Pożyczki z komornikiem – jak to działa?

Jakub Grzybowski Jakub Grzybowski  • 
Przeczytasz w ciągu 9 minut
Kiedy w naszym budżecie pojawiają się problemy finansowe, trudno zachować spokój. Większość z nas sądzi, że chwila, w której o zwrot należności upomina się windykator, jest najgorszym, co może nas spotkać. Jednak zawsze można znaleźć jakieś rozwiązanie. W takiej sytuacji mogą nam pomóc pożyczki z komornikiem. Jakie mają zalety i na jakich zasadach są udzielane?
Pożyczki z komornikiem
do 250 000 zł
Kwota
24 miesiące
Okres spłaty
93%
1000 - 3000 zł
Kwota
4 - 36 miesięcy
Okres spłaty
95%
100 - 60 000 zł
Kwota
3 - 36 miesięcy
Okres spłaty
93%
500 - 20 000 zł
Kwota
2 - 48 miesięcy
Okres spłaty
84%
1 000 - 80 000 zł
Kwota
12 - 120 miesięcy
Okres spłaty
98%
100 - 10 000 zł
Kwota
61 - 90 dni
Okres spłaty
92%
100 - 10 000 zł
Kwota
15 - 60 dni
Okres spłaty
90%
500 - 20 000 zł
Kwota
5 - 48 miesięcy
Okres spłaty
98%
600 - 50 000 zł
Kwota
2 - 36 miesięcy
Okres spłaty
88%
1 000 - 12 500 zł
Kwota
4 - 50 miesięcy
Okres spłaty
89%
100 - 5000 zł
Kwota
360 dni
Okres spłaty
93%
1 000 - 30 000 zł
Kwota
4 - 50 miesięcy
Okres spłaty
83%
1 000 - 15 000 zł
Kwota
36 miesięcy
Okres spłaty
76%
200 - 20 000 zł
Kwota
3 - 48 miesięcy
Okres spłaty
89%
1 000 - 150 000 zł
Kwota
6 - 120 miesięcy
Okres spłaty
92%
1000 - 15000 zł
Kwota
42 - 48 miesięcy
Okres spłaty
90%
100 - 5000 zł
Kwota
15 - 60 dni
Okres spłaty
83%
100 - 5000 zł
Kwota
365 dni
Okres spłaty
88%
100 - 5 000 zł
Kwota
5 - 50 dni
Okres spłaty
83%
100 - 5000 zł
Kwota
91 - 120 dni
Okres spłaty
87%
do 3000 zł
Kwota
30 dni
Okres spłaty
90%
500 - 150 000 zł
Kwota
1 - 120 miesięcy
Okres spłaty
92%
500 - 3 000 zł
Kwota
od 25 do 52 tygodni
Okres spłaty
94%
500 - 2000 zł
Kwota
8 - 12 miesięcy
Okres spłaty
91%
1000 - 10 000 zł
Kwota
6 - 36 miesięcy
Okres spłaty
96%

Pożyczka z komornikiem

Podstawową kwestią, która bez wątpienia wymaga wyjaśnienia, jest to, czym tak naprawdę są pożyczki z komornikiem i czy są w ogóle dostępne. Jeżeli przestaliśmy regulować swoje zadłużenie lub nie mamy świadomości jego istnienia, wyegzekwowaniem spłaty długu zajmie się komornik. W takiej sytuacji najczęściej dochodzi do negatywnego wpisu w bazach oraz zajęcia konta bankowego.

Dlatego też otrzymanie standardowej pożyczki przez internet dostarczanej w formie przelewu będzie niemożliwe, ponieważ pieniądze zostaną niemal natychmiast przejęte przez komornika. Dodatkowo jeżeli firma, w której zdecydowaliśmy się złożyć wniosek, bierze pod uwagę wyniki weryfikacji w bazach dłużników, otrzymanie pozytywnej decyzji będzie niemożliwe. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą pożyczki z gwarantem. Na czym one polegają? O tym przeczytasz poniżej.

Pożyczki z komornikiem – gdzie można je otrzymać?

W pierwszej kolejności należy uświadomić sobie, że produkt finansowy, o którym mowa jest niedostępny w bankach. Tę wygodną formę pomocy dla osób zadłużonych oferują jednak inni, dobrze znani pożyczkodawcy. Wszyscy oni, udzielający pożyczek pozabankowych, służą pomocą wtedy, gdy tarapaty finansowe wydają się nie do rozwiązania. Okazuje się bowiem, że wiele firm działających na rynku może udzielić wsparcia osobom będącym w kryzysowej sytuacji.

Gdzie po kredyt z zajęciem komorniczym?

