Ranking kont osobistych – sprawdź najlepsze konta bankowe!

25 sierpnia 2020

Jakie konto osobiste wybrać? Jak założyć konto bankowe przez internet? Obecnie większość z nas jest przyzwyczajona do bankowości online. Mimo to do niedawna rejestracja nowego rachunku wymagała wizyty w placówce. Teraz wystarczy nam internet i informacje, które każdy ma zapisane w pamięci. Banki zadbały o to, by klienci byli obsługiwani nie tylko szybko, ale również w komfortowych warunkach. Sprawdźmy Ranking Kont Osobistych!


Ranking kont osobistych! Najlepsze konta bankowe

Bank Korzyści
bank pekao - opinie

0 zł za  prowadzenie konta, obsługę karty debetowej, przewalutowanie przy płatności kartą, za wypłaty z bankomatów w Polsce i za granic

BONUS do 200 zł dla użytkownika,

do 3400 punktów w programie Bezcenne Chwile.

2% na koncie oszczędnościowym

ing - opinie

0 zł za obsługę konta, kartę Visa zbliżeniową  i krajowe przelewy, 0 zł za wypłaty z bankomatów ING i Planet Cash

Premia do 160 zł

millennium - opinie

0 zł za za prowadzenie konta, wypłaty z bankomatów, prowadzenie konta, kartę debetową i przelewy krajowe, przelewy BLIKIEM, realizację zleceń stałych i poleceń zapłaty

nawet do 220 zł premii

alior - opinie

0 zł za konto, kartę dla aktywnych,

Bez opłat za 2 korzyści do wyboru

bgż bnp paribas - opinie

0 zł za obsługę konta, ubezpieczenie “Cyber pomoc”, za wypłaty gotówki kartą debetową z bankomatów w Polsce i za granicą

do 3% na koncie oszczędnościowym,

Karta otwarta na e-Świat

mbank - opinie

0 zł za wypłaty z bankomatów od 100 zł, prowadzenie konta, kartę i 0 zł za trzy wypłaty z bankomatów za granicą

nawet do 140 zł premii,

do 2,5% oprocentowania za oszczędzanie Moje cele

getin bank - opinie

0 zł za wypłaty z bankomatów w Polsce i UE, prowadzenie konta, kartę debetową i przelewy krajowe,

nawet do 800 zł w bonach podarunkowych do Allegro, Decathlon lub Empik

pko bank polski - opinie

0 zł za wypłaty gotówki kartą z bankomatów w Polsce i na świecie, obsługę karty debetowej, zlecenia stałe, polecenia zapłaty

do 300 zł Cashback w punktach usługowych i handlowych oznaczonych symbolem Visa cash

citi handlowy - opinie

0 zł za prowadzenie konta, wypłaty z bankomatów w Polsce i na świecie, prowadzenie konta, kartę debetową i przelewy krajowe, Mastercard Bezcenne Chwile

do 50% rabatu u partnerów Citi Handlowy

 

Spis treści:

Czym jest Ranking kont osobistych?

Ranking kont osobistych został stworzony przez naszych ekspertów, aby umożliwić klientom szybki wybór najlepszego rozwiązania. W zestawieniu znajdują się wyłącznie sprawdzone oferty, które charakteryzują się najlepszymi warunkami na rynku. Dzięki temu nie musisz sprawdzać każdej oferty osobno, a najważniejsze informacje znajdziesz właśnie w naszym rankingu kont osobistych. Jeżeli zdecydujesz się na jedno z rozwiązań, wystarczy kliknąć “Złóż wniosek”, aby trafić na stronę z formularzem wybranego banku.

Obecnie konto osobiste jest niezbędne. Większość pracodawców przekazuje wynagrodzenie przelewem, a opłaty za rachunki online pozwalają nam zaoszczędzić czas. Warto zwrócić uwagę, że coraz więcej firm przenosi swoją działalność do internetu,. W takim przypadku skorzystanie z ich usług lub zakup produktu jest możliwy za pomocą przelewu lub karty płatniczej.

 

Dla kogo Ranking kont osobistych będzie doskonałym rozwiązaniem?

