Pożyczka na dowód przez internet


Pożyczki na dowód osobisty zyskują ostatnimi czasy coraz bardziej na popularności. Klienci chętnie pożyczają pieniądze od instytucji pozabankowych, ponieważ w parabankach nie tylko łatwiej otrzymać pożyczkę, ale również wiele firm, które są na rynku od kilku lat udowodniło wysoki poziom usług i zapracowało na zaufanie pożyczkobiorców. Zanim jednak wybierzemy pożyczkę na dowód, sprawdźmy, jakie są najważniejsze informacje dotyczące takiej formy pomocy finansowej.


Pożyczka na dowód przez internet

Pożyczkodawca Maksymalna kwota pierwszej pożyczki Maksymalny okres spłaty pierwszej pożyczki
20 000 zł 48 miesięcy
provident - opinie 20 000 zł 48 miesięcy
 smartney 60 000 zł 60 miesięcy
wonga - opinie 10 000 zł 36 miesięcy
10 000 zł 30 miesięcy

 

Spis treści:

Czym jest pożyczka na dowód przez internet?

Pożyczki na dowód charakteryzują się przede wszystkim wygodą i formalnościami ograniczonymi do minimum. Dzięki nim nie musimy posiadać żadnych innych dokumentów poza dowodem osobistym. Oznacza to, że pożyczkodawcy nie wymagają dostarczenia zaświadczenia o zarobkach oraz żadnych innych pism potwierdzających otrzymywany dochód. Dodatkowo cały proces przebiega sprawnie bez wizyt w oddziałach stacjonarnych. Wniosek możemy wypełnić na stronie internetowej pożyczkodawcy i gotowe! 

Jednocześnie przestrzega się, że pożyczka na dowód przez internet nie wiąże się z obowiązkiem dostarczenia pożyczkodawcy skanu lub ksera dokumentu! Jest to niezgodne z prawem i za takie postępowanie grożą poważne sankcje. Kiedy zostaniemy poproszeni o ksero lub skan dowodu osobistego powinna zapalić się czerwona lampka jako ostrzeżenie przed oszustami. 

 

Dla kogo pożyczka na dowód przez internet będzie dobrym rozwiązaniem?

Pożyczka na dowód przez internet to doskonałe rozwiązanie dla osób, które potrzebują szybkiego wsparcia finansowego. Dzięki ograniczeniu formalności do minimum możemy zaoszczędzić naprawdę sporo czasu. Cały proces możemy przejść nawet w 15 minut. Jeżeli mamy ukończone co najmniej 18 lat, ważny dowód osobisty i dobrą zdolność kredytową, bez problemu otrzymamy potrzebne pieniądze. Przed złożeniem wniosku polecamy zapoznać się na stronie internetowej pożyczkodawcy  ze szczegółowymi wymaganiami.

Pamiętajmy, że z oferty firm pożyczkowych może skorzystać każdy z nas, nie tylko osoby z problemami finansowymi lub wątpliwą historią kredytową.

 

Pożyczka na dowód przez internet zalety

Zastanawiasz się nad złożeniem wniosku o pożyczki na dowód przez internet? Sprawdź poniższe zalety.

Najczęściej zadawane pytania o ofertę pożyczka na dowód przez internet

1. Czy otrzymam pożyczki na dowód bez zaświadczeń o zarobkach?

Coraz więcej firm pożyczkowych rezygnuje z warunku, jakim jest dostarczenie zaświadczenia z miejsca pracy. Dzięki temu jako klienci możemy uniknąć krępującej rozmowy z pracodawcą o planach zaciągnięcia pożyczki. W zamian musimy uzupełnić oświadczenie o zarobkach, czyli kilka dodatkowych rubryk dotyczących naszej sytuacji finansowej. Tylko nieliczni wymagają dostarczenia alternatywnych dokumentów potwierdzających wysokość dochodu.

