Bez wątpienia warto zastanowić się nad założeniem konta. Jak to zrobić? Aby zarejestrować swoje konto, należy wykonać kilka poniższych kroków.

1.Po pierwsze musimy przejść na stronę usługodawcy, a następnie kliknąć “Zarejestruj się”

2.Kolejnym krokiem będzie podanie podstawowych informacji takich jak: adres e-mail, hasło 

3.Następnie zostaniemy przeniesieni do etapu, w którym należy wypełnić właściwy wniosek. Zgodnie z zapewnieniami właścicieli serwisu zajmie to średnio 2 minuty. Zostaniemy poproszeni o podanie takich informacji jak: imię i nazwisko, adres zamieszkania, PESEL, dane z dowodu, dane kontaktowe. Na końcu zostaniemy również zapytani o informacje dotyczące aktualnej sytuacji finansowej i życiowej. Dzięki temu firma ma możliwość wstępnie ocenić naszą zdolność do uregulowania płatności.

4.Następnie należy czekać na sprawdzenie zgłoszenia. Twisto ile trwa weryfikacja? Zazwyczaj zajmuje to kilka dni. Jednak wiele zależy również od tego, czy został on złożony w dniu roboczym.

5.Po zatwierdzeniu wniosku zostanie nam również dostarczona karta płatnicza

Twisto gdzie można płacić? Lista sklepów online, gdzie umożliwia się korzystanie z odroczenia płatności, zostanie podana poniżej. Jednak należy podkreślić, że płatność kartą jest możliwa w każdym sklepie stacjonarnym, który posiada terminal. Natomiast w razie problemów z rejestracją należy na stronie internetowej odnaleźć zakładkę Twisto kontakt.

Jak działa konto i karta Twisto?

Po założeniu konta otrzymujemy możliwość płacenia kartą w każdym sklepie stacjonarnym, najlepsze kursy wymiany, pełną kontrolę nad kartą dzięki połączeniu jej z kontem bankowym, a także specjalną aplikacją. Dzięki zainstalowaniu aplikacji:

 • mamy możliwość zablokowania karty lub odblokowania w dowolnym miejscu i czasie.
 • możemy również na bieżąco śledzić najważniejsze informacje dotyczące: wydatków, stanu konta oraz bieżących transakcji.
 • Dodatkowo można wziąć udział w konkursach.

Sklepy z płatnością Twisto

Szczegółową listę sklepów znajdziemy na oficjalnej stronie usługi. Wśród nich znajduje się ponad 150 przedsiębiorców oferujących swoim klientom: żywność, odzież, obuwie, kosmetyki, biżuterię, produkty dla dzieci, elektronikę i wiele innych.  Warto wymienić kilka najpopularniejszych sklepów. Informacje na ten temat mogą być szczególnie przydatne w okresie przedświątecznym, kiedy przychodzi czas dzielenia się prezentami, zbliżają się urodziny najbliższych. Tak więc, odpowiedzmy na pytanie: Twisto, w jakich sklepach jest dostępne?

pożyczkowy portalTwisto lista sklepów

 • 5. 10. 15.,
 • Active,
 • Born2be, 
 • BludShop.com
 • Cudmoda.pl,
 • Czasnabuty.pl,
 • Datasport, 
 • Ezebra.pl,
 • Diverse, 
 • Endo,
 • EuroPodróże,
 • Fera.pl, 
 • Hitobuwie.pl, 
 • Marsala Butik,
 • Mustache.pl,
 • Ombre.pl,
 • Primamoda, 
 • Strefakursów.pl,
 • Szopi.pl, 
 • Yasumi,
 • ZooArt.

Wśród klientów często pojawia się pytanie, czy kartą Twisto można płacić w Biedronce. Istnieje taka możliwość. Należy pamiętać, że jest to karta płatnicza akceptowana w każdym sklepie stacjonarnym.

Na czym polega Twisto Split?

pożyczkowy portal

Firma udostępnia swoim użytkownikom możliwość dzielenia się swoimi płatnościami z bliskimi. Aby to zrobić, wystarczy że co najmniej jedna z osób korzysta z systemu i zgłosi chęć podzielenia wydatku. Jeżeli nasz znajomy nie posiada konta w serwisie usługodawcy, zostanie poinformowany o podzieleniu rachunku wiadomością e-mail lub SMS-em. Gdy natomiast obie osoby korzystają z aplikacji, wówczas powiadomienie pojawi się na profilu użytkownika. Warto zaznaczyć, że znajomi będą mieli dokładnie 7 dni na uregulowanie swojej części zobowiązania. Jeżeli tego nie zrobią, to my będziemy musieli spłacić cały rachunek.