Nasz ranking kont osobistych został stworzony dla osób, które szukają atrakcyjnej oferty. Dotyczy to klientów przenoszących swój rachunek z innego banku oraz tych, którzy korzystają z tego produktu po raz pierwszy. Banki przygotowały atrakcyjne promocje takie jak: konto bankowe za darmo, bez opłat przez kilka miesięcy, cashback czy też bonusy pieniężne. Oznacza to, że możesz zyskać dużo więcej niż wygodę i dostęp do bankowości elektronicznej. 

Pamiętajmy, aby wybierać konta osobiste na podstawie swoich potrzeb. Dzięki temu zyskamy kompleksowy produkt spełniający wszystkie oczekiwania. Czytajmy również szczegółowe warunki umowy. W ten sposób unikniemy rozczarowania. 

 

Najlepsze konto bankowe zalety

Jakie konto bankowe wybrać i czym powinno się charakteryzować? Poniżej znajdziesz cechy najlepszego konta bankowego:

 • Brak opłat za prowadzenie konta, czyli darmowe konto bankowe
 • Bez opłat za kartę debetową
 • Bezpłatne bankomaty w kraju
 • Bonusy związane z założeniem konta
 • Możliwość dołączenia do programu lojalnościowego
 • Darmowe przelewy do osób posiadających konto w tym samym banku
 • Dostęp do aplikacji mobilnej

Najczęściej zadawane pytania o ranking kont osobistych i konta bankowe

1. Dlaczego warto korzystać z rankingu kont osobistych?

Jeżeli chcesz mieć pewność, że wybrane przez Ciebie konto bankowe to najlepsze rozwiązanie, warto korzystać z zestawień proponowanych przez ekspertów. Dzięki nim możesz dowiedzieć się, jak zyskać więcej poprzez założenie standardowego produktu bankowego. W zestawieniu zobaczysz przejrzyste porównanie kont bankowych i dowiesz się, które z nich jest faktycznie darmowe.

2. Gdzie założyć konto bankowe?

Na to, które konto bankowe okaże się najlepsze, wpływa wiele czynników. Wśród nich znajdują się: opłaty za prowadzenie konta, koszt realizacji przelewów lub płatności kartą, opłaty za wypłaty w bankomatach. Warto jednak zwrócić uwagę również na kwestie logistyczne. Sprawdźmy, jakie banki mają swoje oddziały i bankomaty w pobliżu. Dzięki temu skrócimy czas załatwiania formalności, których nie da się załatwić online.

3. Czy można założyć konto bankowe dla dziecka?

Tak. Coraz częściej banki wprowadzają do swoich ofert specjalne konto bankowe dla dziecka. Jeżeli zdecydujesz się na aktywowanie takiego produktu, możesz kontrolować wydatki nieletniego oraz wprowadzić limity transakcji.

Konto osobiste ranking, czyli w jakim banku najlepiej założyć konto osobiste? 

Jeżeli chcemy znaleźć najlepsze konto bankowe lub najlepsze konto oszczędnościowe, warto korzystać z rankingów. Dzięki nim dowiemy się, jakie dokładnie korzyści zapewni nam dana oferta. Nie musimy przeglądać strony każdego banku, a wszystkie najważniejsze informacje znajdziemy w jednym miejscu. W ten sposób zaoszczędzimy czas i założymy konto bankowe na najkorzystniejszych warunkach. W jakim banku najlepiej założyć konto osobiste? Sprawdź ranking kont bankowych.

Porównanie kont bankowych to podstawa! 

Dlaczego porównanie kont bankowych jest tak ważne? Każdy bank oferuje swoim klientom ten sam produkt, ale na innych warunkach. Dlatego przed wyborem oferty powinniśmy dobrze przemyśleć, jaki rachunek będzie dla nas najlepszy. Warto również zwrócić uwagę na rodzaje kont bankowych. Wśród nich można wymienić:

 • standardowy rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy (ROR)
 • konto bankowe dla dziecka
 • rachunek oszczędnościowy
 • konto bankowe dla studenta.

To tylko kilka podstawowych rodzajów. Nic więc dziwnego, że na rynku pojawiła się porównywarka kont bankowych oraz zestawienia ułatwiające wybór oferty. 