2. Czy pożyczka na dowód przez internet wymaga dodatkowej weryfikacji tożsamości?

Jeżeli zdecydujemy się na złożenie wniosku w jakiejkolwiek firmie pożyczkowej, która udostępni pożyczki na dowód przez internet, zostaniemy zobowiązani do weryfikacji tożsamości. Możemy ją wykona poprzez: tradycyjny przelew weryfikacyjny, zalogowanie się do konta za pośrednictwem specjalnej aplikacji typu Instantor, system przelewów ekspresowych, a także coraz rzadziej czek GIRO.

3. Ile i na jak długo mogę pożyczyć w ofercie pożyczka na dowód przez internet?

Pożyczka na dowód przez internet umożliwia nam złożenie wniosku o kwoty sięgające nawet 60 000 zł! W takiej sytuacji możemy rozłożyć spłatę na wygodne raty. Maksymalny okres kredytowania dostępny na rynku pozabankowym wynosi 60 miesięcy.

Jak działa pożyczka na dowód przez internet?

Pożyczka na dowód przez internet to oferta skierowana do osób, którym zależy na otrzymaniu szybkiej pomocy finansowej. Umożliwiają nam to firmy pożyczkowe, które zdecydowały się na przeniesienie placówek stacjonarnych do internetu. Dzięki temu nie musimy martwić się długimi kolejkami, zwalnianiem z pracy w celu załatwienia formalności osobiście. Przez cały proces możemy przejść, korzystając z urządzenia podpiętego do sieci. Pożyczkodawcy dostosowali swoje strony internetowe do różnych rozmiarów ekranów. Dlatego bez problemu złożymy wniosek, używając w tym celu zarówno laptopa, jak i tabletu czy telefonu komórkowego.

Możemy złożyć wniosek w dowolnym miejscu i czasie. Wszystkie potrzebne dane znajdują się na dowodzie osobistym oraz w naszych głowach.

 

Jak złożyć wniosek o pożyczki na dowód przez internet?

Obecnie niemal każda firma pożyczkowa udostępnia swoją ofertę w internecie. Jeśli posiadamy dowód osobisty oraz urządzenie z dostępem do internetu, możemy przystąpić do wypełniania formularza. Jak przejść przez cały proces wnioskowania? Oto instrukcja krok po kroku.

1. Pierwszym krokiem, jaki powinniśmy wykonać, ubiegając się o pożyczki online na dowód, jest przejście na stronę internetową pożyczkodawcy.

2. Znajdziemy tam informacje na temat oferty oraz wirtualny kalkulator. Za pomocą suwaków określamy kwotę oraz okres kredytowania.

3. Jeśli określiliśmy parametry, możemy przejść dalej, klikając “Weź pożyczkę” lub “Złóż wniosek”.

4. Zostaniemy wówczas przekierowani na podstronę, gdzie znajduje się formularz. W tym momencie będą nam potrzebne dane:

  • osobowe: imię, nazwisko, PESEL, seria i numer dowodu osobistego,
  • kontaktowe: adres e-mail, numer telefonu,
  • adresowe: miejsce zamieszkania oraz adres zameldowania,
  • finansowe.

5. Po wypełnieniu formularza będziemy zobowiązani również do weryfikacji tożsamości. 

6. Następnie pożyczkodawca podejmuje decyzję, czy pożyczka na dowód online zostanie nam przyznana czy też nie.

Czego potrzebuje do złożenia wniosku o pożyczki pozabankowe na dowód?

Jak sama nazwa wskazuje, aby móc złożyć wniosek o pożyczki pozabankowe na dowód przez internet, niezbędne będzie posiadanie ważnego dowodu osobistego. Dokument będzie nam potrzebny do uzupełnienia wszystkich wymaganych danych osobowych oraz stworzenia umowy. Akceptacja wniosku odbywa się na podstawie udostępnionych przez nas informacji, a pożyczka pozabankowa na dowód zostanie dostarczona wprost na nasze konto bankowe.