Otrzymanie kredytu z komornikiem na koncie jest trudne. Większość banków widząc na koncie wnioskującego zajęcie komornicze od razu odrzuca jego wniosek. Nie wszystkie banki przy przyznawaniu kredytu sprawdzają wyciąg z konta albo korzystają z systemów typu Instantor, które automatycznie pobierają historię rachunku. Pomimo tego przy składaniu wniosku o kredyt konieczne jest podanie stanu obecnych zobowiązań, co sprawia, że posiadanie poważnego zadłużenia komorniczego tak czy inaczej uniemożliwa zaciągnięcie kredytu. Problemem nie powinny za to być niewielkie zajęcia np. za mandaty.

Będąc osobą zadłużoną u komornika lepiej jest zainteresować się ofertą pozabankową, a konkretniej pożyczkami pod zastaw oraz pożyczkami z żyrantem.

Z jakich udogodnień możemy skorzystać?

Tradycyjne przedsiębiorstwa pożyczające pieniądze na procent nie pomogą tym, którzy są w największej potrzebie. Najczęściej bardzo dokładnie sprawdzają rejestry dłużników. Trzeba zatem liczyć się z tym, że zostaniemy sprawdzeni w BIK, ERIF czy KRD. Zawarte tam informacje, szczególnie te o dużych problemach finansowych, odetną nam dostęp do pieniędzy. Sytuacja jest zazwyczaj jeszcze gorsza wtedy, gdy na gotówkę już oczekuje przedstawiciel wymiaru sprawiedliwości. Na szczęście mamy do dyspozycji spółki udzielające kredytów. Traktują one swoich klientów znacznie łagodniej niż tradycyjne instytucje bankowe. Możemy wtedy liczyć na to, że użyczą nam potrzebnych środków mimo tego, że ciąży na nas zajęcie komornicze. Umożliwią również rozłożenie naszego zobowiązania na dogodne raty. Tym samym znacząco ułatwią nam spłacenie powstałego zadłużenia.

Dlaczego pożyczki pozabankowe są łatwiej dostępne?

Powinniśmy uświadomić sobie, że problemy z komornikiem znacząco obniżają naszą zdolność kredytową. Oznacza to, iż prawdopodobnie napotkamy zdecydowanie większe trudności w uzyskaniu żądanej kwoty. Na szczęście wielu pożyczkodawców, niebędących bankami, skłonnych jest do udzielenia nam pomocy. Nie zapominajmy jednak, że oni również dostrzegają ryzyko pożyczania pieniędzy na procent komuś, kto ma długi wobec komornika. Są jednak przygotowani na to, by ponieść to ryzyko, gdyż wliczają to w koszty. Jako klienci musimy ponieść wydatki związane z większym oprocentowaniem pożyczki. Na szczęście mamy dużą pewność, że otrzymamy ją wówczas, gdy będzie nam potrzebna. Powinniśmy przy tym pamiętać o pewnych obostrzeniach. Dotyczą one głównie tego, w jaki sposób damy gwarancję, że zwrócimy pożyczoną sumę. Najczęściej musimy zdać się na pomoc osób trzecich.

Poręczenie ze strony członka najbliższej rodziny jest stosowane dość często. Odpowiednim zabezpieczeniem jest również uzyskanie żądanej kwoty pod zastaw nieruchomości czy innego elementu naszego majątku. Wtedy instytucja pozabankowa zyskuje gwarancję, że w razie naszej niewypłacalności otrzyma swoją należność.

Pożyczka z komornikiem – kto może mieć problemy z jej uzyskaniem?

Praktyka pokazuje, że nie każdy może skorzystać z pomocy opisywanej w niniejszym artykule. Niektórzy mają już bowiem tak poważne problemy finansowe, że nie powinni wikłać się w kolejne długi. Dzieje się tak dlatego, że ryzykują popadnięciem w spiralę zadłużenia. Wtedy uporanie się ze swoimi kłopotami staje się jeszcze trudniejsze. Ze sporymi utrudnieniami w uzyskaniu pomocy muszą liczyć się również ci korzystający ze zbyt dużej liczby kredytów i pożyczek. Ci powinni skupić się na obecnych zaległościach do spłaty. W ten sposób zyskują szansę na stopniowe niwelowanie długu. 

Dlatego też na wyżej opisywaną pomoc mogą liczyć tylko osoby, które pozyskają żyranta. Mają do swojej dyspozycji jeszcze jedno narzędzie. Mogą zdecydować się na ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Niejednokrotnie to jedyne rozwiązanie pozwalające na wyjście obronną ręką z wielu trudnych sytuacji. Wiadomo zatem, kto nie powinien, a kto może korzystać z opisywanej pomocy, ale jakie warunki należy spełnić, chcąc ją otrzymać?

Kto ma szansę na skorzystanie z opisywanej usługi?