Konta bankowe ranking ułatwia szybkie porównanie ofert. Najważniejsze informacje o promocjach oraz opłatach znajdują się w kolumnie “Korzyści”. Jeżeli chcesz poznać szczegóły lub złożyć wniosek, wystarczy kliknąć “Złóż wniosek”.

 

Promocje kont bankowych

pożyczkowy portal

Coraz częściej możemy spotkać promocje w bankach. Każda instytucja walczy o klientów, oferując im coraz lepsze warunki. Jedną z najczęstszych okazji są promocje banków przy zakładaniu konta. Warto zwrócić uwagę, że tak naprawdę tylko to wyróżnia poszczególne oferty na tle pozostałych. Dlatego zanim założymy darmowe konto bankowe przez internet, dowiedzmy się, co jeszcze możemy zyskać. Bardzo często bonusy dotyczą innych produktów oferowanych przez wybraną instytucję. Spójrzmy na wybrane promocje kont bankowych:

 • konto oszczędnościowe Millennium z oprocentowaniem nawet do 2% w skali roku,
 • Alior Bank lokaty z oprocentowaniem do 3% do 20 000 zł,
 • Konto mocno oszczędnościowe Alior Bank nawet do 2,6% w skali roku.

Powyższe oferty są dodatkowymi bonusami dla osób, które założę w danej instytucji konto bankowe. Promocje zostały wybrane przez ekspertów. Jak widać, nierzadko gwarantują coś więcej niż tylko bezpłatne konto bankowe. 

Warto również zachować ostrożność i mieć świadomość, że obsługa i konto osobiste za darmo nie jest promocją, a staje się powoli już standardem. Warto szukać ofert, które zagwarantują nam dostęp do większych korzyści, nie tylko wspomniane promocje bankowe dotyczące produktów oszczędnościowych, ale także:

 • bankomaty w Polsce bez prowizji
 • darmowe wypłaty z bankomatów na całym świecie,
 • zwrot pieniędzy za zakupy.

Darmowe konto bankowe online, czyli jakie? 

pożyczkowy portal

Jak wspomnieliśmy, konto bankowe za darmo staje się niemal standardem. Jeżeli chcemy znaleźć najlepsze konto osobiste, powinniśmy sprawdzić, jak wygląda tabela opłat i prowizji dotycząca innych usług. Promocja bankowa obejmuje często również:

 • darmowe przelewy krajowe i zagraniczne,
 • wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce za darmo,
 • kilka darmowych opłat z bankomatów na całym świecie,
 • niektóre banki oferują darmowe wypłaty z bankomatów na terytorium całej UE,
 • zwolnienie z opłat za kartę płatniczą.

Darmowe konto bankowe w promocji możemy otworzyć, korzystając z programu poleceń. Jak to działa?

Konto z premią, czyli konto bankowe promocje

pożyczkowy portal

Banki oferują swoim klientom również konta bankowe z premią. W takiej sytuacji mamy szansę otrzymać zwrot nawet w wysokości kilkuset złotych za aktywne korzystanie z rachunku bankowego. Takie oferty posiada między innymi: mBank konto osobiste, Pekao konto bankowe bez opłat czy też Santander konto osobiste. 

Następnie możemy przystąpić do programu poleceń. Jeżeli to zrobimy, każdy nowy klient rejestrujący się z naszego linka oznacza dla nas zysk, na przykład 50 zł. Warto zwrócić również uwagę, że osoba zakładająca konto również ma szansę na dodatkowy bonus. Przykładem może być program mBank polecenie, w którym można otrzymać nawet do 200 zł za zdobycie nowego klienta

Dlaczego zakładanie konta w banku jest ważne?

pożyczkowy portalDla wielu z nas produkty bankowe kojarzą się z inwestowaniem lub dodatkowymi kosztami. Jednak rachunek osobisty to jedna z podstawowych usług, która służy do przechowywania pieniędzy w banku oraz pozwala na korzystanie z nich w formie elektronicznej. Mimo że wybór banku nie wiąże się w tym przypadku z poważnymi konsekwencjami, warto poświęcić czas na przegląd dostępnych ofert. Dzięki temu możemy znaleźć usługodawcę, który wprowadza dodatkowe okazje bankowe, oferuje swoim klientom promocje kont bankowych czy też zwalnia z jakichkolwiek opłat. Rachunek bankowy będzie nam towarzyszył w codziennych obowiązkach oraz przyjemnościach, dlatego powinniśmy dobrze przemyśleć tę decyzję.

