Ranking pożyczek dla emerytów 60+ i seniorów

Zaawansowany wiek – zbyt duże ryzyko dla banku

Trzeba przyznać, że banki nie przepadają za klientami w podeszłym wieku. Starsi ludzie mogą zostać niemile zaskoczeni negatywną decyzją kredytodawcy. Dlaczego? Banki udzielają kredytów na znacznie dłuższy okres kredytowania niż firmy pożyczkowe, co wiąże się z obawą przed nagłym zgonem klienta. Sytuacja ta mogłaby przysporzyć dodatkowych problemów i skomplikować spłatę zaciągniętego zobowiązania. Dodatkowo okazuje się, że w realiach bankowych emerytura stanowi wciąż za niskie źródło dochodu do otrzymania kredytu.

Zobacz nasze pozostałe rankingi

 

Firmy pożyczkowe: “ostatnia deska ratunku”

Dla  firm pożyczkowych emeryt nawet z niskim, ale stałym dochodem jest wiarygodnym klientem.  Pożyczkodawca ma pewność, że zobowiązanie będzie spłacane regularnie, a pożyczkobiorcy nie grozi zwolnienie z pracy. Oprócz tego, w przeciwieństwie do banków, firmy pożyczkowe są bardziej elastyczne. Zwalniają swoich klientów z wielu formalności, które są niezbędne podczas wnioskowania o pożyczkę w banku. Jako źródło dochodu zazwyczaj wystarczy pokazanie odcinka emerytury za ostatni miesiąc lub decyzja o przyznaniu emerytury. Wiele firm uznaje również potwierdzenie w formie wyciągu z konta bankowego, na które trafia emerytura. Pożyczka online umożliwia nam sfinansowanie nieplanowanych wydatków lub umożliwia pomoc w potrzebie bliskim.

ratkomat

Kryterium wieku: równie ważne w przyznania pożyczki

Mimo tylu ułatwień, nadal ważnym kryterium jest wiek. Dlatego bez wątpienia trudno znaleźć pożyczki dla emerytów bez ograniczeń wiekowych. Aktualnie niemal każda firma pożyczkowa wprowadza limity. Okazuje się, że nie tylko młodzi ludzie mogą mieć problem z otrzymanie akceptacji wniosku, ale również osoby ze stałym źródłem dochodu, jakim jest renta czy emerytura. Pożyczkodawcy stawiają na odpowiedzialne pożyczanie, dlatego należy zwracać uwagę na szczegółowe wymagania stawiane pożyczkobiorcom. Ograniczenia polegają na ustanowienieniu limitów wieku, w których należy się mieścić, aby otrzymać pozytywną decyzję w sprawie pomocy finansowej. Dla większości dostępnych na rynku chwilówek z ograniczeniami wiekowymi górną granicą jest 70-80 lat. Można więc uznać, że są to pożyczki dla emerytów, jednak osobie, która ma 80 lat będzie zdecydowanie trudniej otrzymać pozytywną decyzję. Ranking najkorzystniejszych możecie zobaczyć poniżej.

Oto firmy pożyczkowe z górnymi limitami wieku pozwalającym na uznanie oferty za produkt pożyczka dla emeryta:

 1. Ratkomat.pl (sprawdź opinie) – 80 lat
 2. Zaplo (sprawdź opinie) – 75 lat
 3. NetCredit (sprawdź opinie) – 70 lat
 4. Vivus (sprawdź opinie) – 78 lat
 5. TaniKredyt (sprawdź opinie) – 75 lat
 6. Extraportfel (sprawdź opinie) – 75 lat
 7. Finbo (sprawdź opinie) – 75 lat

 

Pożyczki dla emerytów – Czy wszędzie są limity wieku?

Coraz częściej można spotkać pożyczkodawców, którzy rezygnują z ustanawiania górnych limitów. Dzięki temu każdy ma szansę złożyć wniosek o pożyczkę, jeśli spełnia pozostałe wymagania. Jest to szczególnie ważne dla klientów, którzy często nie mieszczą się w widełkach chwilówek 60+. Jednocześnie warto podkreślić, że dolna granica wieku zawsze jest zachowana. Do niedawna najczęściej wystarczyło po prostu ukończenie 18 lat. Aktualnie coraz częściej można spotkać się z wyższymi limitami, jak przykładowo 20 lat w TaniKredyt.

A oto firmy, które  oferują pożyczki dla emerytów bez ograniczeń wiekowych

 1. SuperGrosz – sprawdź opinie
 2. Lendon na Raty – sprawdź opinie
 3. Szybka Gotówka – sprawdź opinie
 4. Polożyczka – sprawdź opinie
 5. Alegotówka– sprawdź opinie
 6. CreditStar – sprawdź opinie
 7. Ferratum Bank – sprawdź opinie
 8. Hapi pożyczki – sprawdź opinie
 9. Wonga – sprawdź opinie
 10. Monedo Now – sprawdź opinie

 

Na co mogą liczyć klienci w dojrzałym wieku?

