Kredyt oddłużeniowy – na czym polega i jak go uzyskać?

Jakub Grzybowski Jakub Grzybowski  • 
Przeczytasz w ciągu 5 minut

W życiu każdego człowieka zdarzają się sytuacje, w których chwilowo może pogorszyć się sytuacja finansowa gospodarstwa domowego. Powoduje to problemy ze spłatą aktualnych zobowiązań finansowych, a co za tym idzie pogłębianie się długów wobec instytucji finansowej. Co można zrobić w takiej sytuacji? Pomocny będzie kredyt oddłużeniowy, który jest swego rodzaju kołem ratunkowym dla osób w ciężkiej sytuacji finansowej. Kiedy kredyt oddłużeniowy jest dobrym rozwiązaniem? Jak go uzyskać? Sprawdźmy!

Kredyt oddłużeniowy - na czym polega i jak go uzyskać

Kredyt oddłużeniowy – co to jest?

Ciekawostką jest fakt, że kredyty w Polsce stały się coraz popularniejszą formą finansowania różnych przedsięwzięć. Trzeba jednak uważać, zaciągając dodatkowe zobowiązania finansowe, aby mieć możliwość ich terminowej spłaty. W przypadku problemów ze spłatą raty można wystąpić o pożyczki oddłużeniowe.

Pożyczka oddłużeniowa to nic innego jak większy kredyt pozwalający na pokrycie pozostałych zobowiązań finansowych. Dzięki temu można spłacić wszystkie aktualne długi i uzyskać jedną, mniejszą miesięczną ratę.

To ważne! Kredyt oddłużeniowy nie jest tym samym co konsolidacja!

Ogólne zasady pożyczki na oddłużenie są bardzo podobne do konsolidacji jednak z tą różnicą, że udzielane są najczęściej przez firmy pozabankowe i na zupełnie innych warunkach niż konsolidacja (np. konsolidacja chwilówek).

500 - 20 000 zł
Kwota
2 - 48 miesięcy
Okres spłaty
84%
1 000 - 80 000 zł
Kwota
12 - 120 miesięcy
Okres spłaty
98%
1 000 - 150 000 zł
Kwota
6 - 120 miesięcy
Okres spłaty
92%
600 - 50 000 zł
Kwota
2 - 36 miesięcy
Okres spłaty
88%
500 - 20 000 zł
Kwota
5 - 48 miesięcy
Okres spłaty
98%
500 - 200 000 zł
Kwota
3 - 120 miesięcy
Okres spłaty
88%
10 000 - 100 000 zł
Kwota
3 - 60 miesięcy
Okres spłaty
86%
do 200 000 zł
Kwota
do 120 miesięcy
Okres spłaty
84%
2000 - 200 000 zł
Kwota
3 - 120 miesięcy
Okres spłaty
91%
1 000 - 30 000 zł
Kwota
4 - 50 miesięcy
Okres spłaty
83%

Oddłużanie kredytów – kto i dla kogo udziela takiego kredytu?

Kredyt na oddłużenie komornicze lub spłatę aktualnych zaległości finansowych udzielany jest przez instytucje pozabankowe ze względu na fakt, iż zwykły kredyt można uzyskać tylko przy dobrej zdolności kredytowej. Dla osób z negatywną historią w BIK lub z brakiem regularnych dochodów firmy pożyczkowe oferujące kredyt oddłużeniowy będą jednym z lepszych rozwiązań.

Ciekawostka! Kredyt oddłużeniowy bez zabezpieczenia dostępny jest także całkowicie online, co znacznie przyspiesza cały proces wnioskowania o dodatkowe finansowanie pozwalające na spłatę aktualnych długów.

Kredyt oddłużeniowy z komornikiem – jak to wygląda w praktyce?

Osoby znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej często spotykają się z zajęciami komorniczymi pensji lub dóbr majątkowych, dlatego na szybkie wyjście z opresji pozwala pożyczka oddłużeniowa. Dzięki niej można szybko spłacić wierzyciela i odzyskać comiesięczne źródło dochodu. W takich sytuacjach najczęściej można spotkać się z terminem, jakim jest kredyt oddłużeniowy z komornikiem.

Co można spłacić kredytem oddłużeniowym?

Kredyt oddłużeniowy online pozwala na spłatę niemalże wszystkich aktualnych zobowiązań finansowych np. wobec banków. Przy wystarczająco dużej pożyczce oddłużeniowej można pozbyć się nie tylko długów wobec instytucji finansowych, ale także zajęć komorniczych np. pensji. W ramach pożyczki na oddłużanie można spłacić:

Pożyczka oddłużeniowa – jakie dokumenty są wymagane podczas wnioskowania?

W ramach wnioskowania o pożyczkę na oddłużenie kredytów należy złożyć stosowną dokumentację, do której zaliczamy:

  • Aktualny dowód osobisty;
  • Umowy kredytowe i wezwania do zapłaty długów;
  • Dokumenty dotyczące zatrudnienia i wysokości uzyskiwanych dochodów. 

Na podstawie powyższej dokumentacji firma pożyczkowa dokonuje analizy wnioskodawcy i podejmuje decyzję, czy finansowanie zostanie udzielone. Kredyt oddłużający w przypadku niektórych osób może też wymagać wykupienia dodatkowego ubezpieczenia będącego zabezpieczeniem dla firmy udzielającej pożyczki. 

Kredyt oddłużeniowy bez BIK – na czym to polega?

To ostatnia deska ratunku dla osób, które nie radzą sobie ze swoimi aktualnymi zadłużeniami. Pożyczki oddłużeniowe bez BIK dostępne są jednak dla osób, które są w stanie wykazać stały, regularny dochód, który nie został zaakceptowany przez instytucje Państwowe. Kredyty oddłużeniowe bez BIKu można uzyskać tylko wtedy, kiedy posiadamy jakąkolwiek nieruchomość, która mogłaby stanowić zabezpieczenie zobowiązania. Taka forma pomocy przygotowana jest dla osób, wobec których:

  • Toczą się postępowania windykacyjne;
  • Urząd Skarbowy domaga się spłaty zaległości;
  • Zakład Ubezpieczeń Społecznych odnotował spore zadłużenia.

Warto wiedzieć, że kredyt oddłużeniowy w banku nie jest dostępny. Udzielają go jedynie firmy pożyczkowe zajmujące się tego typu działalnością. Dobrym pomysłem jest jednak zdecydowanie się na pomoc w oddłużaniu kredytów w ten sposób. Dzięki temu można odzyskać swobodę finansową i pozbyć się nadmiernych zaległości generujących coraz większe problemy.

Kredyt oddłużeniowy pozabankowy ma wiele zalet, jednak trzeba uważać na wysokie prowizje, oprocentowanie i kary za opóźnienia w spłacie raty. Co ciekawe, ta forma pożyczek oddłużających bez zabezpieczeń mimo to, iż stanowi ostatnią deskę ratunku to jednak niesie ze sobą pewne ryzyko wpadnięcia w spiralę długów.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Sprawdź również ostatnie artykuły