Ważne, by dowód osobisty, którym się posługujemy, był aktualny. Jeśli przegapimy termin upływu ważności dokumentu, możemy nie otrzymać chwilówki na dowód, a także mieć problemy z załatwieniem jakichkolwiek formalności urzędowych.

Na szczęście obecnie wiele spraw urzędowych możemy załatwić przez platformę elektroniczną ePUAP, która również umożliwia złożenie wniosku o wydanie nowego dowodu osobistego przez Internet. Jedyne, o czym musimy pamiętać, to wcześniejsze wyrobienie i potwierdzenie profilu zaufanego. Jest to bardzo proste i szybkie. Wystarczy złożyć wniosek o profil zaufany przez konto ePUAP, a następnie udać się do np. Urzędu Skarbowego, aby potwierdzić swoje dane. Wyobraźmy sobie teraz, że pożyczka pozabankowa na dowód jest znacznie prostsza w otrzymaniu niż nowy dokument tożsamości. Wnioskując o ten typ wsparcia finansowego, nie musimy wychodzić z domu.

Jakie jeszcze warunki należy spełniać, wnioskując o pożyczki na dowód bez zaświadczeń?

Jak już wspomnieliśmy, formalności podczas wnioskowania o pozabankowe wsparcie finansowe są ograniczone do minimum. Dlatego pożyczkodawcy zaczęli nazywać swoje produkty mianem pożyczka na dowód bez zaświadczeń. Kryteria stawiane przez firmy pożyczkowe swoim klientom różnią się znacząco od tych, z którymi spotkamy się w instytucjach bankowych. Pożyczka na dowód bez zaświadczeń o zarobkach umożliwia nam złożenie wniosku bez informowania pracodawcy. Jeżeli zdarzy się, że wybrana przez nas firma wymaga dokumentu potwierdzającego otrzymywane dochody, wówczas możemy skorzystać z alternatywnego rozwiązania, na przykład dostarczenia wyciągu z konta bankowego.

Dla wielu klientów jest to jeden z czynników, dla których decydują się na zaciągnięcie pożyczki na dowód bez zaświadczeń o zarobkach. Pozostanie anonimowym pożyczkobiorcom w miejscu pracy będzie ogromną zaletą, dla tych, którzy chcą uniknąć pytań ciekawskich współpracowników czy pytań. W zamian za dokumenty musimy wypełnić kilka dodatkowych rubryk w formularzu, tak zwane oświadczenie. Mimo to wniosek o pożyczki na dowód bez zaświadczeń nadal pozostaje dużo prostszy niż w przypadku kredytów w banku. Dodatkowo pożyczkodawcy wymagają posiadania:

  • co najmniej 18 lat – niektórzy wprowadzają wyższe limity wieku,
  • aktywnego numeru telefonu, adresu e-mail, ważnego dowodu osobistego,
  • miejsca zamieszkania na terenie Polski,
  • stałego źródła dochodu,
  • pozytywnej oceny zdolności kredytowej.

Co oznacza pożyczka na dowód bez dochodów?

Wiele osób poszukując wsparcia finansowego, myli pożyczki bez zaświadczeń z ofertami, które nie wymagają od nas żadnych dochodów. Być może jest to spowodowane stosowaniem zamiennie tych pojęć. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że podstawą do akceptacji wniosku będzie zdolność do spłaty zobowiązania. Jeżeli nasza sytuacja finansowa jest trudna, dobrym rozwiązaniem może być pomoc gwaranta. Jest to osoba, która w razie problemów przejmuje obowiązek uregulowania należności. Nic więc dziwnego, że bardziej rygorystyczne warunki stawiane są żyrantowi. Mimo to nadal oczekuje się od pożyczkobiorcy dysponowania kwotą umożliwiającą bezproblemową spłatę wierzyciela.Tak więc pożyczka na dowód bez dochodów będzie niemożliwa. Jednak nie wyklucza się akceptacji nieudokumentowanego źródła zarobków.