Firmy pożyczkowe bez względu na wiek oferują każdemu nowemu klientowi darmowe pożyczki, bez dodatkowych opłat. Oznacza to, że jeśli wnioskujemy o 1000 zł na 30 dni, po miesiącu będziemy zobowiązani zwrócić dokładnie taką samą kwotę. RRSO równe 0% gwarantuje nam brak jakichkolwiek kosztów. W przypadku pożyczek ratalnych niektóre firmy oferują udział w konkursach czy też skorzystanie z promocyjnej oferty oprocentowanie 0%, czyli brak odsetek. Przykładem firmy oferującej chwilówkę za darmo jest Vivus, gdzie przy pierwszym wniosku możemy ubiegać się nawet o 3000 zł na 61 dni. Niewątpliwie są to jedne z najkorzystniejszych warunków na rynku. Dodatkowo każdy klient może liczyć na prosty do wypełnienia wniosek oraz minimum formalności.

Co warto jeszcze wiedzieć?

Wśród seniorów jest wielu, którzy nie posiadają konta bankowego. Jest ono potrzebne m.in. do wysłania przelewu weryfikacyjnego. Jednak wielu starszych ludzi to osoby przywiązane do tradycji i nie mają zbyt dużego zaufania do banków oraz internetu, co może przysporzyć dodatkowych kłopotów podczas wnioskowania. Wolą otrzymać pieniądze do ręki lub udać się na pocztę niż trzymać je na przelewem. Warto również  dodać, że nadal w niektórych instytucjach można spotkać się z koniecznością pokrycia kosztów związanych z prowadzeniem rachunku. Jak wiadomo, wielu z nas stawia na oszczędzanie, dlatego niechętnie przystajemy na takie warunki. Emerytury nie są wysokie, dlatego każdy grosz się liczy. Jeśli jest szansa na zaoszczędzenie, to taka osoba z niej po prostu korzystamy. Właśnie dla takich klientów powstaje coraz więcej ofert.

Oferta pożyczkodawców

Firmy pożyczkowe rozumieją potrzeby klientów 60+. Oferują im m.in. pożyczki w domu lub z wykorzystaniem czeków GIRO. Wygodną pożyczkę z obsługą domową można zamówić m.in. w Providencie. Dodatkowo nie ma tu ograniczeń wiekowych. Firma ta oferuje usługę okresowej przerwy w spłacie. Polega to na:

”odroczeniu terminu spłaty raty wynikającej z pierwotnego harmonogramu w wymiarze od 1 do 4 rat (dla pożyczki z ratą tygodniową) lub 1 raty dla (pożyczki z ratą miesięczną) bez podania przyczyny. Z Okresowej Przerwy w Spłacie można skorzystać od 5 tygodnia po wzięciu pożyczki i po spłaceniu przynajmniej 4 rat (w przypadku pożyczki spłacanej w ratach tygodniowych) lub 2 rat (w przypadku pożyczki spłacanej w ratach miesięcznych).”

Jeśli jednak seniorzy obawiają się wpuszczać do domu obcych, a jednocześnie nadal są aktywni fizycznie, mogą odebrać pożyczkę na poczcie. Umożliwiają to czeki GIRO. Wystarczy dowód oraz dokument pozwalający na realizację wypłaty, który dodawany jest do umowy pożyczkowej. Tę formę pomocy finansowej znajdziemy w ofercie Ratkomat oraz Aasa. Jednak warto jeszcze raz wspomnieć o górnej granicy wieku. To ważna informacja dla osób, które chciałyby skorzystać z oferty tej firmy pożyczkowej. O pożyczkę w tych firmach mogą ubiegać się osoby do 80 roku życia.

Zobacz, z jakich ofert chętnie korzystają również inni klienci

Pożyczkodawca Maksymalna kwota pierwszej pożyczki Maksymalny okres spłaty pierwszej pożyczki
1 500 zł 30 dni Złóż wniosek
  2000 zł 30 dni Złóż wniosek

 

O czym koniecznie nie zapomnieć

Zaciągając jakąkolwiek pożyczkę,  powinniśmy pamiętać o terminowej spłacie. W innym wypadku narazimy się na dodatkowe koszty. Każde opóźnienie wiąże się z naliczeniem opłat, które mogą poważnie nadwyrężyć nasz budżet. Dlatego zwróćmy uwagę na szczegółową tabelę kosztów oraz zapoznajmy się z warunkami, na jakich podpisujemy umowę. Podczas wyboru konkretnej firmy skorzystajmy z porównywarek pożyczek, które tak jak przykładowo pozyczkowy-portal dają dostęp do opinii ekspertów, komentarzy użytkowników wcześniej korzystających z oferty oraz wszystkich ważnych informacji zebranych w jednym miejscu. Dzięki temu mamy pewność, że firma jest zaufana. Przy wyborze warto kierować się również rankingami pożyczek 60+.