Niejednokrotnie, zastanawiając się pożyczkami z komornikiem, warto pamiętać, kto może z nich skorzystać. By było to możliwe, należy wykazywać stałe dochody i być pełnoletnim posiadaczem konta bankowego w jednym z polskich banków. To jednak nie wszystko. Trzeba również uświadomić sobie, że zdecydowanie większe szanse na skorzystanie z opisywanej pomocy mają tylko niektórzy klienci. Jacy? Zapewne ci wszyscy niemający żadnych poważnych zaległości w płaceniu swoich zobowiązań. Pewni mogą być również ci, których długi zajęte przez komornika nie są znaczące. Najczęściej oznacza to, że w ich przypadku kwota do spłacenia nie może być wyższa niż 2000 złotych. Dobrej myśli mogą być również osoby, których zadłużenie nie jest związane z wcześniejszymi działaniami pożyczkowo-kredytowymi. Oznacza to, że niezapłacone mandaty, opłaty czynszowe lub te związane z mediami nie są bardzo poważnym problemem.

O ocenę swojej zdolności kredytowej nie muszą obawiać się wszyscy mający opóźnienia w spłacaniu alimentów. Nie są one znaczącą przeszkodą w uzyskaniu pożyczki z komornikiem. Wprawdzie opisani dłużnicy muszą w końcu oddać dług, ale na pewno łatwiej uzyskają pożyczkę w jednej z instytucji pozabankowych.

Pożyczki z komornikiem nie takie straszne

Forma pomocy, o której mowa, nie jest wcale – jak się okazuje – tak problematyczna, jak mogłoby się wydawać. Dodatkowo istnieje możliwość skorzystania z rozbudowanej bazy ofert. Nie oznacza to jednak, że można zaufać każdemu. Koniecznością staje się zatem dokładne zbadanie różnych propozycji. Te znajdujące się w Internecie oparte są o dość jasne zasady. Najczęściej są one spisane w postaci przejrzystych, czytelnych umów. Zazwyczaj możemy zapoznać się z nimi  online. Tym samym przed podpisaniem dokumentu przeczytamy wszystkie jego najważniejsze postanowienia.

Warto wspomnieć też o tym, że weryfikacja klienta jest zazwyczaj bardzo szybka. W związku z tym gotówkę można otrzymać nawet na drugi dzień. To bardzo wygodne szczególnie dla osób, którym zależy na czasie. Mogą mieć pewność, że szybko załatwią wszelkie niezbędne formalności i będą cieszyć się potrzebnymi środkami pieniężnymi. Potwierdzają to wszyscy, którzy przekonali się o tym osobiście. Oni wiedzą już o tym, że nawet borykając się z zajęciem komorniczym, można wyjść z tej, wydawałoby się, patowej sytuacji, obronną ręką.

Koszty pożyczki z komornikiem

Jeżeli chodzi o koszty związane z wnioskowaniem o pożyczki z komornikiem w instytucjach pozabankowych, podlegają one takim samym regulacjom prawnym jak te w standardowej ofercie. Oznacza to, że według ustawy o kredycie konsumencki wysokość kosztów pozaodsetkowych nie może przekraczać sumy 25% kwoty kredytu oraz 30% tej kwoty w skali roku. W przypadku pożyczek długoterminowych limit wzrasta do 100% wartości zobowiązania. Z kolei odsetki maksymalne według zapisów w Kodeksie cywilnym (Dz.U. 1964 Nr 16 poz. 93) nie mogą przekroczyć dwukrotności sumy wartości stopy referencyjnej NBP oraz 3,5 punktów procentowych.

Na co musi zwrócić uwagę dłużnik potrzebujący pożyczki?

Starając się o dodatkowy zastrzyk gotówki, trzeba zwrócić uwagę na poczynania wszczęte przez firmę windykacyjną. Ponadto musimy zrobić wszystko, by jej żądania zaspokoić w pierwszej kolejności. Powinniśmy również pamiętać o tym, że dane dotyczące zadłużenia mogą widnieć w najbardziej popularnych bazach nawet przez kilka lat. Może to skutkować poważnymi problemami z otrzymaniem kolejnych pożyczek lub kredytów. Dlatego tak ważne jest, by nie unikać kontaktu z przedsiębiorstwem, wobec którego mamy długi. Uchylanie się od kolejnych pism i telefonów na pewno nie polepszy naszej sytuacji. Niezwykle ważne jest również to, by pożyczając pieniądze ufać tylko sprawdzonym firmom. W ich poczet należy wliczyć między innymi Profi Credit. One z pewnością udzielą nam pomocy wtedy, gdy będziemy tego potrzebować. Okazuje się zatem, że dłużnicy borykający się z nawiedzającym ich komornikiem mają sposoby na uporanie się z zaległymi płatnościami.

Pożyczki z komornikiem są ostatnio coraz popularniejsze. Nie ma w tym jednak niczego dziwnego. Są stosunkowo łatwo dostępne i skierowane do szerokiego grona odbiorców. Starając się o nie, trzeba jednak pamiętać o obostrzeniach opisanych w niniejszym artykule.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Sprawdź również ostatnie artykuły