Dodatkowo pożyczki na dowód online wymagają od wnioskodawców wypełnienia oświadczenia o dochodach. Są to informacje dotyczące naszej sytuacji finansowej: miesięczne wydatki, dochody, liczba osób na utrzymaniu, wykształcenie, forma zatrudnienia i miejsce pracy. Dzięki temu nie musimy dostarczać żadnych dokumentów.

 

Kiedy otrzymamy przelew w 15 minut? Czy dostanę kredyt na dowód bez konta bankowego?

Czy rachunek bankowy zawsze jest konieczny w przypadku pożyczek online? Większość pożyczkodawców wymaga od swoich klientów posiadania własnego konta bankowego. Rachunek bankowy umożliwia nam skrócenie czasu oczekiwania na decyzję kredytową oraz przelew. Jak to możliwe?

Konto bankowe otwiera nam dostęp do ekspresowych metod weryfikacji tożsamości. Możemy skorzystać ze specjalnej aplikacji typu Instantor lub platformy przelewów ekspresowych. W ten sposób pożyczkodawca może niemal natychmiast przystąpić do rozpatrzenia naszego wniosku.

Jeśli decyzja będzie pozytywna, zaraz po zatwierdzeniu umowy dokonuje przelewu na określoną umową kwotę za pośrednictwem bankowości elektronicznej. Kiedy klient posiada rachunek w tych samych bankach, które obsługują przelewy danej firmy pożyczkowej, może spodziewać się bardzo szybkiego przesłania pieniędzy, nawet do 15 minut. Innym rozwiązaniem jest realizacja wypłaty za pomocą systemu przelewów ekspresowych. Mimo to niektórzy z nich decydują się na udostępnienie również innych form przekazu pieniędzy.

Jak działają pożyczki na dowód a czek GIRO?

Nic straconego. Osoby, które z różnych powodów nie chcą otwierać i prowadzić konta bankowego, również mogą skorzystać z oferty szybkich pożyczek na dowód, wybierając inną formę wypłaty pieniędzy. Mowa przede wszystkim o szybkim przekazie pieniężnym za pomocą czeku GIRO. Jest to usługa Poczty Polskiej. Wymaga osobistego stawienia się na poczcie. Następnie należy okazać pracownikowi placówki czek wraz z dowodem osobistym. Jeżeli wszystko się zgadza, będziemy mogli odebrać swoje pieniądze. Wypłata za pomocą czeku GIRO różni się od zwykłego przekazu pieniężnego bardzo szybkim czasem realizacji. Jedną z wad tej formy wypłaty jest osobiste pofatygowanie się do danego punktu Poczty Polskiej i często czekanie w długiej kolejce.

Pożyczki na dowód, czyli kontakt osobisty?

W przypadku pożyczek na dowód wszystkie formalności załatwiamy przez Internet. Często jednak firmy udzielające pożyczek online prowadzą własną politykę procedur związanych z wnioskowaniem o pomoc finansową. Dlatego trzeba liczyć się z faktem, że w przypadku niektórych firm pieniądze możemy otrzymać dopiero po podpisaniu umowy, którą kurier osobiście dostarcza do naszego domu.

Wypełniamy więc formularz online, otrzymujemy pozytywną decyzję, po czym czekamy na pojawienie się kuriera z umową. Gdy już się u nas zjawi, musimy okazać mu ważny dowód osobisty. W tym czasie mamy czas na zapoznanie się z dokumentami i podpisanie umowy. Następnie kurier przekazuje informację do pożyczkodawcy, a ten przelewa nam pieniędze.

 

Jak widać na tym przykładzie, czasami trzeba jednak uzbroić się w cierpliwość. Z drugiej strony należy zaznaczyć, że pożyczkodawcy korzystają z firm kurierskich z uznaną marką na rynku, więc proces jest maksymalnie usprawniony i zautomatyzowany.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.