Jakie możliwości daje nam konto bankowe online?

Trudno obecnie funkcjonować bez konta osobistego. Pozwala nam ono między innymi na:

 • odbieranie przelewów przychodzących, takich jak wynagrodzenie za pracę czy zwrot podatku, które coraz częściej wypłacane są w formie przelewu online,
 • zlecanie przelewów wychodzących, które obejmują zarówno płatności kartą za zakupy, wypłacanie pieniędzy z bankomatu, jak i dokonywanie opłat za rachunki czy spłatę innych zobowiązań,
 • aktualnie wiele banków umożliwia również zakładanie profilu zaufanego przez konta bankowe czy też składanie wniosku  o 300 lub 500+. Takie rozwiązanie udostępnia między innymi mBank.

Najczęściej przed założeniem konta bankowego mają obawy osoby starsze. Trzeba jednak wiedzieć, że ryzyko kradzieży oszczędności z domu jest dużo większe niż to, że padniemy ofiarą hakerów, którzy wyczyszczą nasze konto bankowe. Czy można założyć konto bankowe online?

Zakładanie konta bankowego przez internet – korzyści

pożyczkowy portal

Większość banków obecnych na rynku finansowym posiada w swojej ofercie umożliwia założenie konta bankowego przez internet. Nie ulega wątpliwości, że wybór może być trudny. Jeśli nie jesteśmy w stanie podjąć decyzji o założeniu jednego rachunku, a otworzenie dwóch wydaje się rozsądne, nic nie stoi nam na przeszkodzie. W przyszłości może to zaowocować lepszymi warunkami kredytu czy też atrakcyjnymi promocjami dla stałych klientów. Ponadto podczas wnioskowania o wsparcie finansowe w danej instytucji nie będą od nas wymagane dodatkowe dokumenty poświadczające zatrudnienie. Większość banków udostępnia również korzystniejsze oprocentowanie lokat dla osób posiadających konto w ich placówce. Jak widać, dobrze wybierając, możemy wiele zyskać.  

Jak założyć konto bankowe przez internet? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie. Zanim to zrobimy, warto zaznaczyć, że internet nie wyeliminował tradycyjnej procedury w oddziale. Wśród nas nadal znajdują się tradycjonaliści, którzy wolą osobiście odwiedzić siedzibę banku, porozmawiać z doradcą, a następnie wrócić do domu i raz jeszcze przeanalizować warunki. 

Jesteś przekonany, że to dobry pomysł? Sprawdź powyższą listę ofert: konta osobiste ranking!

Warunki założenia konta bankowego

pożyczkowy portal

Konto bankowe online może założyć tak naprawdę każdy. Jeżeli tylko posiadamy urządzenie z dostępem do internetu, nic nie stoi nam na przeszkodzie. Nie musimy mieć nawet ukończonych 18 lat, aby założyć konto bankowe. Warto zwrócić uwagę, że w przypadku innych produktów bankowych – na przykład kredyt lub pożyczka – jest to wręcz niedopuszczalne. Pamiętajmy jednak, że w przypadku osób niepełnoletnich wszystko odbywa się pod kontrolą i za zgodą rodziców. Co będzie nam potrzebne i jak założyć konto bankowe online? W takiej sytuacji większość banków ogranicza formalności do minimum. 

Przykładem może być oferta mBanku, w której będzie potrzebny jedynie dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość. Złożenie wniosku zajmie natomiast zaledwie kilka minut.

Zobacz ranking kont osobistych i otwórz konto bankowe przez internet od zaraz!

Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na otwarcie rachunku osobistego w PKO BP, Millennium, Credit Agricole czy ING Banku Śląskim, procedura wygląda dokładnie tak samo i nie jest skomplikowana. Co musimy zrobić? Wystarczy, wejść na stronę internetową wybranego banku i wypełnić znajdujący się na niej wniosek. Cały proces zajmie nam zaledwie kilka minut.

Należy jednak pamiętać, aby przed złożeniem wniosku sprawdzić poprawność wpisanych danych. Zdarzają się sytuacje, kiedy dopiero po pewnym czasie wychodzą błędy. Pamiętajmy, że w takim przypadku nie będziemy mogli założyć profilu zaufanego przez konto w banku czy też składać wniosków urzędowych. Jak założyć konto bankowe przez internet od zaraz? Sprawdźmy!

Jak założyć konto bankowe przez internet?

Zakładanie konta w mBanku przez internet: Przykładowo w mBanku już na stronie głównej otrzymujemy zaproszenie do skorzystania z oferty konto z premią i promocje bankowe.

1. Wystarczy kliknąć przycisk “Otwórz konto”. W odpowiedzi otrzymamy informacje na temat tego, co będzie nam potrzebne i ile czasu zajmie dopełnienie formalności.  Następnie możemy rozpocząć cały proces lub skontaktować się z konsultantem.

2. Jeżeli zdecydujemy się na złożenie wniosku o konto bankowe online,  w następnym etapie zostaniemy poproszeni o podanie imienia i nazwiska, danych adresowych, kontaktowych, numeru PESEL oraz podstawowych informacji z dowodu osobistego.

3. Na tym etapie będziemy też mieli szansę zaznaczyć, jaką kartę chcielibyśmy aktywować wraz z otwarciem konta. Niewykluczone, że bank zaproponuje nam w tym momencie inne promocje bankowe.

4. Po wypełnieniu wszystkich rubryk i wyborze karty płatniczej (która jest dołączona do konta bankowego za darmo) należy czekać na wizytę kuriera lub udać się do placówki banku w celu podpisania umowy.

5. Następnie wystarczy postępować według instrukcji i aktywować produkt.

Jeśli interesuje nas konto przez internet bez kuriera, należy powrócić do etapu poszukiwań. W ramach oferty mBanku jest wymagane osobiste podpisanie dokumentów i weryfikacja tożsamości na podstawie dowodu osobistego. 

Konto osobiste nie tylko przez stronę internetową

Oprócz wizyty w placówce oraz wypełnienia wniosku online możemy skorzystać również z innych rozwiązań umożliwiających szybkie założenie konta bankowego. Banki starają się spełnić potrzeby wszystkich klientów, dlatego różnorodność korzystnych dla klienta rozwiązań może przysporzyć nam jedynie problemów z wyborem najlepszego, co przecież nie nosi znamion wady. Wyżej wymieniona procedura proponowana przez mBank łączy w sobie wnioskowanie online oraz dopełnienie formalności osobiście. Jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z oferty tej instytucji, weryfikacja tożsamości następuje poprzez okazanie dowodu kurierowi lub pracownikowi banku podczas podpisywania umowy. Z kolei kiedy bank umożliwia wnioskowanie wyłącznie online, potwierdzenie danych następuje w innej formie. Jak założyć takie konto osobiste?

Jak założyć konto przez internet BEZ KURIERA?

pożyczkowy portalWiele banków zdecydowało się na zawieszenie usługi zakładania konta bankowego z podpisem umowy za pośrednictwem kuriera. Być może działania te zostaną wznowione. Część instytucji wprowadziła nowoczesne technologie, które umożliwiają dopełnienie formalności bez wychodzenia z domu i obecności kuriera. 

Dotychczas konto online bez kuriera wydawało się niemożliwe ze względu na konieczność weryfikacji tożsamości oraz podpisania dokumentów. Aktualnie możemy skorzystać z 4 metod zastępczych. Są one również odpowiedzią na liczne pytania klientów o to, jak szybko założyć konto bankowe. Oto one:

1. Przelew weryfikacyjny z innego banku – jeżeli posiadamy już aktywne konto bankowe, wówczas wystarczy zlecić realizację mikroprzelewu potwierdzającego nasze dane. Dzięki temu założymy konto online bez kuriera. Kiedy zakładamy swój pierwszy rachunek bankowy, możemy skorzystać z poniższych rozwiązań.

2.Weryfikacja wnioskodawcy podczas rozmowy wideo – doradca klienta podczas rozmowy zrobi nam zdjęcie twarzy i dokumentu tożsamości. Następnie wniosek zostanie automatycznie uzupełniony danymi z dowodu osobistego.

3. Kod autoryzacyjny SMS – drugim etapem weryfikacji podczas rozmowy wideo jest zatwierdzenie dyspozycji poprzez wpisanie w odpowiednie miejsce kodu przesłanego na wskazany we wniosku numer telefonu.

4. Weryfikacja na selfie – jednym z pierwszych banków, który wprowadził taką możliwość, jest Bank Pekao. Wszystko odbywa się przez aplikację PeoPay, a nasza tożsamość zostanie potwierdzona na podstawie biometrii twarzy.

Jak założyć konto w banku przez internet “na selfie”? 

pożyczkowy portalWeryfikacja selfie to z pewnością jeden ze sposobów na to, jak szybko założyć konto bankowe. W tym celu będzie nam potrzebny telefon z aparatem oraz ważny dowód osobisty. Jak założyć konto przez internet?

1. Na początku musimy pobrać aplikację PeoPay. Następnie wybieramy interesujący nas produkt czyli bezpłatne konto internetowe.

2. Wybieramy dane do logowania i wpisujemy tymczasowe hasło otrzymane na telefon. W następnym kroku musimy je zmienić na hasło, którego chcemy używać na co dzień.

3. Po wybraniu produktów należy wybrać opcję weryfikacji “Selfie i zdjęcie dowodu osobistego” i zatwierdź zgodę na przetwarzanie wizerunku, dostęp do aparatu.

4. Robimy zdjęcia obu stron dowodu.

5. Następnie zostaniemy poproszeni o wykonanie trzech losowych nagrań twarzy. Będziemy musieli między innymi obrócić głowę w prawo i lewo.

6. Kolejnym krokiem będzie sprawdzenie informacji z dowodu osobistego i uzupełnienie brakujących danych.

7. Następnie bank zaproponuje oddział banku, w którym otworzy konto. Po zaakceptowaniu placówki musimy poczekać na dalsze informacje.

8. Po akceptacji naszego wniosku otrzymamy umowę. Jeżeli zgadzamy się z warunkami, należy zatwierdzić ją kodem SMS.

Konto bankowe a dyrektywa PSD2

14 września 2019 roku minął ostateczny termin wprowadzenia zmian w logowaniu do kont bankowych. Dyrektywa PSD2 wymaga od banków prowadzenia silnego uwierzytelnienia klienta. Oznacza to, że oprócz hasła będziemy zobowiązani do przejścia przez jeszcze jedno zabezpieczenie. Bank ma obowiązek wprowadzić co najmniej dwa elementy zabezpieczające, znajdujące się w poniższych kategoriach:

 • wiedza o czymś, o czym wie tylko użytkownik, czyli na przykład wspomniane już hasło logowania,
 • posiadanie czegoś, co posiada tylko właściciel konta, na przykład kody SMS wysyłane pod numer wskazany w systemie,
 • cechy charakterystyczne użytkownik takie jak na przykład odcisk palca.

Takie zabezpieczenia można było zauważyć już wcześniej podczas zlecania przelewów. Niektóre banki wymagały potwierdzenia przez kod SMS, inne akceptacje w aplikacji mobilnej.

Modyfikacje wprowadzone przez banki na podstawie dyrektywy PSD2 można znaleźć pod poniższym linkiem:

LISTA ZMIAN  W LOGOWANIU WPROWADZONYCH DO BANKÓW

 

Dyrektywa PSD2 zakłada również wprowadzenie otwartej bankowości, która ma umożliwić sprawdzenie salda wszystkich kont danego klienta znajdujących się w różnych bankach. Na dzień 25 października 2019 r. takie rozwiązanie zostało wprowadzone w ING Banku Śląskim. Osoby zalogowane na swoim koncie w tym banku mogą sprawdzić stan kont w mBanku oraz Millennium.  Można się spodziewać, że w najbliższym czasie taka możliwość pojawi się również w pozostałych bankach.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.