Jak można przeczytać na stronie firmy, rozwiązanie przyda się podczas wspólnych wyjść z przyjaciółmi, wakacji, wspólnego lunchu, składania na prezent czy zakupów.

Jak wykorzystać punkty Twisto?

pożyczkowy portal

Jeżeli jesteśmy zarejestrowanymi użytkownikami, za każdą transakcję przeprowadzoną za pomocą platformy otrzymamy specjalne punkty. Dotyczy to zarówno płatności kartą, jak i odroczenia spłaty w jednym ze sklepów z listy usługodawcy. Jeżeli na naszym koncie znajdzie się wystarczająca liczba punktów, aby zrealizować zakupy w jednym ze sklepów współpracujących z firmą, wówczas możemy je wykorzystać. W tym celu musimy przejść do realizacji płatności, a następnie wybrać odpowiednią metodę, czyli zapłatę punktami. Należy podkreślić, że nie możemy wykorzystać tych punktów w żaden inny sposób. 

Twisto zarabianie, czyli cashback

Jeżeli zastanawiamy się, czy usługodawca umożliwia zarabianie, odpowiedzią jest funkcja Cashback. Dzięki niej możemy otrzymać zwrot części środków przeznaczonych na zakupy w wybranych sklepach. Szczegółowe informacje na temat aktualnych promocji znajdziemy na stronie firmy. Należy zaznaczyć, że zwrot środków nie jest zależny od terminu uregulowania płatności wobec usługodawcy. Cashback możemy otrzymać, wykonując płatność dowolną metodą. Jak z tego skorzystać? Wystarczy przejść na stronę sklepu internetowego, korzystając z aplikacji lub konta na stronie usługodawcy, zrobić zakupy i je opłacić. Ile będziemy musieli czekać na cashback? Czas oczekiwania wynosi od kilku nawet do 70 dni kalendarzowych.

Należy podkreślić, że zwrot środków następuje w formie punktów. 1 punkt odpowiada 1 zł. Następnie za pomocą zgromadzonych punktów można opłacić inną transakcję. 

Jak zamknąć Twisto?

Jeżeli zdecydujemy się na rezygnację z usługi w terminie 14 dni od zawarcia umowy lub otrzymania karty (pod warunkiem niewykonania żadnej transakcji), wówczas przysługuje nam prawo do odstąpienia od umowy. Możemy to zrobić, przesyłając gotowe oświadczenie znajdujące się w załączniku nr 1 do umowy. Jeżeli zdecydujemy się na wysłanie dokumentu w wersji papierowej, niezbędne jest złożenie własnoręcznego podpisu. Adres przesyłki to: ul. Zgody 3/8, 00-018 Warszawa. Z kolei w wersji elektronicznej musi znajdować się podpis elektroniczny weryfikowany przy pomocy kwalifikowanego certyfikatu. Adres e-mail: kontakt@twisto.pl.  W takiej sytuacji firma może obciążyć nas kosztami związanymi z wydaniem karty zgodnie z Tabelą opłat i prowizji.

Istnieje również możliwość wypowiedzenia umowy w dowolnym momencie. Możemy to zrobić również tradycyjnie pocztą lub przez internet. Jednak pamiętajmy, że w tym przypadku musimy stworzyć pismo własnoręcznie i uwzględnić konkretny produkt, z którego chcemy zrezygnować. W razie wątpliwości należy kontaktować się z Biurem Obsługi Klienta.

Ostatnia aktualizacja artykułu: 8 listopada 2021

4 komentarze

Kamilla

Mam kartę Twisto. Wygodna płatność i w Polsce i za granicą. Korzystny przelicznik, może sporo zaoszczędzić. No i niezastąpiona gdy coś trzeba kupić, a na koncie pustki.

10 Odpowiedz
Gabriela

Bardzo proste jest płacenie z Twisto, czy to bez rejestracji czy po rejestracji (sama rejestracja też szybka i łatwa). Idealne na duże i małe wydatki. Dobre jest to, że ma się wszytko pod kontrolą, dokładnie wiadomo ile i kiedy trzeba spłacić.

10 Odpowiedz
Emili

Dla mnie wszystko ok. Korzystałam z Twisto już kilka razy, bez rejestracji. Działa tak jak jest to opisane. Szybko, bezpiecznie, bez dodatkowych kosztów jeśli spłaca się w terminie.

10 Odpowiedz
Hanka

Korzystam od jakiegoś czas i wszystko jest ok. Dla mnie najważniejsze, że jak spłacasz w terminie to nic nie płacisz. Na razie mam darmowe konto – mogę płacić tylko w sklepach online, ale i tak zakupy zazwyczaj robię przez internet. Cieszy mnie że coraz więcej sklepów oferuje odroczoną płatność.

